Madeira i przyjaciele

Twoje wspomnienia z ciekawych podróży ale również z małych wycieczek.
Iryd
Moderator Globalny

Madeira

Postautor: Iryd » 08 maja 2018, 03:12 - wt

Szukam osób, które chciałyby się wybrać na Maderę, niekoniecznie już teraz w tym roku. Osoby lubiące kontakt z przyrodą choć, wyspa oblegana jest przez turystów i spełnia wszystkie standardy, i wymagania nawet wybrednych przybyszy. Nie ma tam piaszczystych plaż, ale jest wiele atrakcji i ciekawostek. Jeśli ktoś lubi wyspiarskie klimaty to zapraszam do kontaktu.

Ola

Re: Madeira

Postautor: Ola » 21 sierpnia 2018, 12:59 - wt

Hej ;)
Byłam w zeszłym roku na Maderze, wyspa wspaniała. Zazdroszczę że to jeszcze przed Tobą ;)
Z jakimiś ogólnymi pytaniami chętnie pomogę.

Iryd
Moderator Globalny

Madeira i przyjaciele

Postautor: Iryd » 22 października 2018, 19:40 - pn

"Czy 2 posiłki wystarczą?
Lepiej wykupić wycieczki po Maderze czy samemu wypożyczyć auto i zwiedzać?"

Na Maderze jest dość ciepło przez cały rok. Dlatego wydaje się, że dwa posiłki dla normalnej osoby powinny w zupełności wystarczyć. My mieliśmy tylko śniadanie, szwedzki stół, drugi posiłek jadaliśmy gdzieś w mieście, co nam zupełnie wystarczało.
Zamierzaliśmy wynająć samochód, ale na miejscu z tego zrezygnowaliśmy. Drogi są kręte, wąskie i bardzo strome, tylko dla wprawnych kierowców. Ja zrezygnowałem z tego powodu, że raczej trudno rozglądać się po pięknych widokach. Praktycznie nie ma poboczy, gdzie można by się zatrzymać, by podziwiać widoki. Dlatego korzystaliśmy z wycieczek zorganizowanych. Szczególnie miło wspominamy wycieczkę, kiedy cały autobus mieliśmy tylko dla siebie przez całą wycieczkę, ale to zupełny przypadek. Z wynajęciem auta nie ma problemu, bo jest dużo wypożyczalni. Warto wtedy zwrócić uwagę na linie, oznaczające płatne lub bezpłatne parkowanie. Przy naszym hotelu były miejsca oznaczone darmowymi niebieskimi pasami. Te darmowe były prawie zawsze zajęte. Żółte są płatne. Ogólnie wyspa cierpi na brak miejsca. Każda powierzchnia jest maksymalnie wykorzystana.

Artic

Re: Madeira i przyjaciele

Postautor: Artic » 25 lutego 2019, 19:15 - pn

Hej byłem. Wyspa wiecznej wiosny. Kwiaty i widoki. Idealna dla emerytów.
Plaż nie ma raczej. Stadion gdzie trenował młody Ronaldo. Szczególnych atrakcji nie pamiętam.

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół