RESURSA - jak to działa?

Regulamin, uwagi, opinie, pomysły. Ocena zachowań.
Regulamin forum
Regulamin FFL. Tu można również zamieszczać wszystkie sprawy dotyczące samego forum i jego uczestników. Opinie o uczestnikach nie mogą być napastliwe i chamskie. Wskazane są tylko wyważone, obiektywne opinie. Forum nie służy do poniżania ludzi. Proszę nie zapominać, że równie wskazane są pozytywne opinie, również obiektywne, Nie chcemy tworzyć kółka wzajemnej adoracji, dlatego wszelkie opinie muszą być uzasadnione podanym przykładowo zachowaniem.
kymen
Site Admin
Posty: 1196
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 10:25 - wt

RESURSA - jak to działa?

Postautor: kymen » 01 lutego 2018, 22:03 - czw

„Resursa – określenie klubu towarzyskiego np. kupców, obywateli ziemskich itp.”
Resursa (salonik) to na ffl specjalnie oznaczony temat np.:
„Resursa - Samotna matka”, „Resursa - żeglarze”. Może być zakładana w dowolnym dziale ale temat resursy powinien być zgodny z działem. Wystarczy przed tematem wpisać słowo Resursa. Jest to znak, że autor tematu chce go potraktować w sposób szczególny. Jest to realizacja hasła widocznego na pierwszej stronie „forum jest wasze i dla was”. Założyciel resursy staje się jej koordynatorem. Ma szczególne prawo moderowania dyskusji w resursie. Nie upoważnia to go do arogancji i pretensjonalnych uwag, bo jest to niezgodne z zasadami forum ale może odnosić się do postów niezgodnych z ideą resursy. W skrajnych przypadkach może wnioskować o usunięcie takich postów.
Powinien jasno wyrażać co mu się nie podoba w wypowiedzi. Oczywiście chodzi o styl i formę, a nie wyrażony pogląd autora postu. Ale w resursie „Resursa - Wsparcie dla …..” zamieszczonej w dziale „Jest mi smutno” autor może sobie zastrzec, że nie chce krytycznych, ironicznych uwag pod swoim adresem. Takie wypowiedzi mogą być usuwane, bo jest to forum chronione. Służące wsparciu a nie pouczaniu i taniej dydaktyce. Rozwagą koordynatora jest takie prowadzenie saloniku, by zachęcić osoby również z poza forum do uczestnictwa w dyskusji w jego resursie. Zbyt rygorystyczne zasady lub przeciwnie, brak czuwania nad poziomem dyskusji mogą zniechęcić uczestników do dalszego udzielania się i ich rezygnacji. Resursa jest doskonałym miejscem do przełamywania własnej nieśmiałości, kształtowania umiejętności pozyskiwania ludzi, prowadzenia dialogu za który się odpowiada. Rozwijania umiejętności przyciągania ludzi do siebie. Są to umiejętności często potrzebne w pracy. Autor resursy jest za nią odpowiedzialny. Może ją reklamować w mediach społecznościowych na fb itp. jako prowadzoną przez siebie. Może informować i zachęcać swoich znajomych do włączenia się do dyskusji. Dopuszczalne są wszelkie formy marketingu i reklamy swojej resursy lub całego forum ffl, prawnie dozwolone. Zabrania się jednak zaciągania zobowiązać finansowych i innych materialnych w imieniu ffl przez użytkowników forum.

W przypadku rezygnacji wystarczy usunąć słowo resursa z tematu i staje się ona zwykłym tematem. W przypadku nieaktywności autora, moderator może przejąć koordynowanie lub usunąć słowo resursa z tytułu albo wyznaczyć inną osoba do koordynowania.

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość