Forum jakie jest? Wasze opinie

Regulamin, uwagi, opinie, pomysły. Ocena zachowań.
Regulamin forum
Regulamin FFL. Tu można również zamieszczać wszystkie sprawy dotyczące samego forum i jego uczestników. Opinie o uczestnikach nie mogą być napastliwe i chamskie. Wskazane są tylko wyważone, obiektywne opinie. Forum nie służy do poniżania ludzi. Proszę nie zapominać, że równie wskazane są pozytywne opinie, również obiektywne, Nie chcemy tworzyć kółka wzajemnej adoracji, dlatego wszelkie opinie muszą być uzasadnione podanym przykładowo zachowaniem.
kymen
Site Admin

Re: Jak minął dzień

Postautor: kymen » 21 września 2018, 21:34 - pt

Tak ludzie interesują się opinią innych osób. Polecam post Szedar gdzie pisze jak samotni reagują na odpowiedź na ich post o samotności. A my trochę namawiamy ludzi do forum. Kilkanaście postów do Jotwara to pozytywny przykład osoby, która się zachęciła. Z listów i rozmów przeprowadzonych przez nas byłoby drugie forum. Dziwne, że udało się rekord 12 osób jednocześnie pobić we wrześniu i to do 20 osób, ale nikt się nie zarejestrował. Te twoje niby martwe dusze to efekt, tego, o co walczył Saam możliwość pisania bez rejestracji. Ktoś coś tam napiszę i chyba nawet zapomina o istnieniu forum. Saam chyba myślał, że jak ktoś coś napisze na forum, to już się nie oderwie zachwycony jego filtrownią, ale prawda jest i była inna, w co nie chciał uwierzyć. Ludzie zatracili chęć kontaktowania się ze sobą, a przede wszystkim umiejętność kontaktu. Właśnie dlatego potraktowaliśmy forum jako nasze hobby dla osób, które znajdą tu coś fajnego dla siebie.

PS Weźmy przykładowo temat "zmiany w szkole", jest tam post młodej nauczycielki, pełen obaw dotyczących zmian. Utrzymuje od nas wsparcie i propozycję dyskusji na ten temat. Co ma jej ułatwić funkcjonowanie w pracy. Jesteś Malgano psychologiem, to co powinniśmy innego jej napisać lub zaproponować, bo na nasze posty nie odpowiedziała. Gdzie zrobiliśmy błąd, że nauczycielka zrobiła się martwą duszą? Co byś ty jej napisała?
PPS Niefajnie jest Malgano, że tworząc Jagnę, stworzyłaś martwą duszę. Po co? Świat nie jest taki posty, jak nam się wydaję. Ludzie zadając pytanie, wcale nie oczekują odpowiedzi i zwłaszcza tej naszej, nie oczekują jej również z zapartym tchem. Pracując ze starszymi osobami w ośrodku, może nabrałaś przekonania, że jest inaczej i osoby chcą od ciebie jakichś rozwiązań problemów. W życiu najczęściej chcą tylko podzielić się swoim problemem, a rozwiązanie może być tylko co najwyżej zgodne z ich oczekiwaniami. Nawet jak oczekiwania są nieracjonalne.

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 22 września 2018, 09:58 - sob

Kymen - g'woli ścisłości: nie stworzyłam Jagny, to znajoma, której opowiedziałam o forum, była ciekawa FFL. Nigdzie się nie wypowiedziała(chyba-nic nie znalazłam) Była, poczytała i zniknęła, widać nie podobało się jej. Nie zarzucaj mi, proszę, czegoś, czego nie zrobiłam.
Wyraziłam swoje zdanie, że nie fajnie, gdy ktoś się zjawia na jeden post i znika nazywając go martwą duszą. Podobno każdy ma prawo wypowiadać się wedle swojej myśli o ile kogoś nie obraża? Czy ja kogoś obraziłam? Nie przypuszczam. Za to Ty sprawiłeś, że poczułam się źle stawiając mi taki zarzut.

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 22 września 2018, 14:53 - sob

Nie czuj się źle Malgano nie możesz odpowiadać za swoją znajomą.
Ale to prawda ludzi nie interesuje opinia innych jeżeli jest niezgodna z ich opinią,zwykle zadając pytanie chcą potwierdzenia że mają rację.A poza tym każdy chce mówić a niewielu słuchać,chociaż tu to i niewiele osób chce mówić.Czasami po prostu jakoś trudno coś napisać,chciałoby się ale po przejrzeniu innych postów nic nie przychodzi do głowy,przynajmniej ja tak mam.Poza tym czekanie na jakąś odpowiedź tygodniami jest nie fajne. Może dlatego filtrownia funkcjonowała bo każdy wiedział że tam można coś napisać i zawsze ktoś się odezwie.

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 22 września 2018, 16:06 - sob

Szedar, poczułam się źle nie z powodu Jagny tylko Kymena.
Jagna, jak każdy może przyłączyć się do nas lub nie. Nie pisała, nie rzucała haseł/tematów, nie uważam jej za martwą duszę, za to tych, którzy pojawiają się i po jednym poście znikają tak. Myślę (nie sprawdzałam), że takich jak ona jest więcej. Ale żadnej z tych osób nie stworzyłam, bo po co?
Ty, Majcik, ostatnio Jotwaw jesteście miłymi i dość częstymi bywalcami. Ja ostatnio też często tu zaglądam ale nie wiem, czy moje obowiązki, zmęczenie zawsze będą na to pozwalać. Póki co tak. Rzeczywiście, to dość frustrujące czekać długo na rozmówcę, ale.... życie. Na innych forach jest inaczej - dlaczego?

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 22 września 2018, 16:28 - sob

Malgano martwe dusze to określenie osób, które w rzeczywistości nie istnieją. Zdecydowanie takie zachowanie nam zarzucasz, że tworzymy osoby, których nie ma. Z tego wzięło się porównanie do Jagny. Osoby, która się pojawia nic nie pisze i znika, a jak mam pretensje do ciebie dla czego tak robi? Sadziłem, że dostrzeżesz analogię do twojego zachowania i bezsens takich zarzutów w obu przypadkach.
Jeśli coś innego miałaś na myśli z tymi martwymi duszami, to popracuj nad swoim przekazem informacji, bo jest niejasny. Oczywiście nie będę pisał jak my się poczuliśmy posądzani przez ciebie o nieuczciwość. Przyzwyczailiśmy się, że wszystko co złe to wina administracji. Zwłaszcza brak czytelników na forum. Nikt nie podjął tematu czemu to co sam pisze nie przyciąga wielu ludzi? Myślałem, że podpowiesz nam w opisanej sytuacji z nauczycielką, a nie tylko „strzelisz focha”. Sądziłem, że jako psycholog zrozumiesz, że nasze forum ma inny charakter. Chodzi o to by każdy mógł pisać to co myśli (bez obrażania ludzi), a nie tworzenie towarzystwa wzajemnej adoracji, bez względu na to czy w centrum jest Saam, czy ktoś inny.

Na innych forach jest masa tematów bez odpowiedzi. A na wspominanym forum jest 350 tysięcy zarejestrowanych. A kilka, kilkanaście maksymalnie osób piszących w danej chwili.

Szedar tu jest forum gdzie każdy może pisać to co chce, a nie to co wypada lub się komuś innemu podoba. Choć komuś innemu nie musi się to podobać co ktoś pisze. To takie forum.

Basia
Centurion

Postautor: Basia » 22 września 2018, 17:19 - sob

Tak sobie czytam wasze niesnaski, na forum jesteście tylko wy troje rozumiem. Mnie nie ma.To po co nowe osoby mają pisać skoro widzicie tylko siebie.Tak kilka zdań odemnie, z mojego punktu widzenia. Pamiętajcie na forum wchodzą różni ludzie, czym bardziej bedziecie pisać epopejowskie posty tym szybciej ludzie będą uciekać. Kymen nie oczekuj tutaj tylko inteligentnych, bystrych ludzi i którym bedziesz wystawiał ocenę z ładnie napisanego postu. Wiecie co odstrasza ludzi? Bo czasami pisanie o "pierdolkach"jest lepsze jak filozoficzne wywody poparte polonistycznym zadęciem i ładną stylistyką zdań. I co mi Kymen teraz napiszesz? Nie obrażając mnie i w sposób bardzo kulturalny i z szacunkiem.

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 22 września 2018, 17:56 - sob

Kymen - nie piszę jako psycholog, tylko jako człowiek, kobieta. Mój przekaz był jasny - nikomu nic nie zarzuciłam, nikogo o nic nie posądzałam, po prostu stwierdziłam fakt. To chyba wolno? Przynajmniej sam tak zapewniasz przy każdej okazji. Nie jesteś czasem przewrażliwiony? Nie mam nic ani do Ciebie ani do innych osób z administracji forum, jeżeli czytasz między wierszami, to przestań bo w moim wypadku zrobiłeś to nieudolnie.Jeśli będę miała jakieś uwagi,to zwrócę się do Was bezpośrednio. Nie strzeliłam focha (czyt. nie obraziłam się) tylko napisałam, że źle mi z Twoim zarzutem, który był BARDZO czytelny. Prawdę mówiąc/pisząc oczekiwałam tylko prostego słowa "przepraszam" a nie elaboratów wykręcających kota ogonem - chyba nie ja pierwsza zarzucam Ci, że to robisz, prawda? Tylko po co?
Dla mnie temat jest wyczerpany ale jeśli koniecznie chcesz mieć ostatnie słowo...... cóż. Ja wiem swoje, Ty pewnie uprzesz się przy swoim. I masz prawo, tylko czy też rację? :)

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 22 września 2018, 18:06 - sob

Daleko ci do psychologa, a pisz sobie co chcesz w przeciwieństwie, moja słowa znaczą to co znaczą, a nie odwracam kota ogonem. Przeczytaj swoje posty ze zrozumieniem. Może zamiast wytrząsać się nade mną jakieś ćwiczenia relaksując. A twój ton nikogo nie przestraszy.

Gosc

Postautor: Gosc » 22 września 2018, 18:13 - sob

Post skasowany. O forum wypowiadają się tylko osoby zarejestrowane, i to w dziale O forum. Kymen

Basia
Centurion

Postautor: Basia » 22 września 2018, 18:18 - sob

Dzięki za dobre słowo. Pozdrawiam. 😃

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 22 września 2018, 18:25 - sob

Basiu na forum jest ponad 7 tysięcy postów, wszystkie są traktowane równo. Żaden nie jest wyżej oceniony, ani niżej z wyjątkiem czterech postów wartych przeczytania i nie za mądrości, ale za osobiste ujęcie tematu. A jeśli chcesz pisać cokolwiek to polecam kafererię, Myszko ci powie gdzie jest tam można pisać wszystko w jakikolwiek sposób.

PS Malgano polecam pierwszy rozdział forum i na tym forum żadna osoba nie jest upoważniona do zamykania dyskusji itp. Jeśli ktoś nie przekracza zasad forum, a twoją autorytarną formę rozmowy zostaw w pracy. Tu jet forum wolnych ludzi.

Basia
Centurion

Postautor: Basia » 22 września 2018, 18:39 - sob

Czytałam Twoje przepychanki slowne z Myszką. Czyli to jest forum dla inteligentnych ludzi. I oczywiście Ty nim jesteś. Więc głupole to do kafeterii dobrze że mi powiedziałeś bo wiesz ja z tych głupszych😊.Pozdrawiam inteligencję. 😂

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 22 września 2018, 18:50 - sob

Myśl sobie jak chcesz, a Myszka chciała kiedyś być najważniejsza i o to by konflikt. Jak ze wszystkimi, którzy myślą, że forum powstało tylko i wyłącznie dla nich. Bo jest tu miejsce przede wszystkim dla tych, którzy rozumieją, że inni też mają prawo tu pisać.

Basia
Centurion

Postautor: Basia » 22 września 2018, 19:06 - sob

Nie wchodzę w wasz konflikt.Ale nareszcie napisałeś po ludzku, normalnie bez złośliwości. Musisz pamiętać że jesteśmy tylko ludźmi, mamy gorsze dni. Ale poprostu szanujmy się nawzajem. Pozdrawiam. Ps. Wtedy to forum przetrwa.

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 22 września 2018, 19:12 - sob

Zmartwię cię, żaden z moich postów, ani Iryda nie był pisany ze złośliwością. Czasem inne osoby doszukują się jej w naszych postach, a jeszcze inni im wierzą.

Basia
Centurion

Postautor: Basia » 22 września 2018, 19:21 - sob

Jak ciężko jest z Tobą dyskutować. Nie potrafisz przyznać się do błędu. Zarządzając tym forum bądź poprostu czlowiekiem. Tyle odemnie w tym temacie.

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 22 września 2018, 19:31 - sob

Do jakiego błędu, że Malgana zarzuca mi tworzenie martwych dusz chyba, że ona nie zna sztuki Gogola i nie wie jakie zjawisko tymi słowami się określa? Do tego, że nie kieruję do kafeterii tych co piszą gorzej czy lepiej, ale chcą pisać bez wnikania administracji co piszą. Chyba że, wywalą bez słowa kilkuletni temat.

Szedar
medium Miliarion

Re: Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: Szedar » 22 września 2018, 21:47 - sob

I znowu nie wiem skąd ta awantura, mam wrażenie jakbym nie przeczytała kilku postów albo nie umiała czytać ze zrozumieniem.Nigdzie nie zauważyłam żeby Malgana zarzucała komuś tworzenie ,,martwych dusz'' przynajmniej jej uwagi ja tak nie odebrałam.Wytłumaczyła też kogo określa tymi słowami, nikt też nie wini administracji za to że jest tu pusto. Szkoda że tak się stało bo Malgana pewnie już się nie odezwie.
Nie rozumiem też tego zdania skierowanego do mnie bo to jest dla mnie oczywiste i nigdy tego nie negowałam.

Anna
sub Miliarion

Postautor: Anna » 22 września 2018, 23:20 - sob

"Martwe dusze" to wg Gogola osoby nie istniejące, a więc zarzut w stronę administracji, że umieszcza wymyślone osoby na forum czyli oszukuje. Wiadomo, że tylko administracja może coś takiego wymyślić. Zarzut jest oczywisty. Poza tym ton rozmowy jest wyniosły i taki trochę z ambony, ale elaboraty zarzuca komu innemu. Podobno Malgana nie obraża się, jak pisała wcześniej. Zobaczymy. A jeśli już się tu nie pojawi to będzie wiadomo jak zależało jej na poznanych tu znajomych. Kymen nie zareagował na jej stwierdzenie, że się zirytował na Basię, choć był to tylko nieładny i nietrafny wymysł Malgany. Właśnie dlatego nie zareagował, że nie jesteśmy ludźmi kłótliwymi. A kłócą się z nami tylko ludzie, którzy mają przerost ambicji i brakuje im pewnego poziomu w prowadzeniu rozmów. Na forum trochę brakuje takich osób potrafiących normalnie, spokojnie rozmawiać. Może dlatego, że w życiu też ich mało. Ludzie przyzwyczajeni do reklam i usług traktują forum jak miejsce, w którym wszyscy mają się rzucić, aby zaspokajać ich potrzeby. Zapominają, że forum to coś w rodzaju parku, gdzie można usiąść i pogadać na różne tematy. /Spotkaliśmy nawet osoby, które oczekiwały zapłaty za swój post, zresztą niskiej jakości/.
A mi bardzo dobrze Szedar czyta się twoje posty. Piszesz nie tylko o sporcie. Jesteś tu nieliczną od dawna piszącą osobą niezadufaną.

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 23 września 2018, 14:17 - ndz

Wszędzie w życiu ceni się inteligencję. Dlaczego tu ma być inaczej? Nie tworzyliśmy forum dla jakiejś szczególnej grupy, lecz dla ludzi, którzy chcą normalnie porozmawiać. Ani dla Delty, którego wyrzucono ze wszystkich forów, ani dla Joli, która nawet na swoim forum pokłóciła się ze wszystkimi, ani dla Malgany, dla której problemem są czekoladki od dziadków, od których nie może się opędzić. Chce ludziom radzić jak zmienić życie, a sama nie potrafi z tak błahą sprawą sobie poradzić. A ja myślę, że babcie i dziadkowie z wieloletnim doświadczeniem życiowym dobrze wiedzą komu i dlaczego trzeba się podlizywać. Właśnie dała przykład o swojej wyższości i kobiet nad resztą osób. Kłótnia z saamem, wymyśloną postacią internetową to kolejny przykład. Jaki jest facet, który wymyślił saama to wystarczy przeczytać Ninę. Ten kłamliwy, arogancki facet to właśnie człowiek, który udaje saama, a że kilku kobietom się to spodobało, dały się na to nabrać, to już ich sprawa. Na poprzednim forum może też był w kilku rolach i może jednym z trolli, na których tak się narzeka był właśnie on.
Szedar, widzisz, na ffl są kłótnie tylko z ludźmi którzy nie potrafią szanować innych. To niby tak niewiele i łatwo, ale dla wielu osób zapatrzonych w siebie jest to nieosiągalne. U innych widzą źdźbło, u siebie nie widzą belki… często czepiają się nas, a jakoś o konkretach brak dyskusji. Nikomu nie zależy na dobru forum i dobru innych ludzi. Dlatego najważniejsze jest dla nich własne zawyżone ego. Nie przewiduję kłótni z osobami, które te teoretycznie proste zasady rozumieją.

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 23 września 2018, 18:26 - ndz

Aniu - przykro mi ale uważam, że jesteś stronnicza - wyjaśniłam już, że nie posądzałam administracji o żadne manipulacje a temat nadal się ciągnie. Tylko po co? To co Ty nazywasz kłótnią z mojej strony ja nazywam wyjaśnieniem tej sprawy: ja coś napisałam (bo miałam prawo), Kymen się oburzył (też miał prawo nie zrozumieć mojej intencji) ale skoro wyjaśniłam to o co tyle hałasu?
Czytając obiektywnie wpisy Kymena i moje zauważyła byś, że to on, nie ja jest agresywny i niegrzeczny.
A jeśli uważasz, że mogłam się obrazić, to nie i dopóki nie zostanę wykluczona z tego grona przez administrację lub osoby tu piszące będą nadal ze mną chciały rozmawiać to pozostanę - nadal uważam, że to forum trzyma dobry poziom.

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 24 września 2018, 13:50 - pn

Na forum nie jest tak, że jedna osoba kończy temat według własnego uznania. Ani słowa Basi, „ że tyle w tym temacie” ani twoje o końcu tematu nic nie oznaczają. Temat wygasa jeśli brak nim zainteresowania. Posty kobiet nie są tu inaczej traktowane. Pisał tu udawacz, który kobiety puszczał przodem, a nawet sam zaczął udawać kobietę, myśląc, że zwiększy to jego prestiż na forum, ale to nie ma na tym forum większego znaczenia. Zwłaszcza, że w żadnym merytorycznym temacie nie zabrał głosu. Tu liczy się siła argumentu, a nie apodyktyczny tok pisania. Na pewno dyskusji nie zakończy twoje stwierdzenie, że Anna jest stronnicza, a ja agresywny i niegrzeczny. A ty już wytłumaczyłaś swoje zachowanie. Zwłaszcza, że nie poparłaś tego żadnymi argumentami. Ja również mógłbym napisać, że ty jesteś stronnicza i agresywna, a z Basią, która nie rozumie trudno się dyskutuje. Twoje słowa to typowe ataki ad personam. Również pisanie o moich elaboratach, czy snucie przypuszczeń, że dopóki nie zostaniesz wyrzucona, nie zamierzasz rezygnować z forum to sformułowania z najniższej półki psychologicznej, mające w czytelnikach wywołać wrażenie mojego pejoratywnego zachowania i pisania, wobec delikatnej, wspaniałomyślnej kobiety. A przecież było wielokrotnie wyjaśniane, że usunąć z forum można osobę z powodów opisanych w pierwszym rozdziale. Gdybym chciał zastosować twoje metody, napisałbym, że dopóki nie zaczniesz pisać po chamsku, z wulgaryzmami, to nie zamierzam cię usuwać. Co miałoby sugerować, że możesz tak zacząć pisać, a przecież nic nie sugeruje, by taka sytuacja miałaby mieć miejsce. Bo dobrze jest rzucić błotem, a nóż coś się przyklei. Nie proponuję stosowania takiej psychologii. Może dobrej w ośrodku z emerytami, ale nie na forum. Tutaj osoby trochę lepiej rozumieją metody manipulowania ludźmi. Zasada, że każdy ma tu prawo do własnego zdania nie zmienia się dla osób, które chcą dyskutować apodyktycznie. Również argument, że ileś osób tak uważa lub mówi nie jest tu brany od uwagę. To forum nie polega na tym „ że kaczki zakrzyczą”. Funkcjonuje ono jako miejsce gdzie każdy wyraża swoją opinię, nawet jeśli jest ona odosobniona, dziwna i niezrozumiała dla innych. Wynika z tego, że masz prawo tak myśleć jak myślisz, ale wynika też to, że nie możesz narzucić swego zdania innym. Mechanizm posłuszeństwa jaki potrafisz wywrzeć wobec osób słabszych, który w jednym z tematów opisywałaś, na forum nie będzie działał, bo nie ma tu osób podporządkowanych, ani uprzywilejowanych.
Warto z tego tekstu (elaboratu) zrozumieć ogólne wnioski, że nikt samowolnie nie może skoczyć tematu i każdy głos w dyskusji jest równoprawny, co nie oznacza, że równie trafny.

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół