Forum jakie jest? Wasze opinie

Regulamin, uwagi, opinie, pomysły. Ocena zachowań.
Regulamin forum
Regulamin FFL. Tu można również zamieszczać wszystkie sprawy dotyczące samego forum i jego uczestników. Opinie o uczestnikach nie mogą być napastliwe i chamskie. Wskazane są tylko wyważone, obiektywne opinie. Forum nie służy do poniżania ludzi. Proszę nie zapominać, że równie wskazane są pozytywne opinie, również obiektywne, Nie chcemy tworzyć kółka wzajemnej adoracji, dlatego wszelkie opinie muszą być uzasadnione podanym przykładowo zachowaniem.
kymen
Site Admin
Posty: 832
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 10:25 - wt

Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: kymen » 05 maja 2018, 18:03 - sob

Chelia:
"Kurcze, Saam:) aż mi głupio, że to znowu tylko ja :(
przyznaję, że mam coraz mniej chęci by tu forumować.
Coś jest nie halo, że ludzie nie chcą tu pisać. Moje spostrzeżenia są takie(to dla Kymena), że być może większość ludzi nie ocenia się fajnymi. Denerwujące może być też to, że widać kto "się kręci" po forum, czyli brak anonimowości. To sprawia, że ludzie czują się zbyt kontrolowani. Zawody podobne do "wyścigu szczurów" tzn chodzi mi o rywalizację np o tę aktywność, niemożność zamieszczenia działającego linku. Wszystko to ma wpływ. Wydaje mi się, że piszący powinni mieć wygody bo inaczej ich nie będzie. I tym sposobem admini mają całkowity święty spokój. Mało jest osób tak elastycznych i spokojnych jak Saam i ja. Najwidoczniej ludzie lubią troche zamieszania i trzeba dać im szansę by rozwiązali to między sobą bez interwencji. No chyba, że jest to coś bardzo rażącego i piszący prosi o interwencję. Może trzeba podpatrzyć tu i ówdzie i coś ulepszyć albo.... To takie moje luźne refleksje..."

Saam:
"Nie wiem czy pisać o tym co jest uciążliwe dla użytkownika skoro administracja nie pyta co trzeba poprawić. Ale zgadzam się z tym co napisałaś.Oczywiście poza tą saamooceną. Myślę że każdy wie że jest fajny."

Lulu :
"Chelio, też się dziwnie tu czuję, jak w wielkim pustym domu. Szkoda, dom ładny,ludzie którzy się przewinęli też byli ok, ale nic na siłę i może trzeba pójść gdzieś indziej?"

Abenita:
"Ja przyznam, ze mialam juz tu nie pisac, (nadal sie zastanawiam, czy dobrze robie, piszac to, co mysle) - ale nie dlatego, ze mi sie nie chce, czy ze np nie mam Wam nic do powiedzenia, bo to nie o to chodzi, - juz pisalam, ze Was polubilam i zdania nie zmienilam. Natomiast - myslalam, ze to bedzie troche inaczej wygladac, - mielismy wszyscy tu tworzyc jakąs grupe fajnych ludzi, ale bez podzialow, bez ignorowania siebie nawzajem, itd., na tym mialo polegac to forum w zalozeniu, i tym roznic sie od innych forow. Natomiast admini "sie odcieli" , - no to jak mozna to rozumiec? jak Wy to rozumiecie?
Doceniam, saam, ze stales sie gospodarzem na filtrowni, i fajny z Ciebie gosc wogole, ale w tym momencie mimo wszystko, ja czuje sie troche intruzem na tym forum, wobec braku kontaktu, np z Anią czy jej męzem."
-----------------------------------------------------------
Witam wszystkich zainteresowanych ffl.

Dziękujemy za refleksje. Pewien eksperyment na forum za nami. Nie jest tak, że nie bierzemy waszych uwag pod rozwagę. Na forum jest dział „o forum”, przeznaczony do tego, by można było rozmawiać o jego funkcjonowaniu. Również temat o Kymenie, gdzie można wyrazić zdanie o mnie. Z założenia liczę bardziej na krytykę, niż pochwałę. Tak jak Chelia zauważyła, administracja być może za bardzo ingeruje w zachowania uczestników, co zniechęca do pisania i rejestrowania się na forum. Dlatego postanowiliśmy i poprosiliśmy założycieli forum, by wstrzymali się na pewien okres od pisania. Taki mały eksperyment co z tego wyjdzie. Prawie przez miesiąc forum funkcjonowało bez nas. Dlatego trudno powiedzieć, żeby w tym okresie nasze działania mogły kogokolwiek zniechęcać.
A nasze zdanie coś narzucić. W tym czasie sami decydowaliście co i jak piszecie. My dalej informowaliśmy ludzi o istnieniu forum.
Nazwa chyba nie ma większego znaczenia, jest raczej neutralna. Każda inna zawężałaby tematykę, np.: mądrych ludzi, kulturalnych, śmiesznych, poważnych…
Saam stworzył na forum swoją filtrownię, tworzy ją w sympatyczny sposób, ale nie widać, by ona przyciągała ludzi. Chelia wspomniała o tym, o czym pisałem wcześniej, że na forum jest potrzebna trochę ostrzejsza dyskusja, jak to nazwała – zamieszanie. Gdy o tym wspomniałem, bardzo się oburzyłyście i broniłyście Saama, i jego sposobu pisania, a mi chodziło tylko o to, że każdy może postępować czy pisać w dowolny dla niego sposób, byle nie przekraczał granic przyzwoitości. Nie ma wymogu bycia eleganckim i szarmanckim. To wolne forum.
Co do ładnego pustego domu, to warto się zastanowić, dlaczego ładne posty nie przyciągają nowych ludzi? My staraliśmy się poruszać różne sprawy, pobudzać do dyskusji z niewielkim odzewem. Tematy bardziej ogólne, bieżące, ciekawsze, nie cieszą się zainteresowaniem. Wyglądało na to, że każdy woli pisać o swoich własnych, codziennych sprawach. To równie ważna część forum, ale niekoniecznie przyciąga nowe osoby.
Anonimowość – nie wiadomo jak z nią będzie po wprowadzeniu nowych przepisów. Służy ona ludziom przede wszystkim do tego, aby wyzywać innych. Dziwią zachowania takie, jak Myszki czy Rypsymy, które oburzyły się na lekkie zwrócenie im uwagi, a dobrze czują się na Kafeterii, gdzie są wyzywane od najgorszych i to im nie przeszkadza jej zachwalać.
Forum może tworzyć grupę przyjaciół, ale dla tych osób, które chcą. I do tego trzeba coś wspólnie robić, bo tylko to zbliża prawdziwie. A tu nikt nie wykazuje zainteresowania jakimś wspólnym działaniem. Na samych słowach trudno zbudować głębsze relacje. Nie w słowach jest wartość człowieka. Nie ma też takiej konieczności dla niezainteresowanych. Delta zarzucał mi nawet, że chcę tworzyć jakieś środowisko fanów Kymena potrzebne, abym się dowartościowywał. Nie potrafił pojąć prostej rzeczy, zresztą mało orientował się w procesach społecznych, dlatego i jego poglądy ekonomiczne nijak się miały do rzeczywistości.


Admini od niczego się nie odcięli, nikogo nie izolują, ani nie izolują się od forum sami. Nikt nie rezygnuje też z tego pomysłu. A to, że trzeba płacić za hosting i domenę, jest oczywiste. Projekt jest dość dobrze przemyślany, choć z założenia skierowany do wąskiej grupy osób.
Aktywne linki, jaką mają przynieść korzyść? Rozmowy zmienią się w przesyłanie linków, tak jak robiła to Myszka, dając linki do piosenek. Gusty muzyczne są tak różne, że mija się to z celem.

Co do wyścigu szczurów. Na końcu postu z rankingiem, wyraźnie jest napisane, że to tylko zabawa i nie przeszkadza w pisaniu postów w wygodny dla siebie sposób. Ma ona zachęcić osoby, które chcą i potrafią pisać interesująco na jakiś temat. Poświęciliśmy sporo czasu na wymyślenie systemu, który w miarę obiektywnie ocenia posty. Można by wprowadzić wzajemną ocenę, ale pewnie szarmancki Saam oceniałby maksymalnie wszystkie posty kobiet, a Chelia wszystkie posty Saama. I to co ma zachęcać do pisania, stałoby się swoistą parodią. Ranking aktywności to nie wyścig szczurów, a zachęta i docenienie osób, które chciałyby tu ciekawie pisać. Szerszą grupę osób mogą przyciągnąć ciekawe posty. Nie zawsze sympatyczne i miłe posty potrafią to sprawić, choć one też są potrzebne i stanowią swoistą wartość.
Abenitko, niezupełnie jest tak, że mieliśmy tu tworzyć grupkę przyjaciół.
Chelio, nie chodzi też, by forum było dla wszystkich wygodne.
Forum powstało dla wszystkich, ale nie dla każdego.
Jego ideą jest stworzenie miejsca dla osób wartościowych, które nie mogą się odnaleźć w dzisiejszym świecie. W świecie pośpiechu, kasy, prostactwa, blichtru, obojętności i skupienia tylko na sobie. To jest właśnie to zamierzone środowisko Kymen, a nie sekta z guru Kymenem, jak przypuszczał Delta. Oczywiście jest w nim miejsce dla wszystkich innych osób , którym taki pomysł się podoba, lub tylko chcą mieć kontakt, chcą rozmawiać, z takimi ludźmi. Każdy sam wybierze swoje miejsce, tak jak i zachowanie, w jakim będzie się dobrze czuł.

Zapraszam do rozmowy!

majcik044
medium Miliarion
Posty: 509
Rejestracja: 21 lutego 2018, 17:36 - śr

Re: Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: majcik044 » 06 maja 2018, 08:01 - ndz

Witajcie :)
Czyli to był eksperyment...
Powiem wam,że miałam ostatnio naprawdę ciężki okres w życiu. Nie zaglądałam na forum, bo nie miałam do tego głowy. Ale kiedy zajrzałam to byłam w szoku! Prawie wszyscy zniknęli! Dlaczego???
Wracajcie,to forum jest wyjątkowe,szkoda by bylo gdyby umarło śmiercią naturalną.
Pozdrawiam was serdecznie 😘

Anna
sub Miliarion
Posty: 715
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 17:29 - wt

Re: Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: Anna » 06 maja 2018, 10:12 - ndz

Cześć Majcik, cieszę się, że pozytywnie odniosłaś się do eksperymentu na forum. To oznacza, że spełnia swoją rolę i jest potrzebne. Okazałaś pewną otwartość i gorące serce. Mam nadzieję, że kłopoty minęły bezpowrotnie. Pozdrawiam, trzymaj się.

majcik044
medium Miliarion
Posty: 509
Rejestracja: 21 lutego 2018, 17:36 - śr

Re: Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: majcik044 » 06 maja 2018, 10:45 - ndz

Cześć Aniu 😊
Czasem nawet dla mnie czegoś jest za dużo i wymiękam,ale wychodzę na prostą. Dziękuję ci ślicznie za dobre słowo,buziaczki 😘😘

Chelia
medium Miliarion
Posty: 677
Rejestracja: 28 lutego 2018, 12:00 - śr

Re: Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: Chelia » 06 maja 2018, 15:30 - ndz

Ja to tak w sumie moimi refleksjami trochę gdybałam bo zaskoczył mnie bezruch na forum.
Bądźmy dobrej myśli, raz pod wozem raz na wozie;)

Iryd
Moderator Globalny
Posty: 615
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 11:46 - wt

Re: Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: Iryd » 08 maja 2018, 03:58 - wt

Ja rozumiem potrzebę dużego gwaru i ruchu na forum, ale my je traktujemy jako szczególne miejsce. Obecność na nim ma ludzi trochę nobilitować. Nie chodzi o to, by pisanie na nim było jakimś zaszczytem, ale żeby obecność tu świadczyła o jakimś poziomie człowieka. By nie było tu zwykłych pieniaczy i pustaków. Większość ludzi na to stać, jeśli trochę się postarają. Problem w tym żeby im się chciało chcieć. Tylko nam się nie chce nic robić dla tych, którym się nie chce. Chodzi o to by można się było pochwalić obecnością i pisaniem na tym forum. Każdy by mógł przedstawić swoje własne poglądy na dowolny temat bez miażdżącej krytyki i wykłócania. Jeśli ktoś chce traktować forum jako miejsce gdzie może zachowywać się anonimowo w sposób jaki mu nie wypada pod swoim imieniem, to zabawa w Dr. Jekyll and Mr. Hyde nas nie bawi. My jesteśmy autentyczni na forum. Mamy swoje poglądy, coś się nam podoba, coś nie i do takich osób kierujemy to forum. Nieważne czy ktoś będzie pisał o wielkich sprawach czy codziennych, o swoim hobby czy pracy lub rodzinie.
Nasze forum jest twoje i jest takie jaki ty jesteś, może autentyczny, a może nieszczery? Może oszukując nasz wszystkich, oszukujesz tylko siebie? A będąc szczerym wobec nas, tak naprawdę jesteś szczery wobec siebie samego?
ffl to Trochę Ładniejszy Świat, gdzie można być prawdziwym, a jak ktoś się boi … cóż tak wielu rzeczy boimy się w życiu.

kymen
Site Admin
Posty: 832
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 10:25 - wt

Re: Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: kymen » 12 maja 2018, 10:57 - sob

Kto jak postąpi i jak się zachowa tego nie wiem. Natomiast dla informacji, forum nie zniknie za tydzień lub dwa. Nie przyciąga osób, mimo naszych starań . Widać zasada, że wszyscy na forum są równi i to czego nie zabrania prawo jest dopuszczalne, nie trafia do mentalności ludzi. Każdy świadomie lub nie, chce trochę być równiejszy od innych. Trochę ważniejszy, trochę inaczej, czytaj lepiej, traktowany. Przewidziane przez nas w tym celu Resursy nie przekonują. Pewnie, dlatego że te lepsze traktowanie i inne zasady, mają być niewidoczne i nazwane równymi. Bardziej dziwi, że szarmanckie i uniżone traktowanie kobiet przez Sama również nie przyciąga lub nie powstrzymuje kobiet przed odejściem. Nie jest to takie dziwne jak się skonfrontuje to z ilością osób, które przyszły z Samem. Może jego podejście jest zbyt dziecinne, zbyt widoczna usłużność, budząca obawy o nieszczerość. Trudno jednoznacznie na to odpowiedzieć. W każdym razie Saam możesz śmiało na forum prowadzić filtrownię. Jakie to przyniesie efekty tego nie wiem. Warto żebyś wiedział, że my nie chcemy tu nikogo przeciwko tobie nastawić, czy utrudniać ci w prowadzeniu tematu.

Iryd
Moderator Globalny
Posty: 615
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 11:46 - wt

Re: Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: Iryd » 13 maja 2018, 15:26 - ndz

Rankig tematów jest prowadzony, z niego podjemy liczbę ogólna odwiedzin. Liczby są widoczne przy tematach. Jeśli chodzi o filtrownię to jest niecałe 14 tysięcy na około 60 tysięcy. Nie publikujemy go, bo nie bardzo wiadomo co miałby wnieś do rozwoju forum.
Za co przyznawać punkty aktywności i komu? Jeśli ktoś ma jakieś propozycje to proszę napisać?
Problem braku osób nie sprowadza się tylko do sprawy rejestracji, bo ci co się zarejestrowali też nie chcą pisać na całym forum, ale i nie przyciąga ich również filtrownia. Jak słusznie zauważyłeś Sam przyszedłeś tylko z Chelią. Dlatego siła przyciągania filtrowni nie jest zbyt duża. Na początku myśleliśmy, że osoby przychodzące do nas ściągną jedną, dwie osoby zaprzyjaźnione. Jak widać to się nie sprawdziło. Może nie chcą, może nie mają takich osób, a może tym innym nie jest lepiej u nas pisać.
Błędne jest przekonanie, że my rywalizujemy z tobą czy z kimś innym na forum. Pozwalamy każdemu dowolnie się rozwijać, ograniczamy się tylko do zakazów prawnych. Obowiązuje nas przecież ustawa o jeżyku polskim, ochronie dóbr osobistych i inne prawne ograniczenia. Praktycznie nie wprowadziliśmy żadnych naszych ograniczeń. Jeśli jest jakieś ograniczenie w jednym dziale, to jest dopuszczalne w innym miejscu forum.

Abenita
tribus Centurion
Posty: 310
Rejestracja: 31 stycznia 2018, 09:19 - śr

Re: Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: Abenita » 14 maja 2018, 08:58 - pn

czesc
Chcialabym sie odniesc do poruszanego tu wczesniej postulatu wzajemnego oceniania postow. Nie wiem, czy nie byloby to zbyt skomplikowane dla systemu, ale uwazam, ze wprowadzenie czegos takiego dobrze wplynęloby na poziom merytoryczny forum. Czasem chcialoby sie wyrazic aprobate dla czyjegos wpisu, a trudno tak za kazdym razem pisac "lubie to" ;). Spotykam sie z tym na innych forach, i mysle, ze fajnie byloby miec tutaj mozliwosc uzyskania takiego sygnalu zwrotnego. Moznaby zastanawic sie, czy taka ocena mialaby obejmowac wszystkie dzialy, czy tylko niektore, ale uwazam, ze rzecz jest warta rozwazenia. Moze to skloniloby nowe osoby do rejestrowania sie, albo te istniejace do wypowiadania w ogolnych dyskusjach.

To takie moje przemyslenia w temacie.

Iryd
Moderator Globalny
Posty: 615
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 11:46 - wt

Re: Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: Iryd » 14 maja 2018, 11:26 - pn

Program phpbb nie ma takiej możliwości. Sprawdzaliśmy czy ktoś na forum programu coś podobnego spotkał. Niestety kilka osób poszukiwało, ale nikt nie znalazł. Obserwując inne fora taka możliwość oceniania postów prowadzi zawsze do zamiany jej w ranking popularności osób, a nie ocenę postów. Tworzenia różnych grup interesu i adoracji. Nawet przy dość rzetelnym potraktowaniu, większe uznanie zdobędzie opinia powszechnie uznana i lansowana. Jest to niezgodne z ideą powstania forum, które chce promować postawy niekonformistyczne. Osoby niestereotypowe i opinie kontrowersyjne, bardziej skłaniające do dalszego myślenia, niż dające zestaw gotowych odpowiedzi, które można spotkać w każdej przyzwoitej książce dotyczącej danego tematu. Nie zgadzam się również ze zdaniem, że wyższy poziom merytoryczny przyciągnie więcej osób na forum. Raczej niższy poziom byłby bardziej skuteczny, ale pojawia się wtedy pytanie jakie osoby przyjdą i po co? Dlatego chcemy utrzymać zasadę swobodnego pisania na forum, dopuszczenia wszystkiego co nie jest zakazane. Tylko kto zrozumie, że nie jest to braku zasad, ale nadrzędna zasada „bądź sobą, pisz co myślisz”. Chcemy promować osoby z bogatą osobowością i dużym indywidualizmem, ale tak by pozostałe osoby nie czuły się gorzej taktowane.

Abenita
tribus Centurion
Posty: 310
Rejestracja: 31 stycznia 2018, 09:19 - śr

Re: Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: Abenita » 14 maja 2018, 11:36 - pn

Ok, rozumiem, tak tylko sie zastanowilam, - byc moze masz racje.

Iryd
Moderator Globalny
Posty: 615
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 11:46 - wt

Re: Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: Iryd » 14 maja 2018, 12:43 - pn

Chcemy ocenę pisania na forum zamknąć w jednej punktacji aktywności. Wzrost punktów ma być korzystny dla rozwoju forum. Na razie ocenie podlega wartość techniczna. Można ją prowadzić obiektywnie i bez wpływu jednej osoby na przyznane punkty drugiej osobie. Kryterium jest jasno określone. Ocena merytoryczna postów wymaga oceny ludzi i ich subiektywnego zdania. Uprzywilejowanie któregoś tematu nie ma chyba uzasadnienia. Na pewno różni się napisanie pięciu ciekawych i mądrych postów od pięciu głupich, ale czy jest różnica w napisaniu ich w jednym czy w pięciu tematach? Chyba nie. Jedynymi wyróżnionymi tematami są resursy. Trzeba jednak wyraźnie określić kto i na jakich zasadach dostaje punkty. Drugą zasadą możliwą, jest temat posty warte polecenia i wpisywane tam posty zyskiwałyby podwojoną wartość posta z racji ich skopiowania. Również tu doprecyzowania wymagają kryteria dotyczące postów.

Abenita
tribus Centurion
Posty: 310
Rejestracja: 31 stycznia 2018, 09:19 - śr

Re: Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: Abenita » 14 maja 2018, 19:42 - pn

Mnie generalnie nie chodzilo o zdobywanie punktow, bo wiadomo, ze to jest zabawa i w sumie sprawa wtorna, a raczej o mozliwosc promowania wpisow, ktore cos wnosza, czy sklaniaja do refleksji, czy ktore ktos (nawet subiektywnie) uwaza za madre, dające do myslenia. Czyli ocenianie wpisow, nie osob, bo wiadomo, ze nawet ta sama osoba moze miec i mądre posty, i mniej mądre.
Ale byc moze ja podchodze do tego zbyt idealistycznie, liczac na to, ze ktos bedzie ocenial tresc, a nie to, kto pisze.
Ale to tak gwoli wyjasnienia.

Iryd
Moderator Globalny
Posty: 615
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 11:46 - wt

Re: Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: Iryd » 15 maja 2018, 08:09 - wt

Nie da się oddzielić dzieła od autora. Wszelkie merytoryczne oceny zmieniają się w rankingi popularności autora, zwłaszcza tam gdzie wystarczy wcisnąć ilość gwiazdek. Przerabialiśmy to przy naszym pierwszym konkursie plastycznym, gdzie dwie matki ostro rywalizowały o zwycięstwo swoich córek, choć poziom prac był bardzo przeciętny. Myślę, że osoby głosujące i zmobilizowane przez matki nawet tych prac nie widziały. Podobnie było z piosenką ko ko ko ko na mistrzostwa europy.
Drugi, możliwy sposób promowania postów jest łatwy do sprawdzenia. Mamy pięć tysięcy postów i dział obok, Najciekawsze posty. Wystarczy takie posty zgłosić, a metoda samoistnie się sprawdzi. Ranking tak naprawdę nie ocenia ludzi, ale właśnie posty.

Abenita
tribus Centurion
Posty: 310
Rejestracja: 31 stycznia 2018, 09:19 - śr

Re: Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: Abenita » 15 maja 2018, 09:50 - wt

Aha, a to gdzies przeoczylam ten temat o polecanych postach, to w sumie (czesciowo) rozwiazuje zagadnienie, dzieki.

Iryd
Moderator Globalny
Posty: 615
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 11:46 - wt

Re: Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: Iryd » 17 maja 2018, 18:39 - czw

W różnych miejscach piszecie o forum. Dla ewentualnych nowych osób może to być nieciekawe. Dlatego jeśli są pytania, uwagi tu proszę je pisać. Inaczej rozumiemy, że chcecie bez nas porozmawiać o forum.
Forum dzieli się na działy, proszę o tym nie zapominać, bo wtedy tematy zmieniają się w jednakowe "bleblanie".

kymen
Site Admin
Posty: 832
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 10:25 - wt

Re: Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: kymen » 25 maja 2018, 12:31 - pt

"Cisza na forum.
Jakoś nie może się to miejsce rozkręcić.
Może nie jesteśmy ciekawymi/fajnymi rozmówcami?"
To pytanie jakie na ffl zadała Lulu. Można to pytanie postawić inaczej, dla kogo jesteśmy ciekawymi ludźmi? Bo trudno być takim dla wszystkich. Sam i kilka kobiet, chyba stało się dla siebie na tyle fajnych, by utrzymywać kontakt. Można zrozumieć Sama, że chciałby tę grupę powiększyć. ale nie jest to łatwe przy takiej specyfice jego zainteresowań.
My za swoich odbiorców uznaliśmy osoby, które chcą przedstawić własny punkt wiedzenia, otwartych na innych. To co wy bierzecie za nasze oceny was i tego co piszecie, jest tylko naszym zdaniem w danej kwestii. Nie staramy się nikogo traktować pretensjonalnie, z pobłażaniem dla kobiet, bo nie wolno im przeczyć, by się nie zraziły. Może części kobiet taka niby szarmanckość odpowiada, ale my stawiamy na kobity wyzwolone z własnym zdaniem. Nie jest łatwo do nich dotrzeć i zachęcić do pisania. Tak samo jak do mężczyzn zainteresowanych czymś więcej niż seksem lub samym sobą. Nieporozumieniem jest uważanie, że my rywalizujemy z Samem. Zajmujemy się inną tematyką, do innych osób kierujemy nasze posty. Ten błędny pogląd wziął się chyba z tego, że nie zgadzamy się, by styl z filtrowni obowiązywał na całym forum. Tak samo będzie jak ktoś będzie chciał wymusić własny styl w filtrowni. Każdy kto tu przyjdzie ma prawo zachowywać się i pisać w właściwy sobie sposób. Trzeba to tylko robić we własnym imieniu, z przestrzeganiem prawa i jedynym ograniczeniem jest to, że nie chcemy tu obscenicznych tematów. Jeśli pewna grupa razem z Samem znalazła tu swoje miejsce do pisania to nie mamy powodu im w tym przeszkadzać. Możemy tylko się cieszyć. Nie tworzymy zamkniętych kręgów, ale nie przeszkadzamy jeśli ktoś chce tworzyć własny klimat.

Wolność zachowania jest dla nas nadrzędną wartością.

Chelia
medium Miliarion
Posty: 677
Rejestracja: 28 lutego 2018, 12:00 - śr

Re: Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: Chelia » 26 maja 2018, 14:12 - sob

Kymen:) oglądasz czasem programy Magdy Gesler? Tak jakoś skojarzyło mi się, że FFL to taki lokal gdzie właściciel(e) uważają, że robią wszystko jak potrzeba i są bardzo zdziwieni, że nikt nie chce do nich przyjść. A potem okazuje się, że nazwa lokalu nie trafna, dania nie strawne, kucharze zniechęceni i w sumie pustka. Z tego co zaobserwowałam oczekujecie ludzi nietuzinkowych, z wyższej półki. Daje się to wyczuć czytając Wasze posty. Ktoś fajny gdy na pierwszy rzut czuje się utożsamiony z nazwą forum owszem wejdzie, gdy jednak poczyta to się wycofuje. Piszę to zupełnie obiektywnie i w dobrych intencjach. Może po prostu coś w tym jest. Forum to nie blog dla jednej grupy odbiorców.
Przydałaby się rewolucja Magdy Gesller dla tej dziedziny łączności między ludźmi:D

Anna
sub Miliarion
Posty: 715
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 17:29 - wt

Re: Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: Anna » 26 maja 2018, 16:57 - sob

Chelio, nasze forum nie szuka ludzi z tzw. "górnej półki", cokolwiek to znaczy. Nie w tym rzecz. Jeśli nie zrozumiałaś, komu chcemy służyć wsparciem, rozmową, wspólnie cieszyć się życiem, żartować z dystansem do siebie - trudno. Ważną i jedną z nadrzędnych rzeczy na forum jest wspólne jego tworzenie poprzez tematy ogólne, społeczne, dotyczące nie tylko "mojego ogródka" ale spraw ogólnoludzkich, bardziej złożonych i tych zupełnie prostych. Tu nie chodzi o nie wiadomo jakich ludzi. Właśnie chodzi o tych zwykłych. Doświadczonych przez życie a pomimo to pogodnych, nie rozgoryczonych, po prostu fajnych. Jeśli podoba ci się Gessler, to gotuj na filtrowni z Saamem. Tyle, że nikogo nie przyciąga "własny ogródek". Podobnie, jak nasze specyficzne oczekiwania. Niestety efekt ten sam. Nie mam zbytnio ochoty czytywać za często filtrowni. Brak tu zainteresowania szerszą problematyką, innymi ludźmi. Tak, tak, innymi ludźmi. Saam jest sympatyczny, ale zainteresowany wyłącznie sobą.

Chelia
medium Miliarion
Posty: 677
Rejestracja: 28 lutego 2018, 12:00 - śr

Re: Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: Chelia » 26 maja 2018, 17:13 - sob

Aniu:) dzięki, że mogłam poznać Twoje zdanie na te zagadnienie. Mam wrażenie, że jedno zdanie zaprzecza drugiemu ale postaram się bardziej wczytać gdy będę miała więcej czasu. Hmmm...przecież jesteśmy właśnie zwykłymi ludżmi..
Magdę Gesller i jej rewolucje użyłam jako metaforę. Ok. chciałam tylko pomóc:)

kymen
Site Admin
Posty: 832
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 10:25 - wt

Re: Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: kymen » 27 maja 2018, 20:51 - ndz

Z Gessler to chyba nie najlepszy przykład. Restauracje przez nią promowane nie rozwijały się. Nowe nazwy mnie odpychały. Kuchnia - nie wiem czy profesjonalne garki, palniki i noże wpływają na jakość jedzenia. Ja nigdy nie wybieram restauracji ze względu na wyposażenie kuchni, bo nigdy go nie widzę. Jej restauracja w Warszawie to syf i malaria. Do tego drogo i niesmaczne. Byłem raz i nigdy tam więcej nie pójdę, i to nie tylko moje zdanie. Może tam przydałaby się rewolucja. Radzić komuś - zmień wystrój na nowy, nie zawsze ten nowy mi się podobał i kup najlepsze produkty na rynku . Rozumiem, że jeszcze sprzedawaj je najtaniej. To droga do bankructwa. Jeden facet podobno ją oskarżył, że przez nią zbankrutował. Tobie radzę, obniż ceny w swoim sklepie o połowę, a klienci będą tylko u was kupować.
Jeśli nasze posty zniechęcają ludzi, to powinni trafiać prosto i tylko do filtrowni. Tam gospodarz zawsze uśmiechnięty i kłania się nisko. Jeśli chcesz wierzyć, że ludzie do was walą, tylko nasze posty ich powstrzymują, to sobie wierz. Tylko początkowo staraliśmy się odpowiadać na wasze krytykowanie forum. Obecnie tego nie robimy. Dla nas jest ważniejsze prawo do waszego własnego zdania, również na temat forum i nas, często wzięte z sufitu, niż nawet dobre imię forum.
W jednym z tobą się zgadza: "Forum to nie blog dla jednej grupy odbiorców." Gdybyś zrozumiała moje ostatnie zdanie nad twoim postem nie byłoby problemu
Wolność zachowania jest dla nas nadrzędną wartością.
Forum nie zmieni się w blog Sama i Chelii. Tematy na forum nie są tylko pretekstem do flirtowania, by nie powiedzieć świntuszenia. Nie ma obowiązku czytania całego forum. Jeśli ci nie odpowiadają nasze posty, to ich nie czytaj. Zwłaszcza, że widać, że ich nie rozumiesz. Mi posty Sama nie odpowiadają i czytam je pobieżnie tylko z racji obowiązku.
To forum nigdy nie będzie podporządkowane jednemu stylowi. Forum różni się tym od innych, że tu masz prawo do własnego zdania. Ja się akurat z twoim zdaniem nie zgadzam, ale nie jest to powód, by twojego posta skasować, jak robi się na wielu forach.

Abenita
tribus Centurion
Posty: 310
Rejestracja: 31 stycznia 2018, 09:19 - śr

Re: Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: Abenita » 28 maja 2018, 08:36 - pn

Ja napisze swoje wrazenia, bo mnie troche zaczyna sytuacja na forum denerwowac, a troche smieszyc. Staracie (staramy?) sie byc dla siebie uprzejmi, ale wszelkie animozje widac jak na dloni, - a na forum internetowym, z zasady sluzacym do rozmowy, - dopuki ludzie nie zaczna ze soba normalnie rozmawiac, nic z tego przeciez nie bedzie. Ja przyznam, ze nie czuje sie na forum dobrze, bo gdzie bym nie poszla, tam moj wpis najczesciej spotyka sie z milczeniem, albo jakas dziwna reakcją, na filtrowni tez, ile razy bym nie weszla i cos powiedziala, to tez mam wrazenie, jakbym powiedziala (zrobila?) cos nie tak, - no to w koncu dalam spokoj. Moze jestem przewrazliwiona, co zreszta zostalo mi tu juz wypomniane, ale - nie umiem i nie lubie prowadzic gadki-szmatki, tylko raczej na temat, i teraz widze, ze w tym miejscu to jest raczej moja wada niz zaleta, bo byc moze ludziom sie wydaje, ze zadzieram nosa, albo jeszcze cos innego, nie wiem.

Wiec - moim zdaniem na forum jest za grzecznie, a przez to nieszczerze.

Poza tym, - wczesniej caly czas tworzyliscie offtopy, co wcale nie jest dobre, biorac pod uwage efekt dlugofalowy, - teraz forum zamarlo, bo kazdy sie chowa i malo co udziela. Jak dla mnie to jest dziwne.

lulu
sub Miliarion
Posty: 726
Rejestracja: 13 lutego 2018, 14:12 - wt

Re: Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: lulu » 28 maja 2018, 09:06 - pn

Abenitko, co ty odpowiadasz,
Ja cenię sobie z tobą rozmowy, muszę trochę przy nich nagłówkowac.
A że czasem mózg mam zajęty myśleniem o czymś innym, to wtedy mogę pozwoliv sobie tylko na zwykłe rozmowy, o wszystkim i niczym jednocześnie.
W życiu wszystko po trochu jest potrzebne. Bo od jednostajności można oszaleć.

Na temat forum raczej się nie wypowiem, bo jak dostanę odpowiedź to się nie pozbieram tak łatwo
Nie radzę sobie z krytyką, za bardzo ją przeżywam i dlatego unikam sytuacji w których może mnie spotkać.Coz, każdy jest jakiś, ja akurat jestem taka. 😋

Szedar
medium Miliarion
Posty: 561
Rejestracja: 10 lutego 2018, 17:16 - sob

Re: Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: Szedar » 28 maja 2018, 12:44 - pn

Trochę pojechaliście po tej filrownia ale uważam że spełnia ona ważną rolę na forum ,jest przede wszystkim jedynym non stop aktywnym tematem,tam zawsze ktoś jest.Nawet jeżeli nie przyciąga tłumów ,to dobrze że istnieje.Jest specyficzna ale taka była też na Kafe co powodowało że było tam pełno trolli ,tutaj przynajmniej jest spokój. Już kiedyś pisałam że lubię ją czytać,ale to nie moja bajka, więc raczej nadal będę jej czytelniczką ,pisane zostawiając innym.

kymen
Site Admin
Posty: 832
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 10:25 - wt

Re: Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: kymen » 28 maja 2018, 13:36 - pn

Konflikt na forum jest sztuczny. Sam, Chelia, może jeszcze Lulu wymyślili sobie, że są traktowani jak osoby drugiej kategorii. Wcześniej, że rywalizujemy z Samem. Niby o co i po co? Nie wspominając o powtarzającym się przekonaniu, że to my zawsze mamy rację. Chyba to doświadczenie z innych forów. My mamy pewną wizję i formę forum, ale to nie to samo co "zawsze rację". Ty też piszesz, że nie lubisz prowadzić gadki szmatki. Co by sugerowało, że reszta tak się wypowiada. Czyli są niepoważnymi, mało wartościowymi osobami. Można to uznać za nieprzychylną opinię, a ciebie słowa Cheli, że jesteś trochę bardziej poważna od reszty mocno obruszyły. Brak tu konsekwencji.
Tak, dla mnie robisz wrażenie osoby która "zadziera nosa". Nie wygląda na to, że chcesz taki efekt osiągnąć, ale "my" to nie tylko to jacy jesteśmy. To również to jak nas inni odbierają. To takie lustro, którego nie warto tłuc, ale warto zobaczyć jak nasze zachowanie wygląda w oczach innych. Nie należy zapominać, że to jest krzywe zwierciadło, ale to też my, a dokładnie odbiór nas. Na początku naszej znajomości pisałaś Irydowi, że brak ci pewnego dystansu do siebie. Tak, zbyt dużą wagę przywiązujesz do opinii innych do sobie. Zbyt poważnie traktujesz wszystkie słowa, również swoje. Tu by trzeba napisać o celach forum, ale to będzie osobny post.
Forum fajnych ludzi to nie forum w którym każdy ma się dobrze czuć, bo jak to zrobić? Jak nawet samo powiedzenie mówi, że jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Dlatego ffl to miejsce gdzie przychodzą osoby, które chcą, by innym było tu dobrze. Jeśli spotkają się ze wzajemnością to inni zadbają o to by i im było dobrze. Czyli ten stan dobrego samopoczucia osiągamy pośrednio, a nie bezpośrednio.
Niesłusznie przeciwstawiasz szczerość z grzecznością. My właśnie na forum chcemy te rzeczy połączyć. My staramy się być grzeczni, choć nie można chyba powiedzieć, że jesteśmy nieszczerzy. Kiedy pojawił się problem odbioru naszych opinii przez kobiety na forum i pytanie Ani czy nie powinniśmy być bardziej ugrzecznieni? Odpowiedz była jedna, piszemy prawdę. Dopasowywanie odpowiedzi stosownie do oczekiwań kobiet tylko im zaszkodzi. Myślę, że Abenikto piszesz bardziej o ugrzecznieniu niż grzeczności. Czyli czymś sztucznym, udawanym. Często ugrzecznienie, cechuj osoby wewnątrz zgorzkniałe i sfrustrowane, a Ania takich osób nie lubi. Podejrzewa je o nieszczerość. Dlatego Sam wydaje się nam nieautentyczny, ale nie powierzam mu swoich pieniędzy, więc ryzyko niewielkie, a widać jest to mu potrzebne. Tak jak wymyślona nagonka na niego. Widać lepiej mu się prowadzi filtrownię jako oblężoną twierdzą. Na współczuciu można wiele zbudować, zwłaszcza z kobietami.
My odbieramy osoby, które tu piszą za osoby kulturalne, na pewnym poziomie. Brak odpowiedzi na różne tematy jest spowodowane ogólnym brakiem osób. Nie wszystkich każdy temat interesuje. A czy nam kogoś brakuje? Tak, osób wyluzowanych, z dystansem do siebie i poczuciem humoru. Potrafiących rozmawiać na luzie nawet na najważniejsze tematy. Nie jesteśmy rządem, ani gremium autorytetów, gdzie każde słowo waży o przyszłości kraju. Jeśli Irydowi piszesz, że chcesz wyłącznie poważnego traktowania twoich słów, Ani, która pisze coś żartobliwego właśnie być nie czuła się, że twoje słowa padają w pustkę, walisz krótki wykład o rekreacji, to nie dziw się, że te osoby nie chcą już odnosić się do twoich wypowiedzi. Co ma ci Ania odpisać "a biegaj sobie jak tam chcesz, co mi do tego, nie będę już nic o tym pisać". Już chyba nie chce do ciebie pisać o czymkolwiek. Stara się być miła i życzliwa, a spotyka się z wyniosłością. Radzę, nie tylko tobie, przyjrzeć się ile rzeczy na forum ludzie napisali, że czegoś chcą lub nie chcą, ale reszta robi dokładnie na odwrót. Nie zwracając uwagi na te słowa.
Podobnie Szedar. Nie wiem czemu nie miałaby pisać z koleżankami o zwykłych codziennych sprawach. Przecież nie chcemy tu tylko chamstwa i prostactwa. Forum jest pewnego rodzaju blogiem, ale nie jednej osoby. Fakt, bardziej nam zależy na forum gdzie tworzą się dłuższe relacje, niż na pewnego rodzaju targowisku. Gdzie ktoś z boku doskoczy, doda coś śmiesznego lub sprośnego. Czasem się załapie na wypicie czegoś na krzywy ryj lub wyrwie jakąś laskę na jedną noc. Dlatego wbrew opinii Sama, który chyba myśli, że my mamy go za nic, nawet Ania uważa, że zrobiliśmy coś dobrego dla ludzi. Jeśli jest grupka osób, która się dobrze razem czuje. Jeśli udało im się coś zbudować, a my daliśmy im do tego miejsce, to było warto. Może nie skończy się na jednej grupie. Choć ja nie uważam, ją za elitarną jak Sam, bo wszyscy są tu równi, a jej wartość na forum wyznacza tabela aktywności.
Swoim szczerym przyznanie, że nie wszytko rozumie Szedar bardzo ujęła Anię.


meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość