Jakie filmy oglądacie?

Kultura i sztuka
Regulamin forum
Tematy związane z kulturą, sztuk, rozrywką muzyką itp.
lulu
sub Miliarion

Re: Jakie filmy oglądacie?

Postautor: lulu » 05 marca 2018, 12:00 - pn

Masz rację z tymi oklepanymi aktorkami.
Tylko czasem to atut filmu. A reżyser lubi konkretnych aktorów i powtarza ich w swoich filmach.

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 06 marca 2018, 08:04 - wt

,,Tamte dni tamte noce" oglądnięty.
Sceneria włoskich sielskich wakacji, rozmowy o sztuce i czytanie na głos, to mnie w tym filmie urzekło.
Historia miłosna pomimo, że bardzo wiarygodnie zagrana, to jednak historia nastoletnich fascynacji, a mi trochę już czasu od tego wieku minęło 😉
Bardziej interesowały mnie rodzinne rozmowy,
Dialog ojca ze synem, ciepło rodzinne, intymność rozmów

Ogólnie ładny film, końcowa scena bardzo na plus.

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 08 marca 2018, 07:46 - czw

Lady bird oglądnięty.
Właściwie mogłam go sobie odpuścić.
Milion razy pokazywany problem dorastających dzieci, na progu dorosłości, kipiących chęcią niezależności, podejmowania własnych decyzji, zdziwionych, że nie wszystko jest takie jakie miało być.
Matka jako ta straszna, zapracowana kobieta, która musi ogarnąć cały dom i żałuję córce dodatkowego ręcznika, bo to dla niej dodatkowe pranie.
Oczywiście matka w głębi serca bardzo kocha córkę , córka matkę, ojciec kocha wszystkich i chociaż życiowo niezaradny to wszyscy kochają jego najbardziej, bo niczego nie wymaga, wszystko rozumie.....bla bla bla...

Rypsyma
medium Centurion

Postautor: Rypsyma » 11 marca 2018, 15:24 - ndz

Ja jeżeli tak chodzi o filmy ormiansjkie i teraz to oglądam korone królów spcjalnie włanczam polska telewizje na internrtach by zerknac choć nie żawsze i ograniczm bo ten serjal w armenii bendzie niedłogo winc czeksm na ormanską wesją no i z polskich tp typowo lata 70 Noce i Dnie Polske Drogo Trendowata Kogek mogel Rodzina Połaniewskich oczywiście Królowa Bona uwielbiam też Dom w Duch i z dziecmi nierz mamam Nic oglądałam z Ormianskich to serjale jake zazwyczj historyczne Rusterink o czasach starozytnych naszego panstwa i Złoty wik -Mała ARmenia o histori Cyryjskeij Armenii i deynastii Hemunów zaczyna sie zondami Króla leona 2 Pobożnego i zony Keran a skonczy nie wiem jak się . Filmy radziecke z lat 80 i naszej prosukci sa bardzo dobre piękny film Tango z naszej Młodości czy Koszonka Patryjarcha , historja Dawida , Menżczyzni no ze wspułczesnych to Ludobujstwo Ormian królowa Kieran cesarzowa Lita marja Armenska O łodziencach jest cięzki film ale też pouczjacyu zakładnik isi na faktach oparty czy rodzina Kapłanska o ludobujstwie i to niby nasza ale agraniczne to oczywiście Przyrzeczenie pienkne czy Araat czy rodzina Andorsos a z zagranicznych po za polska i Srmenia to czeske i greckie komedie filmy po Elżebiecie 2 i marii stuart wspaanąła Królowie przeklenci i inne

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 11 marca 2018, 15:48 - ndz

Rypsymko, miło, że znasz polskie filmy.
Niestety, nie znam żadnego ormiańskiego.

Radzieckie zawsze omijałam łukiem, oprócz jednego ,, idź i patrz".
Za to zachwycam się wspolczesnym rosyjskim reżyserem Zwiagincewem.

Rypsyma
medium Centurion

Postautor: Rypsyma » 11 marca 2018, 19:11 - ndz

https://www.youtube.com/watch?v=lrwIMZR3ABw wprawdzie fil m po ormiansku ale zobacz sobie

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 11 marca 2018, 21:51 - ndz

Oj, Rypsymko po waszemu to ja nic nie rozumiem

Rypsyma
medium Centurion

Postautor: Rypsyma » 12 marca 2018, 20:10 - pn

JEST GDIE Ś ROSYJSKA WERSJA

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 12 marca 2018, 22:08 - pn

Rypsymko, aż tak dobrze rosyjskiego nie znam😉

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 25 marca 2018, 10:03 - ndz

Niemiłość" Zwiagincewa
Historia rozpadającej się rodziniy i niechcianego przez rodziców chłopca, który jest im zawadą w układaniu sobie życia w nowych związkach.
Nie chce go nawet babka( babka- specjalnie użyłam tego słowa, bo nazwanie tej kobiety babcią byłoby obrazą dla naszych babć).
Gdy chłopiec prawnego dnia znika i rozpoczynają się poszukiwania, trudno dopatrzeć się jakiejś zmiany u jego rodziców, wyrzutów sumienia, zastanowienia się nad sobą.
Słuchając ich wzajemnych pretensji ma się ochotę wejść do filmu i potrząsnąć nimi krzycząc ,,co robisz, człowieku" i całą armię inwektyw.
Do końca nie wiemy, co się stało z chłopcem. Scena w prosektorium nie daje jasnej odpowiedzi. Rodzice twierdzą, że to nie on, inni decydują się zrobić badania DNA, których wyników nie poznajemy.
Rozpacz matki przy okazaniu ciała chłopca, gdyby to jednak był on, byłaby jakimś oznakiem ludzkich uczuć.

Mijają chyba dwa lata. Widzimy rodziców w nowych związkach. Nie ma tak dobrze, powielają stare wzory zachowań. A miało być inaczej. Więcbork? Co to znaczy? Czyżby to jednak nie ci którzy byli obok byli problemem?czy to oni sami?.

Reżyser nie byłby sobą gdyby nie przemycił trochę polityki.W tym filmie jest tłem. Jest słyszana w telewizyjnych wiadomościach, opowiadających o sytuacji na Ukrainie. Jest też w scenie końcówej. Gdy Żenia biegnie na bieżni w dresie z napisem Russia. Jakby chciał powiedzieć: biegniesz, Rosjo,ale do przodu się nie posuwasz.
Film ma dwie najlepsze sceny. Jedną, w której poznajemy babkę która jest jeszcze gorsza od matki.
Drugą najlepszą scena jest ta w samochodzie. Przeszywająca . Kto widział, ten wie.

Brak Oscara mnie nie dziwi. Zbyt dobry film

Awatar użytkownika
kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 13 lipca 2018, 22:49 - pt

Forum zamknięte

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół