Łapówka/prezent

Spawy bieżące wzbudzające zainteresowanie społeczne.
Awatar użytkownika
Chelia
medium Miliarion

Re: Łapówka/prezent

Postautor: Chelia » 29 maja 2018, 17:03 - wt

Ja muszę powiedzieć, że od zawsze mam problem z dawaniem i braniem łapówki i w związku z tym tak lawiruję i radzę sobie w życiu by te czynności w jak najmniejszym stopniu mnie dotyczyły. Jednak w życiu bywają sytuacje, że ktoś jest wdzięczny czasem nawet tylko za dobrą radę czy troskę i chciałby podziękować czymś od siebie.
Mieliśmy kiedyś taką sytuację gdy zakładali nam na ulicy kanalizację. Cała ulica wiedziała, że jak przyjdzie do odbioru instalacji na posesji, którą robił każdy sam to gdy ten co podpisywał odbiór dostanie stówke to przymknie oko na wszystko co niezgodne z zaleceniami . Byle przy samej ulicy parametry instalacji się zgadzały. I tu obie strony były zadowolone mimo tego wydatku:D

Awatar użytkownika
malgana
alterum Centurion

Postautor: malgana » 29 maja 2018, 18:54 - wt

:D A ja nie mam problemu z dawaniem, bo po prostu nie potrafię. T.zn. może bym potrafiła, ale nigdy nie mogłam się zdobyć na odwagę i pozbyć wstydu. Ale, przede wszystkim uważam, że.... dlaczego mam dawać łapówkę za coś za co ktoś bierze pensję? To nie w moim stylu.
Z drugiej strony rozumiem sytuację w jakiej była Chelia w związku z odbiorem kanalizacji, sama byłam w podobnej przy budowie domu ale tym już zajął się mąż. Niby to nie były "regularne" łapóweczki ale płacił więcej niż było w umowie naszemu kierbudowi za niezauważenie pewnych zmian nie uwzględnionych w projekcie.

Awatar użytkownika
Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 13 lipca 2018, 17:14 - pt

Forum zamknięte

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół