Zamek na wodzie

Spawy bieżące wzbudzające zainteresowanie społeczne.
nina
Dekurion

Zamek na wodzie

Postautor: nina » 11 lipca 2018, 16:16 - śr

Jak wam się podoba budowla na sztucznej wyspie w Puszczy Noteckiej? Szokuje że w tym miejscu, tam gdzie Natura 2000? Gdyby to była posiadłość czysto prywatna to jestem przeciwna. Ale słyszałam że to coś na kształt hotelu, ośrodek wypoczynkowy.Chociaż mnie nie stać na taki luksus to niech rodacy którzy lubią atrakcje w kraju zostawiają pieniądze a nie w zagranicznych kurortach.

Awatar użytkownika
Iryd
Moderator Globalny

Re: Zamek na wodzie

Postautor: Iryd » 11 lipca 2018, 18:51 - śr

Cześć Ninka.
Bajdurałka Barona Franza
Zamek-hotel na wodzie? Nie słyszałem. Może na lodzie. Coś w dzieciństwie obiło mi się o uszy. To była królowa śniegu albo piegów. Dobrze już nie pamiętam. Chociaż jak pomyśleć to jak przyjdzie odwilż to lód zamieni się w wodę. To chyba wszystko jedno. Pamiętam jak hrabia Odrowąż zaprosił mnie do swojego zamku na wodzie. A sklerotyk był straszny, bo zapomniał po mnie wysłać łódki. A nie wspomnę, że z pływaniem u mnie nie tęgo, bo uczyłem się stopniowo najpierw od małej wody chciałem zacząć czyli wódki. I tak na tej wódce ja zakończył naukę. Całe szczęście, że ja miał ze sobą psa wyszkolonego na kaczki to i tak na tym psie dopłynął do zamku. Czyli płynąłem pieskiem a raczej z pieskiem. Ninka, czy w twoim zamku też będą takie atrakcje? Bo to różnie bywa. To co kiedyś było koniecznością dzisiaj jest przyjemnością. Takie dziwne czasy nastały. Ja korzystać z zamku nie będę, bo pies mi zdechł. Noteć zresztą mi się źle kojarzy, bo my tam bitwę przegrali. Już dobrze jej nie pamiętam ale wiem, że my przegrali, bo my żadnej bitwy nie wygraliśmy. Łatwo zapamiętać. No chyba, że na wieży w zamku jest jakaś księżniczka uwięziona, i oczywiście nie jest to moja żona. To jeszcze się skuszę. Muszę kończyć, bo czas naoliwić moją starą kuszę. Zawsze lepiej postrzelać z bełta niż pić bełta. Może byś opisała jakie masz atrakcje na zamku. Może jest jazda na byku, bo to bycza sprawa.

nina
Dekurion

Postautor: nina » 12 lipca 2018, 07:17 - czw

Zauważyłam że niedaleko odszedłeś od dzieciństwa. To dobrze. Trzeba pielęgnować to co zostało w nas z młodych lat. Poproszę też o spojrzenia dorosłego Iryda na tą sprawę.

Awatar użytkownika
Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 12 lipca 2018, 12:16 - czw

Jestem zwolennikiem natury i przyrody. Rzadko zdarza się obiekt dobrze wkomponowany w środowisko. Przeważnie hotele i inne budynki szpecą krajobraz. Ale ludzie i biznes mają swoje prawa i wiadomo, że będzie wciskał się w najładniejsze miejsca. Ta imitacja średniowiecza jest trochę dziwaczna, ale jest w granicy mojej akceptacji. Przynajmniej to co widać na prezentacji końcowego efektu. Bo nie wiemy jak będzie. Może pojawią się neony, tablice, budki reklamowe itp.

Awatar użytkownika
Anna
alterum Centurion

Postautor: Anna » 12 lipca 2018, 12:23 - czw

Dla mnie to takie skrzyżowanie prymitywnej średniowiecznej zabudowy miejskiej z rysunkiem Nikifora. Widok może nie tyle koszmarny co nieciekawy, ale i tak lepszy od szklanych domów, które pojawiają się w najmniej odpowiednich miejscach.

nina
Dekurion

Postautor: nina » 12 lipca 2018, 13:02 - czw

Jak dla mnie to jet to zbyt duża ingerencja w przyrodę. Gdyby ten zameczek powstał na polanie to łatwiej byłoby to zaakceptować. Budowa sztucznej wyspy cz wyrąb lasu to niepotrzebne zmiany w środowisku. Ale skoro już jest ta budowla to trzeba dopilnować aby inwestor odpowiednio teraz wspierał naturę. Finansowo lub odpowiednimi dzialaniami.
Nie wiadomo co jeszcze wyjdzie z śledztwa odpowiednich służb.

Awatar użytkownika
Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 13 lipca 2018, 18:02 - pt

To zdecyduj się Nina czy jesteś za czy przeciew ? Nie bądź jak dziecko.

Awatar użytkownika
Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 13 lipca 2018, 18:03 - pt

Forum zamknięte

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół