Pacjęcie lecz się sam!

Spawy bieżące wzbudzające zainteresowanie społeczne.
Awatar użytkownika
Anna
alterum Centurion

Pacjęcie lecz się sam!

Postautor: Anna » 16 stycznia 2018, 13:40 - wt

Ja niestety ostatnio trochę się rozchorowałam. Nie udało mi się zapisać się do lekarza i choć to był poniedziałek powiedziano mi w przychodni, że przez cały tydzień to niemożliwe, chyba, że mam wysoką gorączkę, wtedy lekarz mnie przyjmie. Ciekawe kto w takim stanie ma siłę wlec się do lekarza? I straszne to i śmieszne ale fakt jest faktem. Czy u was jest tak samo?

Myszka1
sub Miliarion

Re: Pacjęcie lecz się sam!

Postautor: Myszka1 » 12 lutego 2018, 12:40 - pn

Witaj Ania
Nie wiesz jak to jest , ludzie czy raczej pacjęci nie sa warci .
Często jeet tak że musisz mieć głowe pod pachą żeby jakis llekarz tobą sie zainteeresował zwlaszcza taki jak w ZUS-ach są

Awatar użytkownika
malgana
sub Centurion

Postautor: malgana » 04 kwietnia 2018, 21:40 - śr

Odgrzewam temat.
Aniu, w naszej służbie zdrowia pełno jest podobnych absurdów. Byłam świadkiem rozmowy telefonicznej mojej podopiecznej z rejestracją jednego ze szpitali w Wa-wie. Wspomnę tylko, że "moja" Zosia przeszła właśnie operację kręgosłupa i dostała skierowanie na rehabilitację. Pańcia w rejestracji stwierdziła, że najbliższy termin ma w październiku 2020r.!!!! Szeptem podpowiedziałam p.Zosi, żeby spytała na kiedy, jeśli będzie miała na skierowaniu "cito". A! Jak na "cito" to już w lutym 2020r. może się rehabilitować.To działo się w styczniu tego roku. Herezja jakaś!!!
Inna sprawa: do przychodni można zapisać się telefonicznie. Tylko teoretycznie. Może praktycznie też by się udało, gdyby ktoś po drugiej stronie odbierał połączenia.
Ktoś kiedyś powiedział, że ilu polaków tylu lekarzy. To po co chodzić do innych? Oczywiście ironizuję.
A na koniec: pracuję m.in. w geriatrii (dom spokojnej starości) i nagminne jest odwlekanie wizyt u specjalistów, ignorowanie staruszków gdy znajdą się w szpitalu, bo po co poświęcać im czas? I tak zaraz umrą. Państwo zarobiło by krocie nie wypłacając rent i emerytur gdyby zalegalizowano eutanazję - czysty zysk! :/

Awatar użytkownika
Chelia
tribus Centurion

Postautor: Chelia » 04 kwietnia 2018, 22:17 - śr

Malgano:) mam pytanie do Ciebie: czy teraz Domy Spokojnej Starosci są tylko dla bogatych? Czy jest jakiś pułap finansowy który zamyka drogę do takiej opieki niektórym emerytom?

Abenita
alterum Centurion

Postautor: Abenita » 05 kwietnia 2018, 10:02 - czw

W naszej sluzbie zdrowia jest pelno absurdow, - tylko czyja to wina? lekarzy? Pacjentow? Politykow?

Awatar użytkownika
malgana
sub Centurion

Postautor: malgana » 05 kwietnia 2018, 20:05 - czw

Chelia - powiem tak: pracuję w Domu, który działa na zasadach ZOL (ale nim nie jest), ma umowę z NFZ'em i podlega MZ. U nas mieszkańcy płacą 70% emerytury czy renty, niezależnie, jak jest ona wysoka. Rodzina nic nie dopłaca. Mimo tego mieszkańcy chwalą nasz Dom, bo rzeczywiście jest dobry. Myślę, że tylko te domy, które nie współpracują z NFZ mają wysokie ceny, niezależnie od standardu. Trzeba szukać, sprawdzać, zbierać opinie. A skąd to pytanie?

Awatar użytkownika
majcik044
sub Miliarion

Postautor: majcik044 » 05 kwietnia 2018, 20:36 - czw

Dobrze wiedzieć. Znam starszego pana,całkowicie samotnego,nie ma absolutnie nikogo. Jest bardzo schorowany i nie bardzo sobie radzi. My jako znajomi pomagamy mu jak możemy,ale nie ukrywajmy że nie damy mu całodobowej opieki. Chcieliśmy za jego zgodą umieścić go w domu opieki,tylko ma strasznie niską emeryturę i bał sie że nie będzie go stać. Teraz juz wiem na jakiej zasadzie szukać.

Awatar użytkownika
Chelia
tribus Centurion

Postautor: Chelia » 05 kwietnia 2018, 21:04 - czw

Malgano, pytanie stąd, że mamy w rodzinie seniora 90+. Na razie sprawnego i lekarze go nie kwalifikują mimo wieku. A prywatnie jest drogo(najtańszy dom 2 tys za miesiąc). Jednak coraz bardziej narzeka na nogi i trzeba by już zacząć myśleć zanim będzie unieruchomiony. Zwłaszcza że wyczytałam że we wspomnianych przez Ciebie czeka się do 2 lat albo gdy się ktoś "wykruszy":(
Zły jest na lekarzy bo był naprawdę sprawny ale troszkę go czasem w kolanach pobolewało. Jak ze wszystkim dotychczas poszedł do lekarza wierząc że da się to "naprawić". Przepisał mu coś po czym kolana wysiadły i jest o 180 stopni gorzej niż przed kuracją:(

Awatar użytkownika
malgana
sub Centurion

Postautor: malgana » 05 kwietnia 2018, 21:20 - czw

Może niewiele, ale podpowiem: w naszym Domu są wolne miejsca, niestety, to dom branżowy i przyjmujemy tylko pracowników służby zdrowia....za to z całej Polski. I następny warunek (ponieważ, jak już napisałam to placówka działająca tylko na zasadach ZOL'u, nie ZOL!): kandydat musi mieć w skali Barthel;a powyżej 60 pkt) Jeśli kandydat stara się o miejsce do typowego ZOL;u to lepiej, żeby miał poniżej lub do 40pkt.

Awatar użytkownika
Chelia
tribus Centurion

Postautor: Chelia » 05 kwietnia 2018, 21:40 - czw

Podpowiedziałaś! bo zaczęłam szukać i się dowiedziałam, że jest wiele rodzajów domów opieki.
Dzięki:)

Awatar użytkownika
malgana
sub Centurion

Postautor: malgana » 05 kwietnia 2018, 21:47 - czw

To jeszcze: wybierając Dom, warto nie tylko poczytać opinie, koniecznie trzeba pojechać i to w porze obiadu (zobaczyć co i jakiej wielkości są porcje, czy jest wybór, dieta), poprosić o możliwość wejścia na stołówkę, poprosić o zobaczenie pokoju (najlepiej zamieszkałego, seniorzy często zgadzają się i chcą pochwalić swoim "mieszkankiem"). Dobrze też spotkać kogoś odwiedzającego i od niego dowiedzieć się o warunki - mieszkańcy nie zawsze obiektywnie wygłaszają swoją opinię.

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół