Kobiety w Norwegii

Spawy bieżące wzbudzające zainteresowanie społeczne.
Hildegarda
tribus Dekurion

Kobiety w Norwegii

Postautor: Hildegarda » 09 marca 2019, 20:51 - sob

Ostatnio zaintrygowały mnie dwie, moim zdaniem, sprzeczne informacje dotyczące traktowania kobiet w Norwegii. Wszyscy wiemy, że jest to jeden z najbardziej cywilizowanych krajów świata. Kiedy usłyszałam za pierwszym razem o odbieraniu matkom dzieci, bo np. jedna z nich czyściła sobie paznokcie, zamiast zajmować się dzieckiem, zszokowało mnie to. Za dwa dni słyszę, że
Norwegia jest na drugim miejscu w świecie pod względem dbałości o jakość życia kobiety. Pytam więc: czy odebranie kobiecie dziecka jest troską o nią, tym bardziej że powód żaden lub błahy. Gdzie ta troska i jakie są, według zapewne badań, kryteria. Czy nikt w tym cywilizowanym, bogatym kraju nie wie o tym, jak czuje się taka matka, a przy okazji dziecko? I jeszcze jedno: skąd odpowiednie służby dowiadują się o takich faktach? Jest to zdumiewające i nieludzkie. Norwegia to także najspokojniejszy kraj, ale chyba za mało o niej wiemy, bo dramaty, jakie "funduje" swoim obywatelom są naprawdę porażające. Dotyczyło to matek polskich, ale można podejrzewać, że nie tylko. Ponadto polski konsul został usunięty za pomoc matkom w odzyskaniu dzieci. Nie raz narzekamy na Polskę, ale wygląda na to, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół