Demokracja to dla mnie?

Miejsce gdzie można przedstawić własna opinię lub pogląd na jakąś sprawę.
Awatar użytkownika
Iryd
alterum Centurion

Demokracja to dla mnie?

Postautor: Iryd » 10 stycznia 2018, 21:55 - śr

Demokracja to dla mnie:
Rządy większości – to oczywiste
Z poszanowaniem zdania mniejszości – często dodawane
Tylko w sprawach koniecznych do uregulowania – nie spotykam.

Jak ty rozumiesz demokrację? Czy współczesny, cywilizowany świat jest w większości demokratyczny?

lulu
medium Miliarion

Re: Demokracja to dla mnie?

Postautor: lulu » 13 lutego 2018, 14:54 - wt

Demokracja daje tron temu, kto potrafi omamić większa niz przeciwnik mas wyborców - Łysiak

Awatar użytkownika
Iryd
alterum Centurion

Postautor: Iryd » 13 lutego 2018, 22:42 - wt

Witaj Lulu.
Fajnie, że tu przyszłaś pamiętaj to forum jest również twoje.

Taka jest właśnie demokracja w praktyce. Coś co wielu się nie podoba. Stwierdzenie, że jest niedobrym ustrojem ale nikt nie wymyślił lepszego to czyste mydlenie oczu. Można bardzo dużo wymyślić zmian w demokracji. Zmienić jej zasady, a czy będziemy to nazywać dalej demokracją czy zmienimy nazwie to bez znaczenia. Myślę, że nam się wmawia, że tam musi być i nic nie można poradzić.

lulu
medium Miliarion

Postautor: lulu » 14 lutego 2018, 13:45 - śr

Może monarchia?
Pamiętam, że chyba Grzegorz Braun, niegdysiejszy kandydat na prezydenta z niewielkim poparciem, nazywał siebie monarchistą i przedstawiał zalety tego systemu władzy.

Awatar użytkownika
Iryd
alterum Centurion

Postautor: Iryd » 17 lutego 2018, 20:31 - sob

Jestem zwolennikiem demokracji ale monarchia ma pewien sens. W wielu instytucjach i firmach decyduje jeden szef i działają. Tylko ten szef musi być kompetentny, racjonalny i obiektywny, a władza przeważnie wypacza. Była taka partia monarchistyczna. Chyba dziś to jednak przeżytek. W krajach w których jest to raczej tradycja i korzyści turystyczne. Ślub następcy itp. Tylko jak zrobić Lulu żeby ta demokracja stała się bardziej "fajna" dla ludzi. I nie wiem czy powinna być powszechna. Nie wiem czy żeby brać udział w wyborach nie powinno się jakoś wykazać zainteresowaniem sprawami społecznymi i jakąś wiedzą. Tylko nie wiem jakby to miało być? Lub ciekawa formy wyborów są bodajże w Australii gdzie nie liczy się, że każdy ma jeden głos. Trochę to systemy skomplikowane do liczenia ale w dobie komputerów nie są niemożliwe.

lulu
medium Miliarion

Postautor: lulu » 18 lutego 2018, 14:38 - ndz

W demokracji głosy ludzi wykształconych, ludzi rozsądnych i ludzi uczciwych liczą się tak samo jak głosy analfabetów, łotrów i prostytutek.
To z Łysiaka.
Cóż, w kraju glosuja ci, którzy w nim żyją. W końcu to demokracja. Nie uważam, żeby nie mieli prawa do glosu tylko dlatego,że są niewykształceni. Juz nieraz mądrość prostych ludzi wprawiła mnie w osłupienie.

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół