Pokora

Miejsce gdzie można przedstawić własna opinię lub pogląd na jakąś sprawę.
Abenita
tribus Centurion

Re: Pokora

Postautor: Abenita » 08 kwietnia 2018, 11:37 - ndz

W efekcie tej dyskusji mialam troche przemyslen nt pokory wobec innego czlowieka, i Ty sie kymenku, do tego troche przyczyniles swoim wpisem poprzednim. Pokora wobec innego czlowieka, od ktorego nie jestesmy zalezni, tak, nad tym warto sie zastanawic.

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 09 kwietnia 2018, 08:13 - pn

Co do pokory, to jest taki jezuicki żart ,, pokora to bardzo cenna i rzadka cnota, ale ja na szczęście ją mam''.

Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 09 kwietnia 2018, 16:51 - pn

lulu pisze:
09 kwietnia 2018, 08:13 - pn
(...)
Niby żart ale sporo w nim prawdy o własnych zaletach najczęściej ludzie sami mówią.

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 24 kwietnia 2018, 14:45 - wt

Otrzymana odpowiedź od Divagor
Divagor pisze: Pycha to z definicji kłamstwo o sobie, a pokora- prawda. Paradoksalnie mówienie, że jest się śmieciem, gdy jest się kimś wartościowym to objaw pychy. Jest też coś takiego, że gdy człowiek czuje się słabym w "byciu dobrym", to wyolbrzymia to jakie jest beznadziejny, by chociaż w tym przodować i mieć się czym chwalić. Sam taki byłem (lub jestem). Pozdrawiam! +

Anna
sub Miliarion

Postautor: Anna » 25 kwietnia 2018, 15:42 - śr

Pewnie taka pozorna pokora czy przewrotna skromność jest chęcią zwrócenia na siebie uwagi bliższego lub dalszego otoczenia. Czasem wołania o pomoc, wyrazem jakichś kompleksów, stresów. Bywa też chęcią sprawdzenia jak odbierają mnie inni w celu poznania ich lub jednej konkretnej osoby, np takiej, na której mi zależy. Jest to najczęściej jednak podejście egocentryczne. Może wynikać z niezaspokojenia pewnych potrzeb. W każdym razie najważniejszy jestem "ja". Rzecz jasna, trudno jest żyć w oderwaniu od siebie, ale łatwo wpaść w drugą skrajność. Świat zewnętrzny lansuje postawę "brawo ja", więc łatwo ulec sugestii przy braku głębszych refleksji.

Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 13 lipca 2018, 18:10 - pt

Forum zamknięte

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół