Polska - od wieków dziwny kraj

Miejsce gdzie można przedstawić własna opinię lub pogląd na jakąś sprawę.
Anglik
Dekurion

Polska - od wieków dziwny kraj

Postautor: Anglik » 01 lipca 2018, 01:15 - ndz

Nie jestem historykiem z wyksztalcenia. Interesuje sie natomiast rozwojem na przestrzeni wiekow 2 krajów, Polski i Anglii. Pierwszy lepszy przyklad: rok 1863. - my walczymy szabelka z moskalem (powst. styczniowe), w Lindynie zas rusza pierwsze metro (konne wprawdzie, ale metro ...

kymen
Site Admin

Re: Polska - od wieków dziwny kraj

Postautor: kymen » 01 lipca 2018, 14:11 - ndz

Anglia i Polska to dla mnie najbardziej odległe kraje w Europie. Różni je wszystko co może różnić dwa kraje. Jednak czemu nie? Można wszystko z wszystkim porównać i takie porównanie może być nawet ciekawe. Choć dla mnie nie wszystko wypadnie na korzyść Anglii.

Anglik
Dekurion

Postautor: Anglik » 02 lipca 2018, 05:36 - pn

A co Twoim zdaniem wypada na niekorzysc Anglii?

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 02 lipca 2018, 18:39 - pn

Ty stawiasz tezę. że Anglia jet lepsza od Polski, to ją udowodnij. Odnośnie twojego przykładu, to my walczyliśmy o to, żeby zaistnieć jako niepodległe państwo, o podstawowy byt, o chleb, a w Anglii tworzono metro i dobrobyt. Jak to porównać?

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 02 lipca 2018, 18:54 - pn

Anglik - chyba zapominasz, że oba kraje mają innych sąsiadów, inną historię, inną kulturę. Uważam, że w ogóle nie ma co porównywać a jeśli już to nie zapominaj, że był czas, gdy Polska była mocarstwem i drżały przed nią narody a jaka wtedy była Anglia? Też nie jestem historykiem i nie mnie się wypowiadać na pewne tematy, ale każdy wie, że jak gdzieś w świecie było źle to polacy lecieli z tymi swoimi szabelkami i walczyli o nie swoją wolność. Pomagali. W 1939 r. nie doczekali się takiej pomocy, pomimo obietnic. Przypomnij mi, z kim oprócz Francji mieliśmy wtedy umowę?

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 06 lipca 2018, 19:12 - pt

Z tą umową to też tak jakoś dziwnie było.
Cat- Mackiewicz twierdzil w swojej książce, że to Anglia nas wciągla do wojny, że Hitler chciał zaatakować Anglię a nie nas.

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 09 lipca 2018, 07:13 - pn

Piłsudski za wcześnie umarł.
Coś anglik zamilkł.

Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 13 lipca 2018, 13:07 - pt

Forum zamknięte

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół