Pani Edyta nauczyciel i człowiek

Opinie dzieci i rodziców o ich nauczycielach.
Anna
sub Miliarion

Pani Edyta nauczyciel i człowiek

Postautor: Anna » 09 marca 2019, 20:55 - sob

Ostatnio odwiedził mnie były uczeń, Damian, obecnie z 7 klasy SP6 w Grodzisku Mazowieckim. Chłopiec po śmierci mamy trafił do domu dziecka. Odwiedza go tylko starsza siostra przyrodnia, poza którą nie ma nikogo bliskiego. Ma trudności w nauce z niektórych przedmiotów, ale ucieszyłam się, gdy powiedział mi zadowolony, że ma ze strony nauczycieli naszej szkoły bardzo duże wsparcie i pomoc nie tylko w lekcjach, ale także wsparcie psychiczne. Chwalił swoją wychowawczynię, Panią Edytę, która objęła go szczególną troską. Jestem naprawdę zbudowana postawą niektórych moich koleżanek, bo widać po reakcji Damiana, że są to osoby z sercem. To znaczy, że w naszym odczłowieczanym świecie można spotkać prawdziwych ludzi, którzy widzą nie tylko czubek własnego nosa, ale są czułe na los dziecka pozbawionego szczęśliwego dzieciństwa. Starają się dać mu jak najwięcej dobra i zainteresowania. Było mi miło słyszeć, jak ciepło Damian o nich mówi. Cieszę się również dlatego, że będąc w domu dziecka, gdzie chłopiec mieszka, pomimo panującego tam porządku, miałam wrażenie pewnego chłodu. Chcąc zaprosić Damiana na krótką wycieczkę, by umilić mu czas, napotkałam na dość silną niechęć, która poskutkowała brakiem zgody na taki wyjazd. Tym bardziej dobre relacje z nauczycielami i kolegami ze szkoły są dla niego ważne.

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół