Gwiadek w edukacji

Inne tematy związane ze szkołą
Awatar użytkownika
Anna
alterum Centurion

Gwiadek w edukacji

Postautor: Anna » 21 stycznia 2018, 21:47 - ndz

Znalazłam stronę internetową młodego zapaleńca."Gwiazda w edukacji". Nauczyciela, który poucza kolegów po fachu . Sam w ciągu paru lat praktyki zmienił trzy szkoły ale widać uwielbia dawać dobre rady tym, którzy wg niego sobie nie radzą. Taki radca pana radcy… w stylu: nauczycielu! Nie wiesz? Ja ci podpowiem, będziesz mądrzejszy ! Sama jestem zainteresowana podnoszeniem poziomu nauczania, rozwojem młodych ale nie w ten sposób dokonują się zmiany w systemie oświaty. Słuchajmy dzieci, ich opinii, pytajmy je, szanujmy ich zdanie, uczmy samodzielnego myślenia. Obserwujmy ich reakcje na nasze działania. Nie potępiajmy w czambuł wszystkich nauczycieli, to nie są wrogowie dzieci ale często stawiane im wymagania plus nerwowa praca powodują frustracje i niewłaściwe reakcje. Rodzice ze swą postawą roszczeniową zapatrzeni w dzieci też nie ułatwiają pracy. Oczywiście nie wszyscy rodzice, są też całkiem rozsądni, normalni ludzie i tych jest całkiem sporo ale trzeba umieć do nich dotrzeć. A jakie są Wasze doświadczenia w kontakcie z rodzicami lub nauczycielami?

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół