Otrzymane opinie

Inne tematy związane ze szkołą
kymen
Site Admin

Otrzymane opinie

Postautor: kymen » 20 lutego 2018, 08:04 - wt

Zamieszczamy otrzymane opinie.

Gizm…@....pl
nie jest możliwym przyczynienie się do zmian w szkole. Czemu niby nauczyciele mieli by się zmienić ? Jak zamierzasz ich do tego skłonić ? Możesz co najwyżej stworzyć lepszą alternatywną szkołę

ceram…@...pl
Witaj, mam dwójkę dzieci w wieku szkolnym. Co mnie najbardziej wkurza w obecnej edukacji to librus. Nauczyciele często piszą na librusie informacje co należy np. przynieść na plastykę. Nie mam obowiązku posiadania internetu w domu i uważam, że to dziecko powinno taką informację otrzymać od nauczyciela, w ten sposób dziecko uczy się odpowiedzialności a tak wychodzi z założenia że to rodzic musi wiedzieć co jest potrzebne do szkoły.

Myszka1
tribus Centurion

Re: Otrzymane opinie

Postautor: Myszka1 » 22 lutego 2018, 13:22 - czw

Kymen ja mam podobnie u mojego syna ktory konczy Technikum
Ja dostaje wiadomosci od nauczycieli nawet co ma na zadaniw domowe syn do odrobiwnia .
Tu juz nie chodzi jak w moim przypadku o konteole rodzica ale zupelnie o cos innego.
Wiem ze wychowawca klasy sprawdza czestotliwosc obecnosci rodzica na dzienniku

Abenita
tribus Centurion

Postautor: Abenita » 23 lutego 2018, 09:49 - pt

A u nas znowu niby jest ten librus, ale nauczyciele nie sa do niego przekonani i nie wykorzystuje tej możliwości kontaktu.

Iryd
Moderator Globalny

od Aleksandra

Postautor: Iryd » 23 marca 2018, 09:30 - pt

Odpowiedź na pytanie: Nauczyciele, jacy są?

Wiadomość: Aleksander
"ch...owi, tak czy siak wolalbym miec mozliwosc zdawania egzaminow wtedy kiedy sie naucze bez chodzenia do szkoly"

Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 11 kwietnia 2018, 11:05 - śr

Ola pisze:Moja opinia:
Nauczyciele zarabiają za mało i są niedoceniani. Dzieci są w większości nieznośne, a rodzice zbyt roszczeniowi. Więc zmiany trzeba zacząć od domu, a nie od szkoły.

Abenita
tribus Centurion

Postautor: Abenita » 13 kwietnia 2018, 10:08 - pt

czesc
Postanowilam odswiezyc ten temat, bo tak sie zastanawiam, jak to jest z tą roszczeniowoscia rodzicow.
czy nauczyciel naprawde zawsze ma racje? Wczoraj mialam pewne nieprzyjemne zdarzenie z nauczycielka mojej corki (tzn uwazam, ze postapila niesprawiedliwie), i tak sobie mysle, czy slusznie jestem zla czy nie, i czy mam cos z tym zorbic, czy odpusic.
Jak to jest u was wogole? Nie wiem, w jakim wieku macie dzieci, wiec moze nie trafie,ale - pytanie ogolne - dobrze oceniacie lub ocenialiscie w przeszlosci szkołe i nauczycieli Waszych pociech? I jak reagowaliscie w sytuacjach konfliktowych?

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 13 kwietnia 2018, 10:13 - pt

Przedszkole do którego chodzi moja Kaja jest specyficzne. Jak w zamierzchłej przeszłości. Kadra pedagogiczna ma zawsze rację (tak myśli) i uważa że wszystko nauczycielom wolno. Nic nie słyszeli o tym,że nie wolno dzieci uderzyć ani na nie krzyczeć. Też mieliśmy kilka nieprzyjemnych zdarzeń. Niestety inne mamusie boją się odezwać,więc jestem sama na placu boju. Dlatego panie z przedszkola Kajci mają na mnie uczulenie.

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 13 kwietnia 2018, 11:19 - pt

Jeżeli sprawa nie była poważna, to nic nie robiłam, bo dzieci muszą też nauczyć się radzić sobie same. I tego, że niesprawiedliwość i konflikty istnieją.
Jak juz szłam do szkoły z pretensjami, to zdarzało mi się nie mieć racji. I tu była klasa nauczyciela, który pięknie potrafił to załatwić.

W szkole nie podobały mi się klasy integracyjne. I jestem im przeciwna, dla mnie są błędem. Założenie ładne, ale w praktyce już nie ma tak kolorowo.

Abenita
tribus Centurion

Postautor: Abenita » 13 kwietnia 2018, 13:42 - pt

lulu, odniose sie do klas integracyjnych - moim zdaniem lepiej, ze sa (gdzie rodzice maja swiadomosc, ze posylaja dziecko do takiej klasy) niz kiedy jest sytuacja, ze do zwyklej klasy jest kierowane dziecko z np ADHD, bo rodzice chca, by rozwijalo sie wsrod dzieci bez zaburzen. U mojej starszej corki wlasnie tak bylo, ze byl chlopczyk z jakimis zaburzeniami (nie tylko ADHD, ale jeszcze cos tam mial, byl mocno agresywny), rodzice ukryli ten fakt, przy przyjmowaniu do szkoly, i doprowadzilo to do tego, ze maly terroryzowal calą klase, a nauczyciele byli bezradni i nie mogli nawet normalnie prowadzic lekcji. Nie bede opisywac calej historii, ale tyle co dzieci przeszly, i my jako rodzice, to nasze, zanim w koncu zostal odeslany do szkoly, gdzie byla klasa integracyjna. Gdyby takiej mozliwosci nie bylo, "poprawnosc polityczna" dyrekcji pewnie wplynelaby na decyzje, by chodzil dalej do tej klasy.

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 13 kwietnia 2018, 15:34 - pt

Abenitko, to, że klasa nazywa się integracyjna, że ma mniej uczniów, więcej pan nie znaczy, że takie dziecko będzie naraz dobrze się zachowywać. Nie będzie, zmieni się tylko to, że to nie twoje dziecko będzie tego świadkiem.

Abenita
tribus Centurion

Postautor: Abenita » 13 kwietnia 2018, 15:57 - pt

Wiem, lulu, i szkoda mi tych dzieci (nawiasem mowiac, jaki Ty mialabys na edukacje tych dzieci, jesli nie klasy integracyjne?)

Ale, z mojej perspektywy, zmieni sie jedno - MOJE dziecko bedzie bezpieczne, - nie bedzie przychodzilo ze szkoly z podrapanymi policzkami, albo do szkoly wcale nie bedzie chcialo chodzic.

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 13 kwietnia 2018, 16:27 - pt

Abenitko, nie chcesz, zeby twoje dziecko chodziło to klasy integracyjnej ale ktoś do tej klasy musi chodzić, żeby powstała. Co zrobisz gdy zapisywać bedziesz dziecko do np. czwartej klasy, i będziesz chciała posłać do klasy o profilu przyrodniczym a akurat ta klasa będzie integracyjna?

Nie ma problemu z dziećmi na wózkach inwalidzkich, niedoslyszacymi, z trudnościami w nauce,wtym przypadku może rozwinąć się chęć pomocy, zrozumienia, wrażliwość .
Ale w przypadku dzieci z ADHD, czyli rozwalajacymi każdą lekcję, nękające inne dzieci to nie tylko, że nie rozwinie się wrażliwość na niepełnosprawność ale wzmoże się niechęći złość.

Abenita
tribus Centurion

Postautor: Abenita » 13 kwietnia 2018, 17:40 - pt

lulus, dlatego napisalam, ze zapisujac swoje zdrowe dziecko do klasy integracyjnej, rodzic musi wyrazic zgode, wiec niejako wie, na co sie pisze. Skoro to dziala, tzn, ze znajduja sie rodzice, ktorzy widza jakies korzysci rowniez dla wlasnego dziecka, albo chca zrobic to dla tych dzieci niepelnosprawynych, czy z ADHD. Ale warunkiem powstania takiej klasy powinna byc (I chyba jest?) dobrowolna deklaracja rodzicow, - wtedy to ma sens.

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 13 kwietnia 2018, 19:59 - pt

Abenita pisze: lulus, dlatego napisalam, ze zapisujac swoje zdrowe dziecko do klasy integracyjnej, rodzic musi wyrazic zgode, wiec niejako wie, na co sie pisze.
No właśnie, z tą wiedzą, to jest różnie. Przeważnie mówi się o samych plusach.
Nikt nie powie, że będzie dziecko z zaburzeniami zachowania.

Może teraz coś dobrego o szkole, chociaż o innej:
Fajne bylo to, że dyrektor był bardzo otwarty, że zmienił nauczyciela gdy po jego nauce egzaminy wyszły fatalne, że można było zawsze do niego przyjść, że swój prywatny numer telefonu był do wiadomości wszystkich i jak twierdził, nigdy nikt nie zadzwonił bez potrzeby.

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 13 lipca 2018, 23:54 - pt

Forum zamknięte

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół