Prognoza pogody

Obrażalscy niech tu nie zaglądają.
Regulamin forum
Tu szczególnie wskazany jest humor, polot wyobraźnia i dystans do siebie. Teksty satyryczne, a nawet ironiczne mile widziane. To dział gdzie pobłażliwie patrzy się na pewno złośliwości forumowiczów wobec siebie. Niedopuszczalne jest tylko zwykłe chamstwo i używanie przekleństw. Obrażalscy niech tu nie zaglądają.
Iryd
Moderator Globalny

Prognoza pogody

Postautor: Iryd » 11 maja 2018, 10:26 - pt

Bajdurałka barona Franza
Abenita pisze:
11 maja 2018, 09:21 - pt
czesc
Co do segregowania odpadow, wiem, ze w roznych regionach kraju roznie to wyglada, - u mnie np jest plastik, szklo, i papeir jako segregowane, u moich tesciow i siostry znow - odpady mokre i suche. Nie wiem, od czego to zalezy.
Myślę, że Abenitka szyfrem przepowiada pogodę.
„Co do - sugerowania opadów - wiem, że w różnych regionach kraju różnie to wygląda, (typowa mowa specjalisty od prognozy pogody. Albo będzie padać albo nie). U mnie np jest plastik, (pewnie niebo jest szara i zachmurzone) szklo, (czyżby szklanka na drogach, może jakiś trzech oborników lub zimna Tośka, czy jakaś inna cholera) i papeir (to może szron, jak nie na dworze, to może choć na skroni) jako sugerowane, u moich tesciow i siostry znow - odpady mokre i suche. (Nie ma co się dziwić że „znów opady” przecież opady ciągle się powtarzają). Nie wiem, od czego to zalezy. (U mnie to zleży czy pada deszcz, bo wtedy jest mokro, czy śnieg i są suche opady. Choć z czasem i tak wszystko spłynie z wodą, Dobrze, że chociaż u niej nie wieje, ale może lepiej jak ja zwieję, bo jeszcze poczęstuje mnie gradobiciem. Ach te kobiety, nawet prognozę pogody muszą tak komplikować. A teściami się nie przejmuj. Ja tam nigdy za swoimi nie mogę trafić. Nigdy nie mogłem dojść czy to co mówią to już jest "mowa nienawiści", czy tylko pobożne życzenia.)

malgana
sub Miliarion

Re: Prognoza pogody

Postautor: malgana » 03 czerwca 2018, 13:20 - ndz

Codziennie w necie sprawdzam pogodę aż na trzech stronach ale i tak najbardziej wierzę z przepowiednie babki, która to na dwoje wróżyła. Zawsze się sprawdza! :D

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 03 czerwca 2018, 19:52 - ndz

,,Wiesz, nikt nie spodziewa się burzy, póki ta się naprawdę nie rozpęta. Stale słyszymy w prognozie pogody ostrzeżenia przed burzą, więc przestajemy jej oczekiwać. Jeśli pogoda jest lepsza, niż zapowiadano, narzekamy. Jeśli jest gorsza, narzekamy jeszcze bardziej. A jeśli dokładnie sprawdzają się przewidywania, również się skarżymy, ponieważ wcześniej tak często się nie sprawdzały, że nie braliśmy pod uwagę, iż tym razem będą prawdziwe. Każdy powód jest dobry, aby utyskiwać."
Nicholas Sparks – Bezpieczna przystań

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 03 czerwca 2018, 21:07 - ndz

Lulu, nie tylko narzekamy ale też informujemy naszych rozmówców o tym co sami wiedzą. Zawsze bawi mnie sytuacja, gdy np. zaraz po wejściu do pracy czy innego miejsca kolejna osoba mówi: ale zimno... ale upał.... ale leje.... i tak dalej. A przecież przed chwilą każdy przyszedł z dworu i wie :) A mam kolegę, który potrafi zapytać zmokniętą koleżankę: widziałaś jak leje? I choć woda kapie z włosów zawsze słyszy odpowiedź: nie, naprawdę?

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 03 czerwca 2018, 21:37 - ndz

Jaka będzie pogoda w najbliższych dniach tego nie wiedzą nawet najstarsi górale 😉

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 03 czerwca 2018, 22:53 - ndz

Górale nie wiedzą, za to babka ma zawsze rację ;)

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 03 czerwca 2018, 23:00 - ndz

Z pogodą jest jak z kobietą, nigdy nie wiadomo kiedy będzie burza.

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 03 czerwca 2018, 23:09 - ndz

Ale burza działa oczyszczająco a po burzy doceniamy słońce :)

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 03 czerwca 2018, 23:16 - ndz

malgana pisze:
03 czerwca 2018, 22:53 - ndz
Górale nie wiedzą, za to babka ma zawsze rację ;)
Albo wiedźma bo ona WIE 😁

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 03 czerwca 2018, 23:22 - ndz

Majeczko, kiedyś zamiast wiedżma mówiono babka 🙂
I nie gadać mi tu a jeśli już to po cichu...po wielkiemu cichu!!! Ludzie śpią!!!

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 04 czerwca 2018, 07:51 - pn

,,Niechże będzie błogosławiona pogoda, albowiem jest ona wspólną sprawą ludzi, którzy nie mają sobie nic do powiedzenia."
Karel Čapek
😁

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 04 czerwca 2018, 09:26 - pn

Masz chyba Lulu rację z tym cytatem, bo temat nie był o prognozie pogody.

Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 13 lipca 2018, 13:39 - pt

Forum zamknięte

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół