Czysta gotówka

Obrażalscy niech tu nie zaglądają.
Regulamin forum
Tu szczególnie wskazany jest humor, polot wyobraźnia i dystans do siebie. Teksty satyryczne, a nawet ironiczne mile widziane. To dział gdzie pobłażliwie patrzy się na pewno złośliwości forumowiczów wobec siebie. Niedopuszczalne jest tylko zwykłe chamstwo i używanie przekleństw. Obrażalscy niech tu nie zaglądają.
Anna
sub Miliarion

Czysta gotówka

Postautor: Anna » 24 lipca 2018, 21:55 - wt

Iryd podjął z bankomatu 200 PLN, przyszedł do domu, po czym poprosił o wstawienie prania, dając mi swoją koszulę z kieszonką. Za jakiś czas zaczął szukać w kieszeniach spodni pieniędzy, których tam nie było. Przeszukał wszystkie półki i szuflady, swoją torbę i nic. Gdzie są banknoty? Z bankomatu do domu jest jakieś 100 metrów, nic po drodze nie kupował...Wywiesiłam pranie... Iryd sprawdził w koszuli, kieszeń pusta. Kamień w wodę. No trudno. Na wszelki wypadek sprawdziłam jeszcze w swojej torebce. Nic. Poszłam do toalety. Patrzę na pralkę, otwieram bęben, a tam leży zwitek w białym kolorze. W środku ładnie złożone 200 złotych... Skąd się wzięło? A wypadło z kieszonki koszuli, której nie przeszukałam, nie sądząc, że mógł tam schować pieniądze. Stan ich był nienaruszony. Poszłyśmy do sklepu i zapłaciłyśmy czystą gotówką. Zakupy były baaardzo udane i czyste.

Iryd
Moderator Globalny

Re: Czysta gotówka

Postautor: Iryd » 24 lipca 2018, 23:07 - wt

No dobrze Ani mówić! Bierze sobie człowiek kasę z bankomatu, wraca spokojnie do domu, a po jakimś czasie zagląda do portfela, a tam goła dycha. A gdzie dwie stówy? U nas w domu nigdy nie ginęły pieniądze. Ale co się mogło z nimi stać? Przeszukane spodnie, kieszonka w koszulce po upraniu, i nic... . Gości żadnych nie było, chociaż my i tak kleptomanów nie zapraszamy. Cud na świecie. Jak cud to dlaczego nie może być na odwrót? Nie było, a nagle się pojawia. Może nawet być 500 złotych. No nic. Zacząłem podejrzewać, że ktoś tu defrauduje moje pieniądze. Córka na kosmetyki, a może Ania ma jakiegoś gacha i musi mu kupić skarpetki albo krawat. Co to za pomysł, żebym ja płacił za gacha? Stres na taki upał? Toż to samobójstwo. I już nie wiem czy bardziej się martwić o forsę czy o tego gacha. Prawda okazała się zaskakująca. I postawiła Anię w czystym świetle. Razem z kwitkiem z bankomatu znalazły się w bębnie pralki pieniądze. A ja widać nie do portfela, a wsadziłem je do kieszonki. Tylko jak pralka wyjęła pieniądze z kieszonki? To przecież zwykły automat, a nie inteligentna maszyna. Szkoda, że nie umie mówić, bo by nam powiedziała. W sumie nie ma z czego się cieszyć.:( i tak za chwilę straciłem pieniądze, bo razem z córką wydały na kosmetyki i inne babskie zakupy. No cóż, taki los faceta jak ma kobiety w domu.

malgana
sub Miliarion

Re: Czysta gotówka

Postautor: malgana » 26 lipca 2018, 11:47 - czw

Buchachachacha............... Ja kiedyś z mężem miałam taki układ: co znajdę w jego ciuchach odłożonych do prania to moje. Mąż nie miał zwyczaju opróżniać kieszeni a często nosił gotówkę luzem. Ja nie miałam zwyczaju przed praniem sprawdzać tych kieszeni. Jakoś tak. Zawsze prosiłam o opróżnianie kieszeni i uważałam, że już nie muszę do nich zaglądać. Przez to względnie często wyjmowałam uprane pieniądze z pralki :) Radość i piski szczęścia. Moja pralka też była inteligentna bo gdyby pieniądze pozostawały po upraniu w kieszeni to pewnie bym o nich nie wiedziała a tak miałam kieszonkowe :)
Teraz podejrzewam, że mąż specjalnie te pieniądze zostawiał - lubił sprawiać radość :) Gdy dzieciaki były małe często niepostrzeżenie wkładał im do kieszeni jajko z niespodzianką i cieszył się ich zdziwieniem. Mało tego, na wakacjach na wsi potrafił kurom podłożyć takie jajko wiedząc, że za chwilę przyjdą dzieciaki zbierać kurom (prawdziwe) jajka.
Wracając do pieniędzy: a mówią, że pieniądze są brudne, że żeby je wyprać to potrzeba tworzyć specjalne pralnie. Nie zgadzam się z tym :)

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół