Resursa (salonik) – chcę schudnąć

Opisz sytuację gdy udało ci się pokonać własną słabość.
Regulamin forum
Opisz sytuację gdy udało ci się pokonać własną słabość. Osiągnąć coś z czym miałeś duży problem. Twój przykład może zachęci innych do pokonania podobnych słabości.
Hildegarda
tribus Dekurion

Resursa (salonik) – chcę schudnąć

Postautor: Hildegarda » 20 lutego 2018, 21:15 - wt

Nigdy nie byłam osobą specjalnie otyłą ale z wiekiem przybywa trochę kilogramów. Chciałabym stracić ich z dziesięć. Dla zdrowia, sylwetki i lepszego samopoczucia. Wiem, że wiele kobiet, i nie tylko kobiet, ma z tym problem. Tryb życia, nieregularne posiłki, obfite kolacje po pracy, podjadanie, zbyt mało ruchu itp. A także ostatnio bardzo ważna rzecz – stres. Wiele osób go zajada, szczególnie słodyczami. Te czynniki są powodem kłopotów zdrowotnych i estetycznych ale nie tylko. Jest to problem społeczny. Dlaczego? Bo osoby otyłe są z mety źle postrzegane, uważane za gorsze, mniej wartościowe. Najczęściej niesłusznie ale niestety tak są traktowane. Trudniej im się żyje i funkcjonuje, bo spotykają się z nieżyczliwością, niezrozumieniem i brakiem empatii. Zatem warto coś z tym zrobić. Chciałabym, żeby w naszym saloniku nikt nie spotkał się z odrzuceniem, czy brakiem zrozumienia, bo stworzyłam go dla wsparcia takich osób. Kto tego nie rozumie, niech tu nie pisze. Łatwo jest kogoś krytykować, trudniej zrozumieć. A życie nie jest takie proste i oczywiste jak mogłoby się wydawać. Czasami okoliczności nie zależą od nas i na niektóre sprawy nie mamy wpływu. W walce z nadwagą wielką rolę odgrywa silna wola. Gdy czasem nam jej brak nie musimy się za to obwiniać ale wykazać trochę zrozumienia dla siebie samych. Taka odrobina luzu pomaga, bo nie powoduje stresu i nie mamy niepotrzebnych myśli z tyłu głowy. Osoby, które nie potrafią lub nie chcą zrozumieć problemu nie muszą tu pisać. Chciałabym, aby osoby, które oczekują tolerancji wobec siebie z powodu nadwagi potrafiły ją okazać osobom z innymi problemami. Np.: samotnym matkom, ludziom chorym.
Resursa jest dla ludzi, którzy chcą wzajemnie się tu wspierać, zrozumieć. To bardzo ważne. Może razem uda się nam pokonać nasze problemy.

Szedar
medium Miliarion

Re: Resursa (salonik) – chcę schudnąć

Postautor: Szedar » 21 lutego 2018, 12:02 - śr

Jak już zaczęłaś ten temat to dołączę.Ostatecznie odkąd pamiętam to albo się odchudzam ,albo pilnuję żeby nie utyć.To drugie jakoś zawsze idzie mi gorzej.Teraz jestem na etapie odchudzania,ale ciągle coś mi przeszkadza,aktualnie przeziębienie,trudno myśleć o diecie i ćwiczeniach kiedy w gardle piecze i bez chusteczki trudno się ruszyć .Ale to minie i wtedy może uda mi się coś niecoś pozbyć.Teraz tylko pilnuję żeby nie wróciło to co udało się zgubić po świętach,niby niewiele ale spodnie luźniejsze.Kiedyś miałam więcej silnej woli a teraz rożnie z tym bywa.

Abenita
tribus Centurion

Postautor: Abenita » 21 lutego 2018, 12:20 - śr

Kobietki, ja tez chętnie dołącze - mam tak, ze nawet kilka kg na plusie (co do mojej wagi optymalnej) powoduje, ze zle się czuję, - ocięzala i nic mi się nie chce. W mlodosci (tak do 30 ;)) zawsze bylam szczupla, potem po ciązach trochę mi przybylo -i walcze z tym - z lepszym lub gorszym skutkiem. Najgorsze, ze lubię słodycze, i nie zawsze umiem się pohamować - czasem czekoladka leci w calosci przy wieczornym czytaniu :)

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 21 lutego 2018, 15:11 - śr

"W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono badanie,
z którego wynika, że najpiękniejsze dwa słowa, które
kobieta pragnie usłyszeć od partnera, nie brzmią
„Kocham cię", ale „Kochanie, schudłaś"."😘
Mam nadzieję nikogo nie urazić takim zarcikiem.

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 21 lutego 2018, 18:16 - śr

Dla mnie kiedyś inne słowa były najpiękniejsze.
Mojej najlepszej koleżanki mama, zawsze gdy u niej byłam mówiła ,,Jak ty dobrze wyglądasz,a moja Kasia to jak z,,krzyża zdjęta'' ,takie jej porównanie..... Nie znosiłam tego ,,dobrze wyglądasz'', marzyłam żeby kiedyś od niej usłyszeć że wyglądam jak z ,,krzyża zdjęta ''. Dla mnie z jej ust to byłby najlepszy komplement.Długo na to musiałam czekać, ale w końcu się doczekałam,kiedy mnie zobaczyła,powiedziała,,I ty teraz wyglądasz jak Kasia,jak z krzyża zdjęta''. Nie macie pojęcia jaka to była dla mnie przyjemność po tylu latach usłyszeć te słowa.W końcu według niej nie wyglądałam dobrze

Myszka1
tribus Centurion

Postautor: Myszka1 » 21 lutego 2018, 18:21 - śr

Witajcie Babki :)
Ja nie mam klopotów z nadwagą lub kilkoma kilogramami wiecej, alee zycze Wam wytrwałości w dążeniu do celu i trzymam za Was kciuki

Hildegarda
tribus Dekurion

Postautor: Hildegarda » 21 lutego 2018, 19:16 - śr

Hej,
Szedar, Lulu, Abenitko, fajnie, że napisałyście parę słów. Mamy trochę wspólny problem a patrząc dokoła to nie tylko my. Na szczęście nie musimy stale stosować karkołomnych diet, wystarczy pamiętać o pewnych ograniczeniach. Generalnie jak tak pomyśleć to każdy człowiek ma problemy z sylwetką. Miałam w pracy koleżankę, która pomimo wilczego apetytu pozostaje bardzo szczupła. Inne panie zazdroszczą jej, że je bez ograniczeń a niedawno powiedziała mi, że jest za szczupła i bardzo często przeziębiała się tak poważnie, że kończyło się to zapaleniem płuc. Po prostu łatwo marzł. Musiała ubierać się bardzo ciepło w sezonie jesienno-zimowym a tego nie lubiła. Rzeczywiście, chodzenie „na cebulkę” to nic przyjemnego. Lekarz kazał jej przytyć więc leżała i jadła. I nic. Podobnie jak skłonności do tycia, dziedziczymy też ich brak. Tak źle i tak niedobrze ale zbytnie zamartwianie się do niczego nie prowadzi. Nie martwmy się więc zbytnio, bo każda z nas ma ten swój problem nieco większy lub mniejszy z tyłu głowy. Z czasem zdążyłyśmy się do tego już przyzwyczaić.
Ty Myszko to masz dobrze. No bo kto widział "tłustą" myszkę!

Myszka1
tribus Centurion

Postautor: Myszka1 » 21 lutego 2018, 19:50 - śr

Mam pomysł ,możecie mi oddać kilkanasciee kilogramów dla mnie :)

Hildegarda
tribus Dekurion

Postautor: Hildegarda » 22 lutego 2018, 18:14 - czw

Dziewczyny, trzymajcie kciuki. Postanowiłam ograniczyć do minimum słodycze a szczególnie moje ulubione ciasta:( może wytrzymam jakiś czas ale pewności żadnej. Przy Waszym wsparciu liczę na mały sukcesik. Jeszcze trudniej jest z kolacjami. Już sam wyraz "kolacja" jest niestety dla mnie tak apetyczny, że trudno się powstrzymać. Na razie rezygnuję tylko z ciast i dosyć tortur. Trzymajcie się także mocno, kibicuję.

Myszka1
tribus Centurion

Postautor: Myszka1 » 22 lutego 2018, 18:17 - czw

Hildegarda ja juz trzymam kciuki od dobrych paru godzin jak przeczytalam twoj pierwszy post na tym topiku🙂

Abenita
tribus Centurion

Postautor: Abenita » 23 lutego 2018, 09:38 - pt

Hildegarda, mam to samo :) Uwielbiam słodycze, i jakos do jedzenia mnie ciągnie w godzinach wieczornych, kolacja do tego zaprawiona dobrym winkiem, mmm ;) - natomiast sniadanie (czyli niby ten najbardziej porządany przy dietowaniu i zdrowym odzywianiu posiłek, moglby dla mnie nie istnieć. Czasem się zmuszam, by zjeść, ale jak do pracy lece na rano, to i tak nie pamiętam o tym i lece na niczym do 13 np. No bardzo niezdrowo.

Także trzymam kciuki - za Ciebie i za siebie ;)

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 28 lutego 2018, 11:14 - śr

Ostatnio nie miałam głowy do odchudzania,aż strach stanąć na wadze,ale w końcu będę musiała się z nią skonfrontować. Niestety mnie też gubią słodkości,mogą zastępować mi posiłki.Do świąt miałam się z nadmiarem uporać, ale chyba do najbliższych się nie uda.Ale może do wakacji się uda?

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 28 lutego 2018, 11:53 - śr

Myszka1 pisze:
21 lutego 2018, 19:50 - śr
Mam pomysł ,możecie mi oddać kilkanasciee kilogramów dla mnie :)
Też bym chętnie przyjęła kilka dodatkowych kilogramów 😉

MagdaLena

Postautor: MagdaLena » 28 lutego 2018, 14:06 - śr

Ja obecnie jestem na diecie, a raczej "poście" dr Dąbrowskiej :) Jak na 2 dzień nie jest wcale tak źle :)
W tamtym roku pozbyłam się 14 kg to i teraz dam radę :)
Trzymajcie się dzielnie :)

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 28 lutego 2018, 14:35 - śr

Majcik,ja chętniej wzięłabym od Ciebie i Myszki po kilka centymetrów,wtedy nie musiałabym się odchudzać.Ale jak się nie da to trudno,podeślę Wam z piątkę.

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 28 lutego 2018, 14:36 - śr

Wzrostu nie oddam,dobrze mi tak jak jest :) a kilogramy chętnie przyjmę :)

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 28 lutego 2018, 14:49 - śr

Tak myślałam,chociaż przydałoby mi się te kilka centymetrów.Trudno,będę musiała popracować nad wysyłką swojego nadmiaru.Zawsze chciałam być wysoką,długonogą blondyną,niestety żadnej z tych cech nie mam.

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 28 lutego 2018, 14:52 - śr

Ja też chciałam być wysoką długonogą blondyną :) najlepiej z kręconymi włosami. Pierwsze dwie cechy się zgadzają,ale ta ostatnia... Ech.... ;)

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 28 lutego 2018, 15:18 - śr

Dwie cechy się zgadzają to nie możesz narzekać,jesteś szczęściarą, a włosy to szczegół.

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 28 lutego 2018, 15:25 - śr

Szedar tak ze trzy lata temu nawet przefarbowałam się na blond,ale kumple w pracy nie dawali mi żyć i wróciłam do bycia czarnuchem :)

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 28 lutego 2018, 15:32 - śr

Nie każdemu pasuje jasny,też kiedyś się przefarbowałam, wyszedł mi pomarańcz a nie blond i też wróciłam do ciemnych.

Delta
tribus Centurion

Postautor: Delta » 28 lutego 2018, 15:54 - śr

Pewnie się narażę, ;) ale po dziś dzień nie mogę zrozumieć, po kiego to sobie z tymi włosami na siłę robić.

Na ogół jest tak, że naturalny kolor włosów jest zbliżony do całej reszty. Farbowanie na siłę na jakiś kolor skrajnie przeciwny wcale nie przynosi dobrego efektu, a często efekt jest wręcz przeciwny do zamierzonego i wtedy, no cóż..., nie bijcie, ale wygląda to źle.

Na studiach miałem koleżankę, która miała ciemne włosy i wyglądała naprawdę super. A razu pewnego przefarbowała na blond i po pierwsze: najpierw w ogóle jej nie poznałem, :) po drugie: postarzało ją to z 10 lat, po trzecie w końcu: wyglądało to sztucznie, nienaturalnie i w efekcie o wiele gorzej (zwłaszcza w zestawieniu z tym, jak wyglądała wcześniej).

Po co to sobie robić? Do tego jeszcze dochodzą odrosty i wtedy to już w ogóle nieatrakcyjnie wygląda.
Czy nie lepiej znać umiar, zamiast się katować jakąś "bulimią owalu" ;) (https://www.youtube.com/watch?v=l6F3gLPhWo4)?

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 28 lutego 2018, 15:59 - śr

Deltuś bić Ciebie? W życiu!!! A kto by nam tak ciekawie pisał? Ja już nic nie zmieniam. Jestem jaka jestem (rasowa glizda i w dodatku czarnuch) i godzę się z tym.

Delta
tribus Centurion

Postautor: Delta » 28 lutego 2018, 16:11 - śr

majcik044 pisze:
28 lutego 2018, 15:59 - śr
Deltuś bić Ciebie? W życiu!!!
Taaaak... Najpierw naobiecują, uśpią czujność a potem... ;)
A kto by nam tak ciekawie pisał?

A... czyli to z wyrachowania. :D
Ja już nic nie zmieniam. Jestem jaka jestem (rasowa glizda i w dodatku czarnuch) i godzę się z tym.
I dobrze. Jak człowiek lubi siebie, to mu się fajniej żyje.
Inna koleżanka ze studiów raz orzekła, że z wyglądu jej się kojarzę z trollem (i nie zrobiła tego złośliwie, po prostu takie skojarzenie jej się mimowolnie nasuwało), a mi patrzenie w lustro jakoś do dziś nie przeszkadza i jeszcze z krzykiem nie uciekał nikt na ulicy. ;)

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 28 lutego 2018, 16:12 - śr

Z sympatii nie z wyrachowania :)

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół