Resursa (salonik) – chcę schudnąć

Opisz sytuację gdy udało ci się pokonać własną słabość.
Regulamin forum
Opisz sytuację gdy udało ci się pokonać własną słabość. Osiągnąć coś z czym miałeś duży problem. Twój przykład może zachęci innych do pokonania podobnych słabości.
Szedar
medium Miliarion

Re: Resursa (salonik) – chcę schudnąć

Postautor: Szedar » 03 sierpnia 2018, 22:04 - pt

Chyba jeszcze trochę potrwa zanim będę czuła się dobrze ze swoją wagą ale tym razem jestem cierpliwa więc kiedyś się uda.A ogórki ......jeszcze nie chcą się skończyć. Zawzięły się czy co? Na szczęście teraz już na prawdę koniec słoików więc mam spokój.

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 05 września 2018, 12:44 - śr

Co by temat nie zarósł pajęczyną..........Lato.wakacje to nie jest dobry czas na odchudzanie,zbyt wiele pokus czyha dookoła.Jesień,szczególnie pochmurna i deszczowa też nienajlepsza tym bardziej że już wkrótce zacznie się sezon swetrów i kurtek więc wszystkie nadmiary gdzieś się schowają.Zima i święta to czas kiedy najłatwiej zapomnieć że miało się schudnąć.Nic tylko czekać na kolejną wiosnę....
Ostatnio gdzieś mi się zniknęła silna wola,pewnie zgubiła się wraz ze straconymi kilogramami. Waga stanęła w miejscu a tak już mało brakuje do celu.Może wrzesień będzie na tyle ładny i ciepły by jednak chciało się chcieć?

malgana
medium Miliarion

Postautor: malgana » 10 września 2018, 18:41 - pn

Szedar, ja od dawna odchudzam się "od jutra" :) A tak na poważnie: trzeci tydzień nie jem pieczywa, czasami jakieś chrupkie,zmniejszyłam o połowę słodzenie kawy, za herbatą nie przepadam ale lubię herbatki ziołowe i tych w ogóle nie słodzę, staram się ograniczyć słodycze i..... w środę mam imprezę w pracy z grillem i pączkami! I co? mam tylko patrzeć? Jasne, że sobie nie odmówię ;( I to na tyle w temacie mojego odchudzania. Jak wspomniałaś, pocieszające jest to, że pod jesiennymi i zimowymi ciuchami ukryją się te nadprogramowe kg.
Nasze solne wole chyba razem wybrały się na wagary ;)

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 10 września 2018, 21:42 - pn

Malgano,jeden dzień rozpusty po trzech tygodniach takich ograniczeń aż tak wielkich szkód nie wyrządzi,w środę dyspensa a od czwartku powrót do poprzedniego jedzenia i wszystko wróci do normy.Muszę pójść w Twoje ślady,ograniczyć pieczywo i wrócić do herbatek ziołowych ,trochę ich swego czasu nakupiłam ale ostatnio o nich zapomniałam.Kurtki ukryją ale co będzie na wiosnę kiedy okaże się że jest więcej niż było,a ja to mam jak w banku,zawsze na początku roku ważę trójkę więcej dlatego właśnie jeszcze tyle muszę zgubić

malgana
medium Miliarion

Postautor: malgana » 11 września 2018, 17:50 - wt

A jakie herbatki pijasz? Ja najczęściej pokrzywę, z białej morwy i czasami czerwoną. Jakoś nie doszłam jeszcze do tych z napisami "odchudzająca" - cosik im nie wierzę :)

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 11 września 2018, 21:09 - wt

Też mam pokrzywę oprócz tego miętę,skrzyp,czystek,lipę, kupuję co mi się akurat nawinie pod rękę.Czasami kupowałam te odchudzające ale one to raczej odchudzają portfel niż ciało bo kosztują dużo więcej niż te zwykle.Herbatki piję raczej po to żeby czymś zapełnić żołądek i nie jeść,a nie ze względu na ich działanie, nie słodzę więc nie mają kalorii.Morwy jeszcze nie piłam ale chyba widziałam w sklepie,trzeba kupić.Kiedyś piłam czerwoną ale mi nie smakowa.

malgana
medium Miliarion

Postautor: malgana » 12 września 2018, 12:33 - śr

O! Czystek też pijam ale kupuję go w aptece - źle się go parzy, bo jest luzem i bardzo drobniutki, ale smaczny. U mnie mięta to tylko latem - za bardzo wychładza o innej porze roku. Z tymi odchudzającymi to właśnie tak myślałam: raczej cieńszy portfel niż talia :)

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 12 września 2018, 15:22 - śr

Ja kupuję ekspresówki, z plujkami za dużo zachodu a jako leniwy człowiek z reguły idę na łatwiznę.Kiedyś kupiłam tabletki na odchudzanie one działały na zasadzie,, wydalam tyle pieniędzy to trzeba starać się trzymać dietę bo nie będzie rezultatu '' ale same w sobie nie działały.

malgana
medium Miliarion

Postautor: malgana » 12 września 2018, 21:28 - śr

Mam znajomą, ma znaczną nadwagę i przejadła chyba wszystkie tabletki na odchudzanie jakie mozna dostać w Polsce i Europie. Bez efektu. Pewnie nie bez znaczenia jest jej.... nawet nie łakomstwo a żarłoczność. Tylko pozazdrościć jej żołądka bo nadal funkcjonuje. Cudów nie ma. Chociaż, podobno tabletki z jajami tasiemca są skuteczne - slyszałaś o nich? Niby zabronione a gdzieś je sprzedają. Na głupotę nie ma lekarstwa.
Ja tez dziś zaszalałam: dwie kiełbaski, jedna buła i dwa pączki - ale troszkę poskakałam to może odrobinę spalilam? No i w pracy nie uzywam windy a kursuję od parteru do drugiego piętra ze 30x Od jutra znowu mocne ograniczenie węglowodanów - ech, a to lubię najbardziej.

Jotwaw
magis Centurion

Postautor: Jotwaw » 13 września 2018, 12:49 - czw

malgana
Nie należy rezygnować z węglowodanów, a jedynie je dostarczać we właściwej ilości i sposób indywidualnie dopasowany do potrzeb naszego organizmu. Jest jedna sprawa o której niemal każdy zapomina, że sygnał od mózgu do żołądka dociera po mniej więcej 20 min. od jego wysłania. Dlatego podczas jedzenia nie można kierować się tym co sygnalizuje nam nasz żołądek, a tym co podpowiada nam rozsądek. Trzeba na zdrowy rozum określić na ile możemy sobie pozwolić. Druga zasada to nie zmniejszanie ilości posiłków i zwiększanie ich objętości (nie mylić z kalorycznością), a przeciwnie trzeba zwiększyć ich ilość i jednocześnie zmniejszyć objętość każdego z nich do minimum. Trzecie każdy kens musi być jedzony metodą krowy lub innego przeżuwacza, czyli bardzo (a wprost z przesadą) przerzuty by żołądek potrzebował jak najmniej kwasu do jego przetworzenia. Ostatnia zasada to ruch, ale nie byle jaki a jeden z dwóch-trzech najskuteczniejszych czyli pływanie lub taniec, a w ostateczności aerobik i jego inne, wszelkie pokrewne odmiany ćwiczeń.
Pamiętać należy, że wyeliminowanie którejkolwiek z tych wymienionych zasad sprawi, że cały wysiłek przyniesia marne efekty lub nie przyniesie żadnego.
Wiem co piszę.

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 13 września 2018, 14:12 - czw

Pewnie wiesz co piszesz patrząc na Twoją wagę. Jesteś bardzo szczupły,ważysz mniej niż nasz tutejszy ,,patyczak'' To tak samo z siebie czy musisz się pilnować?
Słyszałam gdzieś o tym tasiemcu, o diecie wacikowej czy piciu octu, ludziom przychodzą głupie pomysły do głowy aby tylko schudnąć szybko i bez wysiłku a tak łatwo nie ma.Przyjemnie jest jeść ale nie ma nic za darmo i za przyjemność trzeba później zapłacić nadmiernymi kilogramami a schudnięcie wymaga sporo pracy i cierpliwości.Zazdroszczę tym którzy mogą normalnie jeść i nie tyją,mam taką koleżankę,chciałaby trochę przytyć ale jakoś nie potrafi,ostatnio była tydzień na wczasach jadła regularnie,odpoczywała, żadnego wielkiego ruchu tylko spacery, myślała że utyje a jak wróciła okazało się że jeszcze schudła chociaż wcale nie chciała.

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 13 września 2018, 14:22 - czw

Szedar, to my mamy patyczaka? 😉

malgana
medium Miliarion

Postautor: malgana » 13 września 2018, 14:36 - czw

Jotwaw, ja to wszystko wiem + że powinno się jeść taką ilość, ile zajmuje nasza pięść - bo tej wielkości mamy żołądek :)

Szedar - podpinam się pod Majkę - też nic nie wiem o naszym patyczaku ;)

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 13 września 2018, 14:45 - czw

Oj Majka..sama nazwałaś się glizdą i suchotnicą więc przemianowałam Cię na patyczaka, bo brzmi lepiej,to jest na poprzedniej stronie, chociaż fakt pisane już jakiś czas temu.

malgana
medium Miliarion

Postautor: malgana » 13 września 2018, 14:56 - czw

Aaaaa! No tak, sama pisała! Majka, przyznaj się! :)

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 13 września 2018, 15:42 - czw

Hahah no dobra, przyznaję się 😉 choć po urlopowe rozpuście żywieniowej trochę przypakowalam, to wszystko wróciło do normy i patyczak jest. Z lwim ogonem 😁

malgana
medium Miliarion

Postautor: malgana » 13 września 2018, 16:45 - czw

Nieśmiało spytam: a grzywa?

Herbarion
sub Centurion

Postautor: Herbarion » 13 września 2018, 18:21 - czw

Malgano nie zmieniaj Majcik płci. Grzywę mają lwy, a nie lwice.

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 13 września 2018, 18:22 - czw

Ooo dzięki Herbarionie! 😁

malgana
medium Miliarion

Postautor: malgana » 13 września 2018, 19:05 - czw

Wybacz Lwico, moja nieuwaga jest godna nagany! Słusznie zawstydził mnie Herbarion - wielkie Ci dzięki :)

Herbarion
sub Centurion

Postautor: Herbarion » 13 września 2018, 19:12 - czw

Nie przejmuj się Malgano w twoim przypadku nie będzie problemu wszystko zamieść pod dywan. Miotłę już masz.

malgana
medium Miliarion

Postautor: malgana » 13 września 2018, 19:47 - czw

A mam :) Z czerwoną kokardką :)

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 13 września 2018, 20:39 - czw

malgana pisze:
13 września 2018, 19:05 - czw
Wybacz Lwico, moja nieuwaga jest godna nagany! Słusznie zawstydził mnie Herbarion - wielkie Ci dzięki :)
Znaj łaskę królowej zwierząt--- wybaczam 😁

malgana
medium Miliarion

Postautor: malgana » 13 września 2018, 21:09 - czw

Dzięki Ci o Wielka................. a teraz mogła byś przerażająco zaryczeć :D :D :D

Herbarion
sub Centurion

Postautor: Herbarion » 13 września 2018, 21:18 - czw

Za mojej młodości Malgano kokardy to nosiły dziewczyny na warkoczach. Ewentualnie czerwoną przyczepiali do ucha niebezpiecznemu bykowi aby ostrzegał ludzi. A teraz czasy się zmieniły i kokardy na miotłach mają czarownice. Kiedyś latały na Łysą Górę, a teraz co młodsza czarownica lata po ulicy za łysym. Iryd mi opowiadał, że wczoraj miał scysję z Borutą. Chyba piekło schodzi na psy. Prosiłem go, żeby trochę o tym napisał.
PS. Dobrze, że mamy łaskawą królową. W razie czego może nas reanimować.

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół