Resursa (salonik) – chcę schudnąć

Opisz sytuację gdy udało ci się pokonać własną słabość.
Regulamin forum
Opisz sytuację gdy udało ci się pokonać własną słabość. Osiągnąć coś z czym miałeś duży problem. Twój przykład może zachęci innych do pokonania podobnych słabości.
lulu
sub Miliarion

Re: Resursa (salonik) – chcę schudnąć

Postautor: lulu » 02 marca 2018, 09:14 - pt

Trzeba mieć silną wolę, czyli motywację.

Abenita
tribus Centurion

Postautor: Abenita » 02 marca 2018, 09:23 - pt

no ja niby mam motywację, chciałabym zrzucić pare kilo. Mysle, ze ważne jest planowanie sobie posilkow na caly dzień i trzymanie się tego konsekwentnie. Do tego, jak się gotuje jeszcze dla innych to tez komplikuje to sprawę.

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 02 marca 2018, 09:47 - pt

Nie masz motywacji tylko chęć.
Motywacja to jest coś takiego, co cię zmusi.

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 02 marca 2018, 13:29 - pt

To prawda,chęci to jedno a motywacja to co innego.Kiedyś miałam taką motywację,nic mi nie mogło przeszkodzić,bo miałam jeden cel,osiągnąć moją wymarzoną wagę.Teraz chyba mam więcej chęci niż motywacji,pewnie dlatego że nie mam już dwudziestu lat i moje standardy wagowe trochę się zmieniły,a jak patrzę na siebie to stwierdzam,że nie jest jeszcze tak źle i tych kilka kilogramów jeszcze zdążę zgubić,do lata jeszcze trochę czasu.

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 06 marca 2018, 19:49 - wt

A jak wasze chudnięcie, dziewczyny?

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 07 marca 2018, 14:19 - śr

Moje wciąż w planach,coś mi nie idzie..............

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 07 marca 2018, 14:26 - śr

Szedar, duzo masz do zrzucenia?

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 07 marca 2018, 15:16 - śr

Sama jeszcze nie wiem ile chcę zrzucić ,kiedyś powiedziałabym że do mojej wymarzonej wagi potrzebuję zgubić jakieś 9-10 ale teraz wydaje mi się że jakieś 5-6 by wystarczyło.Uznałam że z wiekiem mogę, a nawet powinnam pozwolić sobie kilka kilogramów więcej,nie mam już dwudziestu lat i chyba zbytnia chudość nie byłaby korzystna.

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 07 marca 2018, 15:20 - śr

Zero słodyczy, ale to totalnie zero słodyczy, żadnych drożdżówek, słodkich napojów.
Jesc co trzy godziny, ważna jest ta regularność, jedzenie tak na zdrowy rozsądek, nie tłusto, bez panierki, więcej zup, warzyw do woli, owoców to tak też rozsądnie. I wodę.

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 07 marca 2018, 16:29 - śr

Niestety wszystko to wiem ,ostatecznie odchudzam się całe życie,tylko tak trudno odmówić sobie słodyczy ,chyba to mnie najbardziej gubi,bo tłustego nie lubię.W styczniu już dobrze mi szło zgubiłam 2,ale później.......najpierw jakaś swędząca wysypka,okazało się że uczulenie,trudno myśleć o odchudzaniu jak wszystko swędzi i piecze,później przeziębienie a teraz znowu jakieś uczulenie,tym razem spuchnięte powieki,piekąca skóra twarzy i ból głowy i znowu trudno się odchudzać.Ale może w końcu wszystko wróci do normy i wtedy ćwiczenia,dieta i liczenie kalorii.Niestety zauważyłam że z wiekiem odchudzanie jest coraz trudniejsze,mam wrażenie że tyję od samego patrzenia na jedzenie.

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 07 marca 2018, 19:49 - śr

Nie da się odchudzić dobrymi chęciami.
Albo chcesz schudnąć albo tylko mówić odchudzaniu.
Wszystko jest kwestią wyboru.

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 07 marca 2018, 19:58 - śr

Cóż ,chyba na razie tylko mówię,ale to pewne dlatego,że jeszcze nie ma tragedii,póki mieszczę się w czterdziestce to aż tak bardzo się nie przejmuję kilkoma kilogramami.

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 07 marca 2018, 20:07 - śr

Acha, dzięki za wyjaśnienie.😉

Hildegarda
tribus Dekurion

Postautor: Hildegarda » 07 marca 2018, 21:14 - śr

Cześć dziewczyny, to racja, że w pewnym wieku kilka kilo więcej można mieć bo podobno chudość w starszym wieku odstrasza. Mnie udało się ostatnio schudnąć ok. 2 kg a to przez to, że trochę zdrówka zaszwankowało i apetyt był kiepski. Miałam chęć na owoce i warzywa i właściwie nimi się żywiłam. Nic tłustego, od czasu do czasu kawałek chudego mięsa. Organizm sam zastosował wymarzoną dietę. Czuję się teraz lepiej, łatwiej się poruszać. A może ja się tylko odwodniłam... czas pokaże. Trzymajcie się.

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 07 marca 2018, 21:42 - śr

2kg dobry początek,każdy zgubiony cieszy,szkoda że z powodów zdrowotnych,u mnie niestety odwrotnie jak sę źle czuję od razu chce mi się jeść.

Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 09 marca 2018, 11:55 - pt

Szedar jaki piękny awatar! Miłość do gwiazd. Coś tu proszę na forum napisać co u ciebie?

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 09 marca 2018, 13:48 - pt

Pozazdrościłam innym i postanowiłam też czegoś poszukać,a że jak wiesz zaczęłam od gwiazd to jestem konsekwentna i znalazłam gwiezdnego awatara.Wiesz, że czytam wszystko co inni piszą ale jakoś nie potrafię się w to wpasować.

Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 09 marca 2018, 14:13 - pt

Szedar tu się nie ma co wpasowywać, trochę trzeba się łokciami rozepchać i dobrze będzie.

Abenita
tribus Centurion

Postautor: Abenita » 09 marca 2018, 14:49 - pt

Tez zwrocilam uwagę na te piekne awatary..ja niestety noga komputerowa, jak cos wkleje to albo strone rozjedzie, albo będziecie musieli uzywac lupy, zeby cos zobaczyć, wiec na razie zostane bez.
szedar, bo tu wszyscy jesteśmy rozni, tzn trochę podobni a trochę rozni, poza tym prawie się nie znamy na razie
A w temacie watku -w kwestii wagi u mnie trochę jest tak, ze to nie jest glowny cel obecnie. Kiedys jak mi bardzo zalezalo, żeby schudnąć, to wiele spraw temu podporzadkowywalam i na tym się skupiałam, a teraz.. najlepiej, żeby te kg same zleciały, nosz. I wlasnie stoje przed dylematem - zaakceptować swoje kilogramy i dac sobie spokoj z odchudzaniem, czy jednak zmobilizować się na poważnie.

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 09 marca 2018, 15:27 - pt

Szedar przepiękny awatar :)

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 09 marca 2018, 16:04 - pt

Majka dziękuję.
Iryd nigdy nie umiałam się rozpychać.
Abenita,na mnie młoda mówi CD-romek,też nie za bardzo dogaduję się z komputerem,z awatarem musiała mi pomóc.
Odchudzanie też nie jest u mnie na pierwszym miejscu,jak się uda to dobrze,kiedyś się w końcu zmobilizuję.
Zawsze trochę zazdrościłam ludziom,którzy potrafili zaakceptować i pogodzić się z swoimi kilogramami,ja nigdy tego nie umiałam,zawsze mnie to męczyło i w końcu dochodziłam do momentu, kiedy mówiłam sobie dość i porządnie brałam się za odchudzanie,widocznie jeszcze nie dojrzałam do tego momentu,ale wiem że wcześniej czy później to nastąpi.Wierzę że kiedyś tu napiszę,udało się ,ważę tyle ile chciałam.

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 14 marca 2018, 15:20 - śr

Cicho się tu zrobiło,więc coś skrobnę.Odważyłam się dziś stanąć na wagę,ale na szczęście nie było powodu się bać.Co prawda nie schudłam, ale przynajmniej nie utyłam mimo że ostatnio nieszczególnie zwracałam uwagę na to co jem, a to już dobrze.

Anna
sub Miliarion

Postautor: Anna » 14 marca 2018, 15:41 - śr

Jeśli nie zmieniasz wagi to korzystne i dla ciała i dla psychiki. Grunt to jako-tako trzymać się w normie. To nawet dobre dla szafy:)

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 14 marca 2018, 15:44 - śr

I powiedziało to Ta która podobno jest chuda i może jeść co chce.Wolałabym tę wagę zmienić,a może kupę sobie inną?

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 14 marca 2018, 15:52 - śr

Albo cofnij licznik w starej 😋

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół