Starting jabłka

Niekomercyjne ogłoszenia
Regulamin forum
Forum jest prywatne i wspiera ludzi ale nie ma powodu, by wspierało czyjąś chęć zysku.
Iryd
Moderator Globalny

Starting jabłka

Postautor: Iryd » 13 stycznia 2018, 20:48 - sob

Bardzo lubiłem jabłka starting. Dziś coraz trudniej je dostać i są jakieś innej odmiany. Podobne w smaku ale nie dorównują tym dawnym. Może ktoś ma starą odmianę, gdzieś w sadzie lub na podwórku jabłoń się uchowała.

Myszka1
tribus Centurion

Re: Starting jabłka

Postautor: Myszka1 » 27 lutego 2018, 02:04 - wt

Znam ten smak , równiez je bardzo lubię, ale nie mam sadu i nawet na Targu u mnie nie ma ich

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 29 marca 2018, 21:33 - czw

Też pamiętam, zawsze słodkie - to były jedne z dwóch rodzajów które lubiłam. Drugie to kosztele. Nie ma obu. Kiedyś rozmawiałam z sadownikiem i powiedział, że robią krzyżówki z nich i te stare odmiany po prostu znikają. A szkoda. Smaki naszego dzieciństwa :) Jadłam krzyżówkę koszteli z malinówką - konele - ale ich też nie widziałam już od kilku lat. O startingach moja Mama mówiła, że to drewniane jabłka i rzeczywiście, nie były zbyt soczyste, za to jaka słodycz! Zawsze mi je kupowała, choć sama ich nie jadła.

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 14 lipca 2018, 00:10 - sob

Forum zamknięte

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół