Stoch i spółka

Sport okiem kibica i sportowca amatora.
Anna
Dekurion

Stoch i spółka

Postautor: Anna » 09 sty 2018, 21:40

Jak powszechnie wiadomo, sukces Kamila ucieszył nie tylko jego wiernych kibiców ale także osoby średnio sportem zainteresowane. Nawet sceptycy muszą chyba przyznać, że był to wielki wyczyn, bo liczy się przecież wynik ale zachwycać może styl, w jakim został osiągnięty. Kamil po prostu znokautował resztę konkurentów. Brawo! Ciekawi mnie tylko czy pozostali nasi skoczkowie spiszą się dobrze na olimpiadzie. Indywidualnie mam pewne wątpliwości zważywszy na ostatnio średnią ich formę ale nie ukrywam, że liczę na naszą drużynę. Wspólnie łatwiej się zmobilizować. Ściskam kciuki.

Beryl
medium Dekurion

Re: Stoch i spółka

Postautor: Beryl » 20 sty 2018, 19:38

Tak się martwiłaś, a widzisz na mistrzostwach świata jest dobrze. Chciałoby się złota ale liczyłem na brąz, a tu niespodziewanie srebro. Na olimpiadzie też będzie dobrze. Zobaczymy co będzie w drużynówce ?

Anna
Dekurion

Postautor: Anna » 20 sty 2018, 19:42

Tak to był emocjonujący wieczór, bo nie byliśmy przecież pewni czy Kamil obroni to trzecie miejsce w MŚ w lotach narciarskich. Tym bardziej, że aura niepewna a dyspozycja rywali wyśmienita. Wskazywały na to wyraźnie wyniki kwalifikacji. Całe szczęście, że w trzeciej serii poleciał daleko i wyprzedził Rysia Piątka. No i jest wicemistrzostwo świata! Brawo Kamil ale reszta chłopaków też na niezłych miejscach a po ostatniej / jak się okazało/ serii jeszcze się poprawili. I ok! Przed olimpiadą nie jest tak źle. A tu jutro drużynówka i kolejna szansa. Znów trzymamy kciuki!

Beryl
medium Dekurion

Postautor: Beryl » 21 sty 2018, 19:48

Mamy brąz. Liczyłem na srebro ale o brąz było ciężko. Na szczęście Kubacki załatwił sprawę. Jego skok przy popsutym skoku Niemca zdecydowała o w walce o medal.

Anna
Dekurion

Niech Stefan hula zgaduj zgadula

Postautor: Anna » 29 sty 2018, 13:29

Jak to w życiu: trochę radości z wczorajszego zwycięstwa w drużynie, zasłużonego i wyraźnego, a dziś Kamil słabszy, no cóż... człowiek nie maszyna i zaciąć się może choć to spora niespodziewanka, szczególnie po ostatnich Jego sukcesach. Za to zadziwia pozytywnie Stefan Hula, który ostatnio nieźle hula. Dzisiaj był o krok od szczęścia a my z Nim. Należy Mu się sukces indywidualny i sądzę, że jest to kwestia czasu. Oby nasi skoczkowie nie stracili formy do olimpiady. Entuzjazm kibiców dobrze, że jest ale nie popadajmy w huraoptymizm bo jak życie pokazuje trudno szczególnie w sporcie coś do końca przewidzieć.

Magnolia

Postautor: Magnolia » 04 lut 2018, 20:43

Zastanawiam się ostatnio co z Kamilem Stochem. Mamy sprzeczne fakty czyli skrajnie różne rezultaty startów w kilku ostatnich zawodach. Drugi konkurs w Zakopanem pokazał, że robi błąd przy wyjściu z progu, potem ociera się o zwycięstwo ale znowu spóźnia skok, dziś natomiast skacze bardzo dobrze. Refleksje rodzą się w świetle zbliżającej się olimpiady. Niby drużynę mamy mocną bo widać to po wysokich miejscach indywidualnie / dzisiaj czterech naszych w dziesiątce / ale nadal stawiam pytanie co z Kamilem. Skacze dobrze ale mam wrażenie, że na chybił-trafił. Zatem wygląda na to, że forma jest nieustabilizowana albo coś zaczęło się psuć. Jest jeszcze trochę czasu aby błędy wyeliminować i zresetować głowę. Na pewno zapowiadają się spore emocje na igrzyskach lecz mam pewne obawy o formę Stocha… Nie jeżdżę co prawda na zawody ale kibicuję jak prawdziwy kibic. Całym sercem.

Iryd
Dekurion

Postautor: Iryd » 08 lut 2018, 19:56

Dziś eliminacje w Korei wypadły bardzo dobrze. Nie oglądałem ale patrząc na wyniki zdziwiło mnie, że Niemcy mieli lepsze wyniki. Mam spore nadzieje na medale.

Beryl
medium Dekurion

Postautor: Beryl » 10 lut 2018, 07:43

Ciekaw jestem co pokażą nasi w skokach? Mam obawy czy nie będzie jakieś wpadki? My jak mammy w czymś szansę to zaraz hura optymizm i po zawodach. Wcześniej Kowalczyk ale to już nie ta zawodniczka. Nie ma co się dziwić, jak astma to sposób na zwycięstwo. Ciekawe kiedy skończy się ta fikcja z Norweżkami. Tej na B. od medali nie chce mi się nawet wymieniać z nazwiska. Was to bawi, bo ja mam jej dość i nie uważam za gwiazdę sportu, a oszustkę.

Iryd
Dekurion

Postautor: Iryd » 10 lut 2018, 09:05

Kowalczyk 17 to chyba zgodnie z możliwościami. Ja się też cieszę, że Bjorgen nie wygrała tylko szwedka.

Anna
Dekurion

Postautor: Anna » 10 lut 2018, 16:33

Co za cholerny pech! Żeby nie powiedzieć gorzej! Szlag by to trafił! Spełnił się najgorszy scenariusz z możliwych… Niech to drzwi ścisną! Na treningach bardzo dobrze, w pierwszej serii świetnie…i klapa!

Beryl
medium Dekurion

Postautor: Beryl » 10 lut 2018, 16:36

Tego się obawiałem. Co z tego że minimalna przegrana jak medali brak. Co dalej drużyna też nie nadzwyczajnie a jak Słowenia się przebudzi to i tu może być nieciekawie.

Iryd
Dekurion

Postautor: Iryd » 10 lut 2018, 17:05

Zostaje tylko czekać na drugi konkurs i drużynówkę. Może będzie więcej szczęścia.

Szedar
Dekurion

Postautor: Szedar » 10 lut 2018, 17:34

Obyśmy nie rozczarowali po raz drugi.Taka była pewność że zdobędą jakiś medal ,a może i dwa a tu nic.Dzisiaj mogą cieszyć się Niemcy i Norwegowie.

Anna
Dekurion

Postautor: Anna » 10 lut 2018, 18:56

Cześć Szedar.
Niestety tak. Widać po dzisiejszych wynikach, że dwie drużyny brylują a obawiam się także Słoweńców. Szykują się cztery drużyny na pudło. Może być znowu horror tak jak dziś.

Szedar
Dekurion

Postautor: Szedar » 10 lut 2018, 19:36

Witam!Kobalt przekonałeś mnie.
Czułam że Stefan nie da rady utrzymać pierwszego miejsca,ale sądziłam że Kamil jakiś medal zdobędzie.Jest jakiś niedosyt,bo przecież wszyscy skakali wcześniej bardzo dobrze.A tu najpierw taka wpadka Dawida....nie tak miało być.
Cóż, trzeba teraz czekać na następne zawody,ale nie będzie łatwo,może tym razem dziennikarze nie będą rozdawać medali przed końcem zawodów.Tak to rozdmuchali że teraz jest jeszcze większe rozczarowanie.

Iryd
Dekurion

Postautor: Iryd » 10 lut 2018, 20:14

Cieszę się że jesteś. Dobrze to ujęłaś z dziennikarzami. Ciągle mnie drażni jak rozdmuchują nadzieje.
Kubek to chyba pech z wiatrem - tak sądzę, bo mu całkiem przestało wiać. O jeden medal to bym się założył. Atak to piję wino za ... miał być sukces. No, ale miałem ochotę, bo już dawno nie piłem. Kobalt to na kafe. Zapraszam cię do "resursy" pod papugami w dziale luźne pogaduch na rozmowy na wszystkie tematy, jak już przedzie rozczarowanie ze skokami. Anna lubi jak wy kabarety.

Anna
Dekurion

Postautor: Anna » 12 lut 2018, 19:24

Na razie w skokach chwila spokoju. Martwi mnie tylko ten wstrętny wiatr, oby znów nie było skrajnej loterii jak ostatnio. Na dobrą sprawę konkurs nie powinien się w ogóle odbyć. Warunki dla zawodników oczekujących długo na swoje skoki żenujące. Zamiast podgrzewanego ciepłym powietrzem tuneliku dziadowskie koce jak dla więźniów.

Myszka1
medium Centurion

Postautor: Myszka1 » 12 lut 2018, 21:26

Ja wierzę w Kamila Stocha jak i wcześniej w Adama Małysza.
Co do warunków pogodowych na skoczni to nie ma nikt wpływu. Tylko nie podoba mi się już że są inne kryteria liczenia punktów jak było dawniej. Ten który dalej skoczył to wygrywał a nie jak teraz jest , ten który będzie miał więcej szczęścia z wiatrem ten wygrywa

Myszka1
medium Centurion

Postautor: Myszka1 » 15 lut 2018, 19:51

Sorry ze tu pisze
Ale się cieszę . Bravo
Dzisiaj padł nowy rekord Polski 22 metrowy w Toruniu w pchnięciu kula, który ustanowił Konrad Bukowiecki

Szedar
Dekurion

Postautor: Szedar » 16 lut 2018, 13:12

Właśnie skończyła się ostatnia seria treningowa przed kwalifikacjami.Polacy słabo , Kamil trzeci.Za chwilę kwalifikacje.Może lepiej żeby nie byli najlepsi bo później w konkursie skaczą gorzej.Wystarczy że się zakwalifikują.

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół