Czy uważacie, że taniec towarzyski to sport?

Sport okiem kibica i sportowca amatora.
malgana
medium Miliarion

Re: Czy uważacie, że taniec towarzyski to sport?

Postautor: malgana » 09 października 2018, 21:52 - wt

Postanowione. 23 października zaczynam naukę tańca - będzie śmiesznie ;)

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 10 października 2018, 06:46 - śr

Naprawdę zdecydowałaś się? Fajnie, trochę Ci zazdroszczę.

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 28 października 2018, 11:49 - ndz

Malgano, zapomniałam że miałaś zacząć naukę tańca. Jak wrażenia? Od czego zaczęłaś? Duzo ludzi? Jestem ciekawa jak to u Ciebie wyglada, jakos nigdy na czyms takim nie bylam. Podoba sie?

malgana
medium Miliarion

Postautor: malgana » 28 października 2018, 15:40 - ndz

Oj tak :D
Zapisałam się z kolegą (kolegą!) na kurs tańca towarzyskiego dla par, poziom początkujący. Grup jest chyba trzy, my wybraliśmy wtorkową o 18:30 bo tak obojgu psuje. W naszej są tylko 4 pary, zatem na parkiecie luzik i instruktorom łatwo wychwycić błędy. Niestety, jedna ściana to lustra, ale byłam szczęśliwa, że panie tańczyły do nich tyłem. Choć czasami trzebało się odwrócić - niestety :)
Pierwsze zajęcia to podstawowe kroki disco-samby, walca i cha-chy. Wiele powtórzeń, aż do znudzenia. Koledze to było potrzebne, ja w pewnej chwili dostałam głupawki wyobrażając sobie, że wyglądamy jak kurczaki drepczące w miejscu. Gdyby nie miażdżące spojrzenie kolegi to pewnie zaczęłabym tam gdakać. Ale zdyscyplinował mnie tym wzrokiem i poważną miną. W każdym razie, choć to były dopiero pierwsze zajęcia uważam, że nawet noga stołowa nauczy się tańczyć.
Po zajęciach nie bolały mnie moje chore stopy a mięśnie ud i i to było fajne :)
Ta szkółka ma tę przewagę nad innymi, że na jej terenie jest restauracja i możliwość sprawdzenia swoich postępów w tańcu: codziennie są organizowane jakieś wieczorki, imprezy okolicznościowe itp. podzielone na grupy...... może nie wiekowe, ale pokoleniowe. Oczywiście nie ma zakazu wejścia młodzieży do seniorów i odwrotnie.
W sumie jestem zadowolona, była bym bardziej, gdybym nie musiała tam jechać ponad godzinę. Ale cóż....

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 28 października 2018, 17:43 - ndz

Super, zrobiłaś sobie wieczór tylko dla siebie i swojej przyjemności i fajnie że jest tak mało osób w grupie, aż Ci zazdroszczę. Taka odskocznia od spraw codziennych, pracy,problemów a przy okazji trochę ruchu.

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół