LA

Sport okiem kibica i sportowca amatora.
kymen
Site Admin

LA

Postautor: kymen » 16 lipca 2018, 09:26 - pn

W drużynowych zawodach pucharu narodów w LA Polacy zajęli świetne drugie miejsce. To historyczny wyczyn, patrzyłem z niedowierzaniem na poszczególne wyniki. W końcu to jedyna biała ekipa w całym turnieju. Poza tym cieszy postawa naszych młodych, jeszcze mało znanych zawodników. Cieszy fakt, że mamy sportowców perspektywicznych, ambitnych, walecznych i zdolnych. Widać było brak kompleksów względem innych ekip. Brawo Polacy!

Anna
sub Miliarion

Mistrzowskie Mistrzostwa Europy

Postautor: Anna » 04 marca 2019, 19:54 - pn

Właśnie zakończyły się HME w lekkoatletyce w Glasgow, jakże dla nas Polaków szczęśliwe. Wygraliśmy klasyfikację medalową, pokazaliśmy wszystkim, że Polacy potrafią skutecznie walczyć nie tylko z rywalami, ale także z własnymi słabościami na ważnej imprezie. Nasza „łatana” sztafeta męska 4x400m złożona m.in. z płotkarza pokazała wielki charakter i otarła się o brąz. Widać było zarówno dobre przygotowanie fizyczne, jak i mocną psychikę, szczególnie u młodej sprinterki Ewy Swobody i starego mistrza Marcina Lewandowskiego. Sztafeta kobieca 4x400m robiła wrażenie, jakby nie miała przeciwniczek – wspaniały popis szybkości, waleczności i siły. Rywalizacja naszych dwóch tyczkarzy z dosyć zaskakującym zakończeniem była pasjonująca, a pokonywane wysokości mogły imponować. Bardzo ciepłe uczucia wywołała we mnie drobniutka Zosia Enaui, która co prawda nie sprostała świetnie dysponowanej Brytyjce, ale za to, jak zawalczyła o drugie miejsce z silniejszą Irlandką! No a ten nasz kulomiot ze stoickim spokojem mistrza załatwił sprawę w pierwszym pchnięciu, przyprawiając komentatorów o zawrót głowy. Budujący jest zatem styl, w jakim zdobyliśmy aż 5 złotych medali i 2 srebrne. Czarnoskórzy rywale zostali ograni, nie wyglądali już tak groźnie np. w biegach, jak dawniej. Nasi udowodnili, że można ich spokojnie pokonać. Widać zażywanie koksu zostało dość skutecznie ukrócone. Nadal jednak dziwi mnie fakt, że obecność Murzynów jest tak powszechna w wielu reprezentacjach europejskich. Wśród Francuzów dostrzegłam tylko jedną „prawdziwą” białą biegaczkę w sztafecie. Osobiście razi mnie to na Mistrzostwach Europy, ale życie stopniowo do tego przyzwyczaja. Ogólnie imprezę uważam za bardzo udaną, taką w mistrzowskim stylu. Brawo Polacy! Tak trzymać!

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół