Jak minął dzień

Towarzyskie rozmowy na dowolne tematy.
Regulamin forum
Pamiętaj o dobrej atmosferze, bo ona jest celem nadrzędnym tego działu. Tu króluje relaks, swoboda rozluźnienie.
Resursa to forumowy klub towarzyski przeznaczony do przyjacielsko koleżeńskich rozmów . Założyciel nowej resursy jest jej koordynatorem. Ustala on zasady, niesprzeczne z regulaminem ffl, umożliwiające osiągnięcie celu przyświecającego powołaniu nowej resursy. Po wycofaniu się założyciela koordynację przejmują administratorzy forum.
Szedar
medium Miliarion

Re: Jak minął dzień

Postautor: Szedar » 20 sierpnia 2018, 23:06 - pn

Jakoś nie wyobrażam sobie wkładania czegoś do oka więc noszę okulary, też od prawie 30 lat.Tylko do tej pory byłam krótkowidzem a teraz okazuje się że potrzebuję drugich do czytania,chyba że zrobię progresywne.
Miło być tak w pracy docenianym.........

Anna
sub Miliarion

Postautor: Anna » 22 sierpnia 2018, 22:33 - śr

Dziś pomimo upału poszliśmy na rynek po warzywa, a przy okazji, ponieważ targ był bardziej przemysłowy niż owocowo-warzywny, Iryd kupił sobie skórzane buty. Wyłącznie takie nosi pantofle. Sandałki mogą być ze sztucznej skóry, bo i tak noga oddycha. Dziś nadarzyła się okazja, wyprzedaż ostatnich par i dzięki temu cena nie była wygórowana, a nawet okazjonalna, 80 złotych. Czasami zdarzają się takie okazje. Kiedyś udało mu się kupić buty, które kosztowały 300 zł za 100, bo ktoś likwidował sklep, a zakup był poza sezonem.
Zwykle u nas na targu w sobotę jest mnóstwo owoców i warzyw dość tanich. Dzisiaj jednak dużo mniej i drogo. Pomimo tego udało się „wychodzić” parę rzeczy taniej.
Szedar, sama też noszę okulary, a szkieł kontaktowych nie mogłam, więc rozumiem cię. Niedługo będzie trzeba zmienić szkła na dwuogniskowe. Dzisiaj okulary to nic strasznego, ale kiedyś myślałam inaczej. Pewne problemy z oczami w naszym wieku to już norma.

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 23 sierpnia 2018, 08:03 - czw

Wczorajszy dzień minął pracowicie,cały poza domem.Na szczęście dzisiaj nie muszę zrywać się z samego rana.Okulary do czytania kojarzą mi się z początkiem starości chociaż wiem że nie do końca jest to słuszne,mam młodszą znajomą która od dawna takich używa ,ma taką prace ze musi widzieć najmniejsze szczegóły.Ogólnie lubię okulary tylko ciągle o nich zapominam i gdzieś je zostawiam.Teraz będę musiała mieć przy sobie trzy pary, do czytania chodzenia i przeciwsłoneczne.
Ostatnio często kupuję buty po sezonie,można je dostać za jedną trzecią ceny wyjściowej więc zamiast jednej pary mogę kupić trzy,całkiem dobre rozwiązanie ,jedyny problem gdzie je trzymać bo miejsce w półce już się skończyło.

malgana
medium Miliarion

Postautor: malgana » 23 sierpnia 2018, 13:06 - czw

Też uważam, że promocje posezonowe są warte uwagi - sama też tak kupuję. Jeśli już trafię do sklepu, bo z lenistwa kupuję w necie, ale n.p. w allegro też można trafić wyprzedaże.
Co do okularów: niedawno oglądałam zdjęcia z komunii i ponad połowa dzieci była w okularach - przerażające.
Ja dziś od rana śmieję się z siebie: na ogół chadzam spać pomiędzy 24 a 1 i wstaję o 4:30 - nie potrzebuję więcej snu. Wczoraj padł mi czytnik i pomyślałam, że wcześniej zgaszę światło - było po 22. Jakież było moje zdziwienie, gdy obudziłam się dziś po 6 i na dodatek nie wyspana! No żesz..... przecież powinnam być wypoczęta i obudzić się wcześniej niż zwykle. Jednak dla mnie większa ilość snu nie jest wskazana :)

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 23 sierpnia 2018, 15:12 - czw

Nie potrafię kupować ubrać czy butów przez internet,muszę dotknąć,zmierzyć.Jakiś czas temu skusiłam się i kupiłam sukienkę,na modelce wyglądała super ale materiał okazał się byle jaki i w rzeczywistości nie jest taka ładna.A butów tym bardziej bym nie miała odwagi,ile ja się namierzę zanim znajdę odpowiednie.
Wystarczy Ci 4-5 godzin snu? Ja bym była nieprzytomna gdybym tyle spała,niestety straszny śpioch ze mnie,najchętniej wstawałabym między 7 a 8 ale się nie da.

Myszka1
tribus Centurion

Postautor: Myszka1 » 23 sierpnia 2018, 20:16 - czw

Witajcie :)
Szedar nie zawsze tak się zdarza że przez internet kupisz buble .
Sama dużo rzeczy kupiłam w ten sposób i jak narazie nie trafiłam na przysłowiowy szmelc .

U mnie wszystko jest w porządku , jedynie choroba salami mi się znów we znaki . No cóż muszę żyć dalej i oby jak najdłużej .
Mam dla kogo jeszcze żyć

Miłego wieczoru i spokojnej nocy Wam życzę
Do znów
Pa

Myszka1
tribus Centurion

Postautor: Myszka1 » 23 sierpnia 2018, 20:18 - czw

Zapomniałam się zapytać jeszcze . Przepraszam

Aniu jak się czujesz ?
Dużo zdrówka Ci życzę ( całus)
oraz oczywiście Wszystkim osobom przebywającym na forum

Anna
sub Miliarion

Postautor: Anna » 23 sierpnia 2018, 23:32 - czw

Myszko, dziękuję za całusa i także pozdrawiam cię ciepło nie tylko z powodu upałów. Niestety nie najlepiej je znoszę, podobnie jak większość osób. Podobno mają niedługo ustąpić. A co u ciebie?
Chelio przykro mi z powodu twojego teścia.

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 26 sierpnia 2018, 17:28 - ndz

Prognozy tym razem się sprawdziły z upalnego lata zrobiła sie jesień.Nie wiem co lepsze.Zimno, pada i teraz też nie chce się z domu wychodzić.Zostaje telewizor albo książka.

malgana
medium Miliarion

Postautor: malgana » 26 sierpnia 2018, 17:39 - ndz

:D albo malowanie mebli - co właśnie uskuteczniam. Szedar, od jutra znowu ciepło choć bez upałów :)
Sama z siebie się śmieję, że mając urlop nie wpadłam na pomysł z pomalowaniem mebli to teraz muszę poświęcać soboty i niedziele - masz babo za swoją bezmyślność! :) Ale ja to lubię :D

Anna
sub Miliarion

Postautor: Anna » 26 sierpnia 2018, 19:15 - ndz

Malgana, poświęcasz czas na to co lubisz, a nie nazwałabym tego głupotą. Najczęściej człowiek lubi robić przyjemne rzeczy jeśli ma na nie czas a nieraz i warunki. Skoro wypoczywasz przy malowaniu mebli a przy okazji masz z tego pożytek, to życzę ci dobrego relaksu. Mam nadzieję, że nie zabraknie ci wolnego czasu na nicnierobienie.

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 26 sierpnia 2018, 19:28 - ndz

Też przybieram się do malowania ale przybrać się nie mogę,może kiedyś mi się uda.Dla mnie niestety nie jest to przyjemność więc niezabardzo mi się chce.Gdyby tak ktoś to zrobił za mnie......Jak na razie nie ma chętnych.

Anna
sub Miliarion

Postautor: Anna » 26 sierpnia 2018, 19:48 - ndz

Z tym chceniem różnie bywa. Nawet my mocno już dorośli często robimy coś, bo musimy, a co dopiero młodzi. Dla nich mus to najgorsza rzecz pod słońcem. Z czasem jednak ponieważ musimy, zaczyna nam coś wchodzić w krew, przestaje być musem, staje się koniecznością, obowiązkiem, a potem nie umiemy już bez tego żyć i staje się to nawykiem. Wtedy może się przerodzić nawet w przyjemność. Z wiekiem trochę godzimy się z tym światem w przeciwieństwie do młodych, przestajemy walczyć, uspokajamy się. To nie oznacza zgody na wszystko, co nas otacza, ale zbyt dobrze znamy realia.

Basia
sub Centurion

Postautor: Basia » 26 sierpnia 2018, 20:11 - ndz

Witam. Ja cieszę się że nareszcie się ochlodzilo , ale ulga, wolę nawet ten deszcz niż te upały, tez bardzo zle je znoszę. Kiedyś pamiętam że upał to był gdy bylo 30stopni, do 34 maks, teraz kurcze upał to 40 stopni, to jest masakra, czlowiek słaby, ospaly, wysilek męczy, nie wspominając o poceniu się . Mam nadzieje że zblizajaca się jesień będzie w tym roku przyjemna i ciepła. W końcu to też fajna pora roku, kolorowo, można w domu się schować przed deszczem, a upał to nie ma ucieczki od niego. Może ktoś coś napisze. Pozdrawiam.

Anna
sub Miliarion

Postautor: Anna » 26 sierpnia 2018, 20:49 - ndz

Upałów już dość. To są w zasadzie tropiki. Tak jest od kilku lat i pewnie będzie. Najgorsze jest to że trudno się przed taką sauną schronić. Nie ma siły na nic. Nawet moje ulubione gotowanie staje się tak męczące, że uciekam z kuchni. Pozostaje wiatrak, zimna woda i dużo cienia. Na razie i u nas przyjemnie, ale jak się znowu ociepli...nawet nie chce mi się myśleć.

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 26 sierpnia 2018, 22:29 - ndz

Od jutra ma wrócić ciepło ale upałów może już takich nie będzie.Dzisiaj było zimno i tak pomyślałam że już sama nie wiem co wolę i pewnie wkrótce będę tęskniła za słońcem.Zanim się obejrzymy przyjdzie zima i mrozy.
Może z wiekiem godzimy się ze światem chociaż ja raczej coraz częściej stwierdzam że nic nie muszę.Kiedyś miałam jakby przymus zrobienia niektórych rzeczy bo przecież trzeba to czy tamto.Teraz częściej potrafię odpuścić przecież jeżeli czegoś nie zrobię to świat się nie zawali,zrobię jak będę miała czas i chęć.Oczywiście czasami się tak nie da ale jeżeli posprzątam, popiorę czy poprasuję jutro albo jeszcze kiedyś nic się nie stanie.Może więc i na malowanie przyjdzie kiedyś czas.

Basia
sub Centurion

Postautor: Basia » 26 sierpnia 2018, 22:43 - ndz

Mam podobnie że już az tak bardzo nie znajduje zapału do sprzątania, potem jestem zła na siebie, jak byłam mlodsza to wszystko mi szybciej szło, teraz jakoś nie mam z tego radosci. Ale jak w końcu ogarnę caly dom to jestem z siebie zadowolona. To Ty też dasz rade.☺

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 26 sierpnia 2018, 22:50 - ndz

Pewnie że jak już coś uda się zrobić to czuje się satysfakcję.Wiem że powoli wszystko co trzeba zrobię ale kiedyś zrobiłabym to szybciej teraz często sobie mówię mam czas,zdążę,praca nie zając nie ucieknie.Ale lubię dni kiedy mam taką chęć do czegoś wtedy wszystko idzie szybciej i przyjemniej.

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 27 sierpnia 2018, 07:18 - pn

Cześć dziewczyny!
A widzicie... Czlowiek jak sie do czegoś przyzwyczai to już kaput. Dobrze pamiętamy co bylo z upalami, jak sie wtedy ubieraliśmy itp. W weekend spotkała mnie zabawna sytuacja. W sobote byliśmy na ślubie znajomego, ale tylko w kościele. Pogoda byla cudna więc zostawiliśmy samochód na parkingu i wróciliśmy do domu spacerkiem. Ja w sukience ( !!! ) mąż w koszuli bo ciepło było bardzo. A wczoraj postanowiłam wybrać się na pierwszą mszę tzw nyguskę, żeby mieć cały dzień już wolny. Wskoczyłam w sukienkę ( no bo przeciez na pewno jest gorąco) i dawaj. A tu gugu... W polowie drogi do kościoła lunęło straszliwą ulewą, a ja bez parasola nawet... Zanim dobieglam to ze mnie kapalo. Mialam cichą nadzieję że w tym moim samochodzie co zostal pod kosciolem znajdzie sie jakies wdzianko, ale niestety... Dygotałam w tym kosciele jak osika, jakaś milosierna dusza pozyczyla mi po chwili marynarkę.

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 27 sierpnia 2018, 08:39 - pn

Oj Majka nie słuchałaś prognozy pogody od kilku dni trąbili że w niedzielę będzie załamanie pogody i będzie zimno, chociaż muszę przyznać mnie też zaskoczyło że aż tak.

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 27 sierpnia 2018, 09:31 - pn

Nie słuchałam 😁 nigdy nie słucham 😁

Anna
sub Miliarion

Postautor: Anna » 27 sierpnia 2018, 17:04 - pn

Mam nadzieję, że takie mordercze upały już nie wrócą. Podobno początek jesieni ma być ciepły. Na razie da się wytrzymać. Trzymajcie się ciepło, nie za gorąco.

Anna
sub Miliarion

Postautor: Anna » 28 sierpnia 2018, 23:28 - wt

Dziś byłam w pracy. Choć do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało jeszcze parę dni, trzeba było przygotować salę, uporządkować rzeczy itp. Mam jeszcze przed sobą kolejną radę i pierwsze zebranie rodziców. A jak przygotowania do szkoły waszych dzieci, wnuków? Czy chętnie wracają? Z doświadczenia wiem, że większość tych młodszych trochę tęskni za szkołą, ale starsze już nie... nic dziwnego, zaczyna się niezła harówka i wczesne wstawanie.

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 29 sierpnia 2018, 12:44 - śr

Długie wakacje to u nauczycieli najlepsze.........
Dla mnie wrzesień na szczęście jest już zwykłym miesiącem a rok szkolny zaczyna się w październiku.Tak więc cały wrzesień to przedłużenie wakacji.
Bardzo mi to odpowiada,koniec z wywiadówkami,szkolnymi imprezami,wyprawkami,zakupami...........

Basia
sub Centurion

Postautor: Basia » 30 sierpnia 2018, 18:10 - czw

Mój syn nie chętnie wraca do szkoły, ostatni rok gimnazjum mu został. Same wydatki, buty zmienne, nowe cichy bo rośnie jak na drożdżach.No i wstawanie mu się zacznie od poniedziałku. A ja dalej bez pracy, jak czlowiek nie ma prawa jazdy to ze wszystkim ciężko w życiu. Pozdrawiam was.

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół