Co robicie w wolnym czasie? Hobby, pasja, czy tylko zabicie nudy?

Pozostałe pasje, hobby, idee nie wymienione w innych działach.
Regulamin forum
Grupy wsparcia lub zainteresowania. Autor tematu sam określa zasady (w ramach regulaminu)
lulu
sub Miliarion

Re: Co robicie w wolnym czasie? Hobby, pasja, czy tylko zabicie nudy?

Postautor: lulu » 23 marca 2018, 10:57 - pt

Nie wiem czy to tylko powierzchowność oceny, czy może intuicja, szukanie cech, które nam się podobają.
kymen pisze: Cecha dość powszechna u ludzi patrzących na świat przez pryzmat samego siebie.
Nie mogę patrzeć przez inny pryzmat, niż samej siebie. Przecież nikim innym niż sobą nie jestem.
Nie postrzegam rzeczy takimi jakimi są, tylko takimi jakimi są dla mnie.

Oczywiście, że z biegiem lat przybywa doświadczeń , przemyśleń i przeżyć i zmienia się moje spojrzenie. Gdyby tak nie bylo, znaczyłoby to, że stoję w miejscu, nie rozwijam się, idę bezrefleksyjnie, nic mnie nie obchodzi i niczego nie chcę.

Szary człowiek...nie wiem glaczrgo proste życie ma być szare. Zwyczajność nie jest szara jeśli potrafi się ją docenić. Czego bowiem pragną nieszczęśliwcy, jak nie zwykłego zycia?

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 23 marca 2018, 11:41 - pt

Mój poprzedni post nie odnosi się do twojego zachowania Lulu. Niepotrzebnie go odbierasz w takim kontekście. Jest tylko wyjaśnieniem mojej myśli. Na intuicję inaczej patrzę i w patrzeniu przez pryzmat siebie chodziło mi o sytuację np. gdy kobieta gotuje tylko to co sama lubi, nie licząc się z upodobaniami rodziny, a nie że smakować ma jej to co całej rodzinie. To taki banalny przykład ale chyba wyjaśnia o co mi chodziło. Twoje podejście do szarych ludzi jest raczej niepopularne. Nie jest lansowanym wzorcem dla młodzieży i ten aspekt uwypukliłem. Ty oczywiście możesz to widzieć odmiennie. W rozmowach ze mną nie ma konieczności zgadzania się ze mną. Ja nawet nie staram się kogoś przekonać do mojego zdania.

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 23 marca 2018, 12:08 - pt

Kymen, ja nie odbieram niczego osobiście. Po prostu zamiast pisać o jakichś tam nienazwanych ludziach, mogę w to miejsce wstawić siebie.
Lubię z kimś się nie zgadzać.
Czasem robiliśmy dyskusje na wymyślone problemy i każdy wybierdl jakieś stanowisko którego próbował bronić. Na przykład wyższość Piastów nad Sasami czy coś podobnego o czym nie mieliśmy zielonego pojęcia.

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 23 marca 2018, 12:27 - pt

Myślę, że tu się różnimy. Szukanie różnić między ludźmi w dzisiejszej Polsce nie jest trudne. Dla mnie warto toczyć pory tylko o ważne sprawy, a że musiałem to robić, to już nie jestem tym zainteresowany. Bardziej mnie interesuje, dlaczego ludzie, którzy mogliby dojść do porozumienia nie zgadzają się z sobą i nie chodzi mi o kompromis lub złoty środek. A coś z kategorii nieumiejętności dyskusji czy tu bardziej kłótni. Co prawda powstała nauka zarządzania kryzysem, a więc i sporem ale ...
Generalnie najtrudniejsze są spory z samym sobą o dojście do prawdy, a osoba po drugiej stronie z adwersarza może się stać partnerem w dochodzeniu do tego celu.

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 23 marca 2018, 12:37 - pt

I z twoim ostatnim zdaniem zgodzę się.
Już tu kiedyś to pisałam, jak ciekawe musiały być dyskusje Tolkiena z Lewisem gdy efektem tego była zmiana Lewisa.

Czasem bardziej chcemy żeby to nas ktoś przekonał, gdy toczymy spory o rzeczy ważne. Czasem chciałoby się nie mieć racji.

Dla ciebie spory były czymś poważnym, ja nie mam takich doświadczeń, dla mnie to była zabawa.
I stąd moje lekkie do tego podejście.
Oczywiście, że nie zawsze. Aż takim lekkim duchem nie jestem.

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 29 marca 2018, 21:14 - czw

Tydzień ciszy.... czyżby wątek padł?
Choć jestem tu od wczoraj, spróbuję się porządzić i go podnieść.
Jak można zabić nudę? Jak w ogóle można się nudzić?
Mam pracę, która nie jest moim hobby ale ją lubię. Niestety, choć niby zostawiam ją gdzie jej miejsce to w domu nadal o niej myślę. A właściwie o ludziach, których w niej zostawiam. Aby odwrócić swoje myśli sięgam po książkę lub zaczynam swoje rączkodzieło. Nie potrafię siedzieć i nic nie robić a tv choć mam to nie oglądam, nie jest nawet podłączony do prądu - traktuję go jak obiekt muzealny.
A co robię? W zależności od nastroju, czasem potrzeby: haftuję, decoupage'uję a ostatnio szyję koralikową biżuterię. Zdarza mi się malować meble. Lubię tworzyć, przerabiać, wymyślać "coś z niczego" Dawniej dziergałam na drutach, teraz jakoś mi przeszło. Szydełko nigdy mnie nie ciągnęło. Czy te rączkodzieło to moja pasja? Nie nazwała bym tego tak, po prostu lubię coś robić. Acha! Z powodu chronicznego braku kasy często sama muszę coś naprawić w domu: a to zmienić kontakt a to zawiesić żyrandol czy wywiercić w ścianie dziurę. I też to lubię, mam to po tacie. Do szczęścia brakuje mi tylko umiejętności naprawy auta, tu niestety polegam na całej linii i muszę wspomagać się rękami kolegi - jak dobrze mieć kolegę mechanika :D Żałuję też, że kuchnia nie jest moją pasją: gotuję, bo muszę.
A! I jeszcze uwielbiam bawić się z moimi dwoma rudymi kotami :D
Nie, nie jest tak, że mam ogrom czasu, czasami moje "dzieło" powstaje kilka dni lub tygodni. Jest tak, że czasami sięgam po koraliki kosztem nieposprzątanego mieszkania. Cóż.... kurz jak leży dzisiaj tak jutro też będzie leżał i poczeka ;)

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 29 marca 2018, 22:46 - czw

Koralikowa biżuteria,w dodatku szyta,to sutasz?

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 29 marca 2018, 23:02 - czw

Nie Majciku, sutasz to co innego. Sutasz to tasiemki obszyte koralikami i/lub szkiełkami. Ja szyję same koraliki, możesz zobaczyć tu:
https://pl.pinterest.com/pin/372461831673450701/

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 29 marca 2018, 23:11 - czw

Też ładne. A ja bardzo bym chciała sutaszowe kolczyki ,takie długaśne jak u Cyganki :)

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 29 marca 2018, 23:13 - czw

I w czym problem? Nie potrafisz? wszystkiego nauczy Cię net. Sama zrobisz to będą dokładniuśkie takie jak sobie wymyślisz :)

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 29 marca 2018, 23:16 - czw

Oj :( nie mam cierpliwości do tego. Chwila niepowodzenia i robota byłaby rzucona za psem. Maleństwo prosiło żebym zrobiła stroik. Hah... To ci wyzwanie :)

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 29 marca 2018, 23:19 - czw

Często robię okazjonalne dekoracje - w pracy czasami prowadzę zajęcia z terapii zajęciowej :)

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 29 marca 2018, 23:27 - czw

Rzuć pomysłem :) mam baranka-świeczkę,królika,marcheweczki,zielonkę,bazie i kwiatki tulipany i forsycję. Co z tego skombinować?

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 29 marca 2018, 23:35 - czw

Może zwiń z bazi wianek, złącz go drutem. Do takiego wianka, najlepiej gorącym klejem poprzyklejaj to, co będzie na nim ładnie wyglądało. Możesz całość nakleić na szklany talerzyk i w środek włożyć świeczkę baranka lub zajączka. Kwiaty można wpleść w bazie. Nie wiem co to jest zielonka..... Owies? w takim stroiku go nie widzę. Za to fajnie wyglądał by mech lub zielony chrobotek w środku wianuszka pod świeczką. Nie wiem czy tak na szybko dość jasno opisałam jak ja to widzę.

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 30 marca 2018, 08:00 - pt

Dziękuję :) staram się to sobie wyobrazić i może coś wyjdzie. Nie mam talentu do takich rzeczy niestety. No ale jak niunia prosi :)

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 30 marca 2018, 15:38 - pt

majcik044 pisze:
29 marca 2018, 23:27 - czw
Rzuć pomysłem :) mam baranka-świeczkę,królika,marcheweczki,zielonkę,bazie i kwiatki tulipany i forsycję. Co z tego skombinować?
Baranek, albo owieczka na zielonce się upasie. Lepsza owieczka bo byłyby potem oscypki. Króliczek pójdzie że świeczką marchewki szukać, a gdy znajdzie , przycupnie między tulipanami i schrupie.
Najedzony ułoży się pod baziami w ich kolorach ukryty. Niczym nie niepokojony dospi do wiosny aż zakwitną forsycje.

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 30 marca 2018, 16:05 - pt

Luluś Ty genialna istoto :) powinnaś pisać nam bajdurałki codziennie :)

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 30 marca 2018, 17:20 - pt

Do usług :D
Prośba Niuni - rzecz święta!

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 04 czerwca 2018, 08:07 - pn

Ponieważ pszczelarz nie pojawił się tutaj, to poszukałam sobie pszczelarza u siebie na miejscu.
I nasłuchałam się o życiu pszczół, i jak miodu nie lubię, to taki ugryziony prosto z plastra jest dla mnie zjadliwy.
Ponieważ wiedzy było dużo, a moja pamięć ulotna to pewnie jeszcze kiedyś powtórzę wizytę.
Wiecie, że jest coś takiego jak uloterapia? Oddychanie powietrznem z ula.
Oczywiście nie wkłada się głowy do ula 😁 tylko jest takie specjalne pomieszczenie do którego wtłacza się ulowe powietrze. Ale jak się wtlacza, to już nie wiem.
W każdym razie dla mnie była to ciekawostka.

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 04 czerwca 2018, 20:01 - pn

O apiterapii słyszałam ale o uloterapii nie - Lulu, poddałaś się temu wąchaniu? Ciekawa jestem jaki to zapach. Ojciec mojej przyjaciółki miał kiedyś ule, nawet kilka razy kradłam z nim pożytek pszczółkom ale nigdy nie wpadłam na pomysł wąchania ich domków.

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 04 czerwca 2018, 20:05 - pn

Nie, bo to trzeba się było wcześniej umówić.
Mogłam tylko na upartego nos do.ula wsadzić, ale wydaje mi się, że wielkościowo mój nos mi odpowiada i większy mi nie potrzebny.

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 04 czerwca 2018, 20:10 - pn

Uśmiałam się :D
Wierzę, że nosek ładny i nie dziwię się, że go pożałowałaś:D

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 13 lipca 2018, 23:13 - pt

Forum zamknięte

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół