Jak być ateistą?

Iryd

Jak być ateistą?

Postautor: Iryd » 11 sty 2018, 14:22

Ateista to dość szerokie pojęcie ale zakładając ten wątek nie chcę podyskutować co to jest ateizm, zwłaszcza z katolikami i półkatolikami. Nie chodzi mi o osoby, które przestały wierzyć ponieważ:
- księża i katolicy są obłudni (istnienie złego czy dobrego księdza nie decyduje o istnieniu Boga).
- Kościół zakazuje aborcji itp.
- nie chce mi się modlić i chodzić do kościoła.
- nie chcę słuchać o grzechach i być umoralnianym.
- z tych czy innych powodów nie żyję zgodnie z wiarą i wolę odejść, niż być napiętnowanym.
- jestem innego wyznania.
- wierzę w istnienie absolutu, wszech energii lub wszystko jest zapisane w gwiazdach itp.
Wszelkie prywatne mieszanki różnych religii w różnym natężeniu.

Jeśli nie mieścisz się w tych kategoriach, a jesteś ateistą, lub chcesz spokojnie przedstawić swoje poglądy to chętnie porozmawiam o wzajemnych przemyśleniach w tym zakresie. Osoby, które uważają, że człowiek jest dla siebie bogiem to już jest jakaś płaszczyzna do rozmowy, choć nie jest to tożsame z moimi poglądami.

PS Nie zawsze chcemy ujawniać swoje poglądy w tak nietolerancyjnym świecie. Można do mnie wysłać mail na adres iryd@onet.pl

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół