Inne fora

Awatar użytkownika
Iryd
Moderator Globalny

Inne fora

Postautor: Iryd » 24 lutego 2018, 13:52 - sob

Przedstawiamy tu opinię nadesłaną emailem. (Przytoczyłem słowa użytkownika Delta)
"Cześć, :)
Za zaproszenie dzięki, ale przebywanie na forum to już chyba nie dla mnie. Byłem na jednym kiedyś, ładnych parę lat temu, przez długi czas. Niewielkie było, stałych bywalców miało, z czasem większość poznała się osobiście. Wydawało się, że faktycznie to jest coś. A potem się okazało, że to tylko iluzja i że nie miało najmniejszego znaczenia. W efekcie rozpadło się z hukiem, kac tylko został.
No a drugi powód jest taki, że różnie jest u mnie z czasem. Wtedy gdy "forumowałem", zabierało to naprawdę wiele czasu. Po tym, jak się rozleciało, okazało się, że przynajmniej część z tego czasu można spędzać inaczej i ze nie warto było tyle na tamto forum i ludzi poświęcać. No a do tego różne obowiązki też ten czas obecnie ograniczają i to coraz bardziej.
Poza tym od tamtego czasu, wywalono mnie już z tylu miejsc, w które czasami zaglądałem i zdarzyło się rzucić jakimś przygodnym komentarzem, który się nie podobał, że tym bardziej pewnie nie jestem kimś, kto by się nadawał do robienia takiego forum. Mogłoby się okazać, że byłbym tam Twoim najgorszym koszmarem a nie kimś kogo szukasz... ;) Nawet admin chujnia.pl mnie zablokował, choć syf tam w komentarzach nielichy, bo mu się nie podobało, co wypisuję (a przy okazji ma chyba jakieś kompleksy i tym bardziej go drażniłem), więc skoro już w takich miejscach jestem persona non grata, to sam rozumiesz... Gorzej ma chyba tylko gość o ksywce Przewodas (dość znany pisarz Konrad Lewandowski), bo podobno nie ma miejsca w internecie, z którego by go nie wywalili z mniejszym lub większym hukiem (sam zresztą byłem świadkiem jednego czy dwóch takich przypadków i to już w czasach, gdy była cała lista miejsc, gdzie Przewodas miał dożywotniego bana).
Tak więc. Czasami mnie kusi takie stałe miejsce jak forum, bo mam z tego mojego forumowania trochę fajnych wspomnień, ale chyba już nie dla mnie taka zabawa.
Myślałem o jakimś blogu, albo czymś w tym stylu, bo miałbym własny kąt w internecie i nie musiałbym się oglądać na adminów, moderatorów i to, że coś się ludziom nie podoba (A pod tym względem jest w sieci coraz gorzej - nawet Gumtree mi wywaliło parę od czasu do czasu wrzuconych tam zdań, bo "są sprzeczne z naszymi zasadami" - tak im przeszkadzało np. użycie słowa "dziwka", które raz umieściłem w tekście ogłoszenia, przy czym, żeby było śmieszniej, słowo to było jedynie w przytoczonym przeze mnie cytacie a nie wyszło ode mnie. Podobnie jak przeszkadzał im obcy język. ("Bo musi być po polsku"... Ktoś sobie tak uroił i ch.... Na Facebooku jest to samo, z tego co widziałem - napisz tylko coś, co się komuś nie spodoba, nawet (a zwłaszcza) jak to będzie prawda prosto w oczy, i ban/blokada, bo ludzie tego nie lubią. Disqus, którego można/trzeba używać w komentarzach w różnych miejscach sieci, ma mnie za spamera, bo komentarze były za długie... Że merytoryczne? A kogo to? Ważne, że jakiś pajac doszedł do wniosku, że są za długie i nic więcej nie miało znaczenia. Co więcej od tej pory system wywalał mi wszystkie komentarze z automatu uznając je za spam. I tak dalej... Ergo: coraz częściej dochodzę do wniosku, że nie warto, bo szkoda zachodu, jest po prostu cała masa ciekawych rzeczy, które można robić zamiast tego.), ale jakoś się nie mogę pozbierać, by założenie czegoś takiego ogarnąć. I tak jakoś leci od przypadkowego komentarza wrzuconego gdzieś do kolejnego.
Ale dzięki za propozycję. :)
Pozdrawiam
Artur "

Awatar użytkownika
Iryd
Moderator Globalny

Re: Inne fora

Postautor: Iryd » 24 lutego 2018, 13:55 - sob

Witaj !
Dzięki za wyjaśnienia. To ty siebie znasz nie ja i sam najlepiej wiesz jaki jesteś. Co jest na forum ffl łatwo możesz się przekonać zaglądając na nie. Będziesz wiedział czy takie klimaty ci odpowiadają czy nie? Pewne jest że jeśli ktoś jest w miejscu, które mu nie odpowiada to nie ma to sensu. Sam gdzieś byłem zbanowany i wiem jak to jest, dlatego założyłem własne forum. Ale jest ono trochę inne od pozostałych. Nie powstało, by toczyć zażarte dyskusje o nieistotne sprawy. Dopieszczać osoby udające ekspertów, a ledwo co ślizgają się po temacie. Leczyć własne kompleksy kosztem innych. Powstało z myśl o ludziach potrafiących zachować rozsądek, dobry smak i umiar. Mających poczucie humoru i dystans do siebie. To forum dla relaksu i zabawy. Tylko czasem pojawiają się tam poważniejsze tematy. Tylko głupcy uważają, że świat zmieniają ich wielkie słowa. Szybciej zmieni go uśmiech i przyjazny gest. A miejsc gdzie można okładać się pałami nie brakuje w sieci.
Szkoda żeby twój teks się zmarnował. Odnoszę wrażenie, że napisałeś go jako twoje „refleksje z sieci” z wieloletnich doświadczeń. Warto żeby inni to przeczytali, dlatego chciałby umieścić go na ffl w dziale Agresja w temacie o innych forach.
Pozdrawiam Iryd

Myszka1
sub Miliarion

Postautor: Myszka1 » 24 lutego 2018, 14:08 - sob

Iryd dobrze to zrobiles .
Ja juz sie przekonalam do tego forum i nawet widac to w moich wypowiedziach .

Koledze wyzej piszacemu poradze cos jesli mozna
Warto tutaj przyjsc , porozmawiac z nami chociazby i poczuc sie jak u siebie w domu .
Nie jestesmy tacy jak na innych forach .
Ja rowniez przeszlam to i owo na jednym z nich i nie mam checi tam pozostawac . Rowniez nie mam nascie lat jak moze sie to komus wydawac , ale mam przynajmniej rozrywke i chec do zycia czesto jak porozmawiam z milymi i przyjaznymi ludzmi .

Pozdrawiam cie serdecznie , nie wazne dla mnie kim jestes tylko wazne jest to co masz w srodku ....

Awatar użytkownika
Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 24 lutego 2018, 18:00 - sob

To dalsza wypowiedź Artura:

"Cześć, :)
Na forum już zaglądałem po pierwszej wiadomości. :) Fakt, że tylko rzuciłem okiem, więc nie jestem w stanie nic o nim powiedzieć, ale to, czy mi ono odpowiada czy nie, jest akurat nieistotne, bo raz, że forum i klimat tworzą ludzie, więc jak im jest tam dobrze to co mam do gadania, ;) dwa, to nie jest tak, że mi ono - to konkretne - nie pasuje, ja po prostu już chyba straciłem sentyment do tego rodzaju rozrywki jakimi fora są. Czasami kusi, potem przechodzi. Marny ze mnie pożytek. Ale jeszcze pomyślę, może mnie skusi. ;)
Co do banów, to mi one w sumie powiewają. Natomiast pokazują, rosnącą chyba, tendencję do cenzurowania wypowiedzi niewygodnych. Nie to, że jakichś obraźliwych, spamujących itp., tylko właśnie niepodobających się komuś, kto akurat ma trochę władzy moderatorskiej. Więc po takim banie jedyne czego szkoda to poświęconego czasu. To z kolei zniechęca do tego rodzaju aktywności.
Co do tych "głupców, którzy uważają, że zmieniają świat swoimi słowami"... Masz i nie masz racji. :)
Masz rację jeśli chodzi o to, że przekonanie o własnej wielkości, nieomylności itp. jest głupie. Natomiast nie masz racji co do ewentualnych możliwości zmian zachodzących na podstawie jakiejś "aktywności słownej". Jak mawiał Spock w czasach gdy Star Treka się jeszcze dało oglądać: "można zmienić krajobraz, sadząc jeden kwiat". ;) Lub jak wolisz inaczej: nie po to gospodin Putin wykłada ciężką kasiorę na internetowe "zielone ludziki" gorliwie komentarze piszące, żeby nie wygrywać wyborów w np. Stanach. I co? Nie zmienia się świata słowem? :)
Zawsze byłem zdania, że każdej sensownej, merytorycznej dyskusji można coś wynieść. Owszem, każdy ma pewnego rodzaju "ścianę mentalną", od której jak piłka odbijają się argumenty, ale czasami dociera się nimi do kogoś i to ma (może mieć) potem wpływ na człowieka (choć wbrew pozorom nie mam ochoty na jakiś mesjanizm z mojej strony ;)). Dobra dyskusja nie jest zła... ;)
Miejsc "przyjaznych" w dobie powszechnego hejtu (choć ludzie przesadzają z określaniem z automatu wszystkiego jako hejt - stworzono w ten sposób pewnego rodzaju wygodny mechanizm obronny, wystarczy komuś w odpowiedzi na coś zarzucić hejt i z głowy), faktycznie niewiele, ale z drugiej strony rozsądnym chyba byłoby tworzenie miejsc zrównoważonych, takich, gdzie można też i nie owijać w bawełnę. Inaczej grozi nam stoczenie się w drugą skrajność i stworzenie miejsca gdzie się kisi Towarzystwo Wzajemnej Adoracji poklepujące się, czasem fałszywie, po pleckach (prędzej czy później granat wpada jednak w szambo i dopiero wtedy jest wesoło... ;)).
A co do tych moich "refleksji z sieci", to chyba nie różnią się one od wniosków innych ludzi, ale jak uważasz, że to Ci się do czegoś przyda, to bierz. :)
Pozdrawiam
Artur"

Awatar użytkownika
Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 24 lutego 2018, 20:52 - sob

Witaj.
Słowa o „głupcach” to oczywiście pewne uproszczenie, Trudno obronić tezę, że słowa, zwłaszcza ważnych ludzi, nie zmieniły rzeczywistości. Chodziło mi raczej o wskazanie, że wartości intelektualne są przewartościowane. Przekonanie kogoś o czym, jest przeceniane kosztem kontaktów nieintelektualnych – miły gest. uśmiech itp. Co do własnych wypowiedzi, zwróć uwagę, że napis u góry ffl to nie tylko pusty slogan. „Forum jest Wasze i dla Was”. Ma to swój wymiar w podmiotowym traktowaniu jego uczestników. Własne zdanie jeśli nie jest poniżające i chamskie wobec innych, jest jak najbardziej na miejscu. Choć nadrzędną wartością ffl jest wywołanie pozytywnych emocji między uczestnikami, a nie dojście do jakiś wspólnych poglądów. Dlatego nachalna agitacja i indoktrynacja nie jest tu wskazana. Kółko wzajemnej adoracji to efekt nieszczerych lub niedojrzałych kontaktów.

PS Nasza dyskusja dostępna jest na ffl w dziale Agresja – inne tematy – inne fora.
Jedna z kobiet dodała komentarz do twoich słów.
Pozdrawiam Iryd

Delta
Centurion

Postautor: Delta » 25 lutego 2018, 14:07 - ndz

No dobra... Mówicie i macie (tylko, żeby nie było, że nie ostrzegałem). ;) Korzystając z zaproszenia Iryda, zarejestrowałem się. A resztę się zobaczy... Wyjdzie w praniu.

Myszka1
sub Miliarion

Postautor: Myszka1 » 25 lutego 2018, 18:45 - ndz

Witam cie serdecznie Delta :)
Milo ze.posluchales Iryda i moze mnie . Nie masz sie czym krepowac , mow szczerze i nic wiecej od ciebie nie oczekujemy tzn. kobiety z tego forum

Delta
Centurion

Postautor: Delta » 25 lutego 2018, 20:44 - ndz

Myszka1 pisze:
25 lutego 2018, 18:45 - ndz
Witam cie serdecznie Delta :)
Dzięki. :)
"Nie masz sie czym krepowac"
Na krępowanie się to już jestem za stary. Co najwyżej natura odludka powoduje, że jakoś niespecjalnie z ludźmi wychodzi. Gatunek ludzki w większości przypadków przedstawia wiele do życzenia.
"mow szczerze"
Taaaa.... A "za prawdę zawsze bili"... ;)
"i nic wiecej od ciebie nie oczekujemy tzn. kobiety z tego forum"
Story of my life... ;)
Jedna niczego nie oczekuje aż do takiego stopnia, że mnie nie chce znać. ;)

Myszka1
sub Miliarion

Postautor: Myszka1 » 25 lutego 2018, 20:52 - ndz

Delta nie mysl tak o sobie . Odludkiem mozesz tez byc , rozkrecimy cie teoche jak na to pozwolisz nam oczywiscie. Tylko nie mow ze sie nie dasz , mam na mysli tylko zebys wyluzowal i poczul to co drzemie w tobie.
Krytyki sie nie boje , ale chamstwa nie scierpie .
Sorrty ze pytam , byles na forum Kafeteria.pl ?
Znam to forum az za dobrze i wiem fo tam sie dzieje teraz , tylko to chcialam ci powiedziec.

Delta
Centurion

Postautor: Delta » 25 lutego 2018, 21:06 - ndz

Myszka1 pisze:
25 lutego 2018, 20:52 - ndz
Delta nie mysl tak o sobie . Odludkiem mozesz tez byc , rozkrecimy cie teoche jak na to pozwolisz nam oczywiscie
A to się trochę nie zrozumieliśmy. :) Odludkiem to ja jestem z natury i to mi w sumie nawet do pewnego stopnia odpowiada. Ale tylko do pewnego stopnia, czyli zdarza mi się z kimś pourzędować. Choć z różnych powodów rzadko ma to miejsce i tych ludzi jest niewielu (a do tego większość z nich mieszka 200+ km ode mnie). Dlatego jak się potem wszystko z kimś rozpierdziela, to jest to bardziej odczuwalna strata niż normalnie.

Najłatwiejszego charakteru także nie mam. ;) No a poza tym starzeję się... :) Powoli już mi się odechciewa wielu rzeczy.
Sorrty ze pytam , byles na forum Kafeteria.pl ?
Znam to forum az za dobrze i wiem fo tam sie dzieje teraz , tylko to chcialam ci powiedziec.
Nie, choć wyszukiwarka czasami wypluwała je w wynikach, więc blado bo blado ale kafeteria.pl kojarzę.

Myszka1
sub Miliarion

Postautor: Myszka1 » 25 lutego 2018, 21:21 - ndz

Sorry za literowki jakie jak zauwazylam wynikly .
Moze i nie masz , ale jak czytam cie coraz wiecej to przypominasz mnie troche. Ja jestm bardziej mozna tak powiedziec wojowniczka ale troche stroniaca od masy ludzi . Ale jak sie rozkrece to staje sie nie szara myszka ale ta wojowniczka na zle traktowanie roznych osob itd. to tylko jest przyklad jaki ci podalam .
Na Kafetrie wiecej nie powiem bo pewnie juz slyszales cos jie cos o niej
Milego pobytu tutaj ci zycze i obys sie przekonal ze nie wszyscy sa jednakowi pod tym wzgledem

Awatar użytkownika
Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 13 lipca 2018, 13:47 - pt

Forum zamknięte

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół