Serdeczne dzień dobry

Napisz coś bliższego o sobie, czym się zajmujesz, co lubisz itp.
Iryd
Moderator Globalny
Posty: 1018
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 11:46 - wt

Re: Serdeczne dzień dobry

Postautor: Iryd » 10 kwietnia 2018, 15:27 - wt

Lulu tak to postrzegam, że jest to twoje jakieś przewrażliwienie. Ja nie pisałem mojego postu jako miły lub niemiły dla kobiet. To że są kobiety, które pasują do tez Górskiej to oczywiste, ale ona je podaje jako cechy charakterystyczne dla większości kobiet i wyróżniające je od mężczyzn. A to, że wszystkie cechy ludzkie można znaleźć wśród kobiet, tak jak wśród mężczyzn to oczywiste. Jeśli dla ciebie bycie kobietą jest wartością to jest. Dla mnie bycie mężczyzną nie jest samoistną wartością, bo co to za wartość jak ma ją 3,5 miliarda ludzi i nie uważam, że są dzięki temu lepsi od 3,5 miliarda kobiet. Co do zacytowanego zdania owszem mogę się nie zgodzić z tezą: "Ich (kobiet) niecierpliwość czy gniew często objawiają się szybciej niż u mężczyzn". Uważam, że jest dokładnie na odwrót. Mężczyźni są niecierpliwsi, bardziej agresywni. Niechętni do pokonywania przeszkód w postaci np.: ucieczką od opiekowania się przewlekle lub nieuleczalnie chorymi dziećmi czy partnerkami. Choć znowu tyczy się to ogółu, bo znam zupełnie inne przykłady zachowania mężczyzn w takich sytuacjach.

lulu
sub Miliarion
Posty: 888
Rejestracja: 13 lutego 2018, 14:12 - wt

Re: Serdeczne dzień dobry

Postautor: lulu » 10 kwietnia 2018, 16:03 - wt

,,niecierpliwość czy gniew często objawiają się szybciej niż u mężczyzn zarazem wszak niestrudzona jest ich głęboka cierpliwość"
Jak doczytasz całość to brzmi inaczej, niż samo ,, niecierpliwość czy gniew objawiają się szybciej niż u mężczyzn"

Wszystkie cechy można znaleźć u kobiet i u mężczyzn ale w innych proporcjach.
To, co u kobiet jest zaletą, niekoniecznie jest cechą pożądaną u mężczyzn i na odwrót.

Iryd
Moderator Globalny
Posty: 1018
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 11:46 - wt

Re: Serdeczne dzień dobry

Postautor: Iryd » 10 kwietnia 2018, 19:44 - wt

Nie łączyłem tego zdania, bo można niecierpliwość/gniew i głęboką cierpliwość potraktować jako dwie trochę inne cechy. Pierwsza to łatwość pobudzenia się emocjonalnego. Druga to umiejętność długotrwałego znoszenia sytuacji niekomfortowej. Dla mnie kobiety trudniej się pobudzają i mają większą odporność na niedogodności długotrwałe.

malgana
sub Miliarion
Posty: 801
Rejestracja: 28 marca 2018, 18:34 - śr

Re: Serdeczne dzień dobry

Postautor: malgana » 10 kwietnia 2018, 20:06 - wt

Iryd - nie tylko dla Ciebie, psycholodzy już dawno to opisali. Dodatkowo: anestezjolodzy udowodnili też, że o ile mężczyzna lepiej znosi ostry ale krótkotrwały ból to kobieta jest odporniejsza na ból długotrwały....nawet ten ostry.... takie sobie różnice. Mózgi mamy zbudowane tak samo, tyle, że te same ośrodki w nich odpowiadające za to samo różnie reagują. Fizjologia. Nie ja wymyśliłam i nie mnie komentować.

Powrócę do swoich wcześniejszych słów: to, że ktoś chwali kobiety nie jest jednoznaczne z dyskredytowaniem mężczyzn. Zbyt dosłownie wziąłeś słowa Górskiej, której jedynym błędem jest chyba tylko to, że nie dodała „niektóre kobiety” lub "czasami" Ale myślę, że to bez znaczenia, bo chyba każdy to rozumie?
Jest sens rozbierać ten tekst na czynniki pierwsze, słowo po słowie, literka po literce?
Już kilka razy przeczytałam tu, że każdy ma prawo do własnego zdania, oceny, włączenia się do dyskusji, tylko odnoszę wrażenie, że nasza niczego nie wnosi.
A swoją drogą, jeśli już została podjęta ta dyskusja, to może inni panowie też się wypowiedzą? :)

Iryd
Moderator Globalny
Posty: 1018
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 11:46 - wt

Re: Serdeczne dzień dobry

Postautor: Iryd » 10 kwietnia 2018, 20:45 - wt

Jeśli do słów Górskiej doda się "niektóre" to dyskusja staje się bezprzedmiotowa. Wśród całej populacji można znaleźć różne postawy, zachowania i cechy charakteru. Jeśli sprawa jest już rozstrzygnięta przez specjalistów to po co ta książka Górskiej? Szkoda drzew na papier. Dyskusja jest po to, by poznać wzajemnie zdanie w tej dziedzinie, a nie dojść do jednej super prawdy. Napisałem to, żeby przedstawić swój pogląd w tej sprawie, a nie jest to żaden mój atak na kobiety.
malgana pisze:
10 kwietnia 2018, 20:06 - wt
Już kilka razy przeczytałam tu, że każdy ma prawo do własnego zdania, oceny, włączenia się do dyskusji, tylko odnoszę wrażenie, że nasza niczego nie wnosi.
No i właśnie każdy kto chce się wypowiada. Ty również. Dla mnie ta dyskusja wnosi to, że poznałem w tym zakresie zdanie kilku osób z forum. Czyli lepiej je poznałem.

kymen
Site Admin
Posty: 1356
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 10:25 - wt

Re: Serdeczne dzień dobry

Postautor: kymen » 11 kwietnia 2018, 06:09 - śr

Na forum panuje ogólna zasada równouprawnienia płci. Niczyje poglądy nie są preferowane lub dyskryminowane tylko ze względu na płeć autora. Uczestnicy forum mogą mieć inne poglądy w tej sprawie i wyróżniać jedną z płci. Bez względu na to, której płci to dotyczy i czym jest uzasadnione, nie skutkuje to preferowaniem takiego poglądu, i zmianą zasady ogólnej. Równouprawnienie oznacza, że każdy może głosić dowolny pogląd, ale nikt nie musi się z nim zgadzać i może przedstawiać własne odmienne zdanie w tej kwestii. Wyjątek stanowią poglądy, których propagowania zabrania polskie prawo.
Zasada ogólna o której mowa wynika z przekonań autorów forum, jak i z konstytucji RP Art. 33. 1. Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym.

Prowadzona tu dyskusja o cechach charakterystycznych dla kobiet nie dyskryminuje żadnej z płci i jest zgoda z zasadą do prawa prezentowania własnych poglądów, nawet jeśli są one niepopularne lub kontrowersyjne.

saam
sub Miliarion
Posty: 908
Rejestracja: 27 lutego 2018, 11:59 - wt

Re: Serdeczne dzień dobry

Postautor: saam » 11 kwietnia 2018, 23:38 - śr

Pewnie moje oświadczenie (nie mylić z oświadczynami) nie bedzie kontrowersyjne ale chcę wyraźnie zaznaczyć że preferuję tylko jedną płeć i jest to płeć piękna. Dlategoż zawsze puszczam przodem i ustępuję miejsca, kłaniam się nisko i podziwiam. Wykorzystywać nie potrafię. Proszę mi o tym przypomnieć gdybym robił coś nie tak.
A tak w ogóle to o czym tutaj dyskutujecie ??? 😎

kymen
Site Admin
Posty: 1356
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 10:25 - wt

Re: Serdeczne dzień dobry

Postautor: kymen » 13 kwietnia 2018, 14:54 - pt

saam pisze:
11 kwietnia 2018, 23:38 - śr
A tak w ogóle to o czym tutaj dyskutujecie ???
Rozmawiamy o różnych zachowaniach ludzi. A przy okazji pojawił się problem natury ogólnej forum. Wydaje się on oczywisty, ale pojawił się kilka razy wcześniej w pretensjach osób, a dziś w pewnym niezrozumieniu. Prezentując poglądy nie możemy zakładać, że wszystkim przypadną do gustu. Nie jest to jednak powód, by ich nie przedstawiać. Warto też podkreślić, że na ffl jest pełen pluralizm poglądów i zachowań. Twoja szarmanckość, Saam wobec kobiet nie jest normą dla osób, które tego nie lubią, czy to panów, czy kobiet. Wiele osób woli dzisiaj kumplowskie kontakty, „bez puszczania kobiet pierwszych w drzwiach”, pomijające płeć. Pewnie to efekt długotrwałej walki kobiet o równouprawnienie. Zbyt usłużne zachowanie odbierają za niepoważne ich traktowanie, a mężczyźni uważają, że są do takich zachowań zmuszani. Jest to informacja raczej dla nowych osób, żeby wiedziały, że na ffl nie tworzymy towarzystwa wzajemnej adoracji. Każdy w ramach przyzwoitości może postępować i dyskutować w sobie przynależny sposób. Ta swoboda postępowania i dyskutowania, bez obrażania innych, jest podstawową cechą tego forum. Jedną z emanacji tego podejścia na forum, jest twój styl zachowania wobec kobiet.

lulu
sub Miliarion
Posty: 888
Rejestracja: 13 lutego 2018, 14:12 - wt

Re: Serdeczne dzień dobry

Postautor: lulu » 13 kwietnia 2018, 15:36 - pt

saam pisze:
11 kwietnia 2018, 23:38 - śr
preferuję tylko jedną płeć i jest to płeć piękna. Drlategoż zawsze puszczam przodem i ustępuję miejsca, kłaniam się nisko i podziwiam.
I nie zmieniaj się Saaam😊

malgana
sub Miliarion
Posty: 801
Rejestracja: 28 marca 2018, 18:34 - śr

Re: Serdeczne dzień dobry

Postautor: malgana » 13 kwietnia 2018, 18:16 - pt

Stara kindersztuba jest urocza :) Mam to szczęście przebywać pośród szarmanckich panów u których widzę radość w oczach, gdy pozwalam traktować się jak królewna :) Nie, nie, to nie tak, że mam jakieś pretensje i wymagam takiego traktowania, zupełnie nie! Ale nie mam serca ścigać się przy otwieraniu drzwi, wyrywać im krzesło, które odsuwają dla mnie czy płaszcz, który mi pomagają włożyć. Myślę, że takie zachowanie dowartościowuje także tych panów jako mężczyzn, że pozwala się im być właśnie tym mężczyzną. Mnie zresztą też :)
Inna sprawa, że panowie Ci mają swoje lata i tak po prostu zostali wychowani - stara przedwojenno-wojenna szkoła :)
Saam jest pewnie dużo młodszy niż panowie o których piszę dlatego jest bardzo cenny dla nas, kobiet :)
Za lulu wołam: nie zmieniaj się Saam! :D
Kymenku - nie wiem, czy piszesz o mnie, ale jeśli tak, to nastąpiło chyba nieporozumienie: absolutnie nie mam do nikogo żadnych pretensji a jeśli ktoś tak odebrał moje słowa to przepraszam. Zgadzam się, że każdy ma prawo do własnego zdania i nie w głowie mi n.p. obrażać się za to czy na siłę przekonywać do swojego :) Miło jest, gdy jest miło ale TWA to przesłodzony i nienaturalny twór :)

kymen
Site Admin
Posty: 1356
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 10:25 - wt

Re: Serdeczne dzień dobry

Postautor: kymen » 13 kwietnia 2018, 18:44 - pt

lulu pisze:
13 kwietnia 2018, 15:36 - pt
I nie zmieniaj się Saaam😊
Moje wcześniejsze słowa nie były po to by Saam się zmienił. Były adresowane do nowych osób. Intencją forum jest to by każdy zachowywał się tak jak chce. (Oczywiście nie mówimy o chamstwie). A sens i piękno jest w różnorodności, i swobodzie wyboru zachowania. Nie wiem skąd powracające przekonanie, że chcemy coś komuś coś narzucać jak wszędzie podkreślamy zupełnie inne nasze podejście. A nasze, jakieś poglądy w danej sprawie są naszymi poglądami takimi samymi jak każdej innej osoby na forum. My nie mamy intencji kogokolwiek sobie podporządkowywać, a dbamy tylko oto by takiego zamiaru nie miała jakaś osoba na forum. Chcemy by nowe osoby wiedziały, że ich wolność na forum ograniczona jest przyzwoitości zachowania, prawem polskim i wolnością drugiej osoby. Twoje obawy Lulu są nieuzasadnione. Chcemy tylko, by ktoś nie pomyślał, że na forum jest wymóg bardzo uprzejmego zachowania.

Malgano właśnie o to chodzi, by nowe osoby nie pomyślały, że na forum obowiązuje TWA. Tu się nie odbywa żaden "sąd" na Saamem. Zapominacie trochę o tym, że te i czasem inne słowa są pisane nie tylko do obecnych osób na forum ale tych zewnętrznych. A o Saama nie ma po co się martwić, bo wiadomo, że się nie zmieni.

malgana
sub Miliarion
Posty: 801
Rejestracja: 28 marca 2018, 18:34 - śr

Re: Serdeczne dzień dobry

Postautor: malgana » 13 kwietnia 2018, 18:55 - pt

I to jest właśnie piękne :)
Jestem od niedawna, ale póki co nie zauważyłam u nikogo odrażającego zachowania, narzucania swojego zdania, obrażalstwa. Niektórzy forumowicze sprawiają wrażenie trochę zwariowanych (ale to jest urocze) i przede wszystkim dojrzałych. Nawet jeśli czyjeś zdanie jest inne od mojego, to miło się czyta, każdy stara się nie urazić innych. Może czasem się to nie udać, bo trudno bez widoku twarzy, słyszenia intonacji głosu zrozumieć czasami intencje wypowiadającego się, ale.... generalnie widzę tu ludzi tolerancyjnych i taktownych :)

lulu
sub Miliarion
Posty: 888
Rejestracja: 13 lutego 2018, 14:12 - wt

Re: Serdeczne dzień dobry

Postautor: lulu » 13 kwietnia 2018, 20:04 - pt

kymen pisze:
13 kwietnia 2018, 18:44 - pt
Twoje obawy Lulu są nieuzasadnione
A jakie ja mam obawy?

Iryd
Moderator Globalny
Posty: 1018
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 11:46 - wt

Re: Serdeczne dzień dobry

Postautor: Iryd » 27 maja 2018, 21:08 - ndz

Witaj Malgano, nie wiedziałem czy mój email doszedł. Pytanie o przyczynę absencji była po części kurtuazyjne. Każdy pisze na forum kiedy chce i nie musi sie tłumaczyć z niczego, dlatego mi nie musisz się usprawiedliwiać. Piszę tu, bo filtrownię zostawiliśmy Samowi jako jego wieloletni eksperyment. Temat samotności tam poruszany przypomniała o jednym z powodów powstania tego forum. Właśnie chyba trzeba o tym napisać. Twój głos jako osoby spotykającej się z tym zjawiskiem może być interesujący.

PS Bez znaczenia jest kto wysłał emai z przypomnieniem, że nie zapominamy o tobie.

malgana
sub Miliarion
Posty: 801
Rejestracja: 28 marca 2018, 18:34 - śr

Re: Serdeczne dzień dobry

Postautor: malgana » 27 maja 2018, 22:32 - ndz

Czy ktoś może mi wyjaśnić (albo wskazać miejsce, gdzie się dowiem) co oznaczają określenia pod naszymi nickami, np: miliarion, centurion z przedrostkami i bez? Domyślam się, że chodzi o ilość wpisów? Ale dokładniej?

Iryd
Moderator Globalny
Posty: 1018
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 11:46 - wt

Re: Serdeczne dzień dobry

Postautor: Iryd » 27 maja 2018, 22:39 - ndz

Dobrze się domyślasz. Zależą wyłącznie od ilości postów. Powtarzają się z przedrostkami połowa, prawie, ponad, podwojenie. potrojenie. Oczywiście to takie wariacje na temat liczb nie tylko zaczerpnięte z łaciny.

Twoje sub Centurion, oznacza prawie setnik, powyżej 70 postów.

malgana
sub Miliarion
Posty: 801
Rejestracja: 28 marca 2018, 18:34 - śr

Re: Serdeczne dzień dobry

Postautor: malgana » 27 maja 2018, 22:45 - ndz

Dziękuję :) Domyślałam się nawet, że liźnięte z łaciny. Ciekawe te nazwy, byłam/jestem na forach, co prawda tematycznych, ale nie spotkałam się z żadnymi tego typu określeniami. Miły pomysł :)

Iryd
Moderator Globalny
Posty: 1018
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 11:46 - wt

Re: Serdeczne dzień dobry

Postautor: Iryd » 27 maja 2018, 23:04 - ndz

Widzisz Malgano spotkałem się z sytuacją, że na forum ktoś kto napisał 8 tys. postów jest banowany nawet nie można przeczytać za co. Ja rozmawiałem z tymi ludźmi i postanowiliśmy, my założyciele forum, że u nas tak być nie może. Choć wszystkich traktujemy jednakowo to osoby, które przyczyniły się do rozwoju forum powinny mieć trochę szersze prawa. Nie może być tak, że mimo tysięcy napisanych postów, jeden czy dwa posty decydują o przekreśleniu człowieka. Każdy może mieć słabszy dzień. Dlatego te stopnie, choć są zabawą, mają pewne znaczenie. Tak jak zabawa w aktywność na forum.

malgana
sub Miliarion
Posty: 801
Rejestracja: 28 marca 2018, 18:34 - śr

Re: Serdeczne dzień dobry

Postautor: malgana » 27 maja 2018, 23:29 - ndz

Rozumiem i w pełni się z tym zgadzam bo to słuszne :)

kymen
Site Admin
Posty: 1356
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 10:25 - wt

Re: Serdeczne dzień dobry

Postautor: kymen » 30 maja 2018, 13:20 - śr

Napisz jak się skończyła dla ciebie dzisiejsza ważna sprawa?

majcik044
medium Miliarion
Posty: 696
Rejestracja: 21 lutego 2018, 17:36 - śr

Re: Serdeczne dzień dobry

Postautor: majcik044 » 30 maja 2018, 15:52 - śr

Właśnie, czy nasza dobra energia pomogła ci choć trochę?

malgana
sub Miliarion
Posty: 801
Rejestracja: 28 marca 2018, 18:34 - śr

Re: Serdeczne dzień dobry

Postautor: malgana » 30 maja 2018, 18:07 - śr

Jestem i jestem zadowolona. Nikt tu się nie uzewnętrznia z prywatnymi sprawami, zatem i ja je zachowam dla siebie, ale podzielę się informacją, że moja bardzo ważna/życiowa sprawa zakończyła się tak jak tego oczekiwałam, tak jak powinna. Dziękuję wszystkim, którzy choć przez chwilkę o mnie pomyśleli :D

majcik044
medium Miliarion
Posty: 696
Rejestracja: 21 lutego 2018, 17:36 - śr

Re: Serdeczne dzień dobry

Postautor: majcik044 » 30 maja 2018, 18:09 - śr

Super!!! Bardzo się cieszę i gratuluję 😘

kymen
Site Admin
Posty: 1356
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 10:25 - wt

Re: Serdeczne dzień dobry

Postautor: kymen » 30 maja 2018, 18:30 - śr

Chyba wszyscy się cieszymy. Uzewnętrznianie spraw nie jest tu zakazane. Każdy sam to sobie określa. O czy pisze, o czy nie. Najważniejsze, że ty jesteś z wyniku zadowolona. A czy trzeba w życiu wszystko wiedzieć ...

malgana
sub Miliarion
Posty: 801
Rejestracja: 28 marca 2018, 18:34 - śr

Re: Serdeczne dzień dobry

Postautor: malgana » 30 maja 2018, 18:31 - śr

Dziękuję Majeczko :*


meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość