Zamknięcie czasowe filtrowni

Informacje, komunikaty, życzenia ogólne , bieżące sprawy.
Regulamin forum
Informacje, komunikaty, życzenia ogólne, bieżące sprawy.
Awatar użytkownika
kymen
Site Admin

Zamknięcie czasowe filtrowni

Postautor: kymen » 10 lipca 2018, 05:39 - wt

Ponieważ Sam oświadczył, że wszelka administracja forum jest dla niego przeszkodą postanowiliśmy uwolnić go z tej niedogodności. Prosimy tu zamieszczać opinię na ten temat. Z naszej strony gotowi jesteśmy do ich rozważenia i dyskusji w tej sprawie. Zdajemy sobie również sprawę, że dla części osób Sam mógł być jedynym powodem obecności na forum.

Awatar użytkownika
Chelia
medium Miliarion

Re: Zamknięcie czasowe filtrowni

Postautor: Chelia » 10 lipca 2018, 10:02 - wt

Dzień dobry:)
Żarty jakieś robicie? Jestem obiektywna ale tu panuje chyba większa cenzura niż ta przed którą ostrzegała Okama!. Przecież ewidentnie Saam był krytykowany mimo, że nic wulgarnego ani powodującego zamęt nie pisał. Przykro, że ponoć grono pedagogiczne tak traktuje ludzi:( Przecież nie jesteśmy dziećmi i możemy chyba głośno wyrazić swoje zarówno niezadowolenie jak i zadowolenie. Kurcze, może teraz zauważycie swoje błędy bo inaczej to naprawdę te forum nie ma przyszłości. O co tu chodzi?????

Awatar użytkownika
Anna
alterum Centurion

Postautor: Anna » 10 lipca 2018, 11:52 - wt

Chelio, o co chodzi z moim zawodem? Nie lubię u saama jego stałe pojawiających się podtekstów seksualnych. Często jest to wynikiem jakichś frustracji. Po prostu jako kobieta czuje się z tym niesmacznie, tym bardziej, że człowiek żonaty Mimo to nie ingerujemy w to co pisze na filtrowni, a on od początku ośmiesza nasze pomysły, choć nigdy nie wycieraliśmy sobie nim gęby, on nieraz to robił na forum. Każdy temat sprowadzony jest do erotyki. Forum nie jest miejscem polowania sama na samiczki. A ja nie chcę się dorobić opinii u Zuzanny, że latam za samem jak szmata. Jego uprzejmość jest fałszywa. Saam nie przyciąga nowych osób, jego poczucie humoru jest nudne i monotonne. A piateczek, piatuniunio...widocznie coś w pracy nie tak. Jego polor razi widocznie nie tylko na forum. A kwiatki, jabłuszka itd to dziecinne nie szarmanckie. Nie zasługujemy chyba na dziecinne traktowanie, bo my też tak nikogo nie traktujemy. Widać, że saam chce dominować na forum, tylko co ma do zaoferowania? Zachowuje się tak jakby forum powstało tylko dla niego. Odzywa się jego narcystyczna natura. Nie raz już pisaliśmy, nie jest i nie będzie tak, że forum jest podporzadkowane widzimisię jednej osoby.

Awatar użytkownika
Chelia
medium Miliarion

Postautor: Chelia » 10 lipca 2018, 13:00 - wt

Dziękuję Aniu za wyjaśnienie. Znam Saama od lat i jego podteksty odbieram jak formę poczucia humoru. Ludzie mają różne poczucia humoru i pewnie fakt, że mało osób tu pisze spowodował skupienie uwagi na najaktywniejszym. Po co w takim razie działy Luźne Pogaduchy czy o obrażalskich? Co jeszcze mogę napisać? może, że też pewnie mam trochę narcystyczną naturę:D ale czy to naprawdę takie godne nagany gdy ktoś chce się wyróżniać? Bez wyróżniających się też będzie nudno;) szczerze trzeba sobie przyznać, że nie tylko Saam ale nikt nie przyciągnął tu nikogo. No nie, Saam przyciągnął mnie:D Być może to kwestia osób z różnymi od siebie zdaniami bo jakoś trudno zauważyć gorące tematy. Wygląda, że jeśli ktoś pisze to tylko z sympatii by forum zupełnie nie umarło. Oj, smuteczek mnie ogarnął:(

Awatar użytkownika
Szedar
alterum Centurion

Postautor: Szedar » 10 lipca 2018, 14:23 - wt

Rozumiem ze nie każdemu musi podobać się filtrownia i nie każdy musi lubić Saama ale żeby od razu ją blokować? Przecież nie tylko On tam pisze.Są osoby którym taka forma pisania odpowiada, więc dlaczego mają to zmieniać jeżeli sprawia im to przyjemność.

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 10 lipca 2018, 15:27 - wt

Właściwie to nie wiem co napisać. Nie rozumiem o co wam chodzi, co złego było w naszym pisaniu, kim jest Zuzanna której zdanie jest dla Ani tak ważne, jak można zarzucać nieszczerość komuś kogo się właściwie nie zna.
Nie wiem, może jestem za głupia na to forum, może tu trzeba być tylko poważnym. W życiu poważnym, w domu poważnym, na forum poważnym- dla mnie za dużo.
Dziękuję tym, z którym wymieniłam swoje myśli i żegnam się. Ciekawość zwycięży i na pewno będę tu wpadać ale pisać już nie chcę.

Awatar użytkownika
kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 10 lipca 2018, 16:41 - wt

Za wcześnie by w pełni komentować sutuację. Wystarczy przeczytać ostatnie słowa Sama, że administracja ma się nim nie zajmować, to się nim nie zajmujemy.
Lulu nikomu nie przeszkadzało wasze pisanie z wyjątkiem Sama, któremu przeszkadzało całe forum z wyjątkiem filtrowni.
Szedar w filtrowni nie tylko pisał Sam ale on traktował ją jak własny folwark. Nie umiał uszanować nawet tego że daliśmy mu w niej wolną rękę.
Sam możesz oszukiwać dziewczyny, ale starego wróbla nie weźmiesz na plewy.

Awatar użytkownika
kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 11 lipca 2018, 13:09 - śr

Przeceniasz Sam swoją inteligencję
przypuszczając, że nie widzimy twoich złośliwości pod adresem forum i nas.
Uważasz, że powinniśmy cię wspierać, ale w czym? W rozbudowie twojego narcyzmu, w udawaniu szarmanckiego dla przykrycia przedmiotowego traktowania kobiet. Udawaniu zainteresowania sprawami innych osób, czy lekceważeniu zasad panujących na forum, czy może w skłanianiu kobiet na forum do intymnych wyznań erotycznych. Myślę jednak, że w tym zakresie każdy człowiek liczyłby tylko na siebie, a nie na pomoc administracji. Rozumiemy i rozumieliśmy od początku, że forum jest dla ciebie miejscem budowania własnego poczucia wartości za wiadome tobie niepowodzenia w życiu zawodowym i prywatnym, ale nie może to się odbywać kosztem innych. Dlatego błędny był twój obraz, że traktujemy cię gorzej.
Otrzymałeś wiele sygnałów żebyś nie rzucał się na to czego nie rozumiesz. Nie wymagamy od nikogo, by nas rozumiał. Ale wymagamy, by rozumiał zasadę, że forum nie jest dla jednej osoby. Każdy może w nim tworzyć własne miejsce i nie jest ono lepsze lub gorsze od innych. Tak jak nie ma tu lepszych i gorszych, są tylko bardziej lub mniej aktywni.
I to się nie zmieni. Forum jest dla każdego komu jest w czymś potrzebne, jeśli nie jest to kosztem innych.
Filtrownia jest twoim dzieckiem. Szanujemy to, dlatego razem z tobą została na tydzień zamknięta. Po tym czasie zostanie odblokowana. Czy ty i inni będą chcieli w niej pisać? Nie od nas to zależy. Ten czas to czas na przemyślenie zasady egalitaryzmu na forum. Bezwzględnej równości praw i poglądów wszystkich osób. Ich niezależne, ale wzajemne współistnienie. To czas, by każdy mógł się zastanowić czy forum jest mu do czegoś potrzebne. Filtrownia nie jest, ani gorszym, ani lepszym działem od innych, choć może być popularniejszym.
Niektóre nasze posty pisane są do szerszego ogółu, z stąd mylne wrażenie, że są tylko do osób z poza forum.
My mamy komu pomagać w realu. Forum nie jest jedyną, ani nawet najważniejszą formą ńaszej aktywności.
Dlatego dla nas nic sie nie stalo, to normalne w kontaktach z ludźmi. Nie oczekujemy ani powitan, ani pożegnań. Każdy kto bedzie chciał może tu pisać, a komu się to nie podoba przestanie pisać. Forum jest jak park z ławeczkami. Kazdy kto chce może sobie na nich usiąść i z kim chce rozmawiać na dowolny temat. My dbamy o czystość i porządek w parku, ale nie narzucamy rozmówców ani tematów, co najwyżej żeby ludzie się szanowali. Ale park istnieje niezależnie czy ktoś w nim jest i rozmawia, czy nie ma w nim nikogo. Samo istnienie stanowi jego sens, a ludzie to jego wzbogacenie i dodatkowa wartość.
Szanowanie ludzi to nie to samo, co zgadzanie się z ich poglądami, ocenami świata i innych ludzi. Wszystkie poglądy w KULTURALNEJ formie można krytykować.

nina
Dekurion

Postautor: nina » 12 lipca 2018, 07:22 - czw

Kymen, zablokowany jest tylko temat filtrowanie czy wszyscy co pisali tam? To znaczy nikt tak nie może pisać? Dziwne że nikt się nie pokazuje.

Awatar użytkownika
Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 12 lipca 2018, 11:48 - czw

• Sam został czasowo zawieszony z powodu obraźliwego sformułowania"wycieranie sobie gęby Samem". Każdy, kto zostanie obraźliwie potraktowany może to zgłosić do administracji. Działania zostaną podjęte tylko po zgłoszeniu tego faktu przez zainteresowanego.
  • Sprawa erotyki na forum została wyjaśniona wcześniej. Jest od tego specjalny dział. Dopuszczone jest również takie zachowanie w luźnych pogaduchach. Opinia Ani jest jej opinią, a nie administracji. Zachowania mężczyzn, które można nazwać "fircyk w zalotach" u jednych kobiet wywołują zachwyt, u innych budzą wręcz wstręt.
  • Niechęć administracji do pisania na forum z poczuciem humoru to jeden z mitów Sama. Proszę wskazać post, gdzie administracja tego zabrania. Każdy ma różne poczucie humoru, mnie nie musi śmieszyć święto przypalonej parówki. Trudno, żeby ktoś ode mnie wymagał pisania w tym temacie.
  • Nie jest łamaniem zasad forum gdyby wszyscy zwolennicy Sama pisali tylko i wyłącznie w filtrowni. Każdy pisze tam, gdzie chce.
  • Pretensje Sama umieszczone w dziale "literatura" są niewłaściwym działaniem na forum. Jest od tego dział"agresja", w którym możemy wyrazić swoje negatywne emocje. Ewentualnie dział o forum, jeśli sprawa dotyczy funkcjonowania forum lub administracji.
  • Nikt poza Samem nie został zablokowany.
    Cisza na forum, o której wspomina Nina może wynikać z faktu, że bez Sama nikt nie ma nic do napisania, lub z solidarności z Samem. O prawdziwą przyczynę milczenia musisz Nina ich zapytać.
  • Nieporozumieniem jest odpisywanie na moje lub Kymena posty z sympatii dla forum, o czym wspomina Chelia. Nie ma sensu odpisywać na coś, co kogoś nie interesuje. Chodzi o posty, które piszemy jako zwykli użytkownicy. Mamy swoje poglądy, zainteresowania, szukamy osób o podobnych zainteresowaniach.
  • Wyraźnie daje się zauważyć, że nie odróżniacie kiedy piszemy jako uczestnicy, a kiedy jako administracja. Dlatego dla odróżnienia posty pisane jako administracja będziemy pisać na czerwono.
  • Administracja kieruje się zasadą "co, a nie kto". Wszyscy traktowani są według swojego postępowania, a nie kogo one dotyczą. Jeśli ktoś uważa, że został nieobiektywnie potraktowany, proszę o wskazanie niezgodności naszego potraktowania z wcześniej wyjaśnianymi zasadami funkcjonowania forum. W tym przypadku Chelia pisze o atakowaniu nas przez Sama. Proszę wskazać gdzie to miało miejsce. Bo to, że nie wyrażamy zachwytu jest naszą opinią a nie atakowaniem Sama. Żaden post Sama nie trafił do działu "posty warte przeczytania" nie dlatego, że pisał je Sam ale nie było jego postu, który tam by się nadawał.

nina
Dekurion

Postautor: nina » 12 lipca 2018, 13:29 - czw

To znaczy że Sam nie może pisać? Dziwiłam się że w takiej sytuacji milczy. Hmm, to powiedzcie mi jakie to uczucie gdy zaknebluje się komuś usta i obrzuca go błotem? Tym bardziej że na oczach innych. Nie wydaje mi się to w porządku. Wasze argumenty nie są mocne, większość nie pokrywa się z tym co wiedziałam. Ale nie byłam od początku. Może jeszcze poczytam.
Pretekst też słaby. "Wycierać sobie gębę" to znaczy obmawiać kogoś za plecami. Co w tym obraźliwego? To że na literaturze się pojawiło takie określenie to grzech? A przecież w tym samym miejscu Iryd próbował ośmieszać Sama a pośrednio innych piszacych na jego topiku. To mniejszy kaliber czy są równi i równiejsi?

nina
Dekurion

Postautor: nina » 12 lipca 2018, 13:57 - czw

Może nie powinnam się mieszać ale przeanalizowałam wypowiedź Sama, tą "niedozwoloną". Chcę pomóc rozładować napięcie jakie się tu zrobiło. Sam nie napisał jak twierdzi Kymen że jest mu niepotrzebna administracja. Wyraził swoją opinię na temat zabierania głosu przez administrację porównując z zasadami na innym forum. A jeśli uważacie że to nie to miejsce to Kymen potrafi przenosić. Poza tym w takim przypadku kasuje się jeden post a nie człowieka.

Awatar użytkownika
Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 12 lipca 2018, 17:20 - czw

Rozumiem Nina, że według ciebie gdybyśmy napisali "Sam, nie wycieraj sobie gęby nami i forum" to byłoby w porządku. W takim razie zapraszam do poczytania kobiecego forum "kafeteria", tam administracja dopuszcza wszelkie wypowiedzi. Na innym kobiecym forum Sam już dawno zostałby zbanowany dożywotnio za krytykowanie forum. Jeśli jesteś tak dociekliwa, poszukaj postów, gdzie napisaliśmy, że filtrownia i Sam są gorsi od innych. Na forum nie ma równych i równiejszych, nie jest nim również Sam. Administracja zawsze ostro działa jeśli ktoś uważa, że jest panem forum. Sam nie jest pierwszym przypadkiem. Został zawieszony czasowo, a nie dożywotnio, bo w przeciwieństwie do tamtych osób jego zachowanie nie jest karygodne, wymaga tylko trochę refleksji z jego strony. Sam po okresie zawieszenia sam zdecyduje czy powróci mądrzejszy o doświadczenie czy tylko by obrażać forum i pracować na bana dłuższego. Na forum jest dział "O forum" na którym można dyskutować o samym forum. Każdy może w nim zabrać głos, również i Sam. Po to został stworzony.
Ludziom bardzo trudno się dostosować do prostej zasady, że na forum nie jesteś sam. Wszędzie zwycięża zasada "brawo ja", tak jak ktoś myśli jest dobrze, a reszta ma się dostosować. Tak się nie da żyć i to forum nie będzie tak funkcjonować. Kto tego nie rozumie może po prostu odejść z forum np do "kafeterii", gdzie można napisać wszystko.

nina
Dekurion

Postautor: nina » 12 lipca 2018, 19:24 - czw

Jeszcze wczoraj byłam Ninka.
O jakim pan - owaniu Iryd ty piszesz? Tym sposobem to nawet możesz wytłumaczyć że Ziemia jest płaska. Przecież Sam pisał tylko na filtrowni, bynajmniej ostatnio. A wy ciągle podawaliście jego i filtrowanie jako zły przykład. Spójrz wyżej jak zapomniało ci się. Przykładów nie będę przytaczać komuś kto nie widzi belki w oku swoim. Poza tym spójrz na frekwencję i wyciągnij wnioski.
Nikt nie krytykował forum. Wiele osób zgłaszało uwagi i propozycje. Myślę że w dobrej wierze.
Takie stawianie do kąta nie może być dobrze odebrane. Jak Ty byś zareagował gdyby Kymen za jakąś bzdurę zamknął Ciebie w drewutni na kilka dni?
Skoro tak odsyłasz na Kafeterię to z ciekawości będę zagladała. Prawdę mówiąc już od dawna tam zaglądam. Zbieram wiedzę.

Awatar użytkownika
Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 12 lipca 2018, 22:28 - czw

Rozumiem, że poziom kafeterii ci odpowiada, nam nie. Sam pewnie odejdzie na inne forum. Kto chce może odejść z nim. Sam nie przyciągnął nikogo, choć uważał, że pójdzie za nim pół kafeterii. Co najwyżej zraził swoją filtrownię. Tylko my wiemy ile wysiłku trzeba włożyć, by przyciągnąć osoby. Nasze forum, również filtrownia nie skłoniła ich do pozostania. Nie widzimy żadnego powodu, żeby Sam miał nas obrażać. Łatwo jest wszelkie winy przypisywać administracji, a zasługi sobie. Twoje posty wydają mi się nieobiektywne.
PS. Słowo "Nina, Ninka"traktuję wymiennie, nie określają stanu emocji do kogoś. Żaden mój post ani Kymena nie był pisany pod wpływem gniewu lub złości. Najwyżej szkoda, że bajdurałkę o zamku potraktowałaś jak lekceważenie twojego tematu. Ludzie mają chyba dosyć poważnych tekstów, łatwiej im się czyta zabawne. Poważne teksty czyta się w poważnych mediach. FFL jest głównie dla zabawy. To właśnie Sam wprowadził na forum element rywalizacji o kobiety, walki o popularność, przypodobania się za wszelką cenę. Rzeczy, które były i są nam zupełnie obce. Nie wiem czy się doczytałaś, że ffl to nie tylko forum fajnych ludzi, ale również fantazja, fascynacja, lekkość. Pisaliśmy nieraz o potrzebie tej lekkości, ale do nikogo to nie dociera. Nie wiedziałem, że dla ciebie ma takie znaczenie Nina czy Ninka.
PPS. Widzę Ninka, że w pouczaniu nas błyskawicznie starasz się przeskoczyć Sama. Najpierw warto poczytać wcześniejsze wypowiedzi zanim się zajmie tak radykalne stanowisko.

Awatar użytkownika
Chelia
medium Miliarion

Postautor: Chelia » 13 lipca 2018, 10:44 - pt

Cześć!
Dawno a może nawet nigdy nie uczestniczyłam w miejscu gdzie jest tyle pokrętności i braku tolerancji:D zdaniem Iryda niby to ma być forum do zabawy ale pod żadnym pozorem nie można mieć innego poczucia humoru niż administracja. To jakiś absurd. Nadal nie mogę uwierzyć, że to wszystko co ma tu miejsce się dzieje naprawdę.
Jeszcze dużo wody upłynie zanim zaczniecie rozumieć ludzi. Innych niż Wy co wcale nie znaczy, że Wam wrogich.
Nie potrzebuję przeprosin(widzę, że już niektóre dzisiejsze kalumnie zostały usunięte i słusznie)
Powodzenia życzę mimo wszystko:)
Pozdrawiam Ninę:) i dziękuję bo okazuje się, że jednak postronni obserwatorzy widzą to czego nie widzą u siebie właściciele forum. Jakaś mania wielkości ich ogarnęła ? czy co?:D

Awatar użytkownika
Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 13 lipca 2018, 11:24 - pt

Myśl tak dalej Chelio. Werifikacji nas dokonali ludzie w realu, a nie narcystyczny Sam ze swim TWA, forum dla tych osób zostało zamknięte.

Awatar użytkownika
Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 13 lipca 2018, 14:54 - pt

Forum zamknięte

Awatar użytkownika
kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 15 lipca 2018, 04:57 - ndz

Filtrownia została odblokowana i funkcjonuje na ogólnych, nowych zasadach.

Awatar użytkownika
Szedar
alterum Centurion

Postautor: Szedar » 17 lipca 2018, 09:40 - wt

Zdaje się że przepłoszyliście tę garstkę piszących która tu była.Teraz cicho się zrobiło.

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół