Problemy rodziców z dziećmi

Mam problem z sobą, w pracy, w rodzinie. Prosimy o zachowanie taktu.
Regulamin forum
Osoby tu piszące przedstawiają swoje życiowe kłopoty. Prosimy o zachowanie taktu w rozmowie z nimi. Mamy im służyć wparciem, a nie przysparzać dodatkowych stresów.
Anna
sub Miliarion

Problemy rodziców z dziećmi

Postautor: Anna » 22 czerwca 2018, 20:40 - pt

Dzisiaj jest koniec roku szkolnego.
To zawsze dzień szczególny dla dzieci i ich rodziców. Skłania do refleksji nad mijającym czasem, ale nie tylko. Przychodzą też dawniejsi uczniowie i ich rodzice aby powspominać, porozmawiać, podzielić się ważnymi sprawami, przemyśleniami, życzyć miłych wakacji. Taki spontaniczny kontakt z serca płynący jest ważny i potrzebny. Na pewno jest miło, gdy ma się w szkole życzliwą osobę, z którą można zwyczajnie pogadać. Dziś po raz kolejny serdeczności, podziękowania, a przy okazji prośba mamy w imieniu swoim i męża o prywatną rozmowę dotyczącą problemów małżeńskich i rodzinnych. Wzruszyła mnie atmosfera zaufania między nami. Pewne wskazówki, rady czy własny punkt widzenia przekazałam im z własnego doświadczenia z ludźmi. Dostali sporą porcję życzliwości, wsparcia, nadziei i zachęty do pewnych działań niezbędnych dla utrzymania dobrych relacji w rodzinie. Oczywiście pośrednio dotyczyło to ich dzieci, które przez konflikty rodziców stały się nerwowe i lękliwe. Na pewno jeśli wyjaśnią swoje sprawy, maluchy bardzo zyskają. Może z czasem sytuacja zmieni się na korzyść. Oboje wyrazili chęć utrzymywania ze mną kontaktów. Byłam bardzo poruszona, to niezwykłe uczucie, kiedy pomaga się innym ludziom a oni to przyjmują. Najbardziej chwytają za serce dzieci i ich spontaniczne reakcje. Dla takich chwil warto żyć.

malgana
sub Miliarion

Re: Problemy rodziców z dziećmi

Postautor: malgana » 23 czerwca 2018, 09:38 - sob

Jesteś Aniu pedagogiem? Ciężki kawałek chleba - podziwiam. Zwłaszcza, że chyba masz do czynienia z młodszymi dziećmi?
Ja mam dawno za sobą czasy szkolne moich pociech ale n.p. moja córka (30l) nadal utrzymuje kontakt z anglistką ze swojego liceum, czasami spotykają się na kawie lub w parku (mieszkamy w jednej dzielnicy) To była dziewczyna, która przyszła do liceum mojej córki zaraz po studiach ale potrafiła i nauczyć i utrzymać w ryzach młodzież nie tracąc przy tym ich sympatii i szacunku. Z Basi opowiadań kojarzyła mi się z Louanne Johnson z "Młodych gniewnych" :D
Cieszę się z wakacji bo na ulicach luźniej :D Do października. Potem znowu korki.

Abenita
tribus Centurion

Postautor: Abenita » 23 czerwca 2018, 17:32 - sob

Aniu, ladnie o tym piszesz. Wcale nie tak czesto spotkac mozna pedagoga, ktory z sercem podchodzi do swych wychowankow, i znajduje czas, a przede wszystkim checi, by utworzyc jakas więz ze swoimi podopiecznymi, i interesowac sie ich zyciem. Jednoczesnie, to chyba duzy plus (niewymierny, - zwlaszcza finansowo) takiego zawodu, miec mozliwosc pomagac komus w trudniejszych chwilach, - choc zdaje sobie sprawe, ze z drugiej strony moze to byc rowniez obciązające. Ja sama bardzo dobrze pamietam moją pierwsza panią z przedszkola, i byla dla mnie kims waznym, - ale juz moje dziewczynki, trafiajac na mlode, niedoswiadczone (powiedzialabym - z doskoku, z przypadku) wychowawczynie, nie mialy juz takiego szczescia, wiec roznie to bywa.

Dla mnie koniec roku szkolnego, czy tez poczatek wakacji, zawsze jest jakims przelomowym momentem (ale moze dlatego, ze mam duze potrzeby analizowania, podsumowywania, porzadkowania ;)), zazwyczaj robie jakies podsumowania albo plany tudziez postanowienia ;) na lata nastepne, - tego roku jestem tez jakos bardziej zmeczona niz zwykle, nie wiem, w sumie, dlaczego. Ciesze sie z wakacji, troche zwolnimy w naszym domowych kręciolku, troche cos sie zmieni, mam nadzieje tez, odpoczniemy. Czego i innym zycze.

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 23 czerwca 2018, 18:38 - sob

Pewnie jesteś fajną Panią, Aniu, skoro cię tak pamiętają.
Bo dobrych nauczycieli, wychowawców się nie zapomina. Tych złych też się nie zapomina ale omija ich się z daleka.

Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 23 czerwca 2018, 20:29 - sob

Ani jest niezręcznie pisać o sobie, więc ja dodam dwa słowa. Na pewno praca nauczyciela jest trudna, a ostatnio coraz trudniejsza, ale ma swoje dobre strony. Chodząc z Anią bardzo często zaczepiają nas jej uczniowie i ich rodzice i to zarówno ci sprzed roku jak i sprzed kilku czy kilkunastu lat. Nie ukrywam, że jest mi miło gdy widzę jak się do niej dzieci przytulają i życzliwość, uśmiech na twarzach rodziców. Dzieci potrafią być szczere. Nielubianą koleżankę spotkać może nawet kilka wyzwisk od dzieci. Młodzież dziś potrafi być bardzo bezpośrednia. Szkoda, że ja w swoich szkolnych latach nie miałem takich nauczycieli. Wcale nie tak łatwo takiemu nauczycielowi współpracuje się z obecnym środowiskiem nauczycielskim. Budzi to różne reakcje.

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 23 czerwca 2018, 21:28 - sob

Iryd, miło czytać i widzieć jak z Twoich słów przebija miłość do Ani :)
Ania musi być wspaniałą nauczycielką, skoro tak garną się do niej nie tylko dzieci. Nauczycielką i Człowiekiem - wiadomo, że dzieci to wyczuwają, ich się nie oszuka. Żałować tylko należy, że mało jest takich pedagogów, których wspomina się z uśmiechem nostalgii :)

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 24 czerwca 2018, 09:51 - ndz

Taką nauczycielkę to chwalić po wszystkich odpustach. A moja Kajunia zdecydowała, że na pozegnanie przedszkola tej nielubianej pani także da kwiaty. Byłam z niej dumna.

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 24 czerwca 2018, 10:39 - ndz

Maju, a dlaczego Kaja jej nie lubi? Co jest powodem?

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 24 czerwca 2018, 17:43 - ndz

Ta pani jest specyficzna. Miałyśmy z nią kilka spięć m.in.o zmuszanie Kajusi do jedzenia i o pomalowane paznokietki.

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 25 czerwca 2018, 13:30 - pn

Niektórzy swoje frustracje wyładowują na słabszych, w tym przypadku na dzieciach.

Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 26 czerwca 2018, 07:55 - wt

malgana pisze:
25 czerwca 2018, 13:30 - pn
Niektórzy swoje frustracje wyładowują na słabszych, w tym przypadku na dzieciach.
Generalnie wszyscy wyładowują swoje frustracje na słabszych. Na silniejszych przecież strach. Ty Malgano piszesz o nominalnie słabszych - dzieci i chorzy. Kwiaty i podziękowanie moja córka już od dawna tylko daje tym co mają inny stosunek do młodzieży. Kiedyś w drugiej klasie kupiliśmy na zakończenie nauczycielce złote serce, bo odchodziła ze szkoły, a była tego warta.

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 26 czerwca 2018, 17:41 - wt

I tak powinno być: dziękować i nagradzać tylko tych, którzy na to zasługują a nie wszystkich jak leci. Sami uczmy się i uczmy nasze dzieci asertywności a będzie nam w życiu łatwiej :)

Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 13 lipca 2018, 13:33 - pt

Forum zamknięte

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół