Pytania do administracji dotyczące istoty funkcjonowania forum

Przeczytaj koniecznie ten dział zanim zdecydujesz się zarejestrować. Pomoże ci to ztozimieć istotę forum
kymen
Site Admin
Posty: 853
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 10:25 - wt

Pytania do administracji dotyczące istoty funkcjonowania forum

Postautor: kymen » 14 lipca 2018, 11:58 - sob

Staraliśmy się jak najkrócej opisać zasady funkcjonowania forum. Tu jest miejsce na dodatkowe pytania i wyjaśnienia.

kymen
Site Admin
Posty: 853
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 10:25 - wt

Re: Pytania do administracji dotyczące istoty funkcjonowania forum

Postautor: kymen » 28 sierpnia 2018, 22:45 - wt

Zmiana w Rankingu.
Głównym celem forum jest wzajemne poznanie się, zrozumienie, wymiana myśli i dyskusje na różne tematy. Administracja nie narzuca sposobu pisania postów. Pozostawia swobodę, a pewne ograniczenia są wyszczególnione w dziale „ Zanim się zarejestrujesz”. Ranking jest zabawą, która w różny sposób przelicza nasze posty i pokazuje udział użytkownika w całości forum. Tak został wymyślony, że każdy zdobywa punkty niezależnie w którym temacie i jak długie posty ktoś pisze. Stara się on jednak preferować te działania, które rozwijają forum. Dlatego obok premii za pierwszy post każdego dnia (jeśli są posty między ósmą, a dziesiątą godziną pierwszeństwo jest losowane). Ostatnio wprowadziliśmy premię za ostatni post, co ma zachęcić do dopisywania postów do poszczególnych tematów. Oczywiście jeśli ktoś dopisze kolejny post to premia przechodzi na niego, ale jest 200 tematów i ktoś musi być ostatni. Wprowadzamy też premię za najdłuższy post w danym temacie. Post jednak musi być pisany z polskimi znakami i bez błędów. Do długości postów nie wlicza się cytatów, emotek i linków. Również posty sztucznie przedłużane, tylko dla ich długości, nie będą brane pod uwagę. Wielkość premii jest zależna od tego jak długi jest temat. Im więcej jest postów w temacie tym większa jest premia. Całość rankingu i sposób naliczania punktów jest tak wymyślony, by promować działania rozwijające forum. Przeliczenie punktów następuje w innym programie i nie jest naliczane automatycznie po napisaniu postu. Zabawa w ranking została wymyślona, by docenić wkład pracy użytkowników w tworzenie forum. Jeśli są jakieś pytania odnośnie rankingu i sposobu naliczania punktów to chętnie odpowiemy.

Stopnie przyznawane za ilość punktów.
5 pkt.   -   medium Dekurion
7 pkt.   -   sub Dekurion
10 pkt.   -   Dekurion
15 pkt.   -   magis Dekurion
20 pkt.   -   alterum Dekurion
30 pkt.   -   tribus Dekurion
50 pkt.   -   medium Centurion
70 pkt.   -   sub Centurion
100 pkt.   -   Centurion
150 pkt.   -   magis Centurion
200 pkt.   -   alterum Centurion
300 pkt.   -   tribus Centurion
500 pkt.   -   medium Miliarion
700 pkt.   -   sub Miliarion
1000 pkt.   -   MiliarionZamiast jednego, najdłuższego postu w temacie wprowadziliśmy "Top ten", czyli premie za dziesięć najdłuższych postów w temacie. Najpierw liczone są posty bezbłędne, a następnie uzupełniane są postami pozostałymi do dziesięciu. Premia zależy od długości postu, pozycji i długości tematu.
Za np. 5 post premia jest dzielona przez 5, za 6 przez sześć itd. Wszystkie premie naliczone są od początku forum i tematy zablokowane nie są brane pod uwagę.Wiele tematów nie ma nawet 10 postów, dlatego łatwo się w nich dostać do dziesiątki.


meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość