Resursa „Pod papugami”

Dział ogólny forum koleżeńskiego
Iryd
Moderator Globalny

Re: Resursa „Pod papugami”

Postautor: Iryd » 11 maja 2018, 19:08 - pt

Nie da się również prowadzić forum fajnych ludzi z osobami, bez poczucia humoru i przesadnie przewrażliwionych na swoim punkcie. Forum jednakowo traktuje wszystkich. Dla innego traktowania są Resursy i specjalne działy. Nie ma uprzywilejowanych użytkowników. Forum jest elitarne w doborze osób, ale egalitarne w ich traktowaniu i to się nie zmieni. O takie postawy nam chodzi. Wiadomo, że w czasach "brawo ja" i szeroko rozumianego "selfie" takich osób jest bardzo mało, by nie powiedzieć wcale. Ale te inne osoby chcemy wspierać, nie dlatego, że jest ich dużo, ale właśnie, dlatego że jest ich mało. Nie zamierzamy w każdym karmić "złego wilka". Również osób z syndromem "forum kobiecego". Lepiej mieć jednego prawdziwego przyjaciela, niż dziesięciu myślących tylko co ja im mogę dać i do czego jestem im potrzebny. Nie można stracić przyjaciela, po prostu nigdy się go nie miało.

Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 24 maja 2018, 10:20 - czw

Ostatnio poprosiliśmy naszego znajomego, by na forum zapytał się czy Rypsyna tworzy jakąś sektę, bo pisze tyle o religii? Po dwu postach skasowano temat, a jego ponowienie skończyło się zbanowaniem. Oczywiście posty nie były obraźliwe. Jak widać tylko u nas obie z Jolką akceptowały krytykę forum. Oczywiście jakakolwiek krytyka wobec nich u nas kończyła się obrażaniem, a u siebie zbanowaniem. Ludzie z reguły nie przyjmują krytyki wobec siebie i tym różni się to forum od większości, gdzie normą jest kasowanie tematów i banowanie ludzi za krytykę forum i administracji.

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 24 maja 2018, 11:10 - czw

A dajze im już spokój, niech piszą gdzie chcą i co chcą .
Tym bardziej, że nie pisząc tutaj nie mogą odnieść się do twojej o nich wypowiedzi.

Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 24 maja 2018, 11:59 - czw

Po pierwsze nie prawda. że już nie zajmują się naszym forum.
Po drugie jest to forum na zasadach o jakich pisze Sam. Uważając te zasady za słuszne i sposób na sukces.
Dlatego obserwacja forum ma być dla nas odpowiedzią czemu takich zasad nie wprowadzamy i czy dobrze robimy.

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 24 maja 2018, 14:48 - czw

Ani ja, ani Iryd nie uważamy filtrowni za temat drugiej kategorii. Nie ma podstaw by uważać, że jakoś zniechęca ludzi do forum. Nie ma też podstaw do uznania, że jakoś przyciąga szczególnie do siebie. Jak słusznie zauważono osoby szukające konkretnej wiedzy poszukają jej na stronach specjalistycznych. Jaką wiedzę można spotkać w filtrowni? Użycie trawnika i sikawki? Ewentualnie przemycane męskie pragnienia erotyczne. Nie specjalnie mnie to interesuje. Można to znaleźć na innych stronach w internecie. Zostaje relaks o którym pisze Chelia. Ponieważ dla mnie relaksem jest rozmowa na różne tematy, dlatego nie należę do osób o których pisze Chelia, że na forum wchodzą tylko ci co chcą porozmawiać na błahe tematy. Ludzie mają różne motywacje. Żadna nie jest jedyna i najważniejsza. Sam adresuje ją praktycznie do kobiet, tym bardziej nie ma specjalnie powodu, by tam pisać.

PS dodam, bo zaraz Sam jak to Sam, zrozumie po swojemu. Ostatnie zdanie tyczy się pisania przez faceta na filtrowni, a nie pisania jako takiego.

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 09 czerwca 2018, 10:12 - sob

Przykro mi z powodu smutnych informacji w sprawie zdrowia waszych bliskich. Mam nadzieję, że diagnoza nie potwierdzi się w przypadku szwagra Majcik. Obecnie chory dostaje informacje o swoim stanie zdrowia i jest to wymóg. Chociaż w przypadku mojej żony cała rodzina biegała wokół niej, bo akurat pracują w szpitalu, to obowiązek przekazania tragicznej diagnozy spadł na mnie. Nie chcę Chelii radzić. Są przypadki gdzie starszy człowiek załamuje się, lub mobilizuje. To bardzo indywidualna sprawa. Trzeba dobrze znać człowieka, żeby podjąć właściwą decyzję. Ja musiałem jeszcze przygotować moją córkę na odejście matki. Razem z Anią i Irydem chcemy wierzyć, że u was skończy się pozytywnie ta tragiczna sytuacja. Trzymajcie się Chelio i Majcik, jesteśmy z wami.

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 09 czerwca 2018, 12:02 - sob

Dziękuję za wsparcie. W przypadku szwagra jeden guz został usunięty wczoraj. Drugi w poniedziałek i zobaczymy.

Chelia
sub Miliarion

Postautor: Chelia » 09 czerwca 2018, 22:56 - sob

Dzięki Kymen:) u mojego teścia to już początek końca, to pewne. Ale Majcikowy szwagier to pewnie jeszcze młody człowiek i ma przed sobą jeszcze kawał życia czego trzeba mu życzyć.

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 10 czerwca 2018, 00:00 - ndz

Walczymy. Wszyscy jak jeden mąż, zjednoczeni. Zaciskamy zęby, pięści i pośladki i do przodu!!!
Chelio może w przypadku twojego teścia powalczycie już tylko o to, by nie cierpiał ale walczyć trzeba.
My naszego Tomka nie oddamy łatwo.

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 10 czerwca 2018, 11:38 - ndz

Kiedyś nasze forum miało być wsparciem dla osób walczących z tą chorobą, ale zjadły nas boty. I trudność było przekazania na czym nasza pomoc miałaby polegać, Dziś została z tego chęć wparcia dzieci, którym ona odebrała rodzica.
Pamięć i nadzieja Dziś pozostała mi tylko jedna wstążka, filetowa na antenie samochodu. Jedyne co mogę zrobić to ponownie zaczepić seledynową wstążkę nadziei za waszych bliskich. Ja nie wierzę w siłę przyciągania dobra, ale wierzę w siłę empatii i współczucia.

Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 13 lipca 2018, 18:30 - pt

Forum zamknięte

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół