Dlaczego ludzie są samotni?

Dla osób samotnych
Jotwaw
magis Centurion

Re: Dlaczego ludzie są samotni?

Postautor: Jotwaw » 21 września 2018, 16:09 - pt

Najbardziej mnie dziwi u kobiet jak są na etapie "zdobywania" jakie to są pełne energii, uśmiechu, tolerancyjne itd. a u facetów jacy to są dowcipni, pomysłowi, opiekuńczy i rozrzutni w obsypywaniu kobiet miłymi drobiazgami i kwiatami.

Basia
Centurion

Postautor: Basia » 21 września 2018, 17:09 - pt

Dlatego ja czasami pytałam jakie mają wady, po przeczytaniu listy super zalet☺, wydaje mi się że reklamujemy się jak towar na półce zamiast pozwolić nowo poznanej osobie samej wyciągnąć wnioski na nasz temat. A co do tego" zgrywania się" na początku, chyba robimy to bo nas entuzjazm ponosi,potem zwykle jak opadną te różowe okulary , przychodzi życie to przestajemy udawać. Ale też staramy się dobrze wypaść, dlatego najlepiej kogoś stopniowo poznawać, ale ta otoczka" oczarowania " pomaga na początku zwiazku napewno.

Basia
Centurion

Postautor: Basia » 21 września 2018, 17:17 - pt

Mój syn ostatnio powiedział mi coś fajnego z własnych obserwacji życia , mlodego czlowieka który jeszcze mało wie o związkach. Otóż mamy bobra w lesie, to rzadkość w naszych lasach, to samotnik. Zapytalam go dlaczego on jest sam, powinien mieć samicę, młode, potrzebe rozmnażania. Mój syn mi powiedział że on najpierw musi dany teren zasiedlić sobie, budować tamy, zaznaczyć swoje terytorium. Bo musi swojej samicy zaimponować. Co byście w tym temacie mi napisali? Czy mężczyzna też powinien kobiecie zaimponować ?

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 21 września 2018, 18:47 - pt

Dziś mężczyzna już nie musi zdobywać kobiety upolowaną zdobyczą czy zabezpieczeniem terytorium, kobiety doskonale potrafią to samo. Czasami więcej i lepiej. Zatraciła się granica pomiędzy płciami. Dziś często kobiety zdobywają mężczyzn i jeśli to obojgu pasuje..... nic nam do tego.
Jednak, moim zdaniem, kobieta powinna pozostać kobieca a mężczyzna męski. Pomimo emancypancji i równouprawnienia imponują mi mężczyźni wychowani wg starej, dobrej kindersztuby. Przez ostatnie tygodnie obserwuję taki obrazek: jadąc do pracy spotykam w autobusie mężczyznę i kobietę (codziennie) Nie podsłuchuję, ale słyszę ich rozmowę - są kolegami z pracy, ich stosunek do siebie jest raczej obojętny. Gdy wysiadają, on wychodzi pierwszy i podaje jej rękę. Taki drobny gest a zwrócił moją uwagę. To miłe. Mój Tata nigdy nie usiadł jeśli Mama stała. Zawsze pomagał jej włożyć płaszcz, niósł parasol. Takie zachowanie może wydawać się śmieszne i niepotrzebne, ale...... moim zdaniem to właśnie dziś imponuje kobiecie: opiekuńczość. Najtwardsza baba nawet jeśli się do tego nie przyznaje chce poczuć się zaopiekowana, hołubiona, chce czuć się tą jedyną. Ważne, żeby nie wykorzystywała tego bo mężczyzna też ma swoje emocjonalne potrzeby. Ale, jak wcześniej zaznaczyłam, to tylko moje zdanie.

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 21 września 2018, 19:20 - pt

Mi osobiście u mężczyzn imponuje inteligencja. Oprócz tej starej kindersztuby, o której napisała Malgana mężczyzna musi być błyskotliwy, nietuzinkowy, łapać w lot moje myśli. Rzadkie to okazy, na szczęście miałam okazję spotkać takiego jednego na swej drodze.

Basia
Centurion

Postautor: Basia » 21 września 2018, 19:29 - pt

Ok rozumiem, to ja Ci teraz powiem tak, świat nie składa się z samych silnych kobiet, owszem kobiety wyksztalcone, po studiach tak, ale zapomniałaś w tym że są również te po zawodowkach, mające różne problemy , ciężko pracujące pytam się gdzie one są bo napewno istnieją lub nie powinnam o nich pisać? Myslisz że one myślą codziennie o emancypacji, nie myślą jak przeżyć miesiąc , zapłacić rachunki i jak przeżyć życie. Wybacz jestem otwarta, ale świat naprawdę nie składa się z samych silnych kobiet, gdybym całemu światu chciała udowodnic że dam sobie radę ze wszystkim , oszukiwala bym tylko siebie. Są również te które nie radzą sobie z zyciem poprostu, to taka moja szczera wypowiedź.
Ostatnio zmieniony 21 września 2018, 20:08 - pt przez Basia, łącznie zmieniany 1 raz.

Basia
Centurion

Postautor: Basia » 21 września 2018, 19:31 - pt

Oczywiście moja wypowiedź była czysto z mojego punktu widzenia, bardziej kierowalam to do malgany, do jej wpisu dotyczącego silnych kobiet.

Basia
Centurion

Postautor: Basia » 21 września 2018, 19:35 - pt

Co do inteligencji u mężczyzny to masz rację Majcik jest ważna, ale ja natomiast nie lubię przemądrzalych facetów z wielkim ego.

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 21 września 2018, 19:47 - pt

Basiu, nie dzielę kobiet wg wykształcenia czy wysokości zarobków. Znam wiele, które ledwie wiążą koniec z końcem, nie wystarcza im od pensji do pensji, same wychowują dzieci, często szarpią się z mężem leniem czy pijakiem i...... uważasz, że to są kobiety słabe? Dla mnie to bohaterki. Nie sztuką jest dawać radę, gdy ma się wystarczającą pensję, pełną lodówkę i "życie usłane różami"
O Tobie: w pewnych tematach nie dajesz rady, czujesz się bezsilna, zagubiona ale czy przez to jesteś słabsza? Gorsza? Nie, walczysz dalej, nawet jeśli płaczesz, że masz dość. Płaczesz, wściekasz się i przesz naprzód.Ciebie i takie kobiety jak Ty uważam za bardzo silne, samodzielne, godne zazdrości. I tylko wy wiecie ile Was to kosztuje.

O inteligencji, błyskotliwości i humorze nie wspominałam, bo jakoś uważałam, że to oczywiste.

Basia
Centurion

Postautor: Basia » 21 września 2018, 19:54 - pt

Tak, jest ciężko czasami.

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 21 września 2018, 21:28 - pt

Tych przemądrzałych i z wielkim ego wbrew pozorom można łatwo sprowadzić do parteru i gwarantuję, już się go na oczy nie ujrzy.

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 21 września 2018, 23:06 - pt

Ci naprawdę inteligentni nie są przemądrzali i nie mają przerośniętego ego tak zachowują się pseudointeligenci a od takich najlepiej trzymać się jak najdalej.
Malgano czy Ty zawsze musisz tak mądrze pisać?
Niby mamy równouprawnienie ale pewne rzeczy tak się nie zmieniają i nie chodzi o jakieś zacofanie ale raczej o naturę człowieka.Różnimy się i miałam okazję się przekonać że mężczyźni wolą ,,gonić króliczka niż być tym króliczkiem''.Nie wiem może mają to we krwi ale to oni muszą zbywać,jeżeli ,,dostają coś podane na tacy'' to tego nie cenią a rady może on jest nieśmiały i trzeba go ośmielić można sobie wsadzić.. gdzieś.Tu równouprawnienie nie działa.
A co do pytania Basi czy mężczyzna musi czymś kobiecie zaimponować to myślę że powinien a czym to zależy co danej kobiecie imponuje.Ale nie oszukujmy się wygląd też jest ważny,mówi się że wystarczy by mężczyzna był trochę ładniejszy od diabła ale tak myślę ze diabeł nie może być brzydki skoro tak kusi. A serio to nie chodzi że musi być super przystojny ale zadbany i musi mieć w sobie to,, coś'', na szczęście dla każdej kobiety to ,,coś''' to ,,coś'' innego.

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 22 września 2018, 09:37 - sob

Szedar, nie zawstydzaj mnie bo potrafię takie głupoty robić i myśleć, że głowa mała :D
Dodam do Waszych wypowiedzi jeszcze jedno - jest takie powiedzenie: rozśmiesz kobietę a będzie Twoja. Nie wiem jak to działa w drugą stronę ale uważam, że coś w tym jest. I nie chodzi o robienie z siebie pośmiewiska tylko o rozbawienie. Jotwaw napisał, że uśmiech kobiety działa na mężczyznę jak afrodyzjak, ja uważam, że jeśli mężczyzna potrafi rozbawić kobietę to ona spojrzy na niego bardzo przychylnym okiem.

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 23 września 2018, 21:40 - ndz

Myślę Malgano że po prostu każdy woli przebywać z osobami uśmiechniętymi i wesołymi bo tacy ludzie powodują że i innym udziela się ich humor, a zawsze przyjemniej jest się śmiać niż płakać.

Michal

Postautor: Michal » 23 września 2018, 22:23 - ndz

problem w tym ze po części wiem w czym tkwi problem ale nie potrafię go wyeliminować

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 24 września 2018, 08:47 - pn

Szedar - dokladnie tak 🙂
Michał - jeśli wiesz, to juz pół sukcesu. Teraz zastanów się, dlaczego nie chcesz, nie potrafisz, nie możesz nad tym popracować? Co przeszkadza? A swoją drogą, jak bardzo chcesz być z kimś? Jak silna jest Twoja motywacja?

Jotwaw
magis Centurion

Postautor: Jotwaw » 25 września 2018, 08:37 - wt

A może to bycie z kimś to nie koniecznie najleprze rozwiazanie??? Ja myślę, że to indywidualna sprawa i jednoznacznej odpowiedzi nie ma , tak jak nie ma odpowiedzi dlaczego chce się być z kimś a nie samemu,. Dla mnie każdy człowiek żyje jakby w cyklu sinusoidy ... ma okresy kiedy chciałby być sam, a potem znów chce być z kimś i znowu sam.

Michal

Postautor: Michal » 25 września 2018, 08:41 - wt

A co jeśli już się zastanawiałem i to nie raz nad tym problemem i nie potrafię uzyskać odpowiedzi ?

Jotwaw
magis Centurion

Postautor: Jotwaw » 25 września 2018, 08:47 - wt

To pozwól niech życie toczy się własnym torem, żyj, nie izoluj się od ludzi i czekaj co życie Ci przyniesie. Bądź przedewszystkim sobą w obecności innych ludzi (nawet tych nowo poznanych ) nie przyjmuj żadnej sztucznej pozy. Jeśli na Twojej drodze stanie ktoś kogo zauroczysz taki jakim naprawdę jesteś i Ty znajdziesz w tym kim tego czego szukasz to się dogadacie w naturalny sposób bez pośpiechu i bez dążenia na siłę by z kimś być.

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 25 września 2018, 15:33 - wt

Michał,na pewno są ludzie z którymi możesz usiąść i pogadać. Jotwaw ma rację, posłuchaj go. Wiesz, żeby cokolwiek konkretnie doradzić trzeba mieć więcej danych, możliwość rozmowy a wszyscy wiemy, że forum to nie miejsce na wyzewnętrznianie się. W każdym razie wiele zależy od Ciebie :)

Jotwaw
magis Centurion

Postautor: Jotwaw » 25 września 2018, 15:41 - wt

Pamiętaj co byś nie zrobił to nie udawaj bądź sobą w zachowaniu, słowach i czynach. Albo ktoś znajdzie w tym to czego szuka albo nie warto z nim być.

Basia
Centurion

Postautor: Basia » 25 września 2018, 17:55 - wt

Michał będąc w tym gronie kobietą samotną przyłączam do ich wypowiedzi. Również borykam się z samotnością, ale myślę nie powinniśmy doszukiwać się winy w sobie.Najlepiej zostawić życie swojemu biegowi, napewno w naszym życiu w końcu pojawi się ktoś odpowiedni dla nas. Każdy z nas ma wady, to normalne. Ale mamy też zalety , ☺, dlatego myślę że warto poczekać co nam życie przyniesie.

Jotwaw
magis Centurion

Postautor: Jotwaw » 26 września 2018, 08:30 - śr

Basiu moim zdaniem trzeba do Twojej wypowiedzi dodać jeszcze jedno na koniec......... " i nie przeszkadzajmy losowi jeśli coś przyniesie, a przeciwnie dajmy mu szansę i pomóżmy mu wychodząc odważnie na przeciw w wyciągniętą ręką"

DARIOSPIRITUAL
medium Centurion

Postautor: DARIOSPIRITUAL » 26 września 2018, 09:44 - śr

jkxx pisze:
08 września 2018, 20:09 - sob
Jak ma ktoś sobie kogoś znaleźć, kiedy natura nie obdarzyła go urodą?
Uroda jest bardzo względna, i zależna od kultury. W Brazylii, Meksyku i Wenezueli kobiety kupują majtki z wszytymi gąbkami, żeby mieć większą pupę, bo tam jest taki kanon urody; a nie lansowany przez gejów z Paryża czy Mediolanu nienaturalnie szczupły, bo ich kobiece kształty "nie grzeją".

Uroda przemija z wiekiem, a w bliższych relacjach liczy się bardziej charakter, postawa wobec innych ludzi, codziennego życia, mierzenia się z problemami. Tam myślę.

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 26 września 2018, 10:00 - śr

I dobrze myślisz, tak myślą dojrzali ludzie, którzy już to wiedzą. Niemniej jednak każdy z nas widzi najpierw wygląd - ważne, żeby nie oceniać książki po okładce.

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół