Moje dziecko chce pieska

Nasi pupile i dziko żyjące
Abenita
tribus Centurion

Moje dziecko chce pieska

Postautor: Abenita » 26 marca 2018, 09:44 - pn

Hejka.
Temat wraca u nas w domu jak bumerang, mianowicie moja corcia (lat niespelna 11) chce pieska. W sobote byla bawic sie u kolezanki, ktora ma malego pieska, takiego oczywiscie sliczniuskiego, przytulaska i wogole sam zachwyty i znow od tamtej pory nie odpuszcza z tym pieskiem.
No i teraz mam, czy tez mamy z męzem, dylemat - co z tym fantem zrobic. Oczywiscie, uznaję wszystkie za, no i chcialabym dziecku sprawic radosc, ale zdaje sobie sprawe, ze posiadanie zwierzątka w domu to nie tylko zabawa, ale i obowazek i sie zastanawiam, na kogo ten obowiązek spadnie, niestety. Oczywiscie corka zapewnia, ze ona da rade, ze bedzie sie opiekowac, itd :), ale znam przypadki u znajomych, ze potem chetnych do wyprowadzania psa brakuje.
Na razie stanelo na tym, ze - sprawa otwarta, a my zglebiamy temat.
Jakby ktos mial jakies przemyslenia w temacie, to bylabym bardzo wdzięczna.

lulu
sub Miliarion

Re: Moje dziecko chce pieska

Postautor: lulu » 26 marca 2018, 10:41 - pn

Moje doświadczenia są takie, że po pewnym czasie wszystkie obowiązki z ptaszkami, rybkami, świnkami, chomikami, spadały na mnie.
Dlatego na wszystkie zwierzątka zgodę wyrażam ja, jako ich przyszły opiekun.
Natomiast z psami jest inaczej.
Psy są moje, ale muszą się na nie zgodzić wszyscy domownicy
Bo pies trochę w domu zniszczy, wszędzie pełno sierści, nie da się go do klatki włożyć, żeby siedział. Zanim wyjdzie że szczenięcego wieku to trochę poobryza butów, mebli. Trochę posika tam gdzie nie trzeba.
Dlatego na te niedogodności muszą się zgodzić wszyscy. Natomiast spacery, jedzenie, weterynarz, tresura, to moja działka.
Myślisz o małym czy dużym piesku?
Ja wolę duże. Wiąże się to z większymi kosztami utrzymania psa. No i gdy zachoruje, bo leki przeważnie są do wagi podawane.
Łatwiej je za to szkolić, jest się do czego przytulić, no i pewniej się czuję w domu.
Małe często są rozbrykane, wszystko im wolno, śpią w łóżkach, leżą na kanapie.
Dobrze gdy jest pies w domu, to zupełnie inny dom.
Ilość szczęścia które daje przeważa niedogodności.

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 26 marca 2018, 10:51 - pn

Opcji za jest wiecej niż przeciw. A kundelek ze schroniska potrafi kochać i odwdzięczy się za wszystko.

saam
sub Miliarion

Postautor: saam » 26 marca 2018, 10:52 - pn

cześć Anita 🌸 chyba każda rodzinka przechodzi przez zafascynowanie dziecka zwierzaczkami. Odpowiedzialność oczywiście spada na rodziców a po pewnym czasie (reguły pół roku) i całkowita opieka nad zwierzęciem. Ja przechodziłem przez pieska (wpływ reklam telewizyjnych) i przez rybki. Jeżeli temat nie kręci rodziców to trzeba przekonać dziecko do zmiany zainteresowania. Trafiłem akurat na psa którego nie dało się wychować, zniszczył wiele rzeczy w domu. Co gorsze potrafił być agresywny bez powodu. Wiem że każdy powie że to wina właściciela ale ja się naprawdę starałem. Dobrze że mam podwórko i mogłem psa zakwaterować w budynku gospodarczym. Wszyscy byli szczęśliwsi a przede wszystkim pies. Nie znosił że zostaje sam w domu i na dodatek zamknięty w jednym pomieszczeniu. Na podwórku miał wybieg i możliwość wyszczekania się do woli. Z rybkami był mniejszy problem ale po pewnym czasie i tak ja musiałem się nimi zajmować.
Oczywiście nie odradzam bo większość piesków jest wspaniałymi przyjaciółmi i dzieci mogą się wiele przy nich nauczyć, na przykład odpowiedzialności i opiekuńczości. Ale trzeba dobrze sprawę przemyśleć i bo to duży obowiązek. Wiem że nic nie zastąpi pieska ale może dziecko da się przekonać do zwierzaka mniej wymagającego. Przede wszystkim radzę uświadomić sobie ile lat żyje pies. I co z nim zrobimy wyjeżdżając do rodziny lub na wakacje. Myślę że dobrym wyjściem byłoby pożyczenie pupila od kogoś na próbę. Tylko to trochę mało realne. Nie wiem czy ze schroniska można wziąć psa tylko na pewien okres, trzeba by było zapytać.

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 26 marca 2018, 11:00 - pn

saam pisze: Trafiłem akurat na psa którego nie dało się wychować, zniszczył wiele rzeczy w domu. Co gorsze potrafił być agresywny bez powodu. Wiem że każdy powie że to wina właściciela ale ja się naprawdę starałem.
A czyja jak nie właściciela?
Jeżeli nie radziłeś sobie z psem, trzeba było zatrudnić tresera. Pokazałby jak z psem postępować, jak go szkolić, ocenił, czy jest agresywny.
A psy żyją zdecydowanie za krótko

saam
sub Miliarion

Postautor: saam » 26 marca 2018, 11:11 - pn

Za krótko jeżeli pies i własciciel są sobie bliscy. Za długo jeżeli ma się psa za karę. Chodzi mi o to aby nie brać psa a za pół roku szukać możliwości pozbycie się go.
Co do tresury to piętnaście lat temu sprawa nie była prosta. Poza tym to kosztuje a nie każdego stać na takie wydatki. Piszę o tym aby brać pod uwagę wszystkie możliwości a nie tylko to że pieska można przytulać.

Chelia
sub Miliarion

Postautor: Chelia » 26 marca 2018, 12:13 - pn

Hej,
Ja zawsze miałam psy na podwórku. Duże, mądre owczarki i nie było problemu. A teraz mam małego(taka kundel-rasa) w domu i wolałabym go nie mieć. Został mi w spadku po córce, która bez konsultacji z rodziną przyniosła szczeniaczka do domu. Jako że moje dzieci są już dorosłe to było o to trochę wojny. I co? wyprowadziła się(oczywiscie nie przez te wojną o psa) i pies został. Trzeba było spojrzeć na dobro psa. W miejskim mieszkaniu, przyzwyczajony do wybiegania na ogródek tylko męczył by się. A poza tym nastąpiiła też dosyć mocna więź psinki z moim M i mam co mam czyli dodatkowy obowiązek.
Myślę, że każda sytuacja związana z posiadaniem psem jest inna i dopóki się nie spróbuje mieć psa to nikt nie doradzi idealnie.

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 26 marca 2018, 13:21 - pn

To masz problem z tym pieskiem,lepiej zastanów się czy Ty chcesz go mieć,bo prawdopodobnie to TY będziesz się musiała nim zajmować.Widziałam u znajomych,dzieci chciały ,rodzice kupili a później mama sama chodziła z nim na spacery,karmiła,bo dzieci miały inne zajęcia a tato długo pracował i też nie miał czasu.Psu trzeba poświęcić trochę czasu,nie lubi sam siedzieć zamknięty w domu,jeżeli spędzacie większość dnia poza domem,to on będzie siedział sam,chyba że masz duże podwórko to zawsze łatwiej.Coś trzeba z nim zrobić w wakacje, bo nie zawsze można go zabrać ze sobą.Pies jest trochę jak dziecko,potrzebuje zainteresowania,zabawy.Może lepsze by było mniej absorbujące zwierzątko.

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 26 marca 2018, 13:46 - pn

Zajmowanie się psem to czysta przyjemność. Więc nawet jeśli obowiązek spadnie na rodzica,czyt. mamę,czyli Ciebie Abenitko to myślę że nie będzie to dla Ciebie taka udręka :) warto jednak przemyśleć czy pieskiem będzie miał się kto zająć na czas Waszych wakacji. To zawsze dylemat. Dobrze że ja takowego nie miałam 😃

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 26 marca 2018, 13:52 - pn

Saam, myślałam, że to świeża sprawa. Rzeczywiście, tyle lat temu wyglądało to inaczej.

To masz kolejny punkt do rozpatrzenia Abenitko, czy stać cię będzie na szkolenie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Abenita
tribus Centurion

Postautor: Abenita » 26 marca 2018, 15:10 - pn

Dziekuje Wam za odpowiedzi.

Wlasnie caly szkopul w tym, ze my z mezem nie znamy sie na psach, znaczy on sie zna lepiej, ale zadne z nas nie mialo nigdy, wiec nie do konca wiemy, jak by to wygladalo. Wiem tylko, ze sprawa nie jest latwa, jakies szczepienia, odroczanie?, itd.
lulu, no ona wlasnie chcialaby takiego jakiegos małego całkiem, - yorka, albo tego typu, zdaje sie, ze jej sie marzy, ze go bedzie glaskac i na raczkach nosic, taki do opiekowania bardziej. Ale ja wiem, ze to potem sie moze szybko znudzic, jak to u dziecka, zreszta, z tego co slyszalam to te male pieski nie sa zbyt posluszne, ani mądre, niestety. Z kolei duzy pies odpada, bo przyznam, ze ja sie troche psow duzych boje.
Chyba najbardziej przypadlby mi do gustu pomysl majcik, zeby jakiegos przygarnac kundelka i juz.
Zobaczymy.

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 26 marca 2018, 18:25 - pn

Yorki to terriery czyli szczekliwe, hałaśliwe psy.
Poczytaj o rasach i wybierz odpowiednią dla was pod względem charakteru.
Natomiast jeśli chcesz ze schroniska, to zdecydowanie najpierw poczytaj jakie problemy mogą być z takim psem,
Jeśli się zdecydujecie, oczywiście.

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 26 marca 2018, 18:27 - pn

Nie ma to jak collie...

Abenita
tribus Centurion

Postautor: Abenita » 26 marca 2018, 18:31 - pn

Zapomnialam jeszcze napisac, ze przy wyjazdach moze byc problem, mamy co prawda pania, tkora do nas przychodzi, ale nie wiem, czy chcialaby sie podjac opieki nad psem..

Ech, ale jakie byly dzis pierwsze slowa, gdy wrocilam z pracy? "mamo, przemyslalas juz sprawe psa?" :D

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 26 marca 2018, 18:45 - pn

Biedna niunia :( matka myśl prędzej 😃

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 06 kwietnia 2018, 20:35 - pt

I co z tym pieskiem?
Jest/ będzie/ nie będzie?

Abenita
tribus Centurion

Postautor: Abenita » 07 kwietnia 2018, 09:18 - sob

czesc, lulu
No nie ma na razie pieska, i chyba jednak przewazyly argumenty na nie, po przemysleniu, glownie ten z urlopem, jednak dosyc czesto wyjezdzamy, a takiego czworonoga nie wszedzie mozna ze soba zabrac. A jakby juz byl, to pewnie nie chcielibysmy, zeby sie gdzies pałetal po obcych hotelach, czy cos.

Kiciuni mojej (corce) szkoda, no ale.. Przy okazji odswiezenia watku przeczytalam jeszcze raz Wasze wpisy, i tak jak mowil saam, chyba skupimy sie na "przekierowaniu" zainteresowan, nie wiem, moze inne zwierzatko, - mielismy juz robki jakis czas, moze pora na jakiegos gryzonia :)

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 09 kwietnia 2018, 08:22 - pn

Rozsądek wygrał.
Tak sobie myślę, że dobrze że już wszystkie rybki, chomiki, swinki, myszoskoczki ( a nie, na to się nie zgodziłam, za bardzo przypominalo mi szczura) za mną.

Przemyślałam jeszcze raz, wcale nie jest dobrze, że już za mną.Chetnie wróciłabym się do tych wszystkich ptasich pogrzebów (,, dlacego ptasek nie zyje? " moze dlatego ,że nie umie żyć bez wody?) smarowania masłem chomiczych kołowrotków, żółciutkich kaczuszek, okropnych myszy ( ,,cemu ksycys na myske,psecies ona się boi"), rybek których czasem trudno było dopatrzeć przez brudną wodę ( ,,one taką lubią").
Czas zdecydowanie upływa zbyt szybko, ten najlepszy czas.

Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 13 lipca 2018, 13:34 - pt

Forum zamknięte

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół