klub czytelniczy "Pod zieloną jaszczurką"

Przeczytaj książkę razem z nami.
Regulamin forum
Czytasz książkę chcesz ją nam przybliżyć to załóż nowy temat - tytuł książki. Po przeczytaniu fragmentu opisz krótko przeczytaną treść dołącz własne refleksje po przeczytaniu tego fragmentu. Postępuj tak do końca książki. To propozycja dla tych, którzy lubią czytać książki, a nie bardzo mają się z kim podzielić swoimi refleksjami.
Abenita
alterum Centurion

Re: klub czytelniczy "Pod zieloną jaszczurką"

Postautor: Abenita » 15 maja 2018, 09:47 - wt

hej
zagladam na forum, a tu pustki..
Mialm pisac o swojej top liscie, ale wroce jeszcze do "Mistrza i Malgorzaty" - warto czytac ją w pierwotnej wersji, gdzie inną czcionka zamieszczona fragmenty przed owczesną cenzurą. Fajnie to wyglada.

lulu, przeczytalam recenzję "To wiem na pewno" i wciagam ja na swoja liste ksiazek do przeczytania.

lulu
medium Miliarion

Postautor: lulu » 15 maja 2018, 10:11 - wt

To miłe, myślę, że nie będziesz zawiedziona.
Teraz czytam ,,Rosję" strasznie gruba bardziej na zimowe wieczory niż letni czas. Ale dam radę.

Jednak dzisiaj spodziewałam się twojej toplisty, obiecanej zresztą.

Abenita
alterum Centurion

Postautor: Abenita » 15 maja 2018, 11:15 - wt

Co do mojej toplisty, to kiedys uslyszalam, ze jest infantylna - ale to bylo w czasach, kiedy zaczytywalam sie np. w Jezycjadzie Malgorzaty Musierowicz (zreszta do dzis lubie, wlasnie wyszla najnowsza czesc), albo serii "Ani z Zielonego wzgorza" :). No i z czasem podzielila sie na rozne kategorie.
kategoria kryminal - "Sila strachu" Macleana - w skrocie o tym, jak wiele mozna zrobic, by sprawiedliwosci stalo sie zadosc. I - "gdzie przykazan brak dziesieciu" Joe Alex, - bardzo ciekawy kryminal.
Poza tym, - tworczosc Lema, tu nie moge sie zdecydowac, ktora jego powiesc najbardziej mi sie podoba, - jest taki dwuczesciowy zbior opowiadan, ktore czesto sobie czytam. Uwielbiam Lema.
No i nastepne - to juz tu pisalam 'Paragraf22",
I "Lot nad kukulczym gniazdem"
"Imie rozy" Umberto Eco
"Hrabia Monte Christo" Dumasa
..tyle na razie przychodzi mi do glowy :)

lulu
medium Miliarion

Postautor: lulu » 15 maja 2018, 12:15 - wt

Książki Musierowicz - tak, czytało się kiedyś...
Widzę, że nie masz jednej tematyki ale w każdym gatunku znajdziesz coś ciekawego. Jak to jest u ciebie- czytasz,np. kryminały przez jakis czas a potem przechodzisz na inną tematykę, czy potrafisz to mieszać, i czytać przemiennie?.

Abenita
alterum Centurion

Postautor: Abenita » 15 maja 2018, 12:51 - wt

Łuku zazwyczaj czytam kilka książek naraz jak na mola książkowego przystało:)

lulu
medium Miliarion

Postautor: lulu » 15 maja 2018, 15:26 - wt

Prawym okiem kryminał a lewym romans?😉

Przypomniałam sobie książkę którą pożyczyłam z biblioteki dlatego,że była nieukończona. Została wydana pomimo , że autor jej nie ukończył i był tylko zarys ostatnich rozdziałów.
Zaciekawiło mnie co w niej jest, pomyślałam, że musi być ciekawa, bo została wydana pomimo tak dotkliwego braku końca.

I tak poznałam książki Łysiaka

Abenita
alterum Centurion

Postautor: Abenita » 15 maja 2018, 16:43 - wt

lulu pisze: Prawym okiem kryminał a lewym romans?😉
No, żeby tylko zezem to się nie skończyło ;)
Łysiaka to moj G lubi, ja kojarzę tylko "Szachistę"

lulu
medium Miliarion

Postautor: lulu » 16 maja 2018, 11:29 - śr

Łysiak jest ciekawy. Wyrazisty w pogladach.

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół