Katedra Notre Dame

W czasach gdy słowa siema i nara zastępują dialog między ludźmi propagujemy dbałość o kulturę
języka mówionego i pisanego.
Regulamin forum
Zachęcamy wszystkich młodych ludzi, nie tylko z naszego terenu, do zamieszczania postów i doskonalenia swojego warsztatu pisarskiego.

Ocena tekstu: 10 wzorowy, 7 b.dobry, 5 dobry, 3 przeciętny, 2 słaby, 1 b. słaby

Liczba opcji do wybrania: 1

 
 
Pokaż wyniki
Anna
sub Miliarion
Posty: 848
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 17:29 - wt

Katedra Notre Dame

Postautor: Anna » 17 kwietnia 2019, 13:18 - śr

Bardzo trafne i niestety prawdziwe są twoje spostrzeżenia Berylu. Dorzucę jeszcze taką może mało popularną dziś myśl, że bogate kraje, tzw. "bastiony Zachodu" czyli symbole tego, co najlepsze mają dawno wyrobioną opinię. Mówiło się swego czasu "Francja - elegancja", "paryska figura" itp. a wszystko symbolizowało to, co najlepsze: klasa, jakość, styl, wygląd. Najwyższy poziom. Już nie trzeba było starać się o podtrzymanie takiej nieskazitelnej opinii. Była i już. Normalne. A tu ostatnio słyszymy o strajkach i zamieszkach ulicznych, bo coś się ludziom nie podoba...np. to, że 75% swoich pensji trzeba oddać państwu..., okazuje się, że Paryż - stolica światowej mody, stylu i urody jest miastem brudnym, a już do metra lepiej nie zaglądać...i wiele innych "dziwnych" rzeczy..., których ukoronowaniem jest spowodowanie przez samych Francuzów pożaru takiego reliktu kultury! Ciekawa jestem czy, gdyby nie ta katastrofa to dowiedzielibyśmy się o tych karygodnych zaniedbaniach z zamierzchłej przeszłości? Sądzę, że nie. Zapewne trwałaby jeszcze nie jedna legenda... Słowem: wizerunek wspaniałej Francji, przynajmniej dla mnie upadł, i to w każdym calu. Nie pielęgnujmy zatem mitów, skoro gołym okiem widać, że się walą jak domek z kart.

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość