Wycieczka po cmentarzu

W czasach gdy słowa siema i nara zastępują dialog między ludźmi propagujemy dbałość o kulturę
języka mówionego i pisanego.
Regulamin forum
Zachęcamy wszystkich młodych ludzi, nie tylko z naszego terenu, do zamieszczania postów i doskonalenia swojego warsztatu pisarskiego.

Ocena tekstu: 10 wzorowy, 7 b.dobry, 5 dobry, 3 przeciętny, 2 słaby, 1 b. słaby

Liczba opcji do wybrania: 1

 
 
Pokaż wyniki
Anna
sub Miliarion
Posty: 848
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 17:29 - wt

Wycieczka po cmentarzu

Postautor: Anna » 21 października 2019, 11:39 - pn

Wczesnym październikowym popołudniem dwudziesto paroosobowa grupa osób w różnym wieku zgromadziła się przy bramie Starego Cmentarza grodziskiego od ul. Radońskiej, aby odbyć spacer śladami tych ludzi, którzy tworzyli historię naszego miasta. Naszym przewodnikiem był Pan Łukasz Nowacki. Z dużym zaangażowaniem opowiadał o znamienitych obywatelach Grodziska, którzy swą działalnością przyczynili się do rozwoju tego miasta. Mogliśmy dowiedzieć się o powstaniu cmentarza, pierwotnym charakterze miasta-uzdrowiska, jego zabytkach i pierwszych nowoczesnych ciekawych miejscach. Ta sentymentalno-historyczna wycieczka w powiązaniu z urokiem miejsca i kolorowymi jesiennymi drzewami a także ciekawymi opowieściami Pana Łukasza była dość niezwykłym wydarzeniem. Odwiedziliśmy stare, zabytkowe grobowce w tym jeden w trakcie renowacji. Swą kolejną książkę o historii Grodziska, w tym cmentarza zaprezentował Pan T. J. Murzyn. Każdy uczestnik spotkania historycznego otrzymał mapę naszej nekropolii. Dużą uwagę przewodnik skupił na miejscowych bohaterach czasów I i II wojny światowej, głównie walczących w konspiracji żołnierzy AK. Działalność ludzi zasłużonych dla Grodziska została pokazana na szerokim tle historycznym.
Był to bardzo dobry pomysł, aby przybliżyć naszym mieszkańcom ważne osoby i wydarzenia związane z ich miejscem zamieszkania.

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość