Resursa wymiana wakacyjna - dyskusja

Regulamin forum
Wakacyjna wymianę mieszkaniami. Jeśli dysponujesz mieszkaniem i chciałabyś wybrać się z dzieckiem na wakacje, a koszty wyjazdu nie są dla ciebie bez znaczenia, to taka forma wyjazdu jest dla ciebie. Nie trzeba płacić za noclegi. Posiłki można przygotować w domu, co jest dużo tańsze niż w restauracji. Interesują mnie kobiety wartościowe, często niezasłużenie źle potraktowane przez los. Jeśli się uda, celem jest w przyszłości stworzenie grupy zaufanych osób wymieniających się mieszkaniami. Może sama nie jesteś zainteresowana taką propozycją ale masz koleżankę, którą to by zainteresowało. Proszę o przekazanie jej informacji o tym ogłoszeniu. Osoby niezdecydowane zapraszam do kontaktu i rozmowy. Wyjazd stwarza nowe możliwości, a rozmowa o pomyśle nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje.
Iryd
Moderator Globalny

Resursa wymiana wakacyjna - dyskusja

Postautor: Iryd » 05 maja 2018, 20:38 - sob

Wakacyjna wymianę mieszkaniami. Jeśli dysponujesz mieszkaniem i
chciałabyś wybrać się z dzieckiem na wakacje, a koszty wyjazdu nie są
dla ciebie bez znaczenia, to taka forma wyjazdu jest dla ciebie. Nie
trzeba płacić za noclegi. Posiłki można przygotować w domu, co jest dużo
tańsze niż w restauracji. Interesują mnie kobiety wartościowe, często
niezasłużenie źle potraktowane przez los. Jeśli się uda, celem jest w
przyszłości stworzenie grupy zaufanych osób wymieniających się
mieszkaniami. Może sama nie jesteś zainteresowana taką propozycją ale
masz koleżankę, którą to by zainteresowało. Proszę o przekazanie jej
informacji o tym ogłoszeniu. Osoby niezdecydowane zapraszam do kontaktu i
rozmowy. Wyjazd stwarza nowe możliwości, a rozmowa o pomyśle nic nie
kosztuje i do niczego nie zobowiązuje.
Oczywiście propozycja nie jest skierowana tylko do samotnych matek.

Iryd
Moderator Globalny

Re: Resursa wymiana wakacyjna - dyskusja

Postautor: Iryd » 05 maja 2018, 21:55 - sob

Otrzymana wiadomość:
Małgosia pisze: Witaj,
Ja też kiedyś myślałam o takiej wymianie, ale na razie nie przemyślałam bezpiecznego systemu.Ja tez mieszkam w ... , więc nie wymienimy się pewnie nawzajem;), ale może trzeba takie ogłoszenie dać dla innych województw? Jesli chcesz, to się odezwij.Będzie mi miło.
Pozdrawiam:),
Małgosia

Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 07 maja 2018, 10:09 - pn

Witam Małgosiu!
Temat nie jest łatwy, bo zainteresowanie jest nikłe. Od dłuższego czasu daję ogłoszenie bez większego odzewu. Ludzie się obawiają, a nawet gdy dołączyłem zdjęcie faceta z dwójką dzieciaków, to jedna szanowna pani napisała
kasia2 pisze: "Kto wpuści obcego dziada w dodatku z bwchorsmi do swojego domu pierdolnij się w swój pusty łeb baranie i przestań zebrać palancie jebniety tylko weź się za uczciwa pracę. ŻENADA."
Iryd pisze: Droga Kasiu2 inteligencją nie błyszczysz. Nie rozumiesz słowa wymiana. Nie wiesz, że takie wymiany są realizowane od dziesiątków lat, tylko za opłatą za wpisanie się do bazy. Ja chciałbym ludziom tych opłat oszczędzić. Samotna matka ? Bo ich najczęściej nie stać na wczasy. Po 30-stce, bo może już im wyszumiała młodzieńcza chęć demolki i szaleństwa. Ja to sobie jeżdżę na wczasy i co u ciebie miałbym ukraść? Stary telewizor lub wyliniały dywan?
Nie bądź śmieszna!!!!!!
Na zdjęciu to nie moje dzieci ale nazywanie ich bwchorsmi (chyba bachorami) to naprawdę żenada i słusznie tak się podpisałaś.
Nie pomyślała, że zdjęcie jest tylko ilustracją pomysłu i nie przedstawiało mnie. To raczej taki typ kobiet szukających partnera na zasadzie - samotna pani z dziećmi szuka faceta, ale bez własnych bachorów.

Generalnie ludzie się obawiają, lub nie znają tego sposobu. A firmom chyba chodzi tylko o opłatę za wymianę adresów, a czy się ktoś wymieni czy nie to już ich nie interesuje, dlatego niewiele się dzieje.
Tu będzie można prowadzić dyskusję na ten temat i zapraszać osoby, które się zainteresują. Mam pomysł jak to powinno działać potrzebne są tylko osoby.

Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 07 maja 2018, 10:13 - pn

Małgosia pisze: Dzięki za maila.
Sorry, ale moim zdaniem takie ogłoszenie,żeby ktos się z Tobą wymienił na Twoje lokum w …., trzeba dać do rubryk w innych województwach- tych które Cie interesują, np.pomorskie czy cos na południu, czy Mazury .Jeśli chcesz, to możemy porozmawiać- mówisz,że wiesz, jak to powinno działać . Jestem tego ciekawa.Pozdrawiam:))).
Małgosia

Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 07 maja 2018, 12:06 - pn

Przywołuję moją dyskusję sprzed lat na temat wymiany wakacyjnej.
Temat: Wakacje polegające na zamianie mieszkań - co sądzicie?
2013-12-04 Iryd pisze:Co sądzicie o wakacjach polegającej na zamianie mieszkaniami? Może ktoś ma jakieś doświadczenia lub propozycje.
2013-12-17 Neme... Redaktor Działu Podróże Posty: 4,768 pisze: A o co w takiej zamianie chodzi?
2013-12-19 Iryd pisze: Mało osób tu zagląda ale trochę jest choć nikt nic nie pisze. Myślałem, że po prostu nie chce. Może jednak ktoś nie słyszał o tym. Nie będę używał angielskich nazw ale zjawisko trwa już kilkadziesiąt lat. Dziś są najróżniejsze odmiany. Można o tym poczytać w Internecie a ja nawet zbytnio się nie interesowałem. Mi chodzi o klasyczną formę. W wakacje: My jedziemy do mieszkania kogoś a on do naszego. Korzyść taka, że nikt nie płaci za pobyt w hotelu w innym mieście. Nasze mieszkanie stałoby puste gdy nas nie ma. Oczywiście ktoś u nas zużywa wodę i prąd ale my też korzystamy u niego i z grubsza na jedno wychodzi. Ja nigdy się nie zamieniałem. Wiem, że są firmy i organizacje, które się tym zajmują. Można obejrzeć oferty a jest ich duża, na całym świecie. Różny standard nawet, wille z basenem. Najczęściej tacy też oczekują czegoś podobnego. Płaci się wpisowe i już można szukać i planować. Może ktoś korzystał a może myślał o takiej wymianie.
2013-12-19 gnojka Posty: 7,648 pisze: Chodzi o coachsurfing? Był już takie temat na forum. Dlaczego nie użyłeś właśnie tej nazwy? Sądzę, że wtedy nie byłoby pytań bo większość wie co to jest.
A tak, jakoś mętnie wytłumaczyłeś:)
Kiedyś gdy byłam studentką parę razy korzystałam z tego.
2013-12-19 k.p... Posty: 3,558 pisze: gnojka to nie jest to samo. Iryd pisze przecież, że wymieniamy się mieszkaniami w tym samym czasie, a nie gościmy u siebie czy jesteśmy gośćmi u kogoś za free.
Np. AB mieszka w Krakowie a AC w Wawie i na okres powiedzmy dwóch tygodni AB mieszka u AC i na odwrót.
2013-12-19 Neme... Redaktor Działu Podróże Posty: 4,768 pisze: Gnojka, gdzie jest taki temat na forum? Bo moja wyszukiwarka nie szuka
Ja szczerze nie słyszałam o czymś takim. Znaczy mogłam podejrzewać, że ludzie korzystają z takich form podróżowania, ale nie sądziłam, że ma to nawet swoją nazwę
2013-12-19 Iryd pisze: Nie jestem zwolennikiem angielskich nazw. Świadczą one o małości Polaków.
Nazw angielskich jest dużo zależy co dokładnie się ma na myśli. Sadzę, że każdy może sobie w Internecie znaleźć. A wątku takiego nie znalazłem, dlatego założyłem nowy a nawet jeśli taki był to chcę porozmawiać na bieżąco z osobami a nie przeczytać historyczne wypowiedzi. Przecież przeczytałem opinie osób na ten temat w internrcie. Osób, które z tego korzystają.
2014-04-28 anika'8... pisze: macie jakieś osobiste doświadczenia?
2018-03-16 Lou71... pisze: Film Holiday z Kate Winslet opowiada o tym
2018-03-18 gnojka Posty: 7,648 pisze: "Neme... napisał/a: Gnojka, gdzie jest taki temat na forum? Bo moja wyszukiwarka nie szuka"
Jakaś kulawa ta wyszukiwarka.
http://www... .html

(A tu przywołany przez gnojkę temat)
Temat: Turystyka kanapowa - couchsurferfing
Couchsurfing, czyli kanapowe podróżowanie jest to coś nowego w Polsce. Najwięcej praktykujących znajdziemy oczywiście wśród studentów. Bo po co szukać najtańszych ofert hoteli czy hosteli, skoro można spać za darmo?
Turystyka kanapowa polega na udostępnieniu swojej kanapy, mówiąc dosłownie. Wystarczy zarejestrować się na odpowiednim portalu, stworzyć profil ze swoimi danymi osobowymi, informacjami o swoich zainteresowaniach, znajomości języków obcych, odwiedzonych krajach itp. sprawach. Mając takie konto zaznaczamy opcję, czy zgadzamy się również na przyjmowanie gości w swoich domach, oraz to jak ich możemy przyjąć (osobny pokój, samo łóżko, pościel, czy też dana osoba powinna zjawić się ze swoim śpiworem).
Jak widać temat jest nieznany, bo nawet redaktorowi działu podróże ogólnopolskiego forum go nie zna, a moja ulubienia gnojka już po ponad czterech latach odpowiada koleżance o adres tematu. Ale nawet po takim czasie nie zrozumiała pytania, bo jak widać proponowany temat jest o czymś innym. Ale ona to taka pupilka forum, której wszystko wolno, a z inteligencją jej nie po drodze.

Chelia
sub Miliarion

Postautor: Chelia » 07 maja 2018, 21:16 - pn

Ja mogę tylko napisać, że nie wyobrażam sobie by udostępniać swoje mieszkanie obcym ludziom ani mieszkać w cudzym.
Być może inni potrafią, prawdziwi domatorzy raczej nie. Wolę jednak dopłacić i wyjechać na odpoczynek do domostw do tego przeznaczonych i wrócić do swojego. Wyjeżdżam to wiem w jakim stanie je zostawiam a z tą zamianą to nigdy nic nie wiadomo.

Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 08 maja 2018, 09:15 - wt

Tak jak piszesz Chelio ten sposób nie jest dla każdego. Osoby przywiązane do swojego mieszkania traktujące je jak własną świątynie nigdy nie będą chciały z tego skorzystać, ale są ludzie mający luźny stosunek do własnego domu. Jest to tylko miejsce gdzie żyją. Przecież dom to dla wielu przede wszystkim ludzie, a nie rzeczy. Jednak i oni mogą mieć własne obawy. Właśnie ten temat powstała by o nich porozmawiać. Na pewno nie zamierzam nikogo namawiać na siłę, bo to nie ma sensu. A twoje podejście jest zupełnie zrozumiałe.

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 13 lipca 2018, 23:58 - pt

Forum zamknięte

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół