Ochrona zwierząt

Tematy związane z przyrodą szeroko rozumianą.
Iryd
Moderator Globalny
Posty: 919
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 11:46 - wt

Ochrona zwierząt

Postautor: Iryd » 26 marca 2018, 10:53 - pn

Czy nie przesadzamy z ochroną praw zwierząt? Tak wiele spraw ludzi jest jeszcze niezałatwionych na świecie. Nie chodzi o to by znęcać się nad nimi ale robienie z nich istot równych ludziom w prawach jest przesadą? A jakie jest twoje zdanie?

kymen
Site Admin
Posty: 817
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 10:25 - wt

Re: Ochrona zwierząt

Postautor: kymen » 26 marca 2018, 10:56 - pn

Otrzymana odpowiedź od Zofii
Zofia pisze: Działanie na rzecz poprawy losu ludzi nie koliduje z działaniem na rzecz poprawy losu zwierząt. W zasadzie najlepiej by było, gdyby ludzie się od zwierząt odczepili i dali im święty spokój. Ale nie, człowiek musiał sobie oswoić wilka, żbika, dzika, byka i inne zwierzęta, żeby czerpać z tego korzyści. Od tego momentu człowiek jest odpowiedzialny za los wszystkich zwierząt domowych i hodowlanych, powinien im zapewnić życie co najmniej tak dobre, jakie by miały na wolności. A tymczasem co ludzie robią ze zwierzętami? To co robi wielu ludzi hodujących zwierzęta na całym świecie to bestialstwo.Zwierzętom żyjącym w niewoli należy się trosk, opieka i dobre traktowanie.
Skąd ta pewność, że zwierzęta nie są takimi samymi duszami jak my, tylko zamkniętymi w tym życiu w ciele zwierzęcia? I skąd pewność, że w kolejnym życiu nie będzie odwrotnie? O tym, że tak jest mówią Święte Księgi i wielcy Mędrcy ze Wschodu. Można im wierzyć lub nie, ale po śmierci wszystko się okaże i każdy poniesie konsekwencje tego jak żył, w tym również jak traktował zwierzęta.
Pozdrawiamy razem z psem i kotką :)

Iryd
Moderator Globalny
Posty: 919
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 11:46 - wt

Re: Ochrona zwierząt

Postautor: Iryd » 26 marca 2018, 12:06 - pn

Otrzymana odpowiedź od Pawłai
Paweł pisze: Cześć
Uważam, że ludzie bardziej potrzebują pomocy od zwierząt

Szedar
medium Miliarion
Posty: 561
Rejestracja: 10 lutego 2018, 17:16 - sob

Re: Ochrona zwierząt

Postautor: Szedar » 26 marca 2018, 22:06 - pn

Kiedyś też uważałam,że przesadzamy z tą ochroną zwierząt,ze powinno się bardziej pomagać ludziom ale z wiekiem zmieniłam zdanie,ludzie sobie poradzą ,a zwierzęta w świecie ludzi niekoniecznie.Kiedy oglądam wiadomości i widzę jak niektórzy traktują zwierzęta.....skatowane psy i koty, porzucane, przywiązywane do drzewa, zagłodzone konie to zastanawiam się jakim trzeba być człowiekiem żeby coś takiego zrobić.Jeżeli ktoś potrafi być tak okrutny dla zwierzą,to może też tak potraktować drugiego człowieka.Ile się słyszy o skatowanych dzieciach nawet tych najmniejszych.
Może jak zwiększą kary za znęcanie się na zwierzętami i za ,,głupiego''psa czy kota zaczną skazywać na więzienie to chociaż niektórych to wystraszy i się zastanowią zanim coś zrobią.Gdybym miała przekazać pieniądze na jakąś fundację ,wybrałabym tą która pomaga zwierzętom.

kymen
Site Admin
Posty: 817
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 10:25 - wt

Re: Ochrona zwierząt

Postautor: kymen » 27 marca 2018, 08:47 - wt

Otrzymana odpowiedź od P
P pisze: Jestesmy tylko gośćmi, przelotnie. W dodatku nasi poprzednicy pojawili się tu przed nami.
Sami daslismy sobie prawo decydować o wszystkim. Skoro wiec to my umiemy zbudować bron, my z niej skorzystamy.
Zwierzeta nie mogą być nam rowne. Nie prowadza jeszcze samochodu (szczególnie po alkoholu), nie przegladaja stron o pornografii i aborcji. Czemu jednak nie starczylo nam wybicie Indian, holokaust i palenia na stosie za odmienne poglądy, trudno powiedzieć. Bo te pazerność warto przecież zatrzymać.
To duże wyzwanie, opiekować się starszymi, przeprowadzac przez ulice cholernych niewidomych, którzy na końcu potrafią okazac się cieplymi, zyczliwymi ludzmi. Mowienie, ze to tylko kawalek krowy, ze sarna może ladniejsze oczy to już mniej by zjeść, Chinczycy psy kanalie na polmisku bo to nasi przyjaciele. Nie powinno być wyjatkow. Szanowac, chronić. Mamy rozum i spuscizne kultury. Także internet. Każdy zrobi z tego inny użytek, ale nie ma wielu przeszkod, by podsuwać także te pozytywniejsze pomysły i samemu je propagować.

Iryd
Moderator Globalny
Posty: 919
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 11:46 - wt

Re: Ochrona zwierząt

Postautor: Iryd » 27 marca 2018, 14:12 - wt

Otrzymana odpowiedź od Nuta110
Nuta110 pisze: Moje dokładnie takie same. Ale zaraz zjedzą nas obrońcy praw zwierząt. Ja mam dziecko ale nie dziecko-psa, jak niektórzy. Ja K 45+

kymen
Site Admin
Posty: 817
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 10:25 - wt

Re: Ochrona zwierząt

Postautor: kymen » 06 kwietnia 2018, 10:11 - pt

Otrzymana odpowiedź od fuffle
ruffle pisze: Pisząc takie rzeczy widać, że nie jesteś istotą myślącą, ani czującą. Człowiek powinien się uczyć od zwierząt, ale niestety większość to zwykłe nic nie warte pustaki. Ludzie to szkodniki, niczego i nikogo nie szanują, mają kompleksy, chcą posiadać. Nic nie wnoszą do Ziemi, nie powinno ich być.

Beryl
magis Centurion
Posty: 184
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 11:26 - wt

Re: Ochrona zwierząt

Postautor: Beryl » 12 stycznia 2019, 06:54 - sob

Trochę mnie śmieszą obecne protesty przeciwko odstrzałowi dzików. Trudno jest rozstrzygnąć czy są one konieczne, czy nie, ale powód jest istotny i napisy, że dzik czuje tak samo jak kot, nie pomagają w wyrobieniu sobie opinii. Gdy poprzedni prezydent zabijał zwierzęta dla zabawy, pewnie i dziki, to wtedy one nie czuły? Różnica jest w skali, ale też w tym że zabijać dla zabawy można z innych powodów nie. Prezydent to jedna osoba, ale pełniący realnie funkcję pierwszego celebryty kraju. Nominalnie pełni on różne funkcje i ma uprawnienia, ale przy zmianie prawa carskiego na nowoczesne, łatwo można byłoby przenieść je na inne organy państwa. Zachowanie głównego celebryty kraju wpływa na wyobraźnię i zachowanie wielu ludzi. W obecnych zachowaniach przeciwników widzę raczej walkę o politykę, niż przyrodę.

Myszka1
tribus Centurion
Posty: 497
Rejestracja: 12 lutego 2018, 12:19 - pn

Re: Ochrona zwierząt

Postautor: Myszka1 » 27 czerwca 2019, 05:53 - czw

Ja powiem.tak ..
Całe życie jak.moglam pomagałam zwierzętom i do tej pory to robię ..
Pokażę wam tylko jeden link ..
Przeczytajcie go uważnie zwłaszcza jedno zdanie jak jeden kucyk drugiemu kucyków pomagał w ostatnich dniach życia
Ja czytając to to aż się popłakałam ..
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/agatkabalbinka


meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości