Forum jakie jest? Wasze opinie

Regulamin, uwagi, opinie, pomysły. Ocena zachowań.
Regulamin forum
Regulamin FFL. Tu można również zamieszczać wszystkie sprawy dotyczące samego forum i jego uczestników. Opinie o uczestnikach nie mogą być napastliwe i chamskie. Wskazane są tylko wyważone, obiektywne opinie. Forum nie służy do poniżania ludzi. Proszę nie zapominać, że równie wskazane są pozytywne opinie, również obiektywne, Nie chcemy tworzyć kółka wzajemnej adoracji, dlatego wszelkie opinie muszą być uzasadnione podanym przykładowo zachowaniem.
Chelia
sub Miliarion

Re: Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: Chelia » 28 maja 2018, 16:34 - pn

Oby ta spina wszystkim wyszła na dobre i może już wystarczy tych szczerości ?;)

Abenita
tribus Centurion

Postautor: Abenita » 28 maja 2018, 17:03 - pn

No to w sumie dobrze, ze zaczelam ten temat, bo zachodzilabym w glowe, o co chodzi, - a tak to wiem, i przyjmuje do wiadomosci, ze moge byc odbierana tak, a nie inaczej. Jedno tylko chcialabym sprostowac, bo probujesz blednie interpretowac moje slowa, - nigdy nikogo nie uwazalam ze mniej czy malo wartosciowego z tego powodu, ze prowadzi rozmowe w taki a nie inny sposob, a ja tak nie umiem albo nie lubie. Ja mam umysl bardziej analityczny i konkretny, i tak lubie rozmawiac, ale rozumiem, ze komus moga sie nie podobac moje wywody czy spostrzezenia.

I chcialabym jeszcze zaznaczyc, ze nie mam nic do filtrowni jako takiej, fajnie mi sie ją czyta, i to pisze saam wydaje mi sie zabawne i sympatyczne, natomiast sama nie umiem sie tam odnalezc. Nie pisalabym o tym wogole, gdyby nie fakt, ze wczesniej tam wchodzilam (faktycznie tam glownie koncentruje sie "zycie towarzyskie" forum i skoro dziewczyny tam byly, to i ja chcialam dolaczyc), a teraz jakos nie bardzo, - wiec nie chce sprawiac wrazenia, ze sie obrazilam czy celowo ignoruje, po prostu jakos tak jest, i tyle.

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 28 maja 2018, 18:16 - pn

Forum nie jest od rozdawania dobra, o dobro łatwiej w kościele, dlatego nie wiem na co komu wyjdzie ta szczerość. Forum jest od pisania tego co się chce. Jeśli ktoś chce pisać nieszczerze i ciebie posłuchać to może. Ja akurat ciebie nie posłucham i będę sobie pisał szczerze co myślę. Czy się komuś to podoba, czy nie. Twoje zdanie uważam tylko za twoją opinię, bo jest niezgodna z założeniem forum, że każdy pisze co chce i jak chce. Jak ty chcesz pisać nieszczerze, to sobie pisz.

Abenito to nie jest moja błędna interpretacja, ale ogólna. Poza wyjątkami, pisanie o gadce szmatce jest niżej oceniane niż pisanie konkretne. Ty piszesz o twoich intencjach, ja o odbiorze twoich słów. Nie do końca rozumiesz jak możesz być odbierana.

Chelia
sub Miliarion

Postautor: Chelia » 28 maja 2018, 22:02 - pn

A to ja też napiszę co zechcę:D bo nie zgadzam się z tym, że dobro to tylko w kościele. Dobro to dobre relacje z otoczeniem i z współtworzącymi forum też. Dobro to życzliwość i szczerość.I właśnie czasem dobrze jest sobie coś szczerze wygarnąć by wiedzieć na czym się stoi. A czy ja pisałam, że ktoś ma pisać nieszczerze i kogoś namawiam do tego? Jesteś zaprawdę mistrzem w odkręcaniu kota ogonem:D bo zrozumiałam, że pierwsza część posta z 18:16 była skierowana do mnie. Ech..., coś w tym jest, gdy mówi się, że kobiety są z Wenus a mężczyźni z Marsa! To człowiek i to człowiek a jakże odmienne postrzeganie jednej sytuacji. Byle tylko wszystko z kulturą i szacunkiem i by nie przekształciło się w kłótnię..

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 29 maja 2018, 13:03 - wt

Ja tylko pociągnąłem twoje zdanie. Koniec ze szczerością, no to początek nieszczerości. Nie ma inaczej. Trochę zaskakujące jest takie interpretowanie twoich słów? Odwracam kota ogonem? A gdzie ja lub Iryd napisaliśmy, że ktoś jest drugiej kategorii, że administracja zawsze ma rację i jeszcze inne takie tam opinie. To nie jest odwracanie kota ogonem? Czym się różni ? Chyba brak tu konsekwencji u ciebie.
A dobro o którym piszesz? Można je tak określić, ale my nie jesteśmy w staniu komuś zagwarantować takiego dobra na portalu, bo mogą się one wzajemnie wykluczać. Przykład z forum. Abenita nie chce by przekręcać jej posty, bo źle się z tym czuje, a Iryd ma to tego prawo, bo nie jest to zabronione. Nie da się pogodzić jej i jego dobra. Ale prawdę możemy tu gwarantować. Ona i on mogą napisać jak to oceniają. To jego i jej prawda. Nikt ich postów nie skasował. Każdy, inny sam może ocenić co o tym myśli.
Na forum ceni się szczerość i MOŻLIWOŚĆ pisania prawdy. Przymusu nie ma. Ale to jest podstawowa cecha tego forum. Tu można pisać prawdę. Zostaną i przyjdą tu ci dla których jest to cenna wartość, gdy zrozumieją co im to daje. Inni pewnie się znudzą, chyba że coś innego zdecyduje, że zostaną. Jak widać stopniowo osoby, które tu piszą dają się sprowokować do pisania szczerze. To moje odwracanie kota, ma jakiś sens i cel. I nie chodzi o to, żeby moje było na wierzchu. Może jednak o coś innego chodzi?
Żeby była jasność na portalu nie chodzi o t.z. "walnąć prawdą między oczy". Te osoby robiąc to wobec drugiej osoby, nigdy nie przyjmują takiej prawdy wobec siebie. To świadczy tylko o ich małostkowości, a chyba bierze się z przekonania, że ich szczerość jest tak wyjątkowa, że one zasługują tylko na pochwały i żadna krytyka ich nie dotyczy.
Nie chodzi też o kłótnię oczyszczającą. Do zakończenia, której pewnie w poprzednim pości apelowałaś. Towarzystwo wzajemnej adoracji tak się już zapętliło, że niektórzy muszą sobie wygarnąć, by sytuacja się oczyściła. Jak powietrze po burzy. Do tego też trochę nawiązują słowa Abenity.
Nie chodzi o ataki na kogoś. Zwłaszcza dotyczące wyglądu, stanu majątkowego, zdrowie, czyjejś czci i godności itd.
Chodzi o szczere ocenianie czyjegoś postępowania i zachowania. Rzeczy, które można zmienić, choć nie zawsze jest to łatwe i nie zawsze chcemy. W przytoczonym przykładzie Abenita może się przyzwyczaić, może się obrazić, może zrozumieć sens takiego postępowania. Od niej zależy co zrobi, a szczerość daje jej prawdziwą możliwość wyboru. Gdyby dostała kilka okrągłych, zdawkowych zdań, to by nie wiedziała o co naprawdę chodzi i co może lub chce zrobić. Dostając ode mnie szczerość dostała prawdziwe prawo wyboru. Przecież sama zdecyduje co zrobi.
Portal jest miejscem gdzie można być sobą i to się nie zmieni. Gdzie można spotkać mnie i Iryda, którzy nie będą prawić tanich komplementów w imię przyjaźni, czy dobrych układów. To miejsce gdzie ceni się szczerość i autentyczność. Miejscem gdzie każdy może się mylić, zmieniać, wyrażać swoje zdanie. W przeciwieństwie do innych portali nie działamy tak, że przychodzi nowa osoba przedstawia swój problem i otrzymuje radę lub pomoc. Tak działa kobiecy portal Abenitki. Większość organizacji, a nawet instytucji, choć instytucje to muszą tak działać. My działamy na zasadzie kręgów. Im ktoś więcej działa na forum, tym jest w tym bliższym kręgu i zasługuje na nasze zainteresowanie.
PS Nie trzeba nas czytać, ani nas lubić. Fajni nie tylko są ci, którzy nas lubią. Nie to kryterium decyduje o "fajności".
Chelio nie musisz mnie czytać. Ważne, że napisałaś to co myślisz.

Chelia
sub Miliarion

Postautor: Chelia » 29 maja 2018, 16:42 - wt

Ależ ja lubię czytać takie filozoficzne wywody, naprawdę:) Niekoniecznie ze wszystkim muszę się zgadzać , czasem coś bym dodała, sprostowała np z tą kłótnią to akurat miałam na myśli, by się czasem nie zaczęła od tej dyskusji na temat forum. Przecież jeszcze nikt się nie kłócił i w sumie nie obraził. Wyrażamy swoje opinie zgodnie z tytułem działu:) Z takich opinii dużo można wywnioskować na temat osoby piszącej jak i atmosfery na całym forum, zresztą sam to wiesz:) Na pewno jest to jakaś wartość poznawcza, która albo zwiąże grupę albo spowoduje dystans. Rozumiem, że sztuczne przytakiwanie jest nieszczere i najlepszą opcją by było po prostu trafne(szczęśliwe) dobranie się rozmówców by to zadziałało budująco.
Zgoda buduje, niezgoda rujnuje, warto tym pamiętać:)

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 30 maja 2018, 01:35 - śr

Nie jestem przekonany czy ty i reszta osób lubi takie wywody. Większość osób woli luźne rozmowy na dowolne tematy. Nie wymagające zastanowienia, bliższe naszym codziennym sprawom. Czasem niektórzy chcą podyskutować na interesujący ich temat. Przekonać innych do swoich racji. W takim razie po co te nasze teoretyczne wywody? Chodzi tylko o naszą wiarygodność. Podejmujemy różne decyzje na forum. Samowi mogą one wydawać się atakami na niego. Abenitce może nawet wyglądają na lekceważenie jej stylu pisania na forum? Przecież łatwo jest podjąć jakoś wygodną dla siebie decyzję, a potem dorobić do niej ideologię. Ludzie z reguły nie są konsekwentni. Ich poglądy nie są spójne. Nasze teoretyczne posty są i zawsze można się do nich odwołać, gdy nasza decyzja, wobec niego, wyda się komuś niewłaściwa. A my staramy się stopniowo pokazać jak te "wielkie idee" przekładają się na zwykłe sprawy. Tu na forum. My nie żyjemy wielkimi ideami, one nam pokazują tylko pewien kierunek. Jednym z nich jest to, że na forum każdy może być sobą i mówić to co myśli. Oczywiście nie kosztem drugiej osoby. Czy taki sposób zbuduje więzi? Niekoniecznie, a na pewno nie każdego z każdym, ale właśnie taki sposób, tam gdzie zbuduje, to będą więzi prawdziwe.
Przychodzicie z doświadczeniami z różnych forów, ale nie takiego jak to, bo takiego nie ma. To forum jest naprawdę wasze, ale nikt go nie ma całego na wyłączność. To nie jest forum gdzie będziesz głaskany(a) po główce. Ale to jest forum gdzie możesz być sobą, to jest TWOJE forum. To jest właśnie ffl.

Abenita
tribus Centurion

Postautor: Abenita » 30 maja 2018, 09:10 - śr

Hejka
No tez mam wrazenie, ze nie lubia takich wywodow, bo byc moze czują sie pouczani? W kazdym razie postaram sie miec to na uwadze, - ale przy okazji rowniez nie "zatracic siebie", tzn byc w zgodzie z tym co mysle.
Moze po prostu niech kazdy bedzie sobą, i zobaczymy, co z tego wyjdzie ;P

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 30 maja 2018, 13:17 - śr

Jak widzisz sprawa jest bardzo prosta.
Tylko trzeba zrozumieć, że te wywody to informacja o funkcjonowaniu forum, a nie pouczenie.
Mniejszy problem jest z osobami, które potrzebują czasu żeby zrozumień, że tu nikt nie ściga za poglądy.
Większy z tymi, którzy uważają, że jeśli mogą wprowadzać własne zasady to znaczy, że wszyscy mają im się podporządkować. Swoboda działania na forum nie równa się samowola, ani "brawo ja", a reszta niech się dostosuje do mnie. Trudniej jest złamać w sobie myślenie, że jeśli moje zasady są słuszne to powinni inni też się do nich zastosować. Nie, inni mają swoje. Może lepsze, może gorsze ale własne.
Ograniczenia mają zablokować zalew pustactwa i prostactwa. Osób jakich jest w internecie mnóstwo, że stały się normą. Również chronimy forum przed floodingiem. Najogólniej to zachowanie niszczące w różny sposób dyskusje i treści w internecie. Również poprzez głupie wpisy w dyskusji. Nie robią ich tylko prymitywni ludzie, czasem bardzo inteligentni. Dla rozrywki, z nudów, dla zwrócenia na siebie uwagi, a nawet dla pokazania bezsensu danej dyskusji. Czasem z frustracji w życiu w realu lub niedocenianiu w pracy. Ludzie inteligentni zmuszani do idiotycznych zachowań, różnie odreagowują. Można nawet niektóre wpisy, moje i Iryda, uznać czasem za floodowanie. Ale czy na uczelnie profesor prowadzący wykłady z poważną miną i powagą tematu cieszył się największym uznaniem? Ku zdziwieniu takich osób, ci co potrafili nawet o najpoważniejszych sprawach rozmawiać lekko, osiągali najlepsze wyniki w pracy ze studentami. My kierujemy się tym wzorcem, takie zachowanie jest dla nas przykładem. Nasze forum nie jest uważane w internecie za poważne, ale za nudne. Filtrownia nie za zabawną i lekką, tylko za dziecinną. To forma, w mojej ocenie nie przyciąga ludzi, a nie jakaś krytyka filtrowni, czy krytyka forum przez Sama. Oczywiście nie każemy nikomu wprowadzać zmian. Walczcie o swoją prawdę, o prawo pisania tak jak ktoś lubi. My tylko staramy się, by żadna z tych prawd nie stała się jedyną na forum. To co nie jest prawnie zabronione, jest na forum dopuszczalne.
Dlatego Abenitko pisz sobie jak chcesz. Informacja o tobie była dla ciebie, a co z nią zrobisz? A skąd ja mam wiedzieć.
Można sobie na forum pisać wszystko co się chce. Choć my najbardziej cenimy szczerość i autentyczność. A specyfikę mojego zachowania i Iryda też, oddaje wierszyk na początku tematu "Kymen" w tym dziale. Wiele trzeba w życiu zrozumieć, by taki wierszyk o sobie napisać. Biedni byli w życiu ci, którzy myśleli, że to oznacza, że można nas było lekceważyć. Ale to się nie tyczy forum. Od czasów Delty i Myszki nie mamy żadnych pretensji do czyjegoś zachowania. U nich też chodziło tylko o obrażanie innych lub o narzucanie pustego stylu innym, a nie o poglądy. Nasze zachowanie to wynik starania się o rozwój forum, o nowe osoby, ale nie dla ciebie lub Sama, ale dla nich samych. Kiedyś gdy zaproponowałem, że chcę poznać kobietę ale nie dla mnie tylko dla niej samej, to zalał mnie kobiecy hejt i zupełne brak zrozumienia. Pisałem tam pewne myśli bez przecinków, by były wieloznaczne. Twoje znajome z forum zupełnie nie zdały tego pozornie banalnego egzaminu z myślenia. Bo to wymagało myślenia twórczego. Nie pod dyktando lub zadany temat. Dlatego teraz powstało forum na którym każdy może się twórczo, kreatywnie, dowolnie, rozwijać, realizować. Jedyna takie miejsce wolności w Polsce - oby nie.
Gdyby to ode mnie zależało to nawet poglądy, które są w Polsce zakazane, byłyby tu dopuszczalne. To nie poglądy są niebezpieczne ale ludzie, którzy im ulegają. Przeważnie to są ludzie, którzy nie mają własnych poglądów. Dlatego nie walczmy z poglądami, ale starajmy się, by każdy wypracował swoje własne. Ale to nie jest na rękę rządzącym. Nie tylko tym obecnym, ale wszystkim na całym świecie.

Abenita
tribus Centurion

Postautor: Abenita » 30 maja 2018, 18:08 - śr

kymen pisze: Nasze zachowanie to wynik starania się o rozwój forum, o nowe osoby, ale nie dla ciebie lub Sama, ale dla nich samych. Kiedyś gdy zaproponowałem, że chcę poznać kobietę ale nie dla mnie tylko dla niej samej, to zalał mnie kobiecy hejt i zupełne brak zrozumienia. Pisałem tam pewne myśli bez przecinków, by były wieloznaczne. Twoje znajome z forum zupełnie nie zdały tego pozornie banalnego egzaminu z myślenia. Bo to wymagało myślenia twórczego. Nie pod dyktando lub zadany temat. Dlatego teraz powstało forum na którym każdy może się twórczo, kreatywnie, dowolnie, rozwijać, realizować. Jedyna takie miejsce wolności w Polsce - oby nie.
Gdyby to ode mnie zależało to nawet poglądy, które są w Polsce zakazane, byłyby tu dopuszczalne. To nie poglądy są niebezpieczne ale ludzie, którzy im ulegają. Przeważnie to są ludzie, którzy nie mają własnych poglądów.
Pamietam. Tak tez rozumiem rozwoj takiego forum, ale tez uwazam, ze to moze byc trudne - mam taka teorie, ze dzis ludzie chca atrakcji, rozrywki ("chleba i igrzysk") - teraz, juz, natychmiast. Nie dziwi mnie, ze powazniejsze, ale stonowane rozmowy uznawane sa za nudne, bo obecnie mamy zalew wszelkiego rodzaju bodzcow, od kina 3D, albo nawet 7D, do roznych rollercosterow, albo trampolin, w internecie tez najwieksze wziecie maja "niusy", im bardzo szokujace, grające na emocjach, tym lepiej. I wszystko podane w ladnym opakowaniu i na tacy. Zwykle, ludzkie rozmowy - interesowanie sie soba nawzajem i swoimi sprawami, ..- nudne ;)

Co do tych zakazanych pogladow, to mam inne zdanie (pomijasz opiniotworczosc), ale to juz pewnie temat na osobna dyskusję.

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 14 lipca 2018, 08:45 - sob

Forum zamknięte

Myszka1
tribus Centurion

Postautor: Myszka1 » 01 sierpnia 2018, 00:26 - śr

Kymen Iryd i Ania
Czytając przed chwilą wszystkie wypowiedzi Wasze Kochani ,mówię teraz do wszystkich .
Myślicie że mi było wtedy dobrze że tak a nie inaczej się stało .
Kymen wie o co mi chodzi .
Cieszyłam się naprawdę że tu trafiłam w lutym i było mi tu naprawdę dobrze do pewnej chwili .
Przepraszam że to pisze . Ale wtedy to mnie tak zabolało jakby mi ktoś w serce nóż wbił .
Myślicie że jest mi tak dobrze gdzieś gdzie nie widzę tych co znałam , bardzo lubiłam, bo naprawde byli tacy .
Ja już jestem za stara żeby przysłowiowe drzewo można było przestawić , ja jestem jaka jestem i nic tego nie zmieni .
Poznali się mnie naprawdę z tej dobrej strony ,bo ja się nie zmieniam ot tak sobie , prędzej mnie ktoś zrani niż ja kogoś .
Mi naprawdę już dużo tego życia nie pozostało i chce być taka do końca .

Przepraszam Was Aniu, Kymen i Iryd oraz wszystkich których może zranilam niechcący

Dobranoc

kymen
Site Admin

Pożegnanie z Afryką

Postautor: kymen » 01 sierpnia 2018, 14:41 - śr

Nie można wejść dwa razy do tej samej rzeki, bo woda płynie i rzeka się zmienia, nasze forum też się zmieniło. Próbowaliśmy zbudować grupę życzliwych osób, ale nie wzbudziło to zainteresowania. Nasze wyjaśnienia, że chodzi nam o wspólne dobro, nie znajdowały zrozumienia. Większość uznała, że forum powstało tylko dla nich i ma być podporządkowane ich oczekiwaniom. Nasza niezgoda na takie podejście, budziła ich niechęć, a nawet nienawiść wobec nas. Dziwiło to nas, bo osoby te przyszły z forum gdzie były hejtowane, ośmieszane i obrażane. Tam im to nie przeszkadzało, u nas były czułe na każde słowo. Nawet na nasze słowa, które zostały źle zrozumiane. Wyrażały to w postach niechętnych forum i administracji. Nie uszło to uwadze osób z zewnątrz, które nie chciały się włączyć w forum gdzie jest tyle niechęci i tych „skrzywdzonych przez nas ludzi”. Można tu wymienić: Deltę, Rypsynę, Saama, dodatkowo inni zachowywali niechętny dystans. Również twoje zachowanie wpisuje się do tego grona. Cóż, można uznać, że tamto forum udało się wam zdusić w zarodku. Ci, którzy życzyli jak najgorzej forum mogą świętować sukces. Udało się.
Obecne forum służy do wyrażania naszych opinii, jest otwarte dla wszystkich, którzy chcą tu pisać przestrzegając zasad i regulaminu przedstawionych w pierwszym dziale. Nie zamierzamy już zbytnio się angażować, bo nasza życzliwość i sympatia nie były nikomu potrzebne. Jeśli przy okazji uda się nam z kimś nawiązać bliższe kontakty, będzie to obopólna dodatkowa korzyść. Poza wymienionymi zasadami wymagającymi naszej interwencji nie angażujemy się w sprawy pomiędzy piszącymi. Zachowujemy chłodny obiektywizm. O naszym podejściu z byłego forum najlepiej zapomnieć. Takie forum jak ffl w poprzedniej formie zdarza się tylko raz i już go nie spotkacie. Może spotkacie jakieś lepsze dla was, ale takiego już nie będzie. Namiastkę jego pozostawiamy sobie w portalu koleżeńskim, ale to tylko dla naszych przyjaciół.

„Pożegnanie z Afryką”

Myszka1
tribus Centurion

Postautor: Myszka1 » 01 sierpnia 2018, 16:01 - śr

Ok Rozumię , nic więcej ni powiem na ten temat

Miłego popoludnia wam zycze

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 01 sierpnia 2018, 21:08 - śr

Post Pożegnanie z Afryką nie tyczy się Majcik, Malgany, Abenity i Szedar. Trudno też go kierować do osób, które napisały post czy dwa. Nie rzucamy zarzutów na prawo i lewo. Staramy się by były one wyważone i obiektywne.

Myszka1
tribus Centurion

Postautor: Myszka1 » 02 sierpnia 2018, 03:55 - czw

To po co w ogóle otwierałeś co otworzyłeś .

Miłego prowadzenia tego forum Ci życzę
Pożegnania z Afryka

kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 02 sierpnia 2018, 06:28 - czw

Myszka1 pisze:
02 sierpnia 2018, 03:55 - czw
To po co w ogóle otwierałeś co otworzyłeś .
Nie rozumiem pytania. Zamknęliśmy tamtą wersję forum, bo nie był zainteresowania, a dużo pretensji do nas. Obecna ma charakter normalnego forum.
Wymieniłem osoby w poprzednim poście, by one nie pomyślały, że ich zachowanie miało wpływ na tę decyzję. Nas jest po prostu za mało.

Myszka1
tribus Centurion

Postautor: Myszka1 » 03 sierpnia 2018, 19:17 - pt

Porównuje aż nas do tych osób cały czas, a nikt nie jest nim z tamtego forum z tych najgorszych osób . Trzeba by tam być kilka lat i poznać tych co o nich mówisz , myślisz że może nimi jesteśmy. Wtedy można coś na ten temat naprawdę powiedzieć . A ci co tu pisali naprawdę chcieli się wyrwać z tego śmietnika , nawet już nie powiem jakiego .
Popatrz teraz tam czy ktoś pisze z tych osób co tu byli .
Nikogo nie ma .