Forum jakie jest? Wasze opinie

Regulamin, uwagi, opinie, pomysły. Ocena zachowań.
Regulamin forum
Regulamin FFL. Tu można również zamieszczać wszystkie sprawy dotyczące samego forum i jego uczestników. Opinie o uczestnikach nie mogą być napastliwe i chamskie. Wskazane są tylko wyważone, obiektywne opinie. Forum nie służy do poniżania ludzi. Proszę nie zapominać, że równie wskazane są pozytywne opinie, również obiektywne, Nie chcemy tworzyć kółka wzajemnej adoracji, dlatego wszelkie opinie muszą być uzasadnione podanym przykładowo zachowaniem.
Awatar użytkownika
kymen
Site Admin

Re: Forum jakie jest? Wasze opinie

Postautor: kymen » 27 maja 2018, 20:51 - ndz

Z Gessler to chyba nie najlepszy przykład. Restauracje przez nią promowane nie rozwijały się. Nowe nazwy mnie odpychały. Kuchnia - nie wiem czy profesjonalne garki, palniki i noże wpływają na jakość jedzenia. Ja nigdy nie wybieram restauracji ze względu na wyposażenie kuchni, bo nigdy go nie widzę. Jej restauracja w Warszawie to syf i malaria. Do tego drogo i niesmaczne. Byłem raz i nigdy tam więcej nie pójdę, i to nie tylko moje zdanie. Może tam przydałaby się rewolucja. Radzić komuś - zmień wystrój na nowy, nie zawsze ten nowy mi się podobał i kup najlepsze produkty na rynku . Rozumiem, że jeszcze sprzedawaj je najtaniej. To droga do bankructwa. Jeden facet podobno ją oskarżył, że przez nią zbankrutował. Tobie radzę, obniż ceny w swoim sklepie o połowę, a klienci będą tylko u was kupować.
Jeśli nasze posty zniechęcają ludzi, to powinni trafiać prosto i tylko do filtrowni. Tam gospodarz zawsze uśmiechnięty i kłania się nisko. Jeśli chcesz wierzyć, że ludzie do was walą, tylko nasze posty ich powstrzymują, to sobie wierz. Tylko początkowo staraliśmy się odpowiadać na wasze krytykowanie forum. Obecnie tego nie robimy. Dla nas jest ważniejsze prawo do waszego własnego zdania, również na temat forum i nas, często wzięte z sufitu, niż nawet dobre imię forum.
W jednym z tobą się zgadza: "Forum to nie blog dla jednej grupy odbiorców." Gdybyś zrozumiała moje ostatnie zdanie nad twoim postem nie byłoby problemu
Wolność zachowania jest dla nas nadrzędną wartością.
Forum nie zmieni się w blog Sama i Chelii. Tematy na forum nie są tylko pretekstem do flirtowania, by nie powiedzieć świntuszenia. Nie ma obowiązku czytania całego forum. Jeśli ci nie odpowiadają nasze posty, to ich nie czytaj. Zwłaszcza, że widać, że ich nie rozumiesz. Mi posty Sama nie odpowiadają i czytam je pobieżnie tylko z racji obowiązku.
To forum nigdy nie będzie podporządkowane jednemu stylowi. Forum różni się tym od innych, że tu masz prawo do własnego zdania. Ja się akurat z twoim zdaniem nie zgadzam, ale nie jest to powód, by twojego posta skasować, jak robi się na wielu forach.

Abenita
alterum Centurion

Postautor: Abenita » 28 maja 2018, 08:36 - pn

Ja napisze swoje wrazenia, bo mnie troche zaczyna sytuacja na forum denerwowac, a troche smieszyc. Staracie (staramy?) sie byc dla siebie uprzejmi, ale wszelkie animozje widac jak na dloni, - a na forum internetowym, z zasady sluzacym do rozmowy, - dopuki ludzie nie zaczna ze soba normalnie rozmawiac, nic z tego przeciez nie bedzie. Ja przyznam, ze nie czuje sie na forum dobrze, bo gdzie bym nie poszla, tam moj wpis najczesciej spotyka sie z milczeniem, albo jakas dziwna reakcją, na filtrowni tez, ile razy bym nie weszla i cos powiedziala, to tez mam wrazenie, jakbym powiedziala (zrobila?) cos nie tak, - no to w koncu dalam spokoj. Moze jestem przewrazliwiona, co zreszta zostalo mi tu juz wypomniane, ale - nie umiem i nie lubie prowadzic gadki-szmatki, tylko raczej na temat, i teraz widze, ze w tym miejscu to jest raczej moja wada niz zaleta, bo byc moze ludziom sie wydaje, ze zadzieram nosa, albo jeszcze cos innego, nie wiem.

Wiec - moim zdaniem na forum jest za grzecznie, a przez to nieszczerze.

Poza tym, - wczesniej caly czas tworzyliscie offtopy, co wcale nie jest dobre, biorac pod uwage efekt dlugofalowy, - teraz forum zamarlo, bo kazdy sie chowa i malo co udziela. Jak dla mnie to jest dziwne.

lulu
sub Miliarion

Postautor: lulu » 28 maja 2018, 09:06 - pn

Abenitko, co ty odpowiadasz,
Ja cenię sobie z tobą rozmowy, muszę trochę przy nich nagłówkowac.
A że czasem mózg mam zajęty myśleniem o czymś innym, to wtedy mogę pozwoliv sobie tylko na zwykłe rozmowy, o wszystkim i niczym jednocześnie.
W życiu wszystko po trochu jest potrzebne. Bo od jednostajności można oszaleć.

Na temat forum raczej się nie wypowiem, bo jak dostanę odpowiedź to się nie pozbieram tak łatwo
Nie radzę sobie z krytyką, za bardzo ją przeżywam i dlatego unikam sytuacji w których może mnie spotkać.Coz, każdy jest jakiś, ja akurat jestem taka. 😋

Awatar użytkownika
Szedar
alterum Centurion

Postautor: Szedar » 28 maja 2018, 12:44 - pn

Trochę pojechaliście po tej filrownia ale uważam że spełnia ona ważną rolę na forum ,jest przede wszystkim jedynym non stop aktywnym tematem,tam zawsze ktoś jest.Nawet jeżeli nie przyciąga tłumów ,to dobrze że istnieje.Jest specyficzna ale taka była też na Kafe co powodowało że było tam pełno trolli ,tutaj przynajmniej jest spokój. Już kiedyś pisałam że lubię ją czytać,ale to nie moja bajka, więc raczej nadal będę jej czytelniczką ,pisane zostawiając innym.

Awatar użytkownika
kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 28 maja 2018, 13:36 - pn

Konflikt na forum jest sztuczny. Sam, Chelia, może jeszcze Lulu wymyślili sobie, że są traktowani jak osoby drugiej kategorii. Wcześniej, że rywalizujemy z Samem. Niby o co i po co? Nie wspominając o powtarzającym się przekonaniu, że to my zawsze mamy rację. Chyba to doświadczenie z innych forów. My mamy pewną wizję i formę forum, ale to nie to samo co "zawsze rację". Ty też piszesz, że nie lubisz prowadzić gadki szmatki. Co by sugerowało, że reszta tak się wypowiada. Czyli są niepoważnymi, mało wartościowymi osobami. Można to uznać za nieprzychylną opinię, a ciebie słowa Cheli, że jesteś trochę bardziej poważna od reszty mocno obruszyły. Brak tu konsekwencji.
Tak, dla mnie robisz wrażenie osoby która "zadziera nosa". Nie wygląda na to, że chcesz taki efekt osiągnąć, ale "my" to nie tylko to jacy jesteśmy. To również to jak nas inni odbierają. To takie lustro, którego nie warto tłuc, ale warto zobaczyć jak nasze zachowanie wygląda w oczach innych. Nie należy zapominać, że to jest krzywe zwierciadło, ale to też my, a dokładnie odbiór nas. Na początku naszej znajomości pisałaś Irydowi, że brak ci pewnego dystansu do siebie. Tak, zbyt dużą wagę przywiązujesz do opinii innych do sobie. Zbyt poważnie traktujesz wszystkie słowa, również swoje. Tu by trzeba napisać o celach forum, ale to będzie osobny post.
Forum fajnych ludzi to nie forum w którym każdy ma się dobrze czuć, bo jak to zrobić? Jak nawet samo powiedzenie mówi, że jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Dlatego ffl to miejsce gdzie przychodzą osoby, które chcą, by innym było tu dobrze. Jeśli spotkają się ze wzajemnością to inni zadbają o to by i im było dobrze. Czyli ten stan dobrego samopoczucia osiągamy pośrednio, a nie bezpośrednio.
Niesłusznie przeciwstawiasz szczerość z grzecznością. My właśnie na forum chcemy te rzeczy połączyć. My staramy się być grzeczni, choć nie można chyba powiedzieć, że jesteśmy nieszczerzy. Kiedy pojawił się problem odbioru naszych opinii przez kobiety na forum i pytanie Ani czy nie powinniśmy być bardziej ugrzecznieni? Odpowiedz była jedna, piszemy prawdę. Dopasowywanie odpowiedzi stosownie do oczekiwań kobiet tylko im zaszkodzi. Myślę, że Abenikto piszesz bardziej o ugrzecznieniu niż grzeczności. Czyli czymś sztucznym, udawanym. Często ugrzecznienie, cechuj osoby wewnątrz zgorzkniałe i sfrustrowane, a Ania takich osób nie lubi. Podejrzewa je o nieszczerość. Dlatego Sam wydaje się nam nieautentyczny, ale nie powierzam mu swoich pieniędzy, więc ryzyko niewielkie, a widać jest to mu potrzebne. Tak jak wymyślona nagonka na niego. Widać lepiej mu się prowadzi filtrownię jako oblężoną twierdzą. Na współczuciu można wiele zbudować, zwłaszcza z kobietami.
My odbieramy osoby, które tu piszą za osoby kulturalne, na pewnym poziomie. Brak odpowiedzi na różne tematy jest spowodowane ogólnym brakiem osób. Nie wszystkich każdy temat interesuje. A czy nam kogoś brakuje? Tak, osób wyluzowanych, z dystansem do siebie i poczuciem humoru. Potrafiących rozmawiać na luzie nawet na najważniejsze tematy. Nie jesteśmy rządem, ani gremium autorytetów, gdzie każde słowo waży o przyszłości kraju. Jeśli Irydowi piszesz, że chcesz wyłącznie poważnego traktowania twoich słów, Ani, która pisze coś żartobliwego właśnie być nie czuła się, że twoje słowa padają w pustkę, walisz krótki wykład o rekreacji, to nie dziw się, że te osoby nie chcą już odnosić się do twoich wypowiedzi. Co ma ci Ania odpisać "a biegaj sobie jak tam chcesz, co mi do tego, nie będę już nic o tym pisać". Już chyba nie chce do ciebie pisać o czymkolwiek. Stara się być miła i życzliwa, a spotyka się z wyniosłością. Radzę, nie tylko tobie, przyjrzeć się ile rzeczy na forum ludzie napisali, że czegoś chcą lub nie chcą, ale reszta robi dokładnie na odwrót. Nie zwracając uwagi na te słowa.
Podobnie Szedar. Nie wiem czemu nie miałaby pisać z koleżankami o zwykłych codziennych sprawach. Przecież nie chcemy tu tylko chamstwa i prostactwa. Forum jest pewnego rodzaju blogiem, ale nie jednej osoby. Fakt, bardziej nam zależy na forum gdzie tworzą się dłuższe relacje, niż na pewnego rodzaju targowisku. Gdzie ktoś z boku doskoczy, doda coś śmiesznego lub sprośnego. Czasem się załapie na wypicie czegoś na krzywy ryj lub wyrwie jakąś laskę na jedną noc. Dlatego wbrew opinii Sama, który chyba myśli, że my mamy go za nic, nawet Ania uważa, że zrobiliśmy coś dobrego dla ludzi. Jeśli jest grupka osób, która się dobrze razem czuje. Jeśli udało im się coś zbudować, a my daliśmy im do tego miejsce, to było warto. Może nie skończy się na jednej grupie. Choć ja nie uważam, ją za elitarną jak Sam, bo wszyscy są tu równi, a jej wartość na forum wyznacza tabela aktywności.
Swoim szczerym przyznanie, że nie wszytko rozumie Szedar bardzo ujęła Anię.

Awatar użytkownika
Chelia
medium Miliarion

Postautor: Chelia » 28 maja 2018, 16:34 - pn

Oby ta spina wszystkim wyszła na dobre i może już wystarczy tych szczerości ?;)

Abenita
alterum Centurion

Postautor: Abenita » 28 maja 2018, 17:03 - pn

No to w sumie dobrze, ze zaczelam ten temat, bo zachodzilabym w glowe, o co chodzi, - a tak to wiem, i przyjmuje do wiadomosci, ze moge byc odbierana tak, a nie inaczej. Jedno tylko chcialabym sprostowac, bo probujesz blednie interpretowac moje slowa, - nigdy nikogo nie uwazalam ze mniej czy malo wartosciowego z tego powodu, ze prowadzi rozmowe w taki a nie inny sposob, a ja tak nie umiem albo nie lubie. Ja mam umysl bardziej analityczny i konkretny, i tak lubie rozmawiac, ale rozumiem, ze komus moga sie nie podobac moje wywody czy spostrzezenia.

I chcialabym jeszcze zaznaczyc, ze nie mam nic do filtrowni jako takiej, fajnie mi sie ją czyta, i to pisze saam wydaje mi sie zabawne i sympatyczne, natomiast sama nie umiem sie tam odnalezc. Nie pisalabym o tym wogole, gdyby nie fakt, ze wczesniej tam wchodzilam (faktycznie tam glownie koncentruje sie "zycie towarzyskie" forum i skoro dziewczyny tam byly, to i ja chcialam dolaczyc), a teraz jakos nie bardzo, - wiec nie chce sprawiac wrazenia, ze sie obrazilam czy celowo ignoruje, po prostu jakos tak jest, i tyle.

Awatar użytkownika
kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 28 maja 2018, 18:16 - pn

Forum nie jest od rozdawania dobra, o dobro łatwiej w kościele, dlatego nie wiem na co komu wyjdzie ta szczerość. Forum jest od pisania tego co się chce. Jeśli ktoś chce pisać nieszczerze i ciebie posłuchać to może. Ja akurat ciebie nie posłucham i będę sobie pisał szczerze co myślę. Czy się komuś to podoba, czy nie. Twoje zdanie uważam tylko za twoją opinię, bo jest niezgodna z założeniem forum, że każdy pisze co chce i jak chce. Jak ty chcesz pisać nieszczerze, to sobie pisz.

Abenito to nie jest moja błędna interpretacja, ale ogólna. Poza wyjątkami, pisanie o gadce szmatce jest niżej oceniane niż pisanie konkretne. Ty piszesz o twoich intencjach, ja o odbiorze twoich słów. Nie do końca rozumiesz jak możesz być odbierana.

Awatar użytkownika
Chelia
medium Miliarion

Postautor: Chelia » 28 maja 2018, 22:02 - pn

A to ja też napiszę co zechcę:D bo nie zgadzam się z tym, że dobro to tylko w kościele. Dobro to dobre relacje z otoczeniem i z współtworzącymi forum też. Dobro to życzliwość i szczerość.I właśnie czasem dobrze jest sobie coś szczerze wygarnąć by wiedzieć na czym się stoi. A czy ja pisałam, że ktoś ma pisać nieszczerze i kogoś namawiam do tego? Jesteś zaprawdę mistrzem w odkręcaniu kota ogonem:D bo zrozumiałam, że pierwsza część posta z 18:16 była skierowana do mnie. Ech..., coś w tym jest, gdy mówi się, że kobiety są z Wenus a mężczyźni z Marsa! To człowiek i to człowiek a jakże odmienne postrzeganie jednej sytuacji. Byle tylko wszystko z kulturą i szacunkiem i by nie przekształciło się w kłótnię..

Awatar użytkownika
kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 29 maja 2018, 13:03 - wt

Ja tylko pociągnąłem twoje zdanie. Koniec ze szczerością, no to początek nieszczerości. Nie ma inaczej. Trochę zaskakujące jest takie interpretowanie twoich słów? Odwracam kota ogonem? A gdzie ja lub Iryd napisaliśmy, że ktoś jest drugiej kategorii, że administracja zawsze ma rację i jeszcze inne takie tam opinie. To nie jest odwracanie kota ogonem? Czym się różni ? Chyba brak tu konsekwencji u ciebie.
A dobro o którym piszesz? Można je tak określić, ale my nie jesteśmy w staniu komuś zagwarantować takiego dobra na portalu, bo mogą się one wzajemnie wykluczać. Przykład z forum. Abenita nie chce by przekręcać jej posty, bo źle się z tym czuje, a Iryd ma to tego prawo, bo nie jest to zabronione. Nie da się pogodzić jej i jego dobra. Ale prawdę możemy tu gwarantować. Ona i on mogą napisać jak to oceniają. To jego i jej prawda. Nikt ich postów nie skasował. Każdy, inny sam może ocenić co o tym myśli.
Na forum ceni się szczerość i MOŻLIWOŚĆ pisania prawdy. Przymusu nie ma. Ale to jest podstawowa cecha tego forum. Tu można pisać prawdę. Zostaną i przyjdą tu ci dla których jest to cenna wartość, gdy zrozumieją co im to daje. Inni pewnie się znudzą, chyba że coś innego zdecyduje, że zostaną. Jak widać stopniowo osoby, które tu piszą dają się sprowokować do pisania szczerze. To moje odwracanie kota, ma jakiś sens i cel. I nie chodzi o to, żeby moje było na wierzchu. Może jednak o coś innego chodzi?
Żeby była jasność na portalu nie chodzi o t.z. "walnąć prawdą między oczy". Te osoby robiąc to wobec drugiej osoby, nigdy nie przyjmują takiej prawdy wobec siebie. To świadczy tylko o ich małostkowości, a chyba bierze się z przekonania, że ich szczerość jest tak wyjątkowa, że one zasługują tylko na pochwały i żadna krytyka ich nie dotyczy.
Nie chodzi też o kłótnię oczyszczającą. Do zakończenia, której pewnie w poprzednim pości apelowałaś. Towarzystwo wzajemnej adoracji tak się już zapętliło, że niektórzy muszą sobie wygarnąć, by sytuacja się oczyściła. Jak powietrze po burzy. Do tego też trochę nawiązują słowa Abenity.
Nie chodzi o ataki na kogoś. Zwłaszcza dotyczące wyglądu, stanu majątkowego, zdrowie, czyjejś czci i godności itd.
Chodzi o szczere ocenianie czyjegoś postępowania i zachowania. Rzeczy, które można zmienić, choć nie zawsze jest to łatwe i nie zawsze chcemy. W przytoczonym przykładzie Abenita może się przyzwyczaić, może się obrazić, może zrozumieć sens takiego postępowania. Od niej zależy co zrobi, a szczerość daje jej prawdziwą możliwość wyboru. Gdyby dostała kilka okrągłych, zdawkowych zdań, to by nie wiedziała o co naprawdę chodzi i co może lub chce zrobić. Dostając ode mnie szczerość dostała prawdziwe prawo wyboru. Przecież sama zdecyduje co zrobi.
Portal jest miejscem gdzie można być sobą i to się nie zmieni. Gdzie można spotkać mnie i Iryda, którzy nie będą prawić tanich komplementów w imię przyjaźni, czy dobrych układów. To miejsce gdzie ceni się szczerość i autentyczność. Miejscem gdzie każdy może się mylić, zmieniać, wyrażać swoje zdanie. W przeciwieństwie do innych portali nie działamy tak, że przychodzi nowa osoba przedstawia swój problem i otrzymuje radę lub pomoc. Tak działa kobiecy portal Abenitki. Większość organizacji, a nawet instytucji, choć instytucje to muszą tak działać. My działamy na zasadzie kręgów. Im ktoś więcej działa na forum, tym jest w tym bliższym kręgu i zasługuje na nasze zainteresowanie.
PS Nie trzeba nas czytać, ani nas lubić. Fajni nie tylko są ci, którzy nas lubią. Nie to kryterium decyduje o "fajności".
Chelio nie musisz mnie czytać. Ważne, że napisałaś to co myślisz.

Awatar użytkownika
Chelia
medium Miliarion

Postautor: Chelia » 29 maja 2018, 16:42 - wt

Ależ ja lubię czytać takie filozoficzne wywody, naprawdę:) Niekoniecznie ze wszystkim muszę się zgadzać , czasem coś bym dodała, sprostowała np z tą kłótnią to akurat miałam na myśli, by się czasem nie zaczęła od tej dyskusji na temat forum. Przecież jeszcze nikt się nie kłócił i w sumie nie obraził. Wyrażamy swoje opinie zgodnie z tytułem działu:) Z takich opinii dużo można wywnioskować na temat osoby piszącej jak i atmosfery na całym forum, zresztą sam to wiesz:) Na pewno jest to jakaś wartość poznawcza, która albo zwiąże grupę albo spowoduje dystans. Rozumiem, że sztuczne przytakiwanie jest nieszczere i najlepszą opcją by było po prostu trafne(szczęśliwe) dobranie się rozmówców by to zadziałało budująco.
Zgoda buduje, niezgoda rujnuje, warto tym pamiętać:)

Awatar użytkownika
kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 30 maja 2018, 01:35 - śr

Nie jestem przekonany czy ty i reszta osób lubi takie wywody. Większość osób woli luźne rozmowy na dowolne tematy. Nie wymagające zastanowienia, bliższe naszym codziennym sprawom. Czasem niektórzy chcą podyskutować na interesujący ich temat. Przekonać innych do swoich racji. W takim razie po co te nasze teoretyczne wywody? Chodzi tylko o naszą wiarygodność. Podejmujemy różne decyzje na forum. Samowi mogą one wydawać się atakami na niego. Abenitce może nawet wyglądają na lekceważenie jej stylu pisania na forum? Przecież łatwo jest podjąć jakoś wygodną dla siebie decyzję, a potem dorobić do niej ideologię. Ludzie z reguły nie są konsekwentni. Ich poglądy nie są spójne. Nasze teoretyczne posty są i zawsze można się do nich odwołać, gdy nasza decyzja, wobec niego, wyda się komuś niewłaściwa. A my staramy się stopniowo pokazać jak te "wielkie idee" przekładają się na zwykłe sprawy. Tu na forum. My nie żyjemy wielkimi ideami, one nam pokazują tylko pewien kierunek. Jednym z nich jest to, że na forum każdy może być sobą i mówić to co myśli. Oczywiście nie kosztem drugiej osoby. Czy taki sposób zbuduje więzi? Niekoniecznie, a na pewno nie każdego z każdym, ale właśnie taki sposób, tam gdzie zbuduje, to będą więzi prawdziwe.
Przychodzicie z doświadczeniami z różnych forów, ale nie takiego jak to, bo takiego nie ma. To forum jest naprawdę wasze, ale nikt go nie ma całego na wyłączność. To nie jest forum gdzie będziesz głaskany(a) po główce. Ale to jest forum gdzie możesz być sobą, to jest TWOJE forum. To jest właśnie ffl.

Abenita
alterum Centurion

Postautor: Abenita » 30 maja 2018, 09:10 - śr

Hejka
No tez mam wrazenie, ze nie lubia takich wywodow, bo byc moze czują sie pouczani? W kazdym razie postaram sie miec to na uwadze, - ale przy okazji rowniez nie "zatracic siebie", tzn byc w zgodzie z tym co mysle.
Moze po prostu niech kazdy bedzie sobą, i zobaczymy, co z tego wyjdzie ;P

Awatar użytkownika
kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 30 maja 2018, 13:17 - śr

Jak widzisz sprawa jest bardzo prosta.
Tylko trzeba zrozumieć, że te wywody to informacja o funkcjonowaniu forum, a nie pouczenie.
Mniejszy problem jest z osobami, które potrzebują czasu żeby zrozumień, że tu nikt nie ściga za poglądy.
Większy z tymi, którzy uważają, że jeśli mogą wprowadzać własne zasady to znaczy, że wszyscy mają im się podporządkować. Swoboda działania na forum nie równa się samowola, ani "brawo ja", a reszta niech się dostosuje do mnie. Trudniej jest złamać w sobie myślenie, że jeśli moje zasady są słuszne to powinni inni też się do nich zastosować. Nie, inni mają swoje. Może lepsze, może gorsze ale własne.
Ograniczenia mają zablokować zalew pustactwa i prostactwa. Osób jakich jest w internecie mnóstwo, że stały się normą. Również chronimy forum przed floodingiem. Najogólniej to zachowanie niszczące w różny sposób dyskusje i treści w internecie. Również poprzez głupie wpisy w dyskusji. Nie robią ich tylko prymitywni ludzie, czasem bardzo inteligentni. Dla rozrywki, z nudów, dla zwrócenia na siebie uwagi, a nawet dla pokazania bezsensu danej dyskusji. Czasem z frustracji w życiu w realu lub niedocenianiu w pracy. Ludzie inteligentni zmuszani do idiotycznych zachowań, różnie odreagowują. Można nawet niektóre wpisy, moje i Iryda, uznać czasem za floodowanie. Ale czy na uczelnie profesor prowadzący wykłady z poważną miną i powagą tematu cieszył się największym uznaniem? Ku zdziwieniu takich osób, ci co potrafili nawet o najpoważniejszych sprawach rozmawiać lekko, osiągali najlepsze wyniki w pracy ze studentami. My kierujemy się tym wzorcem, takie zachowanie jest dla nas przykładem. Nasze forum nie jest uważane w internecie za poważne, ale za nudne. Filtrownia nie za zabawną i lekką, tylko za dziecinną. To forma, w mojej ocenie nie przyciąga ludzi, a nie jakaś krytyka filtrowni, czy krytyka forum przez Sama. Oczywiście nie każemy nikomu wprowadzać zmian. Walczcie o swoją prawdę, o prawo pisania tak jak ktoś lubi. My tylko staramy się, by żadna z tych prawd nie stała się jedyną na forum. To co nie jest prawnie zabronione, jest na forum dopuszczalne.
Dlatego Abenitko pisz sobie jak chcesz. Informacja o tobie była dla ciebie, a co z nią zrobisz? A skąd ja mam wiedzieć.
Można sobie na forum pisać wszystko co się chce. Choć my najbardziej cenimy szczerość i autentyczność. A specyfikę mojego zachowania i Iryda też, oddaje wierszyk na początku tematu "Kymen" w tym dziale. Wiele trzeba w życiu zrozumieć, by taki wierszyk o sobie napisać. Biedni byli w życiu ci, którzy myśleli, że to oznacza, że można nas było lekceważyć. Ale to się nie tyczy forum. Od czasów Delty i Myszki nie mamy żadnych pretensji do czyjegoś zachowania. U nich też chodziło tylko o obrażanie innych lub o narzucanie pustego stylu innym, a nie o poglądy. Nasze zachowanie to wynik starania się o rozwój forum, o nowe osoby, ale nie dla ciebie lub Sama, ale dla nich samych. Kiedyś gdy zaproponowałem, że chcę poznać kobietę ale nie dla mnie tylko dla niej samej, to zalał mnie kobiecy hejt i zupełne brak zrozumienia. Pisałem tam pewne myśli bez przecinków, by były wieloznaczne. Twoje znajome z forum zupełnie nie zdały tego pozornie banalnego egzaminu z myślenia. Bo to wymagało myślenia twórczego. Nie pod dyktando lub zadany temat. Dlatego teraz powstało forum na którym każdy może się twórczo, kreatywnie, dowolnie, rozwijać, realizować. Jedyna takie miejsce wolności w Polsce - oby nie.
Gdyby to ode mnie zależało to nawet poglądy, które są w Polsce zakazane, byłyby tu dopuszczalne. To nie poglądy są niebezpieczne ale ludzie, którzy im ulegają. Przeważnie to są ludzie, którzy nie mają własnych poglądów. Dlatego nie walczmy z poglądami, ale starajmy się, by każdy wypracował swoje własne. Ale to nie jest na rękę rządzącym. Nie tylko tym obecnym, ale wszystkim na całym świecie.

Abenita
alterum Centurion

Postautor: Abenita » 30 maja 2018, 18:08 - śr

kymen pisze: Nasze zachowanie to wynik starania się o rozwój forum, o nowe osoby, ale nie dla ciebie lub Sama, ale dla nich samych. Kiedyś gdy zaproponowałem, że chcę poznać kobietę ale nie dla mnie tylko dla niej samej, to zalał mnie kobiecy hejt i zupełne brak zrozumienia. Pisałem tam pewne myśli bez przecinków, by były wieloznaczne. Twoje znajome z forum zupełnie nie zdały tego pozornie banalnego egzaminu z myślenia. Bo to wymagało myślenia twórczego. Nie pod dyktando lub zadany temat. Dlatego teraz powstało forum na którym każdy może się twórczo, kreatywnie, dowolnie, rozwijać, realizować. Jedyna takie miejsce wolności w Polsce - oby nie.
Gdyby to ode mnie zależało to nawet poglądy, które są w Polsce zakazane, byłyby tu dopuszczalne. To nie poglądy są niebezpieczne ale ludzie, którzy im ulegają. Przeważnie to są ludzie, którzy nie mają własnych poglądów.
Pamietam. Tak tez rozumiem rozwoj takiego forum, ale tez uwazam, ze to moze byc trudne - mam taka teorie, ze dzis ludzie chca atrakcji, rozrywki ("chleba i igrzysk") - teraz, juz, natychmiast. Nie dziwi mnie, ze powazniejsze, ale stonowane rozmowy uznawane sa za nudne, bo obecnie mamy zalew wszelkiego rodzaju bodzcow, od kina 3D, albo nawet 7D, do roznych rollercosterow, albo trampolin, w internecie tez najwieksze wziecie maja "niusy", im bardzo szokujace, grające na emocjach, tym lepiej. I wszystko podane w ladnym opakowaniu i na tacy. Zwykle, ludzkie rozmowy - interesowanie sie soba nawzajem i swoimi sprawami, ..- nudne ;)

Co do tych zakazanych pogladow, to mam inne zdanie (pomijasz opiniotworczosc), ale to juz pewnie temat na osobna dyskusję.

Awatar użytkownika
kymen
Site Admin

Postautor: kymen » 14 lipca 2018, 08:45 - sob

Forum zamknięte

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół