Moda dla nas? Czy my dla mody?

To co nam się podoba i nie podoba w modzie.
Magnolia
medium Centurion

Moda dla nas? Czy my dla mody?

Postautor: Magnolia » 06 sierpnia 2018, 09:36 - pn

Przyglądam się różnym panującym dzisiaj modom i nie wszystko mi się podoba. Moda na luz rozumiany jako „brawo ja”, wszystko mi wolno, świat kręci się wokół mnie. Obserwujemy chęć zwrócenia na siebie uwagi za wszelką cenę. I w sposobie ubierania się i w ogólnej mentalności, np. lansowaniu grubych kobiet. Życie obecne oparte jest na reklamie, pokazującej nierzeczywisty świat. Ulegamy złudzeniom, że życie jest łatwe i proste. Wszystko mi się należy. Jest też dużo nowych pomysłów i kierunków w modzie. Możemy bez ryzyka używać różne, nowoczesne kosmetyki. Dla mas kobiet uroda jest bardzo ważna. Ja się w tym odnaleźć, by nie stracić nic z nowoczesności, ale nie wyjść na idiotkę.

kymen
Site Admin

Re: Moda dla nas? Czy my dla mody?

Postautor: kymen » 06 sierpnia 2018, 10:23 - pn

Jest dużo kobiet potrafiących korzystać z mody dla podkreślenia swojej urody, ale nie brakuje również takich, które zamiast dodać sobie uroku tylko się szpecą, pokazując jednocześnie swoje bezguście. Może nie widzą siebie? Może nie rozumieją, że z mody jak ze wszystkiego trzeba umiejętnie korzystać.

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 06 sierpnia 2018, 13:56 - pn

Wszystko jest dla ludzi lecz niektórzy naprawdę jakby luster w domu nie mieli. To co pasuje na chudziutkie dziewczę będzie szpecić panią o okrąglejszych kształtach, chocby bylo hitem sezonu. Czasem warto odpuscic sobie modny ciuch, a włożyć ten w którym dobrze wyglądamy. Napisała mądrala która co gania w mundurze.

Anna
sub Miliarion

Postautor: Anna » 07 sierpnia 2018, 22:31 - wt

No ale ta mądrala po pracy mundur zdejmuje i ponieważ jest szczupła, to pewnie co by tam nie włożyła wygląda nie najgorzej, prawda?

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 08 sierpnia 2018, 05:58 - śr

Prawda. Ale styl ma raczej sportowy i trudno ją w sukience zobaczyć.

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 08 sierpnia 2018, 22:19 - śr

Modą jakoś nigdy szczególnie się nie interesowałam,tyle o ile ale kiedyś kupiłam sobie książkę ,,Jak się ubierać żeby szczupło wyglądać'' i od czasu do czasu ją przeglądam próbując stosować się do porad w niej zawartych. Patrząc na ulicę też mam takie wrażenie jak Majka że nie wszyscy mają w domu lustra,ale podobno własny wizerunek tak naprawdę mamy w swoich głowach a w lustrze widzimy to co chcemy widzieć, może dlatego patrząc na kogoś z boku można zastanawiać się jak ktoś mógł się tak ubrać i tak się zeszpecić.
Majka z twoją figurą to pewnie dobrze wyglądałabyś we wszystkim, więc Ty przynajmniej nie mas problemu w co się ubrać.

Beryl
magis Centurion

Postautor: Beryl » 12 sierpnia 2018, 13:50 - ndz

A ja lubię kobiety w sukienkach, powiewnych i kolorowych. Lubię jak maja dekolty i odkryte ramiona. Wiem, że wysokie obcasy są niezdrowe, ale kobiety w nich ładnie wyglądają, a to nie ja się męczę chodząc w nich. Moda podarciucha to nie dla mnie. Mamy dziś tak dużo różnych ciuchów, że każda kobieta mogłaby coś dla siebie wybrać jakby tylko chciała. Brakiem kasy trudno dziś się wytłumaczyć. Można dziś znaleźć coś w ciucholandach. Nawet znane osoby z nich korzystają, więc dziś to nie wstyd. Mnie nie interesuje metka, ale efekt jaki kobieta wywiera w stroju. Jestem zwolennikiem mody, która jest przede wszystkim ładna.

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 12 sierpnia 2018, 21:30 - ndz

Jak widzę masz upodobania typowe dla większości mężczyzn.Gdybym pozwoliła mojemu mężowi wybierać sobie ubrania to ubrałby mnie w krótką wydekoltowaną sukienkę i oczywiście szpilki.O ile sukienka w lecie to całkiem wygodny strój szczególnie w takie upały to szpilki jak dla mnie nadają się tylko na spacery,dlatego wybieram wygodniejsze koturny.

Hildegarda
sub Centurion

Postautor: Hildegarda » 24 sierpnia 2018, 00:28 - pt

Jeśli temat o modzie, to chciałabym wiedzieć, czy jeszcze modne są piżamy? Dla nas, ludzi w pewnym wieku to już wskazane… ale ciekawa jestem co myślą o tym młodsi z was. Mój Herbarion nie chce w niej spać, bo twierdzi, że mu za gorąco i niewygodnie. I nie chodzi tylko o te obecne upały. Odnośnie mody to chcę podzielić się z wami pewną moją myślą. Otóż lubię mężczyzn w mundurach oczywiście tych ładnych. Kiedyś „za mundurem panny sznurem…”, oj, pamiętam te czasy. Zawsze uważałyśmy z koleżanką, że taki mundur czyni mężczyznę przystojnym. Nawet ten niezbyt wysoki stawał się jakby wyższy, bardziej męski, dostojny. Tak to się kiedyś mówiło. Dzisiaj w dobie plastików, nie ma już konopnych sznurów ani panien. Wszystko zastąpiły linki plastikowe, a z mundurów, najlepiej u młodych wychodzą ziemniaki w mundurkach i to chyba nie z upodobania, ale lenistwa do ich obierania.

Basia
Centurion

Postautor: Basia » 26 sierpnia 2018, 23:16 - ndz

Piżama powinna być wygodna, miekka i luźna, ale faceci w pizamach to nie bardzo, zresztą oni zwykle śpią w bokserkach☺, ewentualnie koszulka do tego, w całej piżamie facet wygląda aseksualnie, szczegolnie takiej pozapinanej pod szyję, tak myślę. Ale to tylko moja taka opinia. Każdy swojego mezczyzne postrzega inaczej.

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 27 sierpnia 2018, 08:45 - pn

Piżama chyba zawsze jest w modzie,teraz jest taki wybór i jest dużo wygodniejsza niż koszula.A mężczyznom to chyba naprawdę zawsze gorąco bo i u mnie śpi tylko w bokserkach albo w dolnej części,górę nakłada tylko jak jest naprawdę zimno.
A mężczyźni w mundurach też zawsze mi się podobali ,co jest w tych mundurach........

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 15 września 2018, 10:00 - sob

Basiu, zgadzam się z Tobą, że w całej piżamie mężczyzna wygląda aseksualnie. Znam dwóch panów, którzy preferują koszule nocne i jest jeszcze gorzej, ale oni są w dość zaawansowanym wieku i śpią sami ;)
Dziś każdy może wybrać coś dla siebie, jest taka różnorodność. Ważne chyba, żeby w tej pogoni za modą nie stracić siebie. Ubranie ma być dodatkiem do nas a nie przebraniem. Ktoś wspomniał o mundurach, odnoszę wrażenie, że żołnierskie mundury zamieniono dziś na mundury innego rodzaju, zwłaszcza u młodzieży - różnią się tylko kolorem i dodatkami ale większość ubrana jest jednakowo.
Nigdy nie goniłam za modą. Przez przypadek w wieku 15 lat odkryłam własny styl i trzymam się go konsekwentnie. Oczywiście, czasami,zwłaszcza latem lub na rodzinną wielką imprezę modyfikuję go, ale i tak jestem mu wierna. Myślę, że zwłaszcza u kobiety ważne jest, żeby być/wyglądać troszkę inaczej niż inne. Nie musi ten wygląd kłócić się z aktualną modą.

Jotwaw
magis Centurion

Postautor: Jotwaw » 17 września 2018, 08:52 - pn

Miłe Panie czytam i uśmiecham się.......... piszecie o modzie , piszecie co wkładać co nie , a wierzcie mi. że są dwie zasady których powinniście przestrzegać dobierając strój pierwsza to "Ja muszę czuć się w tym dobrze", a druga "Muszę pamiętać, że to ja a nie stój jest najważniejszy"
Podam taki przykład ...jeśli kobieta urodą (zewnętrzną i wewnętrzną) odpowiada mężczyźnie to może być nawet ubrana w worek po ziemniakach", jeśli nie to może ubrać najwspanialszy strój, wydać majątek na ciuchy, fryzjera itd. i tak nie osiągnie niczego, a w najlepszym razie osiągnie co nieco ale nie na trwałe. Kobieta jeśli w jakimś ciuszku czuje się dobrze to z niej emanuje, a to przekłada się na odbiór jej osoby przez otoczenie....... widać w jej zachowaniu swobodę, radość i witalność.

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 17 września 2018, 14:43 - pn

A nie wiesz że kobiety nie ubierają się dla mężczyzn tylko dla innych kobiet? Mało który mężczyzna zwróci uwagę na nowy super ciuch, kobiecie nie ujdzie on uwagi.

Jotwaw
magis Centurion

Postautor: Jotwaw » 17 września 2018, 15:08 - pn

Masz rację to ciągła rywalizacja...która zrobi większe wrażenie na innych kobietach, swoisty rodzaj próżności, ale pełen uroku, choć czasem drogi.

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 17 września 2018, 15:11 - pn

I tego nie rozumiem: czemu służyć ma ta rywalizacja?

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 17 września 2018, 15:12 - pn

Nie wszystkie kobiety takie są, osobiście znam kilka takich co mają w nosie buty, sukienki, torebki itp.

Jotwaw
magis Centurion

Postautor: Jotwaw » 17 września 2018, 15:15 - pn

Ja też takie znam, ale to wyjątki potwierdzające regułę, lub przyjęta poza by być oryginalną w inny sposób.

Jotwaw
magis Centurion

Postautor: Jotwaw » 17 września 2018, 15:17 - pn

A ta rywalizacja ma służyć kilku celom, dowartościowaniu się, zatuszowaniu swoich kompleksów, chęcią bycia "naj", a czasem nawet chęcią dokuczenia rywalce w walce o jakiegoś faceta.

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 17 września 2018, 21:58 - pn

Mimo wszystko większość chce wyglądać ładnie dla samych siebie.Kiedy jest się zadowolonym z tego co widzi się w lustrze to ma się lepsze samopoczucie i większą pewność siebie, a ubrania są po to by ukryć pewne mankamenty,tylko biegnąc za modą czasami zapomina się że to co ładnie wygląda na szczuplej modelce niekoniecznie dobrze wygląda na osobie o innych kształtach.

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 18 września 2018, 06:30 - wt

Też uważam, że najważniejsze jest spojrzenie w lustro i akceptacja swojego wyglądu i nie mam na myśli psychologicznych przemyśleń. Wystarczy stwierdzenie "może być" a jeszcze lepiej "jest 0k"
Czasami mamy za dużo krytycyzmu w sobie, czasami w ogóle i ważne żeby wypośrodkować. Ale, jakkolwiek byśmy się ubrały najważniejsze jest nasze samopoczucie bo jak wyglądać ładnie ze skwaszoną miną lub marsem na czole?
Moja Babunia zawsze powtarzała: może być biednie, mogą być połatane dziury ale musi być czysto i schludnie :)

Jotwaw
magis Centurion

Postautor: Jotwaw » 18 września 2018, 08:09 - wt

O właśnie to ostatnie stwierdzenie to sedno sprawy ......... nie musi być modnie , ma być schludnie i odpowiednio do urody i sylwetki konkretnej osoby. Potem wystarczy dodać uśmiech i wszystko jest tak jak powinno być.

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 18 września 2018, 23:37 - wt

Malgano,wspomniałaś o aseksualnej piżamie,te rozpinane w paski czy kratkę też takie mi się wydają pewnie dlatego że taką nosił mój ojciec i z nim mi się taka kojarzy.Teraz te nowoczesne są dużo lepsze,góra wygląda jak zwykła koszulka do krótkich spodenek nie wygląda źle.
Natomiast mężczyźni w japonkach wyglądają dla mnie fatalnie.Nie wiem jak u was w wielkim świecie, ale w takie lato jak w tym roku na ulicy czy w sklepie czułam się jakbym była w jakiejś miejscowości wypoczynkowej, gdzie jest tylko woda i plaża. Faceci w japonkach,szerokich spodniach na gumce, do połowy łydki albo przed kolana, strój uzupełniała szeroka,dłuższa podkoszulka.Pewnie to bardzo wygodny strój ale wizualnie taki pan wyglądał na takiego ,,rozklapciałego''. Żeby nie było że tak wyglądali tylko mężczyźni,takiemu panu towarzyszyła pani ubrana podobnie tylko zamiast szerokich spodni bez względu na tuszę miała obcisłe krótkie leginsy,cały obrazek uzupełniały dzieci ubrane podobnie jak rodzice.Najdziwniejsze że to byli najczęściej młodzi ludzie ,tacy koło trzydziestki a niektórzy w takim stroju wyglądali na dziesięć lat więcej.

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 19 września 2018, 06:43 - śr

Zgadzam się, mnie (i chyba Basi też) chodziło o tradycyjne piżamy.
Oj tak, ta plażowa moda zupełnie nie pasuje w mieście. Dodatkowo w te upały latem widywałam na ulicach panów w ogóle bez koszuli, z gołym torsem, przy czym ten tors najczęściej był dość..... hmmm..... obfity. Ani ładne, ani modne, ani tym bardziej apetyczne.
Zaczęłam/śmy obgadywać modę to jeszcze wspomnę, że czasami sama moda nie jest najgorsza tylko sposób jej noszenia: spodnie biodrówki u pań o obfitych kształtach, do tego krótka bluzeczka. Zamiast spodni widuje się legginsy opinające obfity zadek - dla mnie horror, ale..... z gustami się nie dyskutuje. Sama często noszę legginsy ale do nich zakładam mini sukieneczki robiące za tuniki - doopa zasłonięta i chyba nikogo nie rażę.

Jotwaw
magis Centurion

Postautor: Jotwaw » 19 września 2018, 10:20 - śr

Czytam i śmieję się. Słuchajcie jest takie powiedzenie, że "ładnemu we wszystkim ładnie". Zgadzam sie z tym, ale trzeba dodać, że jak już ktoś ma pewne niedoskonałości w wyglądzie, to powinien zdawać sobie z tego sprawę i ich nie eksponować, a tuszować w umiejętny sposób........ zresztą jest i tak inne powiedzenie (powstało z myślą o kobietach)...."chcesz zobaczyć z kim się zadajesz spójrz na niego rano jak się tylko przebudzi"

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół