Dlaczego ludzie są samotni?

Dla osób samotnych
malgana
sub Miliarion

Re: Dlaczego ludzie są samotni?

Postautor: malgana » 05 października 2018, 17:12 - pt

Wiesz, czasami to jest tylko poza lub strach. Czasami ukryta depresja. Nie zawsze to co okazują jest prawdą.

Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 05 października 2018, 17:29 - pt

Zgadzam się z opinią Malgany. Czasem złe doświadczenia o tym decydują. Osób, które nie czują potrzeby posiadania kogoś bliskiego jest raczej bardzo mało.

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 05 października 2018, 17:35 - pt

Poza tym są też różne skale potrzeb: jedni potrzebują i oddają się całym sobą, innym wystarcza sporadyczna pogaducha nawet z nieznajomym na przystanku.

onaa

Postautor: onaa » 17 października 2018, 04:02 - śr

Jaki sposob jest teraz najbardziej popularny jesli chodzi o zrodlo poznawania sie/zawierania zwiazkow?

Bartek

Postautor: Bartek » 04 listopada 2018, 21:14 - ndz

Szczerze wydaje mi się, że szukanie znajomych nie jest prostą sprawą, gdyż....

Coś musi Cię z tymi ludźmi łączyć, dlatego też wszelkie kółka zainteresowań, kluby sportowe etc, to pod względem szukania wspólnego kontekstu idealne miejsce. A poza tym każdy szuka ludzi, którzy coś wnoszą w ich życie. Więc trzeba sobie zadać pytanie co jestem w stanie ludziom dać od siebie. Co wnosze w ich życie.

Może uważamy, że pasujemy do nich, ale właśnie nic nam by nie dawała ta znajomość. Może brakuje im intelektu, ciekawych doświadczeń, nie są zabawni i nie poprawią Ci nastroju, nie zarażą pozytywną energią.

Mieć kogoś wokół siebie to żadna sztuka, ale gdzieś głęboko chcemy by ta znajomosć nas ubogacała, by to spotkania było warte więcej niż zostanie w domu, by coś poczytać, by czegoś nowego się nauczyć.
Chcemy od innych energii i też mądrości, ich doświadczeń, które poszerzą nasze horyzonty.

Niestety, ale lęki mogą wiązać się z uprzednim odrzuceniem i słąbszym systemem nerwowym, jeśli nie potrafimy nie dopuszczać w naszym lęku emocji do głosu.

Właśnie to mi przeszkadza w znalezieniu partnerki. Ten wewnętrzny głosik, który nie chce znowu być zraniony. Którego boli serce i ktoś ukryty w mojej głowie mówi nie idź w to, znowu będziesz cierpiał.

pozdrawiam

Kalina

Postautor: Kalina » 20 listopada 2018, 19:35 - wt

Dzień dobry,
Ja jestem kobietą, po tak zwanych 'przejściach'. Był w moim życiu czas, że chciałam odejść. Wydawało mi się, że do końca życia pozostanę samotna. Nie mogłam tego znieść, uwierało mi, tym bardziej, że koleżanki dookoła cieszyły się udanymi rodzinami. A ja?
Tak, szukałam osoby, która pasowałaby do mnie i do moich oczekiwań. Właśnie tak. I wyobraź sobie, że znalazłam. Zajęło mi to 10 lat, ale warto było czekać! Od jakiegoś czasu czuję się szczęśliwa. Znalazłam takiego mężczyznę, o którym marzyłam. Jest to możliwe. Przy czym, nie chodziło mi po prostu o jakiegoś-tam mężczyznę, takich mogłam mieć. Ja chciałam człowieka o sprecyzowanych, pożądanych przeze mnie cechach i umiejętnościach. I takiego spotkałam. Niedługo wyjdę za niego za mąż, oświadczył się, ustaliliśmy datę ślubu. Wychodzę za mąż po raz drugi w życiu, mam nadzieję, że ostatni.
Moim zdaniem, warto jednak szukać takiej osoby, która do nas pasuje. To nieprawda, że różnice się przyciągają. Tylko podobieństwo charakterów i celów życiowych gwarantuje udany i szczęśliwy związek, gdy nie musimy przekonywać drugiej strony do naszych racji, bo druga strona sama wyznaje podobne zasady. Wiem, co mówię, bo różnice wcześniej przerabiałam. Dlatego cenię sobie podobieństwa.
I może nie byłoby w tym, co napisałam wyżej, nic osobliwego, no cóż, zaręczyny, ślub itp., wiele osób tak ma, ale.... ja w tym roku skończę 51 lat (zdziwienie, prawda?), a mój narzeczony jest Duńczykiem i nie mówi po polsku, tylko po angielsku, ja uczę się duńskiego, on uczy się polskiego. Mieszkamy już razem, w Polsce, i cieszymy się sobą nawzajem. Jest dobrze, moje życie nareszcie nabrało smaku i koloru.
Pozdrawiam,

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół