WOŚP

Iryd
Moderator Globalny

WOŚP

Postautor: Iryd » 13 stycznia 2019, 17:01 - ndz

Wieka Orkiestra Świętej Pomocy w naszym mieście grała całkiem cicho, a przynajmniej przy niewielkiej frekwencji. Zła pogoda, zamknięte sklepy nie skłaniały ludzi do wyjścia z domu. Liczba organizatorów zbliżona do liczby widzów. Orkiestra może faktycznie będzie grać do końca świata, ale jej koniec świata chyba się zbliża. Pewnie jak wiele innych nadmuchanych imprez będzie jeszcze długo trwać, przy coraz mniejszym zainteresowaniu społecznym. Dla mnie jest to impreza jednego narcyza, dlatego jego działalność nie wzbudza we mnie entuzjazmu. Zwykły celebryta, który na zaangażowaniu społecznym i chorych ludziach, robi karierę i pieniądze.

Beryl
magis Centurion

Re: WOŚP

Postautor: Beryl » 14 stycznia 2019, 13:33 - pn

Tragiczne wydarzenie ataku niezrównoważonego osobnika, który osobiste pretensje do państwa skupił w ataku na jednego człowieka, ciężko raniąc nożem, a w efekcie zabijając prezydenta Gdańska. Wstrząsającego wydarzenia nie omieszkał wykorzystać Owsiak do ataku politycznego na nieprzychylne mu władze państwa. Obwiniał je za doprowadzanie, od trzech lat, do nienawiści i w konsekwencji dochodzi do takich sytuacji. Wyraził to oczywiście w swoim prostackim stylu. W późniejszych relacjach telewizja nie pokazuje już początku jego wypowiedzi, co nadaje jego słowom inny wydźwięk. Obrzydliwe podejście bicia się w cudze pierwsi wobec zachowania równolatka WOŚP, bo 27 letniego przestępcy, budzi niechęć do organizatora. Raczej z Owsiakiem kojarzą się słowa „róbta co chceta” i zachowanie sprawcy po zamachu raczej pasowało do tej przekazywanej idei. Jego trumf i zadowolenie z tego, co zrobił, jest wyrazem idei Owsiaka.

Iryd
Moderator Globalny

Postautor: Iryd » 14 stycznia 2019, 16:59 - pn

Owsiak zrezygnował z szefowania WOŚP. Kto go zastąpi? Ja nie znam nikogo. On tylko siebie lansował. Może jego żona z wysoką pensją? Choć ja mu nie wierzę. pożyjemy zobaczymy czy zrezygnuje?

Beryl
magis Centurion

Postautor: Beryl » 21 stycznia 2019, 10:41 - pn

Mamy niestety pokłosie prymitywnego podejścia szefa WOŚP. Sprawdziły się słowa „róbta co chceta”, no i stało się. Psychopata swobodnie poruszający się tam, gdzie chce, szukający rozgłosu za wszelką cenę. Owsiakowi się nie udało ani zebrać właściwej kwoty, ani zachować w obliczu tragedii. Nawet śmierć człowieka nie powstrzymała go od politycznych żali, nawet wtedy nie uszanował powagi sytuacji, nie umiał się zachować jak osoba godna zaufania społecznego. Jego wystąpienie ostatecznie zniechęca do całej jego akcji. Wygląda na to, że zbierał głównie dla siebie, bo nie słyszałam, żeby podjął gdzieś pracę. Nie umniejszam faktu, że była to pomoc dla innych, ale chyba na pierwszym miejscu było co innego. Nie chcę takiej osoby w przestrzeni publicznej. To jest wstyd.
Śmierć Prezydenta Adamowicza w tragicznych okolicznościach jest szokiem. Jednak ta żałosna, żałobna procesja przed pogrzebem przypomina pewien bardzo dziwny kraj azjatycki, gdzie panuje głęboki komunizm. Brakowało tylko zmuszonych do histerycznego płaczu ludzi. Smutny jest fakt, że moment tak podniosły i tragiczny służy do niegodnych rozgrywek politycznych. Wstyd, panowie politycy. Nie dorośliście do życia, zapatrzeni w siebie. Nie szanujecie nikogo i niczego, nawet śmierci. Liczą się tylko wasze kariery, nic więcej. Czy jest to jedyna tragiczna śmierć w ostatnim czasie? Czy dziewczęta z Koszalina też miały takie pożegnanie? A czym różni się śmierć urzędnika państwowego od śmierci zwykłego człowieka? Niestety filozofia równych i równiejszych nadal działa i nic nie wskazuje na to, żeby miało być inaczej.

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół