Spotkania na samotność

W czasach gdy słowa siema i nara zastępują dialog między ludźmi propagujemy dbałość o kulturę
języka mówionego i pisanego.
Regulamin forum
Zachęcamy wszystkich młodych ludzi, nie tylko z naszego terenu, do zamieszczania postów i doskonalenia swojego warsztatu pisarskiego.

Ocena tekstu: 10 wzorowy, 7 b.dobry, 5 dobry, 3 przeciętny, 2 słaby, 1 b. słaby

Liczba opcji do wybrania: 1

 
 
Pokaż wyniki
Anna
sub Miliarion
Posty: 847
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 17:29 - wt

Spotkania na samotność

Postautor: Anna » 24 czerwca 2019, 01:04 - pn

Lekiem na samotność mogą stać się proponowane przez nas spotkania, między innymi dlatego że nie wprowadzają żadnych ograniczeń wiekowych czy jakichkolwiek innych jeśli chodzi o ludzi.. Mogą spotykać się w różnych proponowanych przez nas miejscach. Fascynujące jest to, że mogą to robić na całym świecie, w proponowanym terminie. Każdy ma do zaoferowania samego siebie - coś bezcennego - rozmowę, wysłuchanie drugiej osoby, wspólne spędzanie czasu w dowolny sposób. Jest to szansa na realną zmianę życia i poznanie ciekawych znajomych. Trzeba tylko chcieć się spotkać, zrobić ten pierwszy krok. Ciekawe jest to, że nie musimy być fizycznie samotni czyli beż partnera. Czasem warto poznać nowych znajomych, poszerzyć krąg ludzi życzliwych, z czasem zaprzyjaźnić się. Jest to szansa również wartościowa dla osób starszych. Często chcą porozmawiać, nieraz sami zaczepiają w sklepie czy na ulicy. Widać, że cierpią na osamotnienie i zapomnienie.
Warunkiem niezbędnym jest tu zajrzenie w głąb siebie i uświadomienie sobie faktu, że jestem osobą samotną, a to szerokie pojęcie. Człowiek jest z natury istotą stadną, tylko nasze obecne czasy działają hamująco na możliwość zawierania nowych kontaktów. Zbytnie zaśpieszenie, zapracowanie czyli permanentny brak czasu powodują między innymi zmęczenie, znużenie i znakiem tego pewną niechęć do nawiązywania znajomości. Nie jest to jedyny czynnik utrudniający poszerzenie grona znajomych, ale chyba najbardziej powszechny. Idea blumeeting daje tę niezwykłą szansę na zerwanie z samotnością. Ale po pierwsze trzeba samemu podjąć tę decyzję, po drugie wykonać minimum wysiłku, by się spotkać. Myślę, że warto próbować zmienić swoje życie, ale zależy to od własnych decyzji. Wiemy wszyscy, że samotność jest chorobą współczesnych ludzi. Ta niezwykła propozycja jest zarazem dużą szansą na wyjście z kryzysu, jest bardzo lekka, nowatorska i dotyczy bardzo wielu ludzi nie tylko w Polsce. Oczywiście wymaga także - obok chęci - sporo cierpliwości i odwagi, ale myślę, że warto dla samych siebie zrobić coś, co ma sens.
Bardzo dobrym sposobem na poznawanie nowych ludzi są różne portale internetowe, gdzie bez konieczności wychodzenia z domu, można sobie wybrać kogoś pasującego do nas. Zachęcam do korzystania z nich.

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości