Notting Hill (1999)

Kultura i sztuka
Regulamin forum
Tematy związane z kulturą, sztuk, rozrywką muzyką itp.
Anna
sub Miliarion
Posty: 848
Rejestracja: 02 stycznia 2018, 17:29 - wt

Notting Hill (1999)

Postautor: Anna » 24 listopada 2019, 16:05 - ndz

Notting Hill (1999)
https://www.cda.pl/video/541045dd

Jest to historia romansu zwykłego londyńskiego księgarza i wielkiej gwiazdy filmowej.
Nie jest to bynajmniej banalny melodramat, ale przede wszystkim film o tolerancji i udana próba zrozumienia świata oczami ludzi trochę innych, nieco dziwacznych, oryginalnych, ale niezwykle ciepłych. Mam na myśli rodzinę bohatera. Z pozoru zwariowani i śmieszni a tak naprawdę mądrze zainteresowani i zatroskani losem związku członka rodziny czyli poddający trafne refleksje i wnioski, które w rezultacie pomagają mu pojąć ukryty sens postępowania ukochanej względem niego. To barwna, opowiedziana z wielką kulturą historia o ludziach zwyczajnych-niezwyczajnych. Zdawałoby się, że we współczesnym świecie osoby odbiegające od „właściwego” schematu normalności są trudne do zaakceptowania. Ten film pokazuje, że naprawdę można ich polubić a na dodatek wzruszyć się ich szczerością. Każdy z nich jest bardzo pomocny i odgrywa własną rolę. Oczywiście są bardzo zabawni, momentami rozbrajający. Jest to fajna komedia, wywołująca prawdziwy śmiech. Ten film pozwala odzyskać wiarę nie tylko w prawdziwą miłość, ale, co jeszcze donioślejsze, w człowieka. No i jeszcze pozory mylą, a taki nietypowy lokator, jak ten z filmu może okazać się prawdziwym przyjacielem. Rodzina, która składa się z osób wrażliwych i – choć nie sprawia takiego wrażenia – myślących, to sprawa w życiu najważniejsza, a tutaj nawet większą rolę odgrywają przyjaciele. Powiecie: ale banał! Przecież każdy to wie! Owszem, ale jak wielu całkiem zapomniało…widać to w codziennym życiu, skupieniu tylko na swoich sprawach, nieumiejętności słuchania drugiego człowieka, a o tolerancji przypominamy sobie wtedy, kiedy jest Dzień Tolerancji. A przecież tolerancja to szara codzienność, co także ten film pokazuje.
Ten obraz ma swój słodko-gorzki smak, charakter i nastrój. A do tego jest realistyczny, choć nie całkiem realny. Burzy utarte w ludziach wyobrażenie jak to cudownie być sławną. Zbyt często zapominamy, że ci ogólnie znani, to tacy sami ludzie jak my: mają zwykłe marzenia, tylko wbrew pozorom nieraz trudniej im je zrealizować, bo ich życie prywatne jest ogólnie znane.
Pod płaszczem groteski i lekkości widać dużą wartość tego filmu poprzez to, że wywołuje on niebanalne refleksje.

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości