Resursa (salonik) – chcę schudnąć

Opisz sytuację gdy udało ci się pokonać własną słabość.
Regulamin forum
Opisz sytuację gdy udało ci się pokonać własną słabość. Osiągnąć coś z czym miałeś duży problem. Twój przykład może zachęci innych do pokonania podobnych słabości.
Herbarion
Centurion

Re: Resursa (salonik) – chcę schudnąć

Postautor: Herbarion » 13 września 2018, 21:18 - czw

Za mojej młodości Malgano kokardy to nosiły dziewczyny na warkoczach. Ewentualnie czerwoną przyczepiali do ucha niebezpiecznemu bykowi aby ostrzegał ludzi. A teraz czasy się zmieniły i kokardy na miotłach mają czarownice. Kiedyś latały na Łysą Górę, a teraz co młodsza czarownica lata po ulicy za łysym. Iryd mi opowiadał, że wczoraj miał scysję z Borutą. Chyba piekło schodzi na psy. Prosiłem go, żeby trochę o tym napisał.
PS. Dobrze, że mamy łaskawą królową. W razie czego może nas reanimować.

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 13 września 2018, 21:26 - czw

Ja też! Ja też nosiłam! :) Miałam wielką kolekcję w różnych kolorach i materiałach. Ech.... to byli czasy.... :) Teraz to tylko mietłę sobie mogę ozdobić, chociaż......... na upartego?
A dlaczego za łysym?

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 13 września 2018, 21:37 - czw

Malgano słyszałam że łyse jest sexy 😉

Anna
sub Miliarion

Postautor: Anna » 13 września 2018, 21:44 - czw

Jak sobie przypomnę swoje kokardy, to zaraz widzę cały ich stos. Różne rodzaje i kolory, podobnie jak ty Malgano miałam na rozmaite okazje, mama dopasowywała mi je do koloru stroju. Czułam się jak lalka, trochę sztywno, ale ładnie wyglądałam. Teraz już mogę sobie tylko zawiązać kokardkę albo supełek, żeby nie zapominać...no cóż..."to se ne wrati, pane Havranek"...

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 13 września 2018, 22:36 - czw

Majeczko - coś w tym jest byleby cały łysy, bez "pożyczek" :D
Aniu - obśmiałam się jak norka :D Piękne czasy, gdy porównywało się kokardy a nie elektroniczne gadżety :)

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 27 października 2018, 22:07 - sob

Też miałam kokardki najbardziej pamiętam niebieskie w kropki.
Przyszła jesień i odchudzanie coś mi nie idzie aż boję się stanąć na wagę, chyba trzeba będzie poczekać na wiosnę.

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 28 października 2018, 01:27 - ndz

Szedar - mam dokładnie takie same przemyślenia..... niestety. Przewrotnie argumentuję to tym, że przecież na zimę trzeba nabrać troszkę ciałka, żeby nie marznąć w srogie mrozy, trzeba się uczyć od natury/zwierząt. Poza tym pocieszam się, że wiosną znowu będę jeździła rowerem. Teraz moja córka jeździ na siłownie pod chmurką i ćwiczy, ja zaczekam do wiosny i będę razem z nią jeździła ćwiczyć. Tylko nie potrafiłam jej odpowiedzieć, dlaczego teraz tego nie robię. No cóż..... muszę się do tej myśli przyzwyczaić, po za tym teraz mogła bym za bardzo schudnąć ( :) ) i marzła bym zimą. Mam rację? Musi wystarczyć, że raz w tygodniu przez 1,5 godz. latam na naukę tańca.
Nie zmienia to jednak faktu, że nie mam charakteru..... buuuu....... Słaba kobieta ze mnie. I godzę się z tym :)

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 28 października 2018, 12:02 - ndz

Niestety jezeli chodzi o ćwiczenia to też mi to nie idzie, zawsze mam jakieś wytlumaczenie na moje lenistwo. Z ograniczaniem jedzenia tez problem bo na zimę organizm sam się jakos domaga wiecej. Nie mogę za bardzo przytyc bo kupiłam sobie kilka par spodni juz w mniejszym rozmiarze beda wiosną za ciasne. Tak to jest jak ma sie tendencje do tycia ciagle albo jakas dieta albo pilnowanie wagi. Niby już powinnam się przyzwyczaić bo przeciez mam tak całe życie ale i tak to wkurza.

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 28 października 2018, 15:22 - ndz

Oj, ja też lubię jeść. Od najmłodszych lat, w moim domu rodzinnym, potem własnym zawsze było dużo jedzenia. Teraz, gdy jesteśmy z córką same to się zmieniło, ale nadal lubię mieć w lodówce wybór. Przez wiosnę i lato osiągnęłam tyle, że jem znacząco mniej niż wcześniej i unikam cukru. Waga może nie leci w dół ale minimalnie spada.
Kiedyś zastanawiałam się jak można mieć problemy ze schudnięciem - sama byłam - jak to Mama mówiła: wysuszonym pogrzebaczem. Po wypadku tak wiele się zmieniło i choć minęło kilka lat, trudno pokonać dawne grzechy. Ale może tak ma być? Bardzo grubo się nie czuję, w tym wypadku samopoczucie zależy od ubrania, ale nadwagę niestety mam.

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 28 października 2018, 18:07 - ndz

Ja ogólnie nadwagi nie mam,moja waga jest raczej w normie,BMI prawidłowe tyle że sama czuję że powinno być mnie trochę mniej. To moje subiektywne odczucie, wiem że chciałabym ważyć jeszcze ze trzy kilo mniej bo lepiej bym się czuła i bardziej akceptowała. Oczywiście teraz nie jest to dla mnie jakaś tragedia a to ciągłe dążenie do schudnięcia jest w pewnym stopniu spowodowane tym ze kiedyś zazdrościłam szczupłym i zawsze chciałam być chuda i gdzieś to w głowie zostało. Można by było powiedzieć co to jest trzy kilo ale jestem niska i każdy kilogram w jedną czy drugą stronę to dla mnie dużo, gdybym miał z 170 nie miałoby to znaczenia.

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 28 października 2018, 18:12 - ndz

Oj tam oj tam..... wystarczy, że będziesz się pilnowała, z odchudzaniem daj sobie spokój :) A na wiosnę ruch sam się wymusi :)

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 28 października 2018, 20:50 - ndz

Cześć dziewczyny☺ musze sie pochwalic ze pomimo wiecznego braku czasu zaczelam chodzic na siłownię. Oprocz tego raz w tygodniu zumba, gdzie ubaw po pachy ☺ polecam.

malgana
sub Miliarion

Postautor: malgana » 28 października 2018, 20:59 - ndz

Brawo Maju :) A co Cię do tego skłoniło? Zumbę czasami.... bardzo czasami ćwiczę z Yt :)

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 29 października 2018, 04:50 - pn

A potrzebuję być odrobinkę silniejsza, pani z siłowni pokazała mi też skuteczne ćwiczenia rozciągające, bo narzekałam na mięśnie ud. Porobiły mi się takie twarde i bułowate, a po ćwiczeniach ładnie sie rozciągnęły i znów mam zgrabne nogi 😉 chciałabym jeszcze biegać, ale pogoda jest fuj i zostawię to na wiosnę☺

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 29 października 2018, 04:51 - pn

Malganko ale ty przecież ogarniasz kurs tańca! To jest dopiero COŚ! Podziwiam, naprawdę.

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 29 października 2018, 22:33 - pn

Super, jedna lata na tańce druga na siłownię a mi nie chce się ruszać, jak wracam do domu marzę tylko o tym żeby sobie w spokoju posiedzieć ależ leniwa się zrobiłam. Powinnam wziąć z Was przykład tylko jak pokonać lenistwo? To może ja też spróbuję i od listopada zacznę ćwiczyć z płytą, na początek trzy razy w tygodniu.

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 30 października 2018, 05:17 - wt

Szedar, to może wina przesilenia to twoje "lenistwo". Niedawno też tak miałam, że tylko spałam i chodziłam nieprzytomna. Witaminki bierz to dostaniesz powera☺

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 31 października 2018, 12:53 - śr

Oj Majka ..przydałaby mi się witaminka z porządnym ,,kopem'' tak żeby mi się chciało chcieć.

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 31 października 2018, 20:13 - śr

Najlepsze witaminy to M i S 😁

Szedar
medium Miliarion

Postautor: Szedar » 02 listopada 2018, 18:43 - pt

Mam rozumieć Majka że Tobie te witaminki pomogły i już nie chodzisz nieprzytomna? Nie wiem tylko czy na mnie podziałają, może to już nie ten wiek..

majcik044
medium Miliarion

Postautor: majcik044 » 02 listopada 2018, 20:28 - pt

Nie powiem, bo pomogły i to bardzo ☺

meble do sypialni meble do kuchni meble do salonu meble do jadalni stół drewniany nowoczesny stoły z litego drewna stoły z litego drewna dębowego stół dębowy nowoczesny drogie łóżka stolik kawowy stół